Кафедра іноземної філології та перекладу
Кафедра іноземної філології та перекладу

іноземної філології та перекладу

"Межі знання мови є межами знання світу"...

"You live a new life for every new language you speak. If you know only one language, you live only once".

До уваги студентів!

Презентація вибіркових дисциплін: "Практичний курс другої іноземної мови (німецька/іспанська)" та "Друга іноземна мова" (німецька, французька, польська, новогрецька)

Німецька мова

Новогрецька мова

Французька мова

Іспанська мова

Польська мова

Латинська мова

Профілі кафедри в інформаційно-пошуковій системі та соціальних мережах

Місія кафедри:

Здійснення освітньої, наукової, міжнародної і соціально-культурної діяльності у справі підготовки лінгвіста нового покоління, що володіє 2-3 іноземними мовами і принципами  їх функціонування у різних сферах мовної комунікації.

Очолюваний доц. Латигіною А.Г. колектив кафедри спрямовує свої зусилля на удосконалення процесу викладання іноземних мов відповідно до вимог підготовки висококваліфікованих конкурентоспроможних сучасних фахівців. Кафедра першою в Україні створила навчально-методичне забезпечення та перейшла на викладання дисципліни "Іноземна мова (за професійним спрямуванням)". Досвідчені викладачі кафедри здійснюють комплексну підготовку студентів до складання міжнародного іспиту IELTS.

Кафедра іноземної філології та перекладу є випусковою й готує фахівців ОС "Бакалавр" за спеціальністю «Філологія» (спеціалізація «Германські мови та літератури (переклад включно)»  та
ОС "Магістр" за спеціальністю "Філологія" (освітні програми: "Прикладна лінгвістика".  "Лінгводидактика. Англійська мова";  "Прикладна лінгвістика".  "Політична лінгвістика. Англійська мова").

035 «Філологія»
ОС «Магістр»

Освітня програма «Прикладна лінгвістика. Політична лінгвістика. Англійська мова»

035 «Філологія»
ОС «Магістр»

Освітня програма «Прикладна лінгвістика. Лінгводидактика. Англійська мова
»

На кафедрі викладають такі дисципліни:

- іноземна мова (за професійним спрямуванням) (англійська, німецька, французька);
- ділова іноземна мова (англійська, німецька, французька);
- друга іноземна мова (німецька, французька, іспанська, італійська, новогрецька, польська);
- латинська мова;
- практична стилістика;
- теорія і практика перекладу;
- практичний курс першої іноземної мови (англійська);
- практичний курс другої іноземної мови (німецька);
- практика перекладу з першої іноземної мови;
- лінгвокраїнознавство;
- стилістика першої іноземної мови;
- вступ до перекладознавства;
- історія першої іноземної мови;
- переклад іноземної комерційної документації;
- семантико-стилістичні проблеми перекладу фахових текстів.

На кафедрі не тільки здійснюється плідна педагогічна діяльність, але й ведеться активна перекладацька робота, пов’язана з міжнародними зв’язками ДТЕУ. Кафедра бере активну участь у всіх міжнародних проектах, ініційованих ректоратом та випусковими кафедрами. Переважна більшість викладачів кафедри пройшла стажування за кордоном: у Великій Британії, США, Франції, Бельгії, Греції, Німеччині.

Перебуваючи за кордоном, викладачі зібрали оригінальний матеріал, який використали під час написання підручників та посібників з іноземних мов для студентів ДТЕУ.

Сьогодні студенти всіх фахів ДТЕУ забезпечені підручниками та посібниками з іноземних мов професійного спрямування, створеними викладачами кафедри.

ЖИТИ ЯСКРАВО ТА ЦІКАВО - ЦЕ ПО-НАШОМУ!!!

20.09.2016
остання редакція 22.12.2022