logo
Кафедра публічного управління та адміністрування
Кафедра публічного управління та адміністрування
logo
Кафедра публічного управління та адміністрування
img

Календар подій

Оголошеннявсі

Новини кафедри


Новини

публічного управління та адміністрування

ЛИСТОПАД 2024


Візит до Польщі для зміцнення міжнародних зв’язків

7-8 листопада 2024 року відбулася важлива поїздка до Польщі, під час якої завідувачка кафедри публічного управління та адміністрування, доктор наук з державного управління, професор Вікторія Залізнюк мала низку зустрічей з представниками академічних і бізнесових кіл, серед яких:

  • віцепрезидентка Української діаспори науковців Польщі, професорка Варшавської школи економіки, докторка економічних наук Вікторія Яновська;
  • торговий представник Варшавської Торгової палати пан Марек Гавлік.

Ця поїздка стала важливим кроком у розвитку партнерських відносин та сприяла обміну ідеями для подальшого співробітництва у сфері публічного управління та адміністрування.

Фотозвіт

Участь у Міжнародній науково-практичній конференції "Проблеми генезису економіки інтелектуально-інноваційного капіталу"

За дорученням кафедри публічного управління та адміністрування ДТЕУ Андрій Шинькович, канд. екон. наук,  доцент кафедри, взяв участь у ІV Міжнародній науково-практичної конференції на тему "Проблеми генезису економіки інтелектуально-інноваційного капіталу", організованій Київським національним університетом будівництва (КНУБ), представництвом Польської академії наук, університетом Туріба (Латвія) та Університетом економіки (Болгарія) 5 листопада 2024 року. Голова міжнародного оргкомітету конференції та спікер пленарного засідання – Володимир Лич, д-р екон. наук, завідувач кафедри економічної теорії, обліку та оподаткування КНУБ, професор.

У своїй доповіді на тему "Місце та роль продовольчої безпеки в економіці інтелектуально-інноваційного капіталу" Андрій Шинькович відзначив, що довоєнний економічний рівень та значні збитки, завдані Україні російським агресором, не дають підстав говорити про повномасштабну повоєнну відбудову, а ставлять перед наукою та суспільством в цілому завдання пошуку системних структурних драйверів, точок докладання зусиль, які б дали мультиплікативний ефект для суміжних галузей та секторів економіки. Лектор наголосив на тому, що кооперація зусиль галузей АПК, енергетики, будівництва та транспортно-логістичної інфраструктури створюють перспективу для втілення реалістичного сценарію повоєнного відновлення України, який передбачає складний, але можливий шлях до стабільності та процвітання України як наслідок спільних зусиль зазначених галузей та секторів економіки, а також активної міжнародної підтримки та співпраці.

Долучилася до учасників заходу Вікторія Залізнюк, завідувач кафедри публічного управління, доктор економічних наук, професор, яка приділила увагу тому, що науково-педагогічні працівники кафедри постійно беруть участь у наукових конференціях, адже це можливість презентувати в наукових колах результати своїх досліджень та тримати руку на пульсі нових наукових здобутків та дослідницьких трендів. Успіх повоєнної відбудови України, на думку кафедри, в новітніх інтелектуально-інноваційних економічних підходах та науково обґрунтованому ефективному публічному управлінні та галузевому менеджменті.

Фотозвіт

Круглий стіл на тему "Штучний інтелект в освітньому процесі: інновації без порушення доброчесності"

У межах опрацювання питання академічної доброчесності та визначення ролі штучного інтелекту (ШІ) під час виконання студентами контрольних завдань з питань публічного управління, 04 листопада 2024 року кафедрою публічного управління та адміністрування організовано круглий стіл, присвячений важливим питанням використання штучного інтелекту (ШІ) в освітньому процесі.

На події виступив почесний гість – Олексій Кожанов, віцепрезидент ICC Ukraine з питань діджиталізації та цифрової трансформації, директор ТОВ "ФЛЕШ ВЕБ".

Фахівець поділився своїм досвідом та перспективами впровадження новітніх технологій у сфері освіти, зокрема щодо забезпечення академічної доброчесності та розвитку навичок студентів у майбутнього.

Учасники круглого столу обговорили як виклики, так і можливості, які відкриває ШІ для освіти в сфері публічного управління та адміністрування, а також роботи в органах публічної влади, наголошуючи на важливості етичних норм та прозорості під час його використання.

Кафедра публічного управління та адміністрування продовжує активно вивчати та впроваджувати інновації, спрямовані на підвищення якості навчального процесу.

Цей захід став чудовою платформою для обміну досвідом та ідеями щодо майбутнього освіти у цифрову еру.

Фотозвіт

Онлайн-курс підвищення кваліфікації "Інноваційне викладання: від дизайн-мислення до штучного інтелекту"

Від 28 жовтня по 1 листопада 2024 року гарант освітньої програми «Муніципальний менеджмент» освітнього ступеня "бакалавр", доцент, кандидат економічних наук, доцент кафедри публічного управління та адміністрування Юлія Головня взяла участь в онлайн-курсі підвищення кваліфікації "Інноваційне викладання: від дизайн-мислення до штучного інтелекту", що організований ГО "Прогресильні".

Програма курсу, який тривав п’ять днів, об’єднала експертів у галузі освіти, штучного інтелекту та методів інноваційного викладання.

Серед ключових тем:

  • Використання дизайн-мислення у викладанні;
  • Промпт-інжиніринг для навчальних цілей;
  • Використання штучного інтелекту в освіті;
  • Інтерактивні методи та інклюзивний дизайн.

Усі учасники, які успішно освоїли курс та підсумкове тестування, отримали сертифікат обсягом 1 кредит ЄКТС.

Опрацьований курс допоможе студентам навчатися ефективніше і з цікавістю.

Фотозвіт


ЖОВТЕНЬ 2024


Складання єдиного державного кваліфікаційного іспиту (ЄДКІ)

31 жовтня 2024 відбулася важлива подія для здобувачів освітнього ступеня «магістр» кафедри публічного управління та адміністрування та Інституту вищої кваліфікації ДТЕУ за спеціальністю 281 "Публічне управління та адміністрування".

Майбутні фахівці складали єдиний державний кваліфікаційний іспит (ЄДКІ), який демонструє знання та професійні навички, отримані під час навчання. Це важливий крок у підготовці нової генерації управлінців, котрі готові працювати задля суспільних інтересів та підвищувати рівень державного управління в Україні.

Щиро вітаємо усіх учасників з подоланням цього етапу, чекаємо результатів та бажаємо подальших успіхів у кар’єрі! Нехай знання та досвід, здобуті під час навчання, стануть надійним фундаментом для успішної професійної діяльності!

Фотозвіт

Візит студентів до Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України

Студенти першого курсу кафедри публічного управління та адміністрування спеціальності "Публічне управління та адміністрування" відвідали Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Наші першокурсники наприкінці жовтня мали чудову можливість побачити, як працює державна структура, відповідальна за розв’язування важливих питань реінтеграції та підтримки постраждалих регіонів України.

Під час візиту вони зустрілися із заступником міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Романом Усенком, який поділився своїм досвідом і розповів про поточні виклики та перспективи роботи міністерства.

Ця зустріч була надзвичайно корисною для студентів, адже вони змогли дізнатися про реальні механізми реінтеграції, інструменти підтримки громад та розвиток нових підходів до управління на державному рівні.

Зустріч відбулася за сприяння завідувача кафедри адміністративного, фінансового та інформаційного права Тараса Гуржія.

Подія є важливим кроком у професійному становленні наших студентів, що підвищує їхню мотивацію до навчання та майбутньої діяльності задля добробуту України.

Фотозвіт

Онлайн-курс "Цифрові навички для освіти з Google: практична програма"

Від 08 по 29 жовтня 2024 року гаранти освітньої програми "Муніципальний менеджмент" бакалаврського до магістерського рівнів доценти кафедри публічного управління та адміністрування Юлія Головня та Ольга Дьяченко долучилися до онлайн-курсу "Цифрові навички для освіти з Google: практична програма" і успішно його завершили.

Протягом навчання викладачі розглянули сучасні цифрові інструменти Google, які дозволять ефективніше організовувати, планувати та здійснювати освітній процес. Опановані теми:

  1. Можливості Gemini для створення завдань.
  2. Розробка завдань та схеми оцінювання з Gemini.
  3. YouTube та Google Презентації: інтерактивні уроки нового рівня.
  4. Оптимізація роботи з Google Таблицями.
  5. Цифрове середовище та принципи безпеки в інтернеті.
  6. Позитивна взаємодія в інтернеті та відповідальне цифрове громадянство.

Отримані знання значно підвищать якість навчання та забезпечать комфортні умови для студентів, створюючи простір для розвитку й інновацій в освітньому середовищі.

Фотозвіт

Курс "Statistics of International Trade in Services (SITS) 2024"

З 16 вересня по 25 жовтня 2024 року завідувачка кафедри публічного управління та адміністрування, доктор наук з державного управління, професор Вікторія Залізнюк та гарант освітньої програми "Муніципальний менеджмент" освітнього ступеня «магістр», доцент зазначеної кафедри, кандидат економічних наук, доцент Ольга Дьяченко успішно освоїли курс "Statistics of International Trade in Services (SITS) 2024", організований Статистичним відділом ООН (UNSD), Конференцією ООН з торгівлі та розвитку (UNCTAD) та Світовою організацією торгівлі (СОТ) TRAINFORTRADE.

Цей шеститижневий курс був спрямований на надання технічної допомоги у складанні статистики міжнародної торгівлі послугами (SITS) та на підтримку цілей сталого розвитку Порядку денного до 2030 року. Програма курсу включала ключові аспекти збору, обробки та аналізу даних у сфері міжнародної торгівлі послугами, що є важливим елементом для ефективного розвитку глобальної економіки та торгівлі.

Успішне завершення цього курсу надає нові можливості для розвитку професійної діяльності, зокрема в галузі статистики, аналітики, міжнародної торгівлі, публічного управління та адміністрування.

Вітаємо колег з успішним завершенням курсу та бажаємо подальших успіхів у професійному зростанні!

Фотозвіт

Захист курсових робіт студентів

25 жовтня 2024 року відбувся захист курсових робіт студентів кафедри публічного управління та адміністрування 3 курсу 16 групи освітньої програми "Публічне управління та адміністрування".

Теми курсових робіт були присвячені повоєнному відновленню територіальних громад і регіонів України, роботі публічних службовців в умовах воєнного стану, державній молодіжній політиці, екологічній безпеці та іншим актуальним темам сьогодення.

Дякуємо нашим студентам за презентації їхніх курсових робіт та бажаємо їм подальших наукових успіхів!

Фотозвіт

Всеукраїнський науково-практичний семінар "Інноваційні освітні технології та методики навчання: актуальні питання, досвід упровадження"

24 жовтня 2024 року відбувся Всеукраїнський науково-практичний семінар "Інноваційні освітні технології та методики навчання: актуальні питання, досвід упровадження", що минув у рамках Шістнадцятої міжнародної виставки "Інноватика в сучасній освіті".

Захід зібрав освітян та науковців з усієї України для обговорення передових технологій у сфері освіти та актуальних методик навчання.

Учасники мали змогу поділитися досвідом та отримати нові знання щодо впровадження інноваційних методів навчання. Навчання відбулося в онлайн-форматі, що дозволило залучити широку аудиторію фахівців та сприяти обміну досвідом у зручний та доступний спосіб.

Гаранти освітньої програми "Муніципальний менеджмент" від бакалаврського до магістерського рівнів доценти Юлія Головня та Ольга Дьяченко презентували кафедру публічного управління та адміністрування.

Семінар став важливим кроком у професійному розвитку освітян, надавши їм інструменти для підвищення якості освіти та адаптації до вимог сучасного навчального середовища.

Фотозвіт

Нагорода переможців Всеукраїнського конкурсу творчих робіт серед молоді

За результатами щорічного Всеукраїнського конкурсу творчих робіт серед молоді, ініційованого Національним агентством України з питань державної служби (НАДС) і Центром адаптації державної служби до стандартів ЄС, 22 жовтня 2024 року в НАДС відбулося традиційне нагородження переможців. У номінації "Політична освіта та політична культура" відзначено студентку Державного торговельно-економічного університету  Юлію Щур, здобувачку ступеня вищої освіти "магістр" за освітньою програмою "Публічне управління та адміністрування".

Кафедра публічного управління та адміністрування ДТЕУ вітає пані Юлію з перемогою та бажає нашим студентам успіхів та професійного розвитку!

Особиста подяка пані Наталії Алюшиній, голові НАДС, за можливість долучитися до конкурсу та розвитку публічної служби серед молоді України!

Фотозвіт

Гостьова лекція "Академічна доброчесність: навчання заради успіху"!

З метою формування та розвитку у здобувачів ДТЕУ компетентностей щодо підвищення рівня відповідальності, як під час навчального процесу, так і впродовж майбутньої професійної діяльності в процесі виконання службових повноважень в органах публічної влади, 17 жовтня 2024 року для здобувачів освітніх програм "Публічне управління та адміністрування" і "Муніципальний менеджмент" організовано гостьову лекцію на тему "Академічна доброчесність: навчання заради успіху"!

Спікерка – Марина Януш, помічниця-консультант народного депутата України, громадська активістка та публічний діяч, випускниця ВТЕІ ДТЕУ освітньої програми "Публічне управління та адміністрування", випускниця програми "Державотворець", керівниця громадської організації "Студентська Академія волонтеріату", співзасновниця еко-спільноти "Папороть".

Під час заходу розглянуто питання важливості дотримання основних принципів академічної доброчесності та етичних стандартів в освітньому процесі, обговорено аспекти впливу їх на успіхи в навчанні та професійній кар’єрі, а також надано важливі поради щодо студентської практики та подальшої роботи в органах публічної влади.

Щиро вдячні пані Марині за лекцію-дискусію для наших здобувачів.

Фотозвіт

Профорієнтаційний захід "Професія мрії: знайди себе"

Марафон профорієнтаційних заходів 15 жовтня 2024 року продовжили доцент, кандидат наук з державного управління, доцент кафедри публічного управління та адміністрування ДТЕУ Юлія Музика та студенти ДТЕУ Олена Панасенко та Богдан Шарко у середній загальноосвітній школі І‑ІІІ ступенів №128 м. Києва.

Учнів 9-х та 11-х класів, а це майже 130 осіб, познайомили з ДТЕУ, його структурою, можливостями та перевагами.

Здобувачам 9-х класів було наголошено на можливостях продовжити освіту в Київському торговельно-економічному фаховому коледжі ДТЕУ, а для одинадцятикласників представлені освітні програми "Публічне управління та адміністрування", "Муніципальний менеджмент" від кафедри публічного управління та адміністрування ДТЕУ.

Фотозвіт

Гостьова лекція "Цифрове лідерство та інновації: як штучний інтелект змінює публічний сектор і суспільство"

За сприяння кафедри публічного управління та адміністрування 11 жовтня 2024 року для здобувачів освітніх програм "Публічне управління та адміністрування" та "Муніципальний менеджмент" відбулася гостьова лекція "Цифрове лідерство та інновації: як штучний інтелект змінює публічний сектор і суспільство".

Лекцію провів Василь Орищук, PhD у галузі публічного управління та адміністрування, член Керівної ради Спілки молодих державних службовців України, експерт відділу по роботі з тренерами Тренінгового центру прокурорів України, AI-тренер, ментор.

Під час лекції учасники мали можливість дізнатися про основні принципи цифрового лідерства та його важливість для державних органів у сучасному світі. Велику увагу було приділено питанням використання штучного інтелекту (ШІ) для оптимізації роботи публічного сектора, автоматизації процесів і підвищення ефективності державного управління. Особливу увагу спікер приділив темі ШІ та його можливостям у підвищенні прозорості та підзвітності публічних послуг, а також перспективам зростання цифрових стартапів в Україні.

Інтерактивний формат заходу дозволив учасникам пройти тестування на тему "Який ти цифровий лідер?" та визначити свої здібності в цій сфері.

Лекція стала важливою подією для учасників, які зацікавлені у розвитку своїх цифрових компетенцій та впровадженні інновацій у державні структури.

Висловлюємо подяку Василю Орищуку за зустріч, змістовну презентацію актуального практичного матеріалу, відповіді на запитання та надані контакти для подальшої співпраці.

Фотозвіт

ІІ Міжнародна науково-практична конференція "Інноваційні методи управління економікою в умовах цифровізації бізнесу" з нагоди Всесвітнього дня економіста

З нагоди Всесвітнього дня економіста кафедра публічного управління та адміністрування Державного торговельно-економічного університету (ДТЕУ) доєдналась до ініціативи Міжрегіональної академії управління персоналом та виступила співорганізатором ІІ Міжнародної науково-практичної конференції "Інноваційні методи управління економікою в умовах цифровізації бізнесу", у якій узяли участь викладачі кафедри публічного управління та адміністрування, та яка відбулася 10 жовтня 2024 року.

У своєму вітальному слові доктор наук з державного управління, професор, завідувач кафедри публічного управління та адміністрування Вікторія Залізнюк привітала учасників конференції від імені колективу ДТЕУ із Всесвітнім днем економіста. Пані Вікторія подякувала ініціаторам заходу, а також зауважила, що сьогодні освітяни та науковці роблять свій внесок у розвиток нових наукових знань, які є запорукою спільної перемоги, з орієнтиром на підготовку нового покоління до відновлення України.

На пленарному засіданні з доповіддю на тему "Цифрові технології в продовольчій безпеці" виступив кандидат економічних наук, доцент кафедри публічного управління та адміністрування ДТЕУ, докторант Андрій Шинькович, який поділився результатами свого дисертаційного дослідження. Пан Андрій наголосив, що цифрові технології відіграють ключову роль у державному регулюванні продовольчої безпеки через виконання комплексу функцій. Адже цифровізація сприяє автоматизації управлінських процесів, коли цифрові системи зменшують час і ресурси, що витрачають на виконання повсякденних завдань, даючи змогу зосередитися на стратегічних завданнях. Цифрові інструменти не лише пришвидшують ухвалення рішень, а й роблять управлінські процеси більш гнучкими та адаптивними. Це має вирішальне значення в умовах дії правового режиму воєнного стану та повоєнної відбудови.

Учасники висловили вдячність ДТЕУ за активну наукову позицію та представлення на пленарному засіданні результатів власних наукових досліджень, а також всім організаторам конференції за ініціативу та гостинність. Усі присутні на конференції висловили бажання проводити подібні заходи за участю представників влади та бізнесу у подальшій перспективі.

Фотозвіт

Гостьова лекція "Аграрна галузь України: непереможна стійкість та шляхи повоєнного відновлення"

В рамках проведення гостьових лекцій, з метою оволодіння студентами необхідними знаннями під час вивчення профільних дисциплін, 02 жовтня 2024 року відбулася гостьова лекція на тему "Аграрна галузь України: непереможна стійкість та шляхи повоєнного відновлення". Спікер – Леонід Козаченко, президент Української аграрної конфедерації, голова Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України, віцепрезидент Українського союзу промисловців та підприємців, народний депутат України 8-го скликання, віцепремʼєр-міністр України з аграрних питань 2001–2002 рр..

На заході були присутніми здобувачі освітніх програм "Публічне управління та адміністрування" і "Муніципальний менеджмент", а також представники факультету економіки, менеджменту та психології і факультету міжнародної торгівлі та права.

Під час виступу пан Леонід окреслив основні виклики, з якими стикається аграрна галузь України під час війни, а також акцентував увагу на стійкості, яку демонструють аграрії навіть у найскладніших умовах. Він наголосив, що попри численні руйнування та втрати, аграрний сектор продовжує залишатися стратегічно важливим для економіки країни, зберігаючи продовольчу безпеку й експортний потенціал. Особливу увагу було приділено питанням міжнародної співпраці та підтримки з боку європейських партнерів, а також необхідності впровадження інноваційних технологій в аграрний сектор України.

Окремим блоком лекції стали перспективи повоєнного відновлення аграрної галузі. Лектор поділився своїми думками щодо майбутніх інвестицій, модернізації сільськогосподарських підприємств, відновлення інфраструктури та впровадження новітніх технологій, які здатні прискорити відродження агропромислового комплексу України.

Зустріч викликала значний інтерес у присутніх та супроводжувалася жвавим обговоренням серед студентів, які ставили запитання українською та англійською мовами щодо реальних кроків для забезпечення продовольчої безпеки країни та подолання економічних наслідків війни. Спікер охоче відповідав на запитання, відзначаючи важливість активної участі молоді у відбудові країни.

Захід став не лише джерелом нових знань, але й платформою для обміну ідеями щодо майбутнього українського аграрного сектору в умовах післявоєнної відбудови.

Щиро вдячні Леоніду Козаченку за мотиваційну зустріч та корисні поради нашим студентам.

Фотозвіт

Гостьова лекція: "Інструменти інтеграції вимушених переселенців у громадах: вітчизняні реалії та зарубіжні кейси"

Інтеграція вимушених переселенців в українські громади стала надзвичайно важливою в умовах широкомасштабної війни. Цей процес є багатогранним і передбачає соціальну адаптацію, працевлаштування, забезпечення житлом, доступність освіти, медичної допомоги та юридичну підтримку. Актуальність цієї проблеми зумовлена масштабами переміщення населення, потребою підтримки соціальної стабільності у приймаючих громадах і довгостроковими наслідками війни.

1 жовтня 2024 року для здобувачів, які навчаються за освітніми програмами "Публічне управління та адміністрування» та "Муніципальний менеджмент", науковим клубом з питань публічного управління та місцевого самоврядування "Агора" ініційована зустріч на тему "Інструменти інтеграції вимушених переселенців у громадах: вітчизняні реалії та зарубіжні кейси". Гостею стала експертка Платформи тимчасово окупованих та деокупованих громад Всеукраїнської асоціації ОТГ Аліна Цейтліна.

Лекція розпочалася з обговорення поточної ситуації в Україні, висвітлення проблем, з якими стикаються переселенці (забезпечення житлом, працевлаштування та доступ до соціальних послуг). Важливим аспектом розгляду стали українські законодавчі ініціативи та програми підтримки, які спрямовані на полегшення інтеграції ВПО. Було проаналізовано проєкти державної допомоги, роль місцевих органів влади та громадських організацій у сприянні адаптації переселенців, а також зосереджено увагу на важливості залучення переселенців до життя громад з метою запобігання їхній ізоляції та сприяння формуванню почуття належності до нових середовищ.

Особливий інтерес викликало порівняння досвіду України із зарубіжними практиками, які успішно застосовують у країнах Європейського Союзу: можливість для навчання, перекваліфікації та соціальної адаптації через залучення до місцевих ініціатив і бізнес-проєктів. Під час лекції розглянуто питання щодо співпраці між державою, бізнесом та неурядовими організаціями для створення комплексних програм, які дозволяють переселенцям повноцінно інтегруватися у громади.

Лекція завершилася дискусією про те, як можна адаптувати найкращі світові практики до українських реалій, зважаючи на культурні особливості та економічні можливості країни.

Студенти зацікавилися цією проблематикою, активно ставили запитання та брали участь у дискусії.

Висловлюємо щиру подяку пані Аліні за цікаву та пізнавальну зустріч, яка стала важливим кроком у розумінні сучасних викликів інтеграції ВПО у громадах.

Фотозвіт


ВЕРЕСЕНЬ 2024


Студентські відкриття: наука, що формує майбутнє

Активні студенти кафедри публічного управління та адміністрування ДТЕУ взяли участь у ІІІ Міжнародній студентській науковій конференції "Тенденції розвитку наукової думки в менеджменті, галузях спорту, обслуговування та охорони здоров’я", яка відбулася 26-27 вересня 2024 року.

Захід відбувся у Львівському державному університеті фізичної культури імені Івана Боберського. Конференція зібрала студентів, молодих науковців і експертів з різних країн, що дозволило обмінятися досвідом, поділитися інноваціями та обговорити сучасні виклики в цих важливих галузях.

Кафедру публічного управління та адміністрування ДТЕУ презентували:

  • Гудкова Валерія ("Якісна освіта як рушійна сила майбутнього післявоєнної України"). Науковий керівник: кандидат економічних наук, доцент кафедри Андрій Шинькович;
  • Хоречко Сніжана ("Компетенції майбутнього управлінця: що варто знати та робити сьогодні"). Науковий керівник: доцент, кандидат економічних наук, доцент кафедри Юлія Головня;
  • Щур Юлія ("Освіта як основа громадянської активності"). Науковий керівник: кандидат наук з державного управління, доцент кафедри Ірина Динник.

Наші студенти презентували свої наукові роботи, отримали цінні відгуки та взяли участь у дискусіях, що допомогло їм поглибити знання і налагодити нові наукові контакти. Ця важлива подія стала чудовою можливістю для професійного розвитку і підвищення рівня компетентності майбутніх фахівців.

Вітаємо наших учасників з успішною участю та бажаємо їм нових наукових досягнень!

Фотозвіт

Навчання на курсі "Проєктний менеджмент у громаді" від Cities4Cities United4Ukraine UCBI: Зміцнення громадської довіри в Україні

Гарант освітньої програми "Муніципальний менеджмент" ступеня вищої освіти "бакалавр" Юлія Головня, доцент кафедри публічного управління та адміністрування, успішно пройшла навчання на курсі "Проєктний менеджмент у громаді" від Cities4Cities | United4Ukraine UCBI: Зміцнення громадської довіри в Україні.

Навчання відбувалося 23–26 липня та 9–13 вересня 2024 року, охоплювало 2 модулі, розв’язання практичних кейсів, поточне та фінальне тестування.

Лектори курсу – фахові спікери:

  • Маркіян Дацишин – консультант з питань розвитку громад і управління проєктами;
  • Марта Супрун – екcпертка з міжнародної співпраці Cities4Cities | United4Ukraine;
  • Андрій Москаленко – заступник міського голови Львова з питань економічного розвитку;
  • Андрій Павлів – начальник управління інвестицій та проєктів департаменту економічного розвитку Львівської міської ради;
  • Юлія Грицку – радниця віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та радниця з питань міжнародної співпраці голови Чернівецької ОВА;
  • Олександр Аліксійчук – народний депутат України;
  • Світлана Блінова – координаторка ініціативи Cities4Cities | United4Ukraine;
  • Остап Процик – експерт з розвитку навчальних програм ініціативи Cities4Cities | United4Ukraine, радник Львівського міського голови з питань стратегічних комунікацій;
  • Вікторія Довжик – директорка департаменту фінансової політики Львівської міської ради.

Здобуті знання будуть активно впроваджені в освітній процес під час викладання дисципліни "Управління проєктами місцевого розвитку", що дасть змогу здобувачам вищої освіти набути навичок щодо розвитку місцевих громад та успішної реалізації проєктів.

Разом до нових вершин у сфері публічного управління!

Фотозвіт

Онлайн-захід до Міжнародного дня демократії

13 вересня 2024 року студенти 1 та 2 курсу освітніх програм "Публічне управління та адміністрування" та "Муніципальний менеджмент" кафедри публічного управління та адміністрування відвідали спеціальний онлайн-захід до Міжнародного дня демократії.

15 вересня щороку відзначається Міжнародний день демократії.

Однією з основ демократії є парламентська просвіта, головна мета якої – досягти того, щоб громадяни країни не лише точно знали, як відбувається управління країною, а й брали в ньому безпосередню участь.

Наші студенти мали унікальну можливість дізнатися про особливості демократичної парламентської просвіти у різних країнах світу – до того ж безпосередньо від очільників просвітницьких центрів парламентів.

Щиро дякуємо Освітньому центру Верховної Ради України за надану можливість для навчання та отримання нових знань! До нових зустрічей!

Фотозвіт

Загальноуніверситетський День вступника

У Державному торговельно-економічному університеті 07 вересня 2024 року відбувся черговий День вступника, в якому взяли участь: завідувач кафедри публічного управління та адміністрування Залізнюк Вікторія Петрівна, доценти кафедри Ільїна Анастасія Олександрівна та Шинькович Андрій Васильович.

Так, завідувач кафедри Залізнюк В.П. провела майстер-клас "Публічне управління на сучасному етапі розвитку України", під час якого було презентовано матеріали щодо модернізованої системи органів публічної влади, яка поступово формувалася у процесі взаємодії між владою та громадськістю.

Доцент кафедри Ільїна А.О. організувала цікаву екскурсію університетом для випускниці 11 класу закладу середньої освіти, під час якої поінформувала про особливості вступу та навчання до ДТЕУ із пропозицією відвідати локації кампусу університету (SMART-бібліотеку, зокрема: зали бібліометрії, нових надходжень книжок, іноземної літератури; лабораторії, коворкінг та інші приміщення, оснащені сучасним обладнанням) і цікаві майстер-класи за екскурсійним маршрутом, як-от: "Агенти 007(1)", "Чим зайнятися – кібербезпекою чи розробкою програмного забезпечення". Викладачі презентували свій майстер-клас як тему, що відповідає спеціальностям та закріпленим за ними освітніми програмами із наданням можливості ставити будь-які запитання.

Доцент кафедри Шинькович А.В. ознайомив вступників з освітніми програмами "Публічне управління та адміністрування" і "Муніципальний менеджмент" з рекомендацією вступати на кафедру публічного управління та адміністрування із зазначенням відповідних переваг.

Учнів приємно здивували рівень якості проведення екскурсійної програми, технологічна оснащеність кампусу університету та рівень викладання у ДТЕУ. Усе це справило на них найкраще враження та спонукало до вступу в університет.

Фотозвіт

День гостинності з нагоди Дня вступника

06 вересня 2024 року Ільїна Анастасія Олександрівна, канд. екон. наук, доцент, доцент кафедри публічного управління та адміністрування, провела онлайн-зустріч (День гостинності) для відвідувачів школи І–ІІІ ступенів № 276 Деснянського району міста Києва, присвячену Дню вступника, що відбудеться 07 вересня 2024 року.

Під час заходу відвідувачі поринули в атмосферу студентського життя, отримали детальну інформацію щодо особливостей проходження Днів вступника та важливості їхнього відвідування кожного місяця. Також, учнів було поінформовано про особливості вступу за спеціальностями та освітніми програмами, переваги навчання у ДТЕУ, зокрема стосовно інтерактивних методів навчання та можливості стовідсотково працевлаштуватися студентам та випускникам за одержаними спеціальностями. Приділено увагу освітнім програмам "Публічне управління та адміністрування" і "Муніципальний менеджмент", за якими підготовляють випускників до одних з найперспективніших професій.

До того ж проведено віртуальну екскурсію сайтом ДТЕУ, де презентовані факультети, кафедри, центри, інші структурні підрозділи, а також системи Moodle і МІА: Освіта, яку студенти можуть використовувати для виконання необхідних завдань з будь-яких дисциплін.

У процесі зустрічі школярі були поінформовані про запланований День вступника, де вони матимуть нагоду ознайомитися з особливостями процесу вступу і навчання у ДТЕУ, поспілкуватися з представниками приймальної комісії та відвідати цікаві майстер-класи за екскурсійною програмою.

У Дні гостинності взяли участь: 3 представники закладу освіти, серед яких – 2 учениці 11-Б класу та 1 класний керівник.

Фотозвіт

Зустріч студентів-першокурсників "Вступ до фаху"

Під гаслом "Від навчання до дії: стань професіоналом свого майбутнього!" 02 вересня 2024 року пройшла зустріч студентів-першокурсників Державного торговельно-економічного університету (ДТЕУ) "Вступ до фаху", де студенти мали змогу глибше ознайомитися з основними аспектами своїх майбутніх професій.

Про перспективи та актуальність майбутніх професій здобувачі дізналися від завідувачки кафедри публічного управління та адміністрування Вікторії Залізнюк та доцентів кафедри, гарантів освітніх програм Юлії Головні й Ірини Динник. Саме такі фахівці нам потрібні для відбудови міст, розвитку громад та створення сильної держави.

Особливої уваги заслуговує виступ почесного гостя ДТЕУ – Владислава Білоцького, заступника директора Українського національного офісу інтелектуальної власності та інновацій (IP офісу). Промова пана Владислава стала справжнім натхненням для молодих фахівців, які прагнуть зробити вагомий внесок у розвиток нашої країни.

Дякуємо всім учасникам за активну участь та цікавий діалог! Сподіваємося, що ця зустріч стане для здобувачів початком успішного професійного шляху.

Фотозвіт


СЕРПЕНЬ 2024


День підприємця України

30 серпня 2024 року відбулося урочисте засідання з нагоди Дня підприємця України, організоване Українським національний комітетом Міжнародної торгової палати – ICC Ukraine за підтримки партнерів.

Це був особливий день, коли присутні не тільки вітали, але й висловлювали глибоку подяку підприємцям за їхню стійкість, наснагу та незламну підтримку держави в умовах повномасштабної війни

Сьогодні, коли країна переживає складні часи, українські підприємці продовжують працювати, навчати, виробляти та постачати все необхідне для нашої Перемоги.

Особлива гордість – це відзначення свята Державним торговельно-економічним університетом, що отримав декілька нагород за свою активну просвітницьку діяльність та сучасні програми виховання патріотичної молоді.

Представляли університет під час заходу: Анатолій Мазаракі, д-р екон. наук, професор, академік Національної академії педагогічних наук України, ректор; Вікторія Залізнюк, д-р. наук з держ. упр., професор, завідувачка кафедри публічного управління та адміністрування.

Наша молодь є основною силою для повоєнного відновлення України.

Разом до Перемоги!

Фотозвіт

Майбутні муніципальні менеджери долучилися до важливої розмови про прийдешнє України

22 серпня 2024 року в рамках вивчення освітньої компоненти "Муніципальний менеджмент" (викладач канд. екон. наук, доц., доцент кафедри публічного управління та адміністрування Головня Юлія Ігорівна) студенти 3 курсу здобувачі освітнього ступеня "бакалавр" за освітньою програмою "Муніципальний менеджмент" взяли участь в онлайн-семінарі "Поговоримо про відновлення" з народною депутаткою Євгенією Кравчук. Пані Євгенія є заступницею голови Комітету Верховної Ради україни з питань гуманітарної та інформаційної політики, а також заступницею члена Постійної делегації в Парламентській Асамблеї Ради Європи.

Під час зустрічі присутні мали можливість обговорити ключові питання, що стосуються відновлення:

  • Будівництво за європейськими стандартами.
  • Відновлення житлових будинків, інфраструктури та комунікацій.
  • Збереження культурної спадщини та історичних центрів.
  • Пошук ефективних джерел фінансування відновлювальних робіт.
  • Роль місцевого самоврядування у процесах відновлення.

Подібні заходи дають змогу студентам здобути знання, застосовувати їх на практиці та краще зрозуміти викликисвоєї майбутньої професії.

Фотозвіт


ЧЕРВЕНЬ 2024


Загальноуніверситетський День вступника

У Державному торговельно-економічному університеті 29 червня 2024 року відбувся черговий День вступника, в якому взяли участь викладачі кафедри публічного управління та адміністрування. Так, доцент кафедри Головня Ю.І. організувала для вступників цікавий квест "Дай раду Раді", в якому кожен міг отримати приз/подарунок у разі надання правильної відповіді, а також пройти невеличке опитування за гугл-формою.

Доцент кафедри Ільїна А.О. для 7 осіб (з-поміж них – 3 учні з різних закладів середньої освіти) провела цікаву екскурсію університетом, під час якої поінформувала про особливості вступу та навчання у ДТЕУ та запропонувала відвідати різноманітні локації (SMART-бібліотеку, зокрема зали бібліометрії, нових надходжень книжок, іноземної літератури; лабораторії, коворкінг та інші приміщення, оснащені сучасним обладнанням) і цікаві майстер-класи за екскурсійним маршрутом, як-от: "Практика Антимонопольного комітету України: найгучніші справи", "Моя професія – фінансист", "Інновації у сфері маркетингу", "Кар’єра у сфері гостиності: для амбіційних і перспективних", "Зроби свій тур сам", квест "Дай раду Раді".

Кожен викладач презентував свій майстер-клас як тему, що відповідає певній спеціальності, яка закріплена за факультетом, намагаючись підтримувати зі вступниками інтерактивну взаємодію та зворотний зв’язок.

До того ж Ільїна А.О. ознайомила вступників з освітніми програмами "Публічне управління та адміністрування" і "Муніципальний менеджмент", звернувши увагу на особливості навчання та їхні переваги. Під час екскурсії майбутні вступники ставили різні запитання, зокрема щодо режиму навчання, подання документів до приймальної комісії, обрання дисциплін, проведення практики в університеті та працевлаштування студентів.

Наприкінці заходу доцент кафедри Ільїна А.О .порадила добре обдумати інформацію, надану викладачами та екскурсоводами, і прийняти остаточне рішення щодо вступу на бажану спеціальність за обраною освітньою програмою.

Учнів приємно здивували рівень якості проведення екскурсійної програми, технологічна оснащеність кампусу університету та рівень викладання у ДТЕУ. Усе це справило на них найкраще враження та спонукало до вступу до університету.

Фотозвіт

Практична підготовка студентів – здобувачів ступеня вищої освіти "бакалавр" в органах публічної влади

Студенти 3 курсу ФЕМП – здобувачі ступеня вищої освіти "бакалавр" за спеціальністю 281 "Публічне управління та адміністрування" кафедри публічного управління та адміністрування ДТЕУ з 20 травня по 14 червня 2024 року проходили вперше практичну підготовку в органах публічної влади.

18 червня 2024 року вони захищали звіти та презентували результати проходження своєї практики. Кожна презентація звіту була цікава та результативна.

Усі студенти зазначили, що здобули дуже цінні знання, набули навичок та досвіду і відчули себе майбутніми публічними службовцями.

Щиро вітаємо наших студентів із захистом їхніх звітів і бажаємо успіхів та натхнення у майбутній професії!

Фотозвіт

Загальноуніверситетський День вступника

У Державному торговельно-економічному університеті 15 червня 2024 року відбувся черговий День вступника, в якому взяли участь викладачі кафедри публічного управління та адміністрування.

Так, доцент кафедри Мірко Н.В. організувала для вступників цікавий квест "Дай раду Раді", в якому кожен міг отримати приз/подарунок у разі правильної відповіді, а також пройти невеличке опитування за гугл-формою.

Доцент кафедри Ільїна А.О. для 3 осіб (з-поміж них – 2 учні з різних закладів середньої освіти) провела цікаву екскурсію університетом, під час якої поінформувала про особливості вступу та навчання у ДТЕУ та запропонувала відвідати різноманітні локації (SMART-бібліотеку, зокрема зали бібліометрії, нових надходжень книжок, іноземної літератури; лабораторії, КОВОРКІНГ та інші приміщення, оснащені сучасним обладнанням), гуртожитки №№ 2, 7 і цікаві майстер-класи за екскурсійним маршрутом, як-от: "Маркетинг – реалії життя", "Практика Антимонопольного комітету України: найгучніші справи", "професія майбутнього – фінансове посередництво", "Торгівля та логістика – сервіс для споживачів".

Кожен викладач презентував свій майстер-клас як тему, що відповідає певній спеціальності, яка закріплена за факультетом, намагаючись підтримувати зі вступниками інтерактивну взаємодію та зворотний зв’язок.

До того ж, Ільіна А.О. ознайомила вступників з освітніми програмами "Публічне управління та адміністрування" і "Муніципальний менеджмент", приділяючи увагу особливостям навчання та їх перевагам. Під час екскурсії майбутні вступники ставили різні запитання, зокрема щодо режиму навчання, англомовних освітніх програм, обрання дисциплін та процесу подання документів до приймальної комісії.

Наприкінці заходу доцент кафедри Ільїна А.О. запропонувала оглянути сайт університету, ознайомитися з порядком вступу, детально поспілкуватися з представниками приймальної комісії під час подання документів і, враховуючи озвучене викладачами та екскурсоводами, прийняти рішення щодо вступу на бажану спеціальність за обраною освітньою програмою.

Учнів приємно здивували рівень якості проведення екскурсійної програми, територія та технологічна оснащеність кампусу університету, а також великий обсяг отриманої інформації. Усе це справило на них найкраще враження та спонукало до вступу до університету.

Фотозвіт


ТРАВЕНЬ 2024


Загальноуніверситетський День вступника з нагоди Дня університету

У Державному торговельно-економічному університеті 25 травня 2024 року відбувся щорічний День вступника з нагоди Дня університету, в якому також взяли участь викладачі кафедри публічного управління та адміністрування.

Так, зокрема, доценти кафедри Головня Ю.І. та Дьяченко О.В. ознайомили вступників із перевагами освітньої програми "Муніципальний менеджмент", деталізувавши різні навчальні дисципліни за цією програмою й можливості вибору професії після завершення навчання на бакалавраті та в магістратурі, доценти кафедри Мірко Н.В. та Шинькович А.В. надали вступникам аналогічну інформацію щодо освітньої програми "Публічне управління та адміністрування". Доцент кафедри Динник І.П. організувала для вступників цікавий квест "Дай раду Раді", в якому кожен міг отримати приз/подарунок у разі правильної відповіді, а також пройти невеличке опитування за Google-формою.

Доцент кафедри Ільїна А.О. для 5 осіб (з-поміж них – 4 учні різних закладів середньої освіти) провела цікаву екскурсію університетом, під час якої поінформувала про особливості вступу та навчання у ДТЕУ та запропонувала відвідати різноманітні локації (SMART-бібліотеку, зокрема зали бібліометрії, нових надходжень книжок, іноземної літератури; лабораторії та інші приміщення, оснащені сучасним обладнанням) і цікаві майстер-класи за екскурсійним маршрутом, як-от "Практика Антимонопольного комітету України: найгучніші справи", "Що ми знаємо про бренди?", "Інтелектуальна система моніторингу соціально-економічних показників", "Фокус на успіх міжнародних компаній", "Фінансист – професія успішних людей".

Кожен викладач презентував свій майстер-клас як тему, що відповідає певній спеціальності, яка закріплена за відповідним факультетом, намагаючись підтримувати зі вступниками інтерактивну взаємодію та зворотний зв’язок.

Під час екскурсії майбутні вступники ставили різні запитання, зокрема щодо режиму навчання, взаємодії освітньої програми «Муніципальний менеджмент» з іншими освітніми програмами, можливості переведення на іншу спеціальність, зручності просування кампусом ДТЕУ.

Насамкінець доцент кафедри Ільїна А.О. запропонувала зробити висновок з наданої інформації та прийняти рішення стосовно подання заяви на різні спеціальності.

Учнів приємно здивували обширна територія та технологічна оснащеність кампусу університету, а також великий обсяг інформації, отриманої від представників приймальної комісії, екскурсовода та викладачів ДТЕУ. Усе це справило на них найкраще враження та надихнуло до вступу до університету.

Фотозвіт

День гостинності з нагоди Дня університету

До Дня університету, що відбувся 25 травня 2024 року, Ільїна Анастасія Олександрівна, канд. екон. наук, доц., доцент кафедри публічного управління та адміністрування, 24 травня провела онлайн-зустріч (День гостинності) для учнів закладів середньої освіти.

Під час зустрічі учениця 11-Б класу Українського гуманітарного ліцею Київського національного університету імені Тараса Шевченка, учень 11-Б класу Печерської гімназії № 75 Печерського району м. Києва та 2 учні 11 класу дистанційної школи "Оптіма" отримали детальну інформацію щодо проведення Дня вступника з нагоди Дня університету, ознайомилися із особливостями організації та проведення планових днів вступника та Дня університету, де велику роль відіграє не лише можливість отримати нову інформацію про освітні програми під час спілкування із представниками приймальної комісії та відвідування цікавих майстер-класів за екскурсійною програмою, але й чудова нагода бути учасниками різноманітних заходів, в яких беруть активну участь студенти ДТЕУ, максимально поринувши в атмосферу студентського життя.

Учні також оглянули сайт ДТЕУ, де презентовано системи Moodle і МІА: Освіта, які здобувачі вищої освіти постійно використовують під час навчання для виконання необхідних завдань з будь-яких дисциплін.

До того ж під час зустрічі було презентовано освітні програми "Публічне управління та адміністрування" і "Муніципальний менеджмент".

Фотозвіт

Виїзне практичне заняття у Центрі надання адміністративних послуг міста Києва

У межах вивчення дисципліни обов’язкової компоненти "Адміністративні послуги" 21 травня 2024 року для студентів денної форми навчання освітніх програм "Публічне управління та адміністрування" та "Муніципальний менеджмент", викладачі кафедри публічного управління та адміністрування ДТЕУ канд. держ. упр., гарант освітньої програми "Публічне управління та адміністрування" освітнього ступеня "бакалавр", доцент кафедри Ірина Динник та канд. держ. упр., гарант освітньої програми "Публічне управління та адміністрування" освітнього ступеня "магістр" доцент кафедри Наталія Мірко організували та провели виїзне практичне заняття у Центрі надання адміністративних послуг міста Києва у співпраці з Наталією Шамрай, канд. держ. упр., Директором Департаменту (Центру) надання адміністративних послуг Виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Головою Всеукраїнської Асоціації ЦНАПів.

Наталія Шамрай та її заступник Наталія Ткач провели надзвичайно цікаву та змістовну екскурсію ЦНАПом міста Києва, прочитали для студентів змістовну лекцію на тему "Організація надання адміністративних послуг в умовах воєнного стану".

Студенти мали можливість побачити на власні очі, як надають адміністративні послуги, як працює ЦНАП в умовах воєнного стану та які нові послуги громадянам постійно з’являються.

Наталія Ткач професійно відповіла на запитання наших студентів, оскільки вони є майбутніми державними службовцями та посадовими особами органів місцевого самоврядування.

Студенти й викладачі кафедри публічного управління та адміністрування ДТЕУ висловлюють щиру вдячність Наталії Шамрай та Наталії Ткач за плідну дискусію та цікаву екскурсію ЦНАПом міста Києва.

Ми продовжуємо наші найкращі традиції співпраці кафедри публічного управління та адміністрування ДТЕУ з фахівцями у сфері публічного управління та адміністрування.

Фотозвіт

Початок практичної підготовки студентів ДТЕУ

20 травня 2024 року розпочалася практична підготовка студентів 3 курсу освітнього ступеня "бакалавр" кафедри публічного управління та адміністрування ДТЕУ освітньої програми "Публічне управління та адміністрування".

Студенти проходять практику в органах публічної влади.

Бажаємо нашим майбутнім управлінцям успішного проходження практичної підготовки та цікавої роботи!

Фотозвіт

Участь у круглому столі "Якість підготовки менеджерів: принципи, технології, перспективи"

17 травня 2024 року група забезпечення освітньої програми "Муніципальний менеджмент" у складі доцентів кафедри публічного управління та адміністрування Дьяченко О. В. (гарант ОС "Магістр"), Головні Ю. І. (гарант ОС "Бакалавр") та Шиньковича А. В. узяли участь у круглому столі "Якість підготовки менеджерів: принципи, технології, перспективи", який пройшов під гаслом "Якісна освіта – передумова нашої перемоги та успішного бізнесу!".

Під час заходу обговорювали ключові аспекти покращення якості освіти для майбутніх менеджерів, новітні освітні технології та перспективи розвитку навчальних програм. Спільно з колегами з інших навчальних закладів шукали способи підвищення ефективності освітнього процесу та забезпечення високих стандартів підготовки фахівців.

Щиро віримо, що інноваційні підходи та якісна освіта стануть фундаментом для успіху наших студентів у майбутньому та сприятимуть розвитку бізнесу і суспільства в цілому.

Дякуємо організаторам кафедри менеджменту за можливість узяти участь у такій важливій дискусії та всім учасникам за плідну роботу! Разом до перемоги!

Фотозвіт

Виїзне заняття в Центрі надання адміністративних послуг міста Києва

У межах вивчення дисципліни обов’язкового блоку "Адміністративні послуги" для студентів денної форми навчання освітніх програм "Публічне управління та адміністрування" та "Муніципальний менеджмент", викладачі кафедри публічного управління та адміністрування Державного торговельно-економічного університету (ДТЕУ) канд. держ. упр., гарант освітньої програми "Публічне управління та адміністрування", доцент кафедри Ірина Динник та канд. держ. упр., доцент кафедри Наталія Мірко 11 травня 2023 року організували та провели виїзне заняття в Центрі надання адміністративних послуг (ЦНАП) міста Києва у співпраці з Шамрай Наталією Василівною, канд. держ. упр., Директором Департаменту (Центру) надання адміністративних послуг Виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Головою Всеукраїнської Асоціації ЦНАПів.

Пані Наталія провела чудову та надзвичайно цікаву екскурсію ЦНАП міста Києва, прочитала для студентів змістовну лекцію на тему "Організація надання адміністративних послуг". 

Студенти мали можливість побачити на власні очі, як надають адміністративні послуги, як працює ЦНАП в умовах воєнного стану.

Пані Наталія професійно відповіла на запитання студентів, оскільки вони є майбутніми державними службовцями та посадовими особами органів місцевого самоврядування.

Студенти й представники кафедри публічного управління та адміністрування ДТЕУ висловлюють щиру вдячність пані Наталії та її заступнику Ткач Наталії Олександрівні за плідну дискусію та цікаву екскурсію ЦНАПом міста Києва.

Кафедра публічного управління та адміністрування ДТЕУ продовжує найкращі традиції співпраці з фахівцями у сфері публічного управління та адміністрування.

Фотозвіт

Підвищення кваліфікації в межах Весняної школи Вернадського "Сталий, інклюзивний та смарт розвиток у контексті децентралізації: досвід ЄС"

З 22 квітня по 07 травня 2024 року викладачі кафедри публічного управління та адміністрування Державного торговельно-економічного університету (ДТЕУ) пройшли корпоративне навчання – повний курс підвищення кваліфікації в межах Весняної школи Вернадського "Сталий, інклюзивний та смарт розвиток у контексті децентралізації: досвід ЄС" у межах проєкту Jean Monet Chair "Sustainable, Inclusive and Smart Development within Decentralization Process: the ЕU Experience" (101047894-SISDDP-ERASMUS-JMO-2021-HEI-TCH-RSCH for 2022-(–)2025), який організував Волинський національний університет імені Лесі Українки.

Під час навчання була можливість опанувати, такі теми програми:

  1. Сучасна парадигма сталого, інклюзивного, смарт розвитку.
  2. Сталий розвиток і самозабезпечення громади.
  3. Інститути й інструменти спільної політики ЄС щодо сталого, інклюзивного, смарт розвитку.
  4. Стратегія ЄС в питаннях сталого, інклюзивного та смарт розвитку.
  5. Регуляторна політика ЄС у сфері децентралізації та місцевого розвитку.
  6. Досвід ЄС щодо сталого, інклюзивного, смарт розвитку міст і сільських територій.
  7. Інтеграція України з ЄС у реформі децентралізації.
  8. Досягнення перспектив сталого, інклюзивного, смарт розвитку: стратегічне управління та планування, управління проєктами та змінами.

Ми впевнені, що нові знання та ідеї, отримані під час цього навчання, допоможуть нам побудувати стале та інклюзивне середовище для навчання та розвитку наших студентів.

Фотозвіт

Участь студентів у заході "Промодень на публічній службі"

Студенти кафедри публічного управління та адміністрування факультету економіки, менеджменту та психології (ФЕМП) відчули себе публічними службовцями, відвідавши 7 травня 2024 року  "Промодень на публічній службі" в Національному агентстві України з питань державної служби (НАДС).

У програмі заходу для студентів були різноманітні цікаві завдання та випробування:

– ярмарок можливостей від органів державної влади;

– вікторина про публічну службу із пам’ятними призами для учасників заходу;

– панельна дискусія про залучення молоді та ветеранів і ветеранок на публічну службу;

– майстер-класи;

– пробне тестування, яке зазвичай проходять кандидати на зайняття посад державної служби.

Щиро дякуємо НАДС за співпрацю та підтримку студентів ДТЕУ.

Фотозвіт

Студенти ДТЕУ відвідали Верховну Раду України

За ініціативи доцентів кафедри публічного управління та адміністрування Державного торговельно-економічного університету (ДТЕУ) – наставника, канд. екон. наук Андрія Шиньковича, гарантів освітніх програм канд. держ. упр. Ірини Динник та канд. екон. наук, доц. Юлії Головні студенти ФЕМП, які навчаються за освітніми програмами «Публічне управління та адміністрування» і «Муніципальний менеджмент», 02 травня 2024 року відвідали Верховну Раду України.

Під час просвітницького заходу, організованого Освітнім центром Верховної Ради України, студенти отримали теоретичну інформацію у форматі інтерактивної презентації про історію та основи українського парламентаризму, засади роботи гілок влади в Україні, зокрема Верховної Ради України, її комітетів і народних депутатів України; способи взаємодії з українським парламентом. Навчальні відеоролики, інтерактивні завдання і тести допомогли студентам краще засвоїти теоретичний блок. А в практичній частині заходу представники ДТЕУ взяли участь у грі-моделюванні засідання Комітету Верховної Ради України. Учасники розділилися на 4 фракції для обговорення одного законопроєкту з різних політичних позицій. А зрештою наприкінці заходу проголосували за законопроєкт.

Насамкінець, завідувачка кафедри публічного управління та адміністрування, док. екон. наук, проф. Наталя Новікова наголосила, що такі заходи допомагають студентам заглибитись у сферу своєї майбутньої професії, зрозуміти через гру процеси, які супроводжують політичну діяльність, застосувати отримані під час занять в університеті знання та навички безпосередньо в установах та організаціях, на підприємствах, для яких кафедра публічного управління та адміністрування готує нових кваліфікованих фахівців.

Від імені кафедри публічного управління та адміністрування ДТЕУ висловлюємо щиру вдячність Освітньому центру Верховної Ради України, співпраця з яким уже вимірюється численними різноманітними змістовними заходами. 

Фотозвіт

Онлайн-зустріч зі студентами освітнього ступеня "бакалавр"

Викладачі кафедри публічного управління та адміністрування організували і провели 01 травня 2024 року онлайн-зустріч зі здобувачпми освітннього ступеня "бакалавр" щодо обговорення питання вступу на навчання за магістерськими програмами кафедри.

Присутнім запропонували широкий спектр можливостей, які вони матимуть під час навчання за освітніми програмами "Публічне управління та адміністрування" і "Муніципальний менеджмент". Серед переваг для наших студентів – цікаві дослідження та стажування у провідних організаціях і установах.

Представники приймальної комісії ДТЕУ зосередили увагу на основних дедлайнах, переліку необхідних документів, а також на способах і засобах комунікації; акцентували на правилах прийому-2024 та на переліку вступних випробувань, серед яких – Єдиний вступний іспит (ЄВІ) та Єдине фахове вступне випробування (ЄФВВ).

Ми віримо у наших найкращих студентів і чекаємо на навчанні за освітнім ступенем "магістр".

Фотозвіт

Онлайн-зустріч "Співробітництво територіальних громад"

За ініціативи кафедри публічного управління та адміністрування в межах циклу лекцій "Гостьовий професор" 01 травня 2024 року відбулася онлайн-зустріч на тему "Співробітництво територіальних громад". Запрошений експерт – Григорій Монастирський,  д-р екон. наук, проф., професор кафедри менеджменту, публічного управління та персоналу Західноукраїнського національного університету.

Зустріч об’єднала понад 50 учасників, серед яких здобувачі освітніх програм "Публічне управління та адміністрування", "Муніципальний менеджмент", науково-педагогічні працівники ДТЕУ, а також представники Вінницького торговельно-економічного інституту ДТЕУ, Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного, Західноукраїнського національного університету.

Спікер поділився з учасниками заходу цінними знаннями та інсайтами щодо того, як взаємодія між громадами може сприятиме загальному розвитку, ефективній роботі й реалізації спільних проєктів:

1. Співпраця територіальних громад в Україні ґрунтується на Законі України «Про співробітництво територіальних громад», прийнятому 2014 року.

2. Сферами співробітництва можуть бути економічний розвиток, соціальна сфера, інфраструктура, екологія, цифровізація, управління спільними ресурсами тощо.

3. Принципами співробітництва територіальних громад є вільне волевиявлення, рівноправність, взаємна повага, відкритість і прозорість, ефективність.

4. Механізми співпраці територіальних громад такі: спільне планування, фінансування, використання ресурсів та обмін досвідом.

5. Перевагами співпраці територіальних громад є ефективне використання ресурсів, підвищення якості послуг, стимулювання економічного розвитку та залучення інвестицій, зміцнення демократії та місцевого самоврядування.

Дякуємо всім, хто долучився до цієї дискусії, та особливо нашому гостю за висвітлення важливої теми!

Нехай ця лекція стане лише початком нашого спільного шляху до побудови ще сильнішої, злагодженої співпраці між нашими університетами та громадами!

Фотозвіт


КВІТЕНЬ 2024


Онлайн-зустріч "ЄДКІ для магістрів спеціальності 281 "Публічне управління та адміністрування": проблеми та перспективи"

У межах циклу "Гостьовий професор" для здобувачів освітнього ступеня "магістр" денної та заочної форм навчання кафедри публічного управління та адміністрування, а також слухачів Інституту вищої кваліфікації ДТЕУ 29 квітня 2024 року відбулась онлайн-зустріч на тему "ЄДКІ для магістрів спеціальності 281 "Публічне управління та адміністрування": проблеми та перспективи". Спікером заходу виступив Тарас Кіцак – канд. наук з держ. упр., доцент, заступник директора з науково-педагогічної роботи Навчально-наукового інституту адміністрування, державного управління та професійного розвитку; доцент кафедри публічного управління та публічної служби Національного університету "Львівська політехніка".

Активна дискусія гостя, викладачів та студентів ДТЕУ дала можливість визначити ключові моменти:

1. Єдиний державний кваліфікаційний іспит (далі – ЄДКІ) за спеціальністю 281 "Публічне управління та адміністрування" на другому (магістерському) рівні вищої освіти є обов’язковим компонентом атестації здобувачів вищої освіти за спеціальністю "Публічне управління та адміністрування".

2. Мета ЄДКІ – оцінювання готовності випускника закладу вищої освіти самостійно розв’язувати складні задачі та проблеми у сфері публічного управління та адміністрування, відповідно до вимог стандарту результатів навчання, яких досяг здобувач вищої освіти.

3. Програма ЄДКІ містить перелік питань щодо: формування і реалізації політики; врядування; аналізу політики; сфер та напрямів політики; принципів і закономірностей функціонування системи публічного управління та адміністрування; стратегічного управління та управління змінами; управління публічними фінансами; комунікації в публічному управлінні; цифрового розвитку та електронної демократії; базових понять і сутнісних ознак публічної служби; організаційно-правових засад публічної служби в Україні; управління кадровим процесом в органах публічної влади; управління персоналом у публічній службі; командоутворення та дієвого лідерства.

4. ЄДКІ проводять за такими принципами: академічної доброчесності; об’єктивності; прозорості й публічності; незалежності; нетерпимості до проявів корупції та хабарництва; інтеграції в міжнародний освітній та науковий простір; єдності методики оцінювання результатів.

ЄДКІ цього року відбудеться 31 жовтня 2024 року, перескладання – 14 листопада 2024 року.

Важливим етапом зустрічі був аналіз прикладів тестових завдань та рекомендації щодо успішної підготовки до випробування.

Кафедра публічного управління та адміністрування щиро вдячна пану Тарасу за корисне та змістовне спілкування та приділений час, а здобувачам бажає успіхів у підготовці та складанні ЄДКІ. 

Фотозвіт

Загальноуніверситетський День вступника

У Державному торговельно-економічному університеті 27 квітня 2024 року відбувся щорічний День вступника, в якому взяли участь викладачі кафедри публічного управління та адміністрування.

Так, доцент Головня Юлія Ігорівна ознайомила гостей з перевагами та особливостями вступу до ДТЕУ за освітніми програмами "Муніципальний менеджмент", "Публічне управління та адміністрування" і деякими іншими, а також правилами прийому 2024 року та порядком вступу до університету.

Доцент Дьяченко Ольга Володимирівна організувала для вступників цікавий квест "Дай раду Раді", в якому кожен міг одержати приз / подарунок у разі правильної відповіді, а також пройти невеличке опитування в Google-формі.

Також відвідувачі мали змогу подивитися університет, поспілкуватися зі студентами та викладачами, з’ясувати всі питання щодо вступу.

Насамкінець молоді та амбіційні майбутні студенти, які готові підкорювати нові вершини в галузі економіки, торгівлі, права та управління, були вражені якістю викладання в ДТЕУ. Вони дійшли висновку, що викладачі в ДТЕУ не лише професіонали своєї справи, а й справжні наставники, готові поділитися своїми знаннями та досвідом з молодим поколінням, ставляться з відповідальністю і любов’ю до своєї роботи, щоб підготувати фахівців майбутнього.

Дякуємо всім, хто долучився до цього заходу, поділився своєю енергією та знаннями з майбутніми студентами!

Нехай цей день стане початком захопливого та успішного навчання для нових студентів ДТЕУ!

Фотозвіт

Всеукраїнський студентський науковий круглий стіл "Молодь і наука – майбутнє України"

Викладачі кафедри публічного управління та адміністрування Державного торговельно-економічного університету (ДТЕУ) організували Всеукраїнський студентський науковий круглий стіл "Молодь і наука – майбутнє України", який провели 24 квітня 2024 року.

На початку заходу було надано вступне слово проректору з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків, д-ру екон. наук, проф.  Герасименко Анжеліці Григорівні; завідувачу кафедри публічного управління та адміністрування, д-ру екон. наук, проф. Новіковій Наталі Леонідівні та доценту кафедри публічного управління та адміністрування, канд. екон. наук, модератору заходу Головні Юлії Ігорівні. На цьому етапі викладачі наголосили на важливості участі студентства в наукових заходах, цілі яких спрямовані на гармонізацію відносин між владою та громадськістю в процесі реформування системи публічного управління задля досягнення цілей сталого розвитку, де величезну роль в інституційних змінах держави відіграють саме представники молодого покоління, а також ознайомили гостей з особливостями ДТЕУ.

Студенти ДТЕУ, які навчаються за освітніми програмами "Публічне управління та адміністрування" і "Муніципальний менеджмент", а також студенти інших закладів вищої освіти, зокрема Вінницького торговельно-економічного інституту ДТЕУ, Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, Національного університету "Чернігівський колегіум" імені Т. Г. Шевченка, обговорили актуальні проблеми участі молоді в науковій діяльності, пов’язаній передусім із дослідженнями публічно-сервісних та адміністративно-правових відносин. 

Учасники заходу репрезентували доповіді, які охоплювали широкий спектр питань щодо наукової діяльності молоді як суттєвого чинника впливу на зміни в державному регулюванні економічних процесів. Це, зокрема:

1) структурна перебудова економіки України як об’єкт державного регулювання;

2) особливості інвестиційної діяльності інноваційно-активних підприємств та впливу держави на її здійснення,

3) адаптація бізнесу до викликів у контексті переорієнтації виробництва з урахуванням попиту, а також місце бізнес-установ у економічній системі в умовах воєнного стану;

4) особливості застосування штучного інтелекту в управлінні місцевістю;

5) інші питання, що стосуються потреби залучати молодь до державної служби в контексті оптимізації органів публічної влади та оновлювати кваліфікований персонал, зберегти національну культурну ідентичність українського суспільства, а також важливості вміння ефективно розробляти й упроваджувати стратегію, націлену на досягнення цілей сталого розвитку, що охоплює широкий спектр економічних, соціальних та екологічних викликів. 

На заході учасники ставили інтерактивні запитання, отримували відповіді на них та особисто коментували виступи доповідачів.

Насамкінець організатори заходу Новікова Н. Л. та Головня Ю. І. підбили підсумки, подякували за участь усім присутнім та наголосили, що завдяки активній роботі молоді в науковій діяльності, спрямованій на дослідження проблемних питань щодо діяльності органів публічної влади в напрямку провадження євроінтеграційних реформ, Україна досягне поставлених цілей у найближчій перспективі.

Фотозвіт

Профорієнтаційний онлайн-захід для школярів Слов'янської школи № 11

23 квітня 2024 року доцент кафедри публічного управління та адміністрування, кандидат економічних наук Шинькович Андрій Васильович спільно зі студенткою І курсу факультету економіки, менеджменту та психології, активною учасницею ради студентського самоврядування Ангеліною Герман провели профорієнтаційний захід у режимі онлайн
для восьми учнів Слов’янської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 11 Донецької області.

Під час заходу майбутнім вступникам та викладачам школи презентували Державний торговельно-економічний університет (ДТЕУ) як сучасний заклад вищої освіти, що має високі рейтинги серед абітурієнтів та роботодавців, а також – вагомі здобутки та досягнення студентів і науковців, заклад, що пишається своїми випускниками та продовжує з року в рік готувати кваліфікованих фахівців для реального сектору економіки України.

Андрій Шинькович ознайомив учасників онлайн-зустрічі з освітніми програмами ФЕМП, особливу увагу він зосередив на програмах "Муніципальний менеджмент" і "Публічне управління та адміністрування".

Ангеліна Герман розповіла школярам про студентське життя, діяльність РСС та безліч цікавих і корисних заходів, які організовує та проводить університет.

Насамкінець школярів та викладачів Слов’янська запросили на День вступника, який відбудеться в ДТЕУ 27 квітня, а також приєднали до соціальних мереж університету, в яких міститься корисна інформація про особливості вступної кампанії та інформація про ДТЕУ. 

Фотозвіт

День гостинності з нагоди Дня вступника–2024

До Дня вступника, що відбудеться 27 квітня 2024 року, Ільїна Анастасія Олександрівна, канд. екон. наук, доцент, доцент кафедри публічного управління та адміністрування, 22 квітня провела онлайн-зустріч (День гостинності) для учнів закладів середньої освіти.

Під час заходу відвідувачі поринули в атмосферу студентського життя з особливостями і перевагами навчання в ДТЕУ, отримали детальну інформацію щодо дисциплін та специфіки їх викладання, зокрема на кафедрі публічного управління та адміністрування. Учні ознайомилися з особливостями організації та проведення Днів вступника, зокрема запланованого, де велику роль відіграватиме постійне отримання нової інформації під час спілкування з представниками приймальної комісії та відвідання цікавих майстер-класів за екскурсійною програмою.

Учасників заходу також залучили до віртуальної екскурсії сайтом ДТЕУ, де презентовані системи Moodle і МІА: Освіта, які студенти можуть використовувати для виконання необхідних завдань з будь-яких дисциплін.

Особлива увага учнів під час онлайн-зустрічі була зосереджена на презентації освітніх програм "Публічне управління та адміністрування" і "Муніципальний менеджмент", за якими студенти матимуть можливість отримати широкий асортимент престижних професій у майбутньому. Також учням розповіли про високий рівень залученості студентів ДТЕУ до наукової діяльності, пов’язаної, зокрема, з участю у наукових заходах, де як приклад представлено запланований студентський круглий стіл «Молодь і наука – майбутнє України», організований кафедрою публічного управління та адміністрування.

У Дні гостинності взяли участь 4 учні різних закладів середньої освіти, з них: учениця 11-В класу Українського медичного ліцею національного медичного університету імені О.О. Богомольця, учень 10-Б класу Лютізького ліцею Петрівської сільської ради та 2 учні 11-Б класу Українського гуманітарного ліцею Київського національного університету імені Т. Шевченка.

Фотозвіт

Гостьова онлайн-лекція "Глобалізаційні виклики для України у ХХІ столітті"

У межах започаткування нового циклу лекцій "Гостьовий професор", організованих для удосконалення знань та розширення кругозору студентів – здобувачів вищої освіти за освітніми програмами "Публічне управління та адміністрування" і "Муніципальний менеджмент", 09 квітня 2024 року за ініціативою кафедри публічного управління та адміністрування відбулася гостьова онлайн-лекція Лілії Гонюкової, доктора наук з державного управління, професора, професора кафедри публічної політики Навчально-наукового інституту публічного управління та державної служби КНУ імені Тараса Шевченка, на тему "Глобалізаційні виклики для України у ХХІ столітті", яка є надзвичайно важливою та актуальною у сучасних умовах Української держави.

Під час заходу лектор представила цікавий відеокейс, де проілюстровано загальні проблеми взаємодії між владою та суспільством в умовах глобалізації з можливими шляхами їх вирішення; окреслила глобалізаційні виклики в Україні та сучасному світі, висвітлила світові події та тенденції, що впливають на розвиток країни у глобалізаційному світі, зокрема у порівнянні з цілями розвитку тисячоліття з сучасними стратегічними цілями сталого розвитку, торкаючись і питання викликів для публічного управління.

Наприкінці заходу викладачі та студенти ставили різні запитання та висловлювали щиру подяку спікеру за цікаву інформацію.

Дякуємо пані Лілії за змістовну лекцію!

Фотозвіт

Загальноуніверситетський День вступника

У Державному торговельно-економічному університеті 06 квітня 2024 року відбувся щорічний День вступника, в якому взяла участь канд. екон. наук, доц., доцент кафедри публічного управління та адміністрування Ільїна Анастасія Олександрівна.

Для шести учнів (з-поміж них – 2 запрошені) різних закладів середньої освіти доцент Ільїна А. О. провела цікаву екскурсію університетом, під час якої поінформувала про переваги навчання у ДТЕУ та надала можливість відвідати різноманітні локації (SMART-бібліотеку, зокрема зали бібліометрії, нових надходжень книжок, іноземної літератури; коворкінг, кафе "Венеція", аудиторії, лабораторії та інші приміщення, оснащені сучасним обладнанням) і цікаві майстер-класи за екскурсійним маршрутом. Це, зокрема: "Подорож у захоплюючий світ геодезії та землеустрою з ІТ-технологіями", "Моя професія – бізнес-архітектор аграрного підприємства", "Ландшафтний дизайн", "Зроби свій тур сам", "Нові освітні програми в галузі моделювання та аналітики даних", "WEB-banking – сучасна послуга банку", "Логістика – архітектори перевезень", "Хочеш бути унікальним? Обирай освітню програму "Товарознавство та організація зовнішньої торгівлі"".

Кожен викладач презентував свій майстер-клас як тему, що відповідає певній спеціальності, яка закріплена за відповідним факультетом, намагаючись підтримувати зі вступниками інтерактивну взаємодію та зворотний зв’язок.

До того ж учні відвідали воркшоп приймальної комісії "Мій мотиваційний лист", де ознайомилися зі структурою, особливостями написання та порядком подання мотиваційних листів під час вступу на різні спеціальності, а також побували в актовій залі на Дні факультету технологій та бізнесу, де систематично проводять культурно-мистецькі заходи у ДТЕУ, в яких активну участь беруть студенти університету.

Під час екскурсії майбутні вступники ставили різні запитання, зокрема щодо дисциплін, які викладають за спеціальностями, наявності студентських гуртків, можливості студентів поєднувати навчання та роботу, подання до приймальної комісії документів, що підтверджують особисті досягнення школярів у процесі навчання, а також стосовно періодичності проведення заходів у ДТЕУ. 

Учнів приємно здивували обширна територія та технологічна оснащеність кампусу університету, високий рівень професіоналізму викладачів, умови навчання та організованість проведення Дня вступника. Усе це справило на них велике враження та надихнуло до вступу в ДТЕУ.

Фотозвіт

Гостьова інтерактивна онлайн-лекція "Сталий розвиток громад: виклики та перспективи"

За сприяння кафедри публічного управління та адміністрування 05 квітня 2024 року відбулася гостьова інтерактивна лекція на тему "Сталий розвиток громад: виклики та перспективи" для здобувачів вищої освіти, які навчаються за освітніми програмами "Публічне управління та адміністрування" і "Муніципальний менеджмент", а також усіх зацікавлених осіб.

Спікерка заходу – Наталя Махчанова, координатор ресурсного центру зі сталого розвитку, кандидат економічних наук, доцент, завідувач кафедри менеджменту та адміністрування ВТЕІ ДТЕУ, тренерка з громадянської освіти та сталого розвитку.

Пані Наталя під час заходу окреслила підходи щодо досягнення Україною цілей сталого розвитку до 2030 року, представила цікавий відеокейс, де проілюстровано важливість установлення умов для досягнення відповідних цілей, особливо найперспективніших на сьогодні для України, а також обґрунтувала особливості покрокового досягнення цілей сталого розвитку за сприяння бізнес-установ.

Крім того, лекторка провела інтерактивне опитування з приводу найважливіших серед офіційно затверджених Урядом України цілей сталого розвитку, а також інтерактивну вправу за методикою "Світове кафе", де кожен учасник міг назвати найбільш пріоритетні цілі для досягнення на рівні країни, громади, українських підприємств та в закладі освіти. 

Наприкінці заходу лекторка надала ґрунтовні відповіді на численні запитання студентів.

Формат зустрічі із веденням пані Наталєю інтерактивного діалогу з учасниками дав змогу не тільки отримати нову цікаву інформацію, а й мотивував молодь будувати своє майбутнє, активно докладаючи зусиль для досягнення цілей сталого розвитку в Україні на всіх рівнях.

Фотозвіт

Гостьова онлайн-лекція "Управління державною власністю"

За сприяння кафедри публічного управління та адміністрування 03 квітня 2024 року відбулася гостьова лекція на тему "Управління державною власністю" для здобувачів вищої освіти, які навчаються за освітніми програмами "Публічне управління та адміністрування" і "Муніципальний менеджмент", а також усіх зацікавлених осіб.

Спікер заходу – Вадим Курило, начальник Регіонального відділення Фонду державного майна України по Київській, Черкаській та Чернігівській областях, поділився із присутніми своїм досвідом щодо освітньої та професійної діяльності у сфері управління державним майном, підкреслив важливість розуміння поняття власності та порядку отримання права на неї, охарактеризував роль Фонду державного майна України у процесі приватизації, оренди державного майна та відчуження із наданням роз’яснення сутності відповідних елементів управління об’єктами державної власності із спрямуванням на перспективи вдосконалення нормативно-правової бази, що регулює це питання.

Наприкінці заходу студенти ставили різні питання та висловлювали щиру подяку спікеру за цікаву інформацію.

Дякуємо пану Вадиму за змістовну лекцію!

Фотозвіт

День гостинності з нагоди Дня вступника

02 квітня 2024 року Ільїна Анастасія Олександрівна, канд. екон. наук, доцент, доцент кафедри публічного управління та адміністрування, провела онлайн-зустріч (День гостинності) для відвідувачів школи І–ІІІ ступенів № 276 Деснянського району міста Києва, присвячену Дню вступника, що відбудеться 06 квітня 2024 року.

Під час заходу відвідувачі поринули в атмосферу студентського життя, отримали детальну інформацію щодо особливостей та переваг навчання в ДТЕУ, дисциплін викладання та їх специфіки, а також важливості опанування освітніх програм за широким вибором професій майбутнього, що також включає організації викладачами регулярних зустрічей студентів зі стейкголдерами й можливість працевлаштування за обраними спеціальностями.

До того ж проведено віртуальну екскурсію сайтом ДТЕУ, де презентовані факультети, кафедри, центри, інші структурні підрозділи, а також системи Moodle і МІА: Освіта, які студенти можуть використовувати для виконання необхідних завдань з будь-яких дисциплін.

Також, відвідувачі ознайомилися з Правилами прийому до ДТЕУ для здобуття вищої освіти у 2024 році, де зазначені особливості проведення вступної кампанії з урахуванням порогу конкурсного бала за результатами НМТ.

У процесі зустрічі школярі були поінформовані про запланований День вступника, де вони матимуть нагоду ознайомитися з особливостями процесу вступу і навчання у ДТЕУ, поспілкувавшись з представниками приймальної комісії та відвідавши цікаві майстер-класи за екскурсійною програмою.

У Дні гостинності взяли участь 8 представників закладу освіти, серед яких: 5 учнів 10-Б класу із класним керівником, одна мати учня 10-А класу та заступник директора з навчальної роботи.

Фотозвіт

Участь у Воркшопі "Старт кар’єри в державній службі"

У рамках проведення програми "Career Week-2024" 02 квітня 2024 року викладачі кафедри публічного управління та адміністрування та студенти – здобувачі ступенів вищої освіти "бакалавр" і "магістр" взяли участь у Воркшопі "Старт кар’єри в державній службі", організованим Національним агентством України з питань державної служби (НАДС).

Спікерами заходу виступили:

1) Андрій Баткалов – керівник експертної групи з питань стратегічного розвитку управління персоналом Генерального департаменту з питань управління персоналом на державній службі та в органах місцевого самоврядування НАДС;

2) Альона Лобенко – головний спеціаліст відділу оцінювання та розвитку персоналу Управління з питань персоналу НАДС.

Так, Андрій Баткалов представив переваги публічної служби, акцентуючи увагу на цінностях публічної служби, можливостях вступу на публічну службу та особливостях працевлаштування до органів державної влади та місцевого самоврядування в умовах воєнного стану, з націленням на перспективах роботи молоді на публічній службі.

Водночас Альона Лобенко презентувала місію, основні завдання та стратегічну мету НАДС з акцентом на особливостях роботи агентства в процесі застосування інформаційної системи управління людськими ресурсами в державних органах (HRMIS), створення резерву відновлення працівників державних органів для роботи на деокупованих територіях України, проведення важливої реформи оплати праці, а також на широких можливостях вивчення англійської мови в рамках програми міжнародної освітньої компанії EF Education First, а також проходження практики, стажування в добору в НАДС.

Наприкінці заходу студенти ставили різні питання та висловлювали щирі подяки спікерам за представлення цікавої та змістовної інформації.

Фотозвіт


БЕРЕЗЕНЬ 2024


Гостьова онлайн-лекція "Когнітивна війна та особливості кібертероризму в Україні"

У межах започаткування нового циклу лекцій "Гостьовий професор", який було організовано для удосконалення знань та розширення кругозору студентів – здобувачів ступеня вищої освіти "бакалавр" за освітніми програмами "Публічне управління та адміністрування" і "Муніципальний менеджмент", 29 березня 2024 року кафедра публічного управління та адміністрування організувала гостьову онлайн-лекцію доктора наук з державного управління, доцента, професора кафедри публічного управління Національного університету біоресурсів і природокористування (НУБіП) України Оксани Євсюкової на тему "Когнітивна війна та особливості кібертероризму в Україні", яка є надзвичайно важливою та актуальною в сучасних умовах Української держави.

Під час заходу лекторка висвітлила особливості ведення когнітивної війни, акцентувала увагу на питаннях запобігання впливу дезінформації на свідомість і підсвідомість громадян України та важливості набуття вмінь відрізняти правдиву інформацію від фейкової в інформаційному просторі.

Наприкінці заходу пані Оксана надала поради слухачам ознайомитися із принципами кібербезпеки, дотримуватися яких потрібно у всіх сферах життєдіяльності суспільства, що значною мірою сприятиме запобіганню кібертероризму.

Щиро дякуємо Оксані Володимирівні та сподіваємося на подальшу плідну співпрацю!

Фотозвіт

Гостьова онлайн-лекція "Тайм-менеджмент, або "як встигати все""

За сприяння кафедри публічного управління та адміністрування 28 березня 2024 року відбулася гостьова лекція на тему "Тайм-менеджмент, або "як встигати все"" для здобувачів освітніх програм "Публічне управління та адміністрування" і "Муніципальний менеджмент", а також усіх зацікавлених осіб.

Спікерка заходу – Ірина Боришкевич, менеджерка та спікерка Школи бізнесу і менеджменту, авторка методики з тайм-менеджменту "Просто у 4 кроки", доцентка кафедри менеджменту в інформаційних технологіях Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника.

Пані Ірина під час заходу поділилася з присутніми своїми знаннями та досвідом щодо роботи в режимі методики "Просто у 4 кроки" як важливого фактору використання робочого та позаробочого часу у власних цілях, куди входить:

1) особистий аналіз, до основних інструментів якого належать SWOT-аналіз, психологічні тести, колесо життєвого балансу;

2) SMART-планування, що містить стратегічне (3-5 років), тактичне (1 рік) та поточне (день, тиждень) планування;

3) дисципліна, що визначає трекер ефективності проведення часу;

4) боротьба з поглиначами часу, пов’язаних із витрачанням часу на непотрібні речі чи надмірним перебуванням у соціальних мережах.

Наприкінці лекторка представила цікавий відеокейс, що проілюстрував особливості витрачання часу на досягнення цілей, що відповідають власним бажанням, який особливо вразив відвідувачів своєю яскравістю, емфатичністю та інформаційномісткістю.

Дякуємо за цікаву та змістовну лекцію!

Фотозвіт

Участь у Всеукраїнському науково-практичному вебінарі "Інтерактивний освітній простір ЗВО"

28 березня 2024 року викладачі кафедри публічного управління та адміністрування ФЕМП ДТЕУ доценти Юлія Головня та Ірина Динник взяли участь у Всеукраїнському науково-практичному вебінарі "Інтерактивний освітній простір ЗВО", який був організований кафедрою менеджменту та адміністрування Вінницького торговельно-економічного інституту ДТЕУ

Тематичні напрями вебінару:

1) інтерактивні технології та форми навчання в закладах вищої освіти;

2) впровадження інновацій в навчальний процес вищої школи;

3) академічна доброчесність – запорука якісної освіти та сталого розвитку.

Щиро дякуємо завідувачу кафедри пані Наталі Махначовій за співпрацю та запрошення.

До нових зустрічей!

Фотозвіт

Студентська наукова конференція "Пріоритети соціально-економічного розвитку суспільства" в межах проведення Дня факультету економіки, менеджменту та психології

27 березня 2024 року в межах конференції відбулося засідання секції "Держава майбутнього: ефективне публічне управління та адміністрування".

Під час засідання обговорювали різні питання, присвячені дослідженню актуальних проблем, які стосуються важливості ефективної діяльності органів публічної влади у воєнний період в Україні та їх впливу на післявоєнну відбудову країни.

Під науковим керівництвом викладачів кафедри публічного управління та адміністрування в межах секції виступили дев’ять студентів. Вони продемонстрували високий рівень наукових розробок, присвячених актуальним питанням сьогодення. Найкращими серед них були:

Колодкіна І. А., 4 курс, 22 група ФЕМП. Тема "Розвиток мережі молодіжних центрів у громадах". Науковий керівник – Динник І. П., канд. наук держ. упр., доц. (І місце).

Маслова К. О., 1 курс, 15м група ФЕМП. Тема "Волонтерський рух як нова форма взаємодії влади і громадянського суспільства". Науковий керівник – Мірко Н. В., канд. наук держ. упр., доц. (ІІ місце).

Загуменнов О. Д., 1 курс, 12 група ФЕМП. Тема "Вплив вимушених мігрантів з України на економіку ЄС". Науковий керівник – Головня Ю. І., канд. екон. наук, доц. (ІІІ місце).

Крім того, від кафедри публічного управління та адміністрування на пленарному засіданні ФЕМП виступила з конструктивною та змістовною доповіддю з теми "Посилення обороноздатності через державне регулювання підприємництва" студентка 1 курсу, 12 групи ФЕМП Петровська О. Я., науковий керівник – Шинькович А. В., канд. екон. наук, доц.

Вітаємо учасників наукового заходу, висловлюємо вдячність нашим здобувачам за інтерес до науки, бажаємо успіхів у подальших наукових пошуках, натхнення та цікавих дослідницьких тем!

Кафедра публічного управління та адміністрування – спільнота професіоналів-експертів, мотивованих до саморозвитку, генерації креативних ідей, нових знань та проривних рішень. 

Фотозвіт

Гостьова онлайн-лекція "Роль аналітичних центрів у владно-громадській взаємодії"

За сприяння кафедри публічного управління та адміністрування 26 березня 2024 року відбулася гостьова лекція на тему "Роль аналітичних центрів у владно-громадській взаємодії" для здобувачів освітніх програм "Публічне управління та адміністрування" і "Муніципальний менеджмент", а також усіх зацікавлених осіб.

Спікерка заходу – Людмила Бойко, менеджерка освітніх програм Центру політичних студій та аналітики "Ейдос".

Пані Людмила під час заходу поділилася з присутніми своїми знаннями та досвідом щодо важливості аналітичних центрів у сучасному суспільстві, допомоги аналітичних центрів у налагодженні кращої комунікації й співпраці між владою та громадськістю, а також ознайомила гостей з практичними кейсами успішної співпраці аналітичних центрів, влади та громадськості

Дякуємо за цікаву та змістовну лекцію!

Фотозвіт

Ділова гра "Політика – це ти! Як розпочати власну політичну кар’єру"

У рамках проведення Дня факультету економіки, менеджменту та психології 25 березня 2024 року кафедрою публічного управління та адміністрування організовано ділову гру під назвою "Політика – це ти! Як розпочати власну політичну кар’єру". Організаторами заходу стали: Динник Ірина Петрівна, кандидат наук з державного управління, доцент кафедри;  Мірко Наталія Вікторівна, кандидат наук з державного управління, доцент кафедри; Шинькович Андрій Васильович, кандидат економічних наук, доцент кафедри, народний депутат України VIII скликання.

У заході взяли участь студенти – здобувачі ступеня вищої освіти "бакалавр" за освітніми програмами "Публічне управління та адміністрування" та "Муніципальний менеджмент", а також інші запрошені.

Відкриваючи захід, Новікова Наталія Леонідівна, завідувач кафедри, доктор економічних наук, професор, нагадала учасникам зібрання історію успіху Маргарет Тетчер, яка в консервативній Великій Британії, будучи тендітною дівчиною з провінційного містечка, досягла найвищих висот у політиці та виявила високий патріотизм і кваліфікацію як політик із впровадженням реформ у формі "шокової терапії". За таким переконанням, сьогоднішні студенти – це завтрашні реформатори, політики та державні службовці нової формації, на долю яких випаде післявоєнна відбудова України.

Реалізуючи поставлені під час заходу завдання, учасники із доповіді Шиньковича А.В. дізналися про методи підготовки та принципи побудови політичної кар’єри державного службовця, службовця місцевого самоврядування, депутата місцевої ради та народного депутата України. До учасників зібрання також долучилася Мірко Н.В., яка підкреслила у своїй доповіді важливість захисту законних прав та інтересів людини і громадянина в системі публічного управління. У процесі участі у вікторинах "Мій парламент – розумію і впливаю" та "Дай раду Раді", які провела Динник І.П., студенти мали змогу провести самооцінку знань у сфері публічного управління та адміністрування.

Усім учасникам онлайн-заходу будуть розіслані сертифікати.

Фотозвіт

Профорієнтаційний онлайн-захід ради студентського самоврядування та кафедри публічного управління та адміністрування

13 березня 2024 року доцент кафедри публічного управління та адміністрування, кандидат економічних наук Шинькович Андрій Васильович спільно зі студенткою 2 курсу 14 групи ФЕМП, заступницею голови соціального сектору університету Мурат Ксенією Андріївною провели профорієнтаційний захід у режимі онлайн для учнів Слов’янської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №12 Донецької області.

Учасники заходу – майбутні вступники та викладачі мали змогу оглянути презентацію Державного торговельно-економічного університету (ДТЕУ), зокрема освітніх програм підготовки фахівців ступеня вищої освіти "бакалавр" "Муніципальний менеджмент" та "Публічне управління та адміністрування" й ознайомитися з особливостями вступної кампанії 2024 року. Ксенія Мурат поділилася з учасниками інформацією про насичені студентські будні та свята в ДТЕУ, спортивні секції та творчі гуртки, освітні програми та плідний взаємозв'язок студентів з деканатом факультету економіки, менеджменту та психології (ФЕМП). З відео- та фотоматеріалів учасники зустрічі дізнались про надсучасний університетський кампус, взаємодію зі стейкхолдерами університету та реальні можливості для успішного працевлаштування після закінчення навчання.

Про освітні програми кафедри, заходи безпеки навчання в університеті, студентоцентризм та наукову діяльність викладачів ДТЕУ розповів Андрій Шинькович. З особливою гордістю від повідомив інформацію про те, що наприкінці минулого року футбольна команда ДТЕУ посіла друге місце в Чемпіонаті світу серед студентських футбольних команд.

У профорієнтаційному заході взяли участь 19 учнів, а також викладачі. На усі питання учасники онлайн-заходу отримували кваліфіковані відповіді.

Фотозвіт

Гостьова онлайн-лекція "Місцеве самоврядування в умовах воєнного стану"

За сприяння кафедри публічного управління та адміністрування 6 березня 2024 року відбулася гостьова лекція на тему "Місцеве самоврядування в умовах воєнного стану" для здобувачів освітніх програм "Публічне управління та адміністрування" та "Муніципальний менеджмент", а також усіх зацікавлених осіб.

Спікерка заходу – Аліна Цейтліна, експертка Платформи тимчасово окупованих та деокупованих громад Всеукраїнської Асоціації об’єднаних територіальних громад.

Пані Аліна під час заходу професійно окреслила особливості роботи органів місцевого самоврядування України в умовах воєнного стану та виклики, з якими доводиться стикатися в особливий період; розкрила пріоритетні напрями відбудови, реінтеграції та відновлення територіальних громад після деокупації згідно з категоризацією основних сфер та поділилася успішними практиками роботи місцевого самоврядування в умовах війни, зокрема з питань мапування потреб громад за міжнародними проєктами.

Наприкінці заходу лекторка надала ґрунтовні відповіді на численні запитання студентів.

Активний формат зустрічі із веденням пані Аліною інтерактивного діалогу з учасниками заходу дозволив не тільки отримати нову цікаву інформацію, а й змотивував молодь будувати своє майбутнє, в основу якого покладено підтримання активної громадської позиції у суспільстві та долучення до волонтерської діяльності.

Фотозвіт

Профорієнтаційний онлайн-захід для школярів Слов’янська

5 березня 2024 року доцент кафедри публічного управління та адміністрування, кандидат економічних наук Шинькович Андрій Васильович спільно зі студенткою 2 курсу 14 групи ФЕМП, заступницею голови соціального сектору університету Мурат Ксенією Андріївною провели профорієнтаційний захід у режимі онлайн для учнів 10-12 класів Слов’янської спеціальної школи №23 Донецької обласної ради (вул. Торська, 2, Слов’янськ, Донецька область).

Під час заходу відбулася презентація Державного торговельно-економічного університету (ДТЕУ), освітніх програм підготовки фахівців ступеня вищої освіти "бакалавр" та особливостей вступної кампанії 2024 року. Учасників ознайомлено з насиченими студентськими буднями у ДТЕУ, впровадженими європейськими стандартами освіти та новітніми освітніми програмами.

Також, демонструючи відео та фото, з гордістю було представлено надсучасний університетський кампус, інформацію про взаємодію зі стейкхолдерами університету та реальні можливості для успішного працевлаштування після закінчення навчання. Окрему увагу було приділено заходам безпеки навчання в університеті.

Шинькович А.В. у своєму виступі ознайомив з освітніми програмами кафедри – "Муніципальний менеджмент" і "Публічне управління та адміністрування". Мурат К.А. поділилася своїм досвідом у раді студентського самоврядування, продемонструвала численні та різноманітні заходи, які студенти проводять, перебуваючи у стінах ДТЕУ. З особливою гордістю було повідомлено інформацію про те, що  наприкінці минулого року футбольна команда ДТЕУ посіла друге місце в Чемпіонаті світу серед студентських футбольних команд.

У профорієнтаційному заході взяли участь 17 учнів, а також викладачі, заступник директора з організаційної роботи та директор школи. Учні та викладачі активно задавали запитання та отримували кваліфіковані відповіді.

Фотозвіт

Профорієнтаційний онлайн-захід "Від освіти до кар’єри"

05 березня 2024 року Головня Юлія Ігорівна, доц., канд. екон. наук, доцент кафедри публічного управління та адміністрування, спільно зі студенткою 1 курсу 9 групи ФЕМП Рожанською Дар’єю Русланівною, здобувачкою ступеня вищої освіти "бакалавр" за освітньою програмою "Менеджмент антимонопольної діяльності", провели профорієнтаційний захід "Від освіти до кар’єри" у режимі онлайн для учнів 10–11 класів Слов’янської загальноосвітньої школи I–III ступенів № 5 Слов’янської міської ради Донецької області (вул. Ярослава Мудрого, 4, Слов’янськ, Донецька область, 84100).

Під час заходу відбулася презентація Державного торговельно-економічного університету (ДТЕУ), освітніх програм підготовки фахівців ступеня вищої освіти "бакалавр" та особливостей вступної компанії 2024 року.

Насичені студентські будні, європейські стандарти освіти, новітні освітні програми, надсучасний університетський кампус та реальні можливості для успішного працевлаштування після закінчення навчання – це все ДТЕУ.

Також були презентовані освітні програми кафедри "Муніципальний менеджмент" та "Публічне управління та адміністрування".

У профорієнтаційному заході взяли участь 18 учнів, а також їх батьки та заступник директора. Учні та батьки активно задавали запитання та отримували кваліфіковані відповіді.

Фотозвіт

Загальноуніверситетський День вступника

2 березня 2024 року в ДТЕУ відбувся День вступника, в якому взяли участь канд. наук держ. упр., доценти кафедри публічного управління та адміністрування Динник Ірина Петрівна та Мірко Наталія Вікторівна.  

Під час екскурсій та майстер-класів вступники оглянули лекційні аудиторії, SMART-бібліотеку, лабораторії ДТЕУ, конгрес-центр та інші кабінети й аудиторії з технічним оснащенням.

Викладачі детально ознайомлювали вступників з особливостями навчання в ДТЕУ, кращими університетськими традиціями, поінформували про особливості вступу із наголошенням на переваги освітньої програми "Публічне управління та адміністрування" для здобувачів ступенів вищої освіти "бакалавр" та "магістр".

Під час заходу вступники задавали різні питання щодо обов’язкових та вибіркових дисциплін, досвіду викладачів, здобутків студентів, посад за спеціальністю тощо. Майбутні студенти отримали цікаву і пізнавальну інформацію, найкращі враження та позитивні емоції.

Фотозвіт

 Участь у міжнародному парламентському онлайн-заході "Південна Корея на підтримку України"

1 березня 2024 року студенти груп 1-12 та 1-17 – здобувачі ступеня вищої освіти "бакалавр" за освітніми програмами "Публічне управління та адміністрування" й "Муніципальний менеджмент" факультету економіки, менеджменту та психології Державного торговельно-економічного університету (ДТЕУ) за ініціативою наставника груп доцента кафедри публічного управління та адміністрування, к.е.н Шиньковича Андрія Васильовича взяли участь у міжнародному парламентському онлайн-заході  "Південна Корея на підтримку України".

Під час парламентського уроку учасники дізналися про державний устрій Південної Кореї, витоки міжпарламентських, дипломатичних відносин України та Південної Кореї, а також унікальні деталі комунікації від представників обох країн.

До Міжнародного парламентського онлайн-уроку "Південна Корея на підтримку України" долучилися Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Корея в Україні Кім Хьонг Те, який розповів про різнобічну підтримку з боку Республіки Корея для України, дипломатичні відносини обох країн та багато іншого.

Південна Корея послідовно підтримує Україну в нашій боротьбі за свободу і незалежність, надає Україні масштабну допомогу і щороку поглиблює співпрацю між нашими країнами.

Всі учасники  міжнародного парламентського онлайн-заходу отримали сертифікат про участь.

Фотозвіт


ЛЮТИЙ 2024


День гостинності з нагоди Дня вступника

27 лютого 2024 року Ільїна Анастасія Олександрівна, канд. екон. наук, доцент, доцент кафедри публічного управління та адміністрування, провела онлайн-зустріч (День гостинності) для відвідувачів школи І–ІІІ ступенів № 276 Деснянського району міста Києва, присвячену Дню вступника, що відбудеться 02 березня 2024 року.

Під час заходу відвідувачі поринули в атмосферу студентського життя, отримали детальну інформацію щодо процесу навчання у ДТЕУ та важливість проведення днів вступника, спрямованих на ознайомлення з різними спеціальностями та освітніми програмами, за якими відбувається інтерактивне навчання за студентоорієнтованим підходом.

До того ж проведено віртуальну екскурсію сайтом ДТЕУ, де презентовані оголошення про інтенсивні курси підготовки до НМТ, процес проходження НМТ та інші особливості навчання в університеті. Через сайт учні також мали можливість звернути увагу на різні факультети, кафедри, центри, інші структурні підрозділи та системи Moodle і МІА: Освіта. Майбутні вступники були детально поінформовані про переваги ДТЕУ, ФЕМП та цікаві заходи, організовані кафедрами ДТЕУ, участь у яких надаватиме учням більшої можливості вступу на бажані спеціальності, враховуючи результати НМТ.

Школярі також були поінформовані про запланований День вступника, де вони матимуть нагоду ознайомитися з особливостями процесу вступу і навчання у ДТЕУ, поспілкувавшись з представниками приймальної комісії та відвідавши цікаві майстер-класи за екскурсійною програмою.

У Дні гостинності взяли участь 13 представників закладу освіти, серед яких: 2 учні 11-А класу, 4 учні (+одна мама) 10-А класу із класним керівником, 2 учні 9-А класу, 2 учні 9-В класу та заступник директора з навчальної роботи.

Фотозвіт

Кафедральний День вступника (онлайн)

22 лютого 2024 року Головня Юлія Ігорівна, доц., канд. екон. наук, доцент кафедри публічного управління та адміністрування, спільно зі студентками 1 курсу 12 групи ФЕМП Бурдій Анастасією Володимирівною та Ткач Діаною Геннадіївною, здобувачками ступеня вищої освіти "бакалавр" за освітньою програмою «Муніципальний менеджмент», провели кафедральний День вступника у режимі онлайн для учнів 11 класу Білоцерківського гетьманського ліцею-гімназії (м. Біла Церква, Київська область).

Під час заходу учні отримали інформацію щодо вступу та особливостей навчання у Державному торговельно-економічному університеті, взяли участь у віртуальній екскурсії кампусом університету з оглядом навчальних корпусів, бібліотеки, лабораторій та інших інфраструктурних об’єктів. Крім того, було презентовано кафедру публічного управління та адміністрування ДТЕУ та освітні програми, за якими здійснюється підготовка.

У кафедральному Дні вступника взяли участь 32 учні та 1 вчитель. Зацікавлені школярі отримали відповіді на актуальні для них питання.

Фотозвіт

Кафедральний День вступника (онлайн)

13 лютого 2024 року Головня Юлія Ігорівна, доц., канд. екон. наук, доцент кафедри публічного управління та адміністрування, спільно зі студенткою 1 курсу 12 групи ФЕМП Бурдій Анастасією Володимирівною провели онлайн-зустріч у вигляді кафедрального Дня вступника для учнів 11 класу Макарівського ліцею № 1 (м. Макарів, Київська область).

На зустрічі було презентовано можливості навчання у Державному торговельно-економічному університеті (ДТЕУ), зосереджено увагу на факультетах та освітніх програмах щодо підготовки здобувачів ступеня вищої освіти "бакалавр". Проведено віртуальну екскурсію університетом, ознайомлено з кращими університетськими традиціями. У доступній формі присутніх було поінформовано про те, де знайти важливу інформацію для вступу в ДТЕУ, розглянуто переваги освітніх програм "Муніципальний менеджмент" і "Публічне управління та адміністрування", а також кар’єрні можливості майбутніх фахівців.

У кафедральному Дні вступника взяли участь 12 учнів та 1 вчитель. Зацікавлені школярі отримали відповіді на актуальні для них питання.

Фотозвіт

Гостьова онлайн-лекція "Кроки для успішної побудови у студентські роки"

За сприяння кафедри публічного управління та адміністрування 09 лютого 2024 року відбулася гостьова лекція на тему "Кроки для успішної побудови у студентські роки" для здобувачів освітніх програм "Публічне управління та адміністрування" та "Муніципальний менеджмент", а також усіх зацікавлених осіб.

Спікерка заходу – Марина Януш, помічниця народного депутата України, громадська активістка.

Пані Марина на початку заходу провела зі студентами невеличке опитування з приводу бачення свого майбутнього за результатами навчання, під час якого студенти мали можливість висловити різні думки з приводу важливості навчання як саморозвитку, самовдосконалення і, найголовніше, – можливості здобуття нових знань про фахову спеціальність та про корисність від її застосування як для себе, так і для оточуючих.

Особливий інтерес у присутніх викликало заслуховування лекторки про її власний досвід навчання, а також громадської діяльності та нетворкінгу.

Активний формат зустрічі із веденням лекторкою інтерактивного діалогу з учасниками заходу дозволив їм не тільки отримати нову цікаву інформацію, а й врахувати, що сфера управлінської діяльності є дуже корисною та важливою для суспільства й має потребу з кожним днем все більше в молодому персоналі. А, враховуючи обставини у країні на сьогодні, саме професійна та мобільна молодь спроможна подолати бар’єри успішної взаємодії між владою та громадськістю, що потребує постійного удосконалення мотиваційних заходів серед молодого покоління, особливо серед студентства.

Щиро дякуємо за змістовну та корисну подію і до нових зустрічей!

Фотозвіт

Участь у вебінарі "Національний фонд досліджень України та "Горизонт Європа в Україні": міжнародна грантова підтримка та конкурсні можливості для українських дослідників та інноваторів"

У рамках системи вебінарів та вебконференцій, запланованих Державною науковою установою "Український інститут науково-технічної експертизи та інформації", 06 лютого 2024 року проведено вебінар "Національний фонд досліджень України та "Офіс Горизонт Європа в Україні": міжнародна грантова підтримка та конкурсні можливості для українських дослідників та інноваторів". Разом з іншими представниками закладів вищої освіти, зокрема науковцями та стейкголдерами, у заході взяли участь викладачі кафедри публічного управління та адміністрування Державного торговельно-економічного університету (ДТЕУ).

Вступне слово виголосила головна спікерка заходу Ольга Полоцька, виконавча директорка Національного фонду досліджень України (НФДУ). Пані Ольга зосередила увагу на  темі "Важливість розвитку потенціалу української науки з використанням сучасних інструментів фінансової підтримки" із поданням загальної статистики оголошених та завершених спільних конкурсів та міжнародних ініціатив за грантовою підтримкою.

Під час вебінару із доповідями виступили й інші спікери, які представили відповідні теми з авторськими позиціями щодо грантової допомоги:

  1. "Офіс Горизонт Європа в Україні": майбутні можливості для українських учасників Програми «Горизонт Європа». Спікер – Ігор Таранов, керівник "Офісу Горизонт Європа в Україні" НФДУ.
  2. Юридичні та фінансові аспекти Програми "Горизонт Європа": угода про створення консорціуму як інструмент злагодженої та гармонійної співпраці між учасниками проєкту". Спікер – Юлія Ремінська, головний спеціаліст "Офісу Горизонт Європа в Україні" НФДУ.
  3. Загальна характеристика та конкурсні можливості: кластер 5 "Клімат, енергія та мобільність". Спікер – Наталія Діденко, головний спеціаліст "Офісу Горизонт Європа в Україні" НФДУ.
  4. Кластер 1 "Здоров’я": огляд та загальні аспекти. Спікер – Олена Лівінська, головний спеціаліст "Офісу Горизонт Європа в Україні" НФДУ.
  5. Практичні аспекти участі у програмі "Горизонт Європа": пошук відкритих конкурсів, партнерів; підготовка пропозицій до участі в конкурсах. Спікер – Таїсія Симочко, головний спеціаліст "Офісу Горизонт Європа в Україні".

Учасники вебінару мали можливість задавати різні запитання та одержувати відповіді у чаті, постійно підтримуючи зворотний зв’язок зі спікерами та організаторами заходу.

Участь у вебінарі допоможе викладачам кафедри публічного управління та адміністрування ДТЕУ удосконалити рівень викладання різних дисциплін, зокрема таких як: "Екологічна політика держави", "Державне управління та місцеве самоврядування", "Електронне урядування", "Місцеві ініціативи", "Публічне управління та адміністрування", із наданням можливості студентам опанувати  нові знання для отримання грантової підтримки за кошти державного та місцевих бюджетів та інших не заборонених законодавством джерел фінансування, укладання угоди про співпрацю з фінансовими установами, застосування заходів із забезпечення безпеки сприятливого екологічного клімату, правильно використовувати удосконалену систему eHealth, а також медичних пристроїв у рамках надання грантової допомоги.

Фотозвіт

Загальноуніверситетський День вступника

Вкотре Державний торговельно-економічний університет (ДТЕУ) радо зустрічає гостей, серед яких абітурієнти та їх батьки.

Так, 3 лютого 2024 року ДТЕУ відвідало понад 300 молодих людей, які опинилися перед вибором майбутньої професії та закладу вищої освіти, в якому вони здобудуть відповідні знання та набудуть професійних навичок.

Кафедру публічного управління та адміністрування представляли: канд. наук держ. упр., доцент кафедри публічного управління та адміністрування Наталія Мірко та канд. екон. наук, доцент кафедри публічного управління та адміністрування Андрій Шинькович.

Під час екскурсій та майстер-класів абітурієнти оглянули лекційні аудиторії, бібліотеку, лабораторії ДТЕУ, конгрес-центр, заклади харчування, гуртожитки та спортивні локації. Тих, хто прагне здобути спеціальність у сферах публічного управління та адміністрування і муніципального менеджменту, цікавили обов’язкові та вибіркові дисципліни, досвід викладачів, здобутки студентів та діяльність РСС.

Учениця 11 класу Богдана (Київ, гімназія №7) відвідала університет разом зі своєю подругою Каміллою, 11-класницею зі школи «Оптима», які поділилися думками щодо ДТЕУ, звернули увагу на те, що університет вражає своєю сучасністю, підкреслили, що після відвідування декількох київських закладів вищої освіти ДТЕУ знаходиться поза конкуренцією.

Випускниця коледжу Діана відвідала День вступника разом зі своєю мамою Іриною, спеціально  приїхавши у столицю з Миколаєва, і зазначила, що уважно ознайомилася з діяльністю ДТЕУ на сайті університету і вже має враження, однак відвідавши університет, вся отримана інформація дозволила значно краще побачити все на власні очі.

Взагалі День вступника від кафедри публічного управління та адміністрування відвідало 8 учнів, з них: зі школи №2 (Бровари) – 4; з гімназії  №7 (Київ) – 1; зі школи "Оптима" – 1; з коледжу (Миколаїв) – 2, а також їхні батьки.

Фотозвіт


СІЧЕНЬ 2024


Участь у Всеукраїнському конкурсі наукових робіт серед молоді імені Олександра Яременка "Актуальні проблеми молодіжної та сімейної політики"

За результатами проведення Всеукраїнського конкурсу наукових робіт серед молоді імені Олександра Яременка "Актуальні проблеми молодіжної та сімейної політики", організатором якого став Навчально-науковий інститут права та політології Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, 29 січня 2024 року студентки Державного торговельно-економічного університету Крістіна Заборонюк та Ольга Петровська отримали відзнаки за здобуті відповідно І та ІІІ місця. Обидві студентки готували наукові роботи під керівництвом Шиньковича Андрія Васильовича, канд. екон. наук, доцента кафедри публічного управління та адміністрування.

Мета проведення заходу – створити умови для розвитку інтелектуального потенціалу талановитої молоді, підтримувати наукову і творчу діяльність студентів, молодих учених, стимулювати їх інтерес до дослідницької роботи.

Зі 117 учасників, які представляли заклади вищої освіти з усієї України, кваліфіковане журі відібрало 37 для участі в підсумковій конференції, яка відбулася 18 грудня 2023 року. Проте призові місця здобули лише 14 найкращі.

За підсумками кваліфікованого журі, що оцінювало конкурсні роботи, студентки ДТЕУ здобули такі місця:

І місце – студентка 2 курсу 15 групи денної форми навчання ФЕМП Крістіна Заборонюк, здобувачка ступеня вищої освіти "бакалавр" за освітньою програмою "Управління бізнесом". Тема роботи: "Молодь для відбудови та розвитку України: вибір професії в контексті національно-патріотичного виховання".

ІІІ місце – студентка 1 курсу 12 групи денної форми навчання ФЕМП Ольга Петровська (група ФЕМП 1-12), здобувачка ступеня вищої освіти "бакалавр" за освітньою програмою "Муніципальний менеджмент". Тема роботи: "Адаптація міжнародного досвіду участі молоді в післявоєнній відбудові України (культурно-мистецький та інформаційний аспект)".

Кафедра публічного управління та адміністрування серед своїх пріоритетів визначає творчу й дослідницьку діяльність студентів та участь у різноманітних конкурсах. Завідувачка кафедри публічного управління та адміністрування, доктор економічних наук, професор Новікова Наталя Леонідівна зауважила, що завдяки участі у всеукраїнських та міжнародних конкурсах формуються лідерські компетентності, які допомагають прагнути нових звершень, а для цього – наполегливо працювати вже в студентські роки. Викладачі кафедри, як справжні наставники, допомагають студентам формувати інтерес до інноваційної та дослідницької діяльності.

Насамкінець варто наголосити, що немає відповідальнішої місії в науково-педагогічного працівника сьогодні, ніж усі свої знання, вміння, сили та час спрямувати на формування нової генерації молодих учених, фахівців для різних галузей та справжніх патріотів України, які вже завтра поповнять золотий фонд української непереможної нації та стануть генерацією відбудовників нової держави, умови для якої створив Державний торговельно-економічний університет.

Фотозвіт

Публічна підготовка студентів за спеціальністю "Публічне управління та адміністрування"

29 січня 2024 року розпочалася практична підготовка студентів 4 курсу кафедри публічного управління та адміністрування – здобувачів освітнього ступеня "бакалавр" за спеціальністю 281 "Публічне управління та адміністрування".

Студенти проходять практичну підготовку в органах публічної влади, де матимуть змогу відчути себе майбутніми управлінцями та набути нових навичок для майбутньої роботи на публічній службі.

Бажаємо нашим студентам успішного проходження практики!

Фотозвіт


ЛИСТОПАД 2023


Гостьова онлайн-лекція-дискусія на тему  "Кібербезпека: як захистити себе, свої пристрої та свій бізнес?"

За сприяння кафедри публічного управління та адміністрування 21 листопада 2023 року відбулася гостьова лекція-дискусія на тему "Кібербезпека: як захистити себе, свої пристрої та свій бізнес?". У заході взяли участь здобувачі освітніх програм "Публічне управління та адміністрування" і "Муніципальний менеджмент", а також науково-педагогічні працівники кафедри.

Спікерка зустрічі – Раїса Федоровська, керівниця EMAAcademy та Школи кібербезпеки, Асоціація ЕМА.

Звертаючись до студентів, лекторка наголосила на  необхідності поглиблювати свої знання щодо безпеки в інформаційному просторі, зокрема під час проведення різноманітних онлайн-транзакцій, у тому числі банківських операцій, активно використовувати корисні інсайти у повсякденному житті, що поліпшать платіжну безпеку, а також захищати свої конфіденційні дані від стороннього втручання третіх осіб задля зменшення рівня шахрайства та порушення прав конфіденційності.

Пані Раїса розповіла студентській спільноті про особливості застосування захищених паролів, актуальні схеми платіжного шахрайства в Україні та способи боротьби з ними. Більш того, наводила приклади шахрайських мобільних застосунків, а також фіктивних застосунків у GooglePlay та AppleStore із наданням мудрих правил обережності під час роботи в кіберпросторі.

До того ж лекторка постійно підтримувала зі студентами інтерактивний зв’язок, залучаючи їх до обговорення важливих питань кібербезпеки, у тому числі під час проходження цікавого тестування на знання безпеки використання інформаційно-комунікаційних технологій при проведенні різноманітних онлайн-транзакцій, зокрема операцій з грошима, а також з наданням пропозицій залучення до ігор з виявлення онлайн-шахраїв.

Наприкінці зустрічі Раїса Федоровська висловила готовність до подальшої співпраці з Державним торговельно-економічним університетом, а студенти були вдячні за цікаву пізнавальну інформацію, що у перспективі стане корисним допоміжним матеріалом під час вивчення навчальних дисциплін: "Економіка України", "Державне управління та місцеве самоврядування", "Електронне урядування", "Цифрова економіка", "Інформаційна політика держави" та ін.

Фотозвіт

Інтерактивний парламентський онлайн-урок

За ініціативою та на звернення кафедри публічного управління та адміністрування Державного торговельно-економічного університету (ДТЕУ) 19 листопада 2023 року Освітній Центр Верховної Ради України провів для студентів ДТЕУ інтерактивний парламентський онлайн-урок, під час якого фахівець апарату ВР Ірина Руденко ознайомила студентів з тим, як працює Верховна Рада України, які її функції та структура єдиного законодавчого органу влади.

Студенти ДТЕУ м. Києва та Вінницького торговельно-економічного інституту ДТЕУ отримали інформацію про формування депутатського корпусу ВР, законодавчий процес, а також взяли участь у вікторині, результати якої засвідчили їх високий рівень громадянської свідомості й обізнаності.

Наприкінці заходу п’ятдесят відсотків з числа студентів, які брали участь в онлайн-уроці, публічно висловили своє бажання стати у майбутньому народними депутатами України.

Фотозвіт

Участь в Аграрному форумі-семінарі "Незламність українських аграріїв: реалії та сучасні виклики"

16 листопада 2023 року студенти спеціальності 281 "Публічне управління та адміністрування", здобувачі освітніх ступенів "бакалавр" та "магістр" кафедри публічного управління та адміністрування, Ірина Колодкіна та Анна Куропятник на запрошення нашого шановного стейкголдера Ліни Щуревич, начальника управління агропромислового розвитку Київської обласної державної адміністрації, кандидата наук з державного управління, взяли участь в Аграрному форумі-семінарі "Незламність українських аграріїв : реалії та сучасні виклики".

Кафедра публічного управління та адміністрування щиро вдячна Ліні Щуревич за запрошення для наших студентів та можливість бути долученим до важливої сфери державного управління як аграрна політика!

Сподіваємося на подальшу співпрацю!

Тримаємо освітній фронт!

Фотозвіт

Гостьова лекція-дискусія "Українська мова питання національної безпеки"

За сприяння кафедри публічного управління та адміністрування 10 листопада 2023 року відбулася гостьова лекція-дискусія на тему "Українська мова – питання національної безпеки". У заході взяли участь здобувачі освітніх програм "Публічне управління та адміністрування" та "Муніципальний менеджмент", студенти та науково-педагогічні працівники університету, а також представники ЗВО регіонів України.

Спікери зустрічі – Уповноважений із захисту державної мови  Тарас Кремінь, а також представники Уповноваженого із захисту державної мови Ярослава Вітко-Присяжнюк та Євген Демченко.

Звертаючись до студентів, мовний омбудсмен закликав єднатися та поглиблювати свої знання про рідну мову, активно використовувати її в професійному та приватному житті, а також захищати від тих, хто століттями творив лінгвоцид проти Українського народу.

Гості розповіли студентській спільноті про особливості застосування мовного законодавства, регіональні програми сприяння і розвитку української мови як державної та успішний практичний досвід впровадження в закладах вищої освіти посад студентських мовних омбудсменів.

Представники Уповноваженого із захисту державної мови відповіли на численні запитання студентів, серед яких – санкції за порушення законодавства про мову, розвиток україномовного контенту в соціальних мережах, рівень використання державної мови в органах виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Наприкінці зустрічі Тарас Кремінь  висловив готовність до подальшої співпраці з Державним торговельно-економічним університетом, запросив студентів і викладачів закладу до офісу Уповноваженого із захисту державної мови та засвідчив підтримку щодо  введення посади студентського мовного омбудсмена в ДТЕУ.

Модератор зустрічі Андрій Шинькович, кандидат економічних наук, доцент, подякував усім присутнім та акцентував увагу на актуальності та важливості тематики, оскільки саме мова є не лише засобом спілкування, але й основою національної та культурної ідентичності!

Фотозвіт

Онлайн-зустріч "Екстрена синхронізація української та європейської енергосистем"

За ініціативою Фонду Президента України з підтримки освіти, науки та спорту спільно з кафедрою публічного управління та адміністрування Державного торговельно-економічного університету, ГО "Центр політичних студій та аналітики "Ейдос"", UA-UKAcademic Diaspora Network, Aberdeen University Centrefor Energy Law та кафедрою публічного управління Університету Григорія Сковороди в Переяславі за підтримки Представництва Фонду Фрідріха Науманна за свободу в Україні 09 листопада 2023 року відбулася онлайн-зустріч з представниками експертного та академічного середовища.

Спікери заходу – Дарія Шаповалова, старша лекторка з енергетичного права в Абердинському університеті, директорка Центру енергетичного права (AUCEL), Анна Бутенко – юридична операційна менеджера ENTSO-E та Валерія Іжик – EUPolicyOfficer з реконструкції України в CEEBankwatch.

Захід проводився під модерацією Світлани Капришиної – голови проєктного відділу Секретаріату енергетичного співтовариства Молдови, України та Грузії.

Під час цієї події обговорювалися питання щодо викликів та перемог в українській енергетиці, екстреної синхронізації України з європейською енергосистемою після російської повномасштабної агресії, а також технічних складнощів, юридичних тонкощів та політичних особливостей, які стали на шляху до синхронізації української та європейської енергосистем.

Висловлювання різних пропозицій та точок зору щодо можливості прискореного відновлення енергетичної інфраструктури в Україні у післявоєнний період у процесі зворотного зв’язку питання–відповіді дозволило зрозуміти важливість проведення необхідних реформ, в основі яких – адаптація української законодавчої бази, що регулює сферу енергоефективності та енергозбереження, до європейської, а також умов використання новітніх технологій у будівництві чи реконструкції об’єктів критичної інфраструктури до європейських стандартів  якості та поліпшення відносин між усіма учасниками енергетичного ринку.

Фотозвіт

Гостьова лекція з елементами тренінгу "Вплив штучного інтелекту на публічне управління"

За сприяння кафедри публічного управління та адміністрування 07 листопада 2023 року відбулася гостьова лекція з елементами тренінгу на тему "Вплив штучного інтелекту на публічне управління" для здобувачів освітніх програм "Публічне управління та адміністрування" та "Муніципальний менеджмент", а також усіх зацікавлених осіб.

Спікер заходу – Василь Орищук, тренер з інтерактивного навчання, голова Комітету професійної, фахової передвищої освіти, науки та інновацій Громадської ради при Міністерстві освіти та науки України, член Керівної ради Спілки молодих державних службовців.

Пан Василь у своїй доповіді розповів як ефект плацебо формує наше сприйняття штучного інтелекту, окреслив сфери застосування та можливості ШІ у сфері публічного управління та адміністрування (аналіз даних, прогнозування, підтримка прийняття рішень, голосові асистенти для громадян, оптимізація ресурсів, підвищення доступності послуг, моніторинг та контроль).

Особливий інтерес у присутніх викликали кейси застосування штучного інтелекту у вітчизняній та закордонній практиці публічного управління й ризики, пов’язані з його використанням. Також гість порекомендував здобувачам корисні ШІ-інструменти, які доцільно використовувати майбутнім молодим управлінцям у своїй професійній діяльності.

Активний формат зустрічі дозволив присутнім не тільки отримати нову цікаву інформацію, а й обмінятися досвідом використання штучного інтелекту у повсякденному житті та навчанні.

Щиро дякуємо за змістовну та корисну подію і до нових зустрічей!

Фотозвіт
 

ЖОВТЕНЬ 2023 РОКУ


Гостьова онлайн-лекція "Інструменти реалізації молодіжної політики в сучасному світі"

У рамках організаційної роботи викладачів кафедри публічного управління та адміністрування 30 жовтня 2023 року здобувачі ступенів вищої освіти за освітніми програмами "Муніципальний менеджмент" та "Публічне управління та адміністрування" мали змогу відвідати гостьову онлайн-лекцію на тему "Інструменти реалізації молодіжної політики в сучасному світі".

Спікеркою зустрічі була Марина Попатенко, радниця з питань політики та залучення Програми USAID «Мріємо та діємо», провідна експертка в галузі молодіжної політики.

Під час лекції учасники отримали унікальну можливість ознайомитися з ключовими аспектами молодіжної політики в Україні, включаючи сучасні тенденції, програми та можливості для молоді у воєнний час.

Експертка зупинила свою увагу на таких важливих питаннях, як:

1. Роль молоді у формуванні політичних процесів.

2. Інструменти сприяння активізації молодіжної участі в політиці.

3.Програми та проєкти, спрямовані на розвиток та підтримку молодіжних ініціатив: Національна програма залучення молоді до відновлення України (https://vidnova.org.ua/), CareerHub (https://careerhub.in.ua/), Будуємо Україну разом (https://www.bur.org.ua/), Streetculture, Національна волонтерська платформа (https://platforma.volunteer.country/).

Лекція стала платформою для жвавої дискусії та обміну ідеями, під час якої учасники мали можливість поставити запитання та обговорити ключові аспекти молодіжної політики з досвідченою фахівчинею.

Кафедра публічного управління та адміністрування щиро вдячна пані Марині за цікаву, корисну та теплу зустріч, отримані знання, гарний настрій та з нетерпінням очікує на проведення подальших зустрічей!

Фотозвіт

Участь у Всеукраїнському конкурсі творчих робіт серед молоді у номінації "Молодь у системі публічного управління: новітні підходи та перспективи"

Всеукраїнський конкурс творчих робіт серед молоді, спрямований на формування інтересу в молодого покоління до державної служби, – це насамперед залучення молоді до процесу державотворення та прийняття публічних рішень.

Саме на цьому конкурсі організатори зустрічають нові таланти та ідеї, а учасники мають нагоду представити свої інтелектуальні праці, присвячені дослідженню проблем публічного управління та державної служби.

Студентка 4 курсу ФЕМП, здобувачка ступеня вищої освіти "бакалавр" за освітньою програмою "Публічне управління та адміністрування" Колодкіна Ірина Андріївна взяла участь у номінації "Молодь у системі публічного управління: новітні підходи та перспективи", де посіла 1-ше місце з майже одноіменною роботою "Молодь у системі державної служби: новітні підходи".

25 жовтня 2023 року відбулося нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу творчих робіт серед молоді.

Конкурс започатковано Національним агентством України з питань державної служби (НАДС) та Центром адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу.

Крім відповідного диплома, учасники також отримають призи, серед яких: павербанки, колонки, мерч від організацій, допоміжні матеріали для майбутніх робіт тощо.

Окрема подяка НАДС, Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу та Всеукраїнській молодіжній громадській організації "Спілка молодих державних службовців України".

Фотозвіт

Підсумки Всеукраїнського конкурсу творчих робіт серед молоді

25 жовтня 2023 року відбулося нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу творчих робіт серед молоді, що вже вчетверте проводиться Національним агентством України з питань державної служби та Центром адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу.

Цьогоріч Спілка молодих державних службовців України стала офіційним партнером Конкурсу та супроводжувала номінацію "Молодь у системі публічного управління: новітні підходи та перспективи".

За результатами конкурсного оцінювання у цій номінації з понад 40 учасників було визначено 5 переможців:

Данільчук Катерина, учениця 11-В класу комунального закладу "Харківський ліцей № 107" Харківської міської ради;

Бойко Руслан, студент навчально-наукового інституту публічного управління та державної служби Київського національного університету імені Тараса Шевченка;

Михайлова Марія, студентка Придніпровської державної академії будівництва та архітектури;

Зінчук Юлія, представниця Хмельницького університету управління та права імені Леоніда Юзькова;

Колодкіна Ірина, студентка Державного торговельно-економічного університету.

Під час церемонії нагородження голова Спілки Міненко Єгор Сергійович закликав молодь приходити на державну службу, адже сьогодні Україна як ніколи потребує молодих кваліфікованих управлінських кадрів.

Фотозвіт

Гостьова онлайн-лекція "Синергія бізнесу та влади в агропромисловому розвитку Київської області"

У рамках Careerweek-2023 здобувачі ступенів вищої освіти "бакалавр" та "магістр" спільно з викладачами Державного торговельно-економічного університету 18 жовтня 2023 року мали нагоду відвідати гостьову лекцію начальника управління агропромислового розвитку Київської обласної військової адміністрації Ліни Щуревич, організовану викладачами кафедри публічного управління та адміністрування.

Під час лекції крізь призму практики було наголошено на важливості тісного співробітництва приватного сектора та держави в реалізації аграрної політики в умовах воєнного часу, впровадженні інновацій, розвитку людського капіталу та успішних практиках ведення агробізнесу в Київському регіоні.

Кафедра публічного управління та адміністрування щиро вдячна спікеру за проведену корисну зустріч і сподівається на подальшу плідну співпрацю.

Фотозвіт

Гостьові онлайн-лекції "Публічна служба: нові реалії та виклики", "Робота в державній службі – можливість змінити державу на краще"

У рамках Career week-2023 в Державному торговельно-економічному університеті 16 жовтня 2023 року кафедрою публічного управління та адміністрування було організовано зустріч з представниками Генерального департаменту з питань управління персоналом на державній службі Національного агентства України з питань державної служби та проведено дві онлайн-гостьові лекції:

1. "Публічна служба: нові реалії та виклики". Спікер – Баткалов Андрій, керівник експертної групи з питань стратегічного розвитку управління персоналом Національного агентства України з питань державної служби. Публічна служба –  це і стажування, і практична підготовка або добір персоналу та ін.

2. "Робота в державній службі – можливість змінити державу на краще". Спікер – Пархоменко Богдана, головний спеціаліст відділу оцінювання та розвитку персоналу Управління з питань персоналу.

Чому ця тема   є важливоюа? Сучасний світ зазнає надзвичайних змін і публічні службовці  на сьогодні відіграють важливу роль у вирішенні актуальних соціальних, економічних та політичних питань.

Кафедра публічного управління та адміністрування щиро вдячна Національному агентству України з питань державної служби за тривалі партнерські відносини та спільну роботу у підготовці майбутніх державних службовців.

Фотозвіт

День Вступника у ДТЕУ

11 жовтня 2023 року Головня Юлія Ігорівна та Дьяченко Ольга Володимирівна, викладачі Державного торговельно-економічного університету, кандидати економічних наук, доценти кафедри публічного управління та адміністрування разом зі студентом 2 курсу 10 групи ФЕМП, здобувачем ступеня вищої освіти "бакалавр", який навчається за освітньою програмою "Муніципальний менеджмент" Бородавком Дмитром, провели День вступника для учнів школи І–ІІ ступенів № 58 Шевченківського району м. Києва.

Під час заходу учням розповіли про Державний торговельно-економічний університет, факультети та освітні програми підготовки здобувачів ступеня вищої освіти "бакалавр". Для гостей було проведено екскурсію університетом, їх ознайомили з кращими університетськими традиціями, поінформували про особливості вступу в ДТЕУ, переваги освітніх програм "Муніципальний менеджмент" та "Публічне управління та адміністрування".

Школярі отримали чудові враження та відповіді на актуальні для них питання.

У заході взяли участь вчитель та 11 учнів 10–11 класів.

Фотозвіт

Загальноуніверситетський День вступника

У Державному торговельно-економічному університеті 07 жовтня 2023 року відбувся щорічний День вступника, в якому взяли участь викладачі кафедри публічного управління та адміністрування.

Так, доцент Лазебна Ірина Василівна ознайомила гостей з правилами прийому у 2024 році, порядком вступу за різними спеціальностями та освітніми програмами.

Доцент Шинькович Андрій Васильович організував для вступників цікавий квест "Дай раду Раді", в якому кожен міг одержати приз/подарунок у разі правильної відповіді, а також пройти невеличке опитування в Google- формі.

Доцент Ільїна Анастасія Олександрівна провела для вступників цікаву екскурсію університетом, під час якої поінформувала про переваги навчання у цьому закладі вищої освіти та ознайомила з його процесом із наданням можливості відвідати різноманітні локації (лекційні аудиторії, SMART-бібліотеку, зали бібліометрії, нових надходжень книжок, іноземної літератури, коворкінг, кафе "Венеція", аудиторії та інші приміщення, оснащені сучасним обладнанням) і цікаві майстер-класи за екскурсійним маршрутом, зокрема: "Подієвий маркетинг у стратегії просування бренду", "Кібербезпека 125", "Соціологія: що? Навіщо? Для кого?", "Крок за кроком до успішного експорту", "Зроби свій тур сам", "Практика Антимонопольного комітету України: найгучніші справи", "Бліц-опитування та знання українських та міжнародних компаній".

Кожен викладач презентував свій майстер-клас як тему, наближену до певної спеціальності, що закріплена за відповідним факультетом, намагаючись підтримувати зі вступниками інтерактивну взаємодію та зворотний зв’язок.

Під час екскурсії вступники ставили різні запитання, зокрема щодо споріднених спеціальностей, режиму навчання та можливості проводити заняття в укриттях під час повітряної тривоги.

Вступників приємно здивували обширна територія та технологічна оснащеність кампусу ДТЕУ, високий рівень професіоналізму викладачів та умови навчання в університеті. Усе це справило на вступників велике враження та надихнуло до вступу в ДТЕУ.

Серед сьогоднішніх гостей ДТЕУ були присутні і учні 11 класу спеціалізованої школи І–ІІІ ступенів № 202 з поглибленим вивченням природничо-математичних наук Деснянського району міста Києва у супроводі доцента Шиньковича Андрія Васильовича. Свій вибір учні називають очевидним, адже знають випускників, які після закінчення навчання легко знайшли роботу за фахом і заробітна плата яких становить 30–40 і більше тис. грн на місяць, а інтерес до освітніх програм "Публічне управління та адміністрування" й "Муніципальний менеджмент" пояснюють тим, що вони включають в себе і економіку, і менеджмент, і психологію, і державне управління, а це – саме те, що буде затребувано на ринку праці зовсім скоро – в період відбудови та розвитку післявоєнної України.

Фотозвіт

День гостинності з нагоди Дня вступника

06 жовтня 2023 року з Ільїна Анастасія Олександрівна, канд. екон. наук, доцент кафедри публічного управління та адміністрування провела онлайн-зустріч (День гостинності) для відвідувачів школи І–ІІІ ступенів № 276 Деснянського району міста Києва, присвячену Дню вступника, що відбудеться 07 жовтня 2023 року.

Під час заходу відвідувачі поринули в атмосферу студентського життя, одержали детальну інформацію щодо процесу навчання в ДТЕУ та важливість проведення днів вступника, спрямованих на ознайомлення вступників з різними спеціальностями та освітніми програмами, що в подальшому допоможе обрати професійний шлях, у тому числі при вступі до магістратури та під час одержання досвіду роботи за отриманими спеціальностями.

Особливо зацікавили учнів системи Moodle та МІА: Освіта, які надають студентам можливість навчатися дистанційно та виконувати завдання в зручному режимі, а також інтерактивні методи навчання студентів, цифрова грамотність викладачів різних кафедр.

Учні також були поінформовані про запланований 07 жовтня 2023 року День вступника, де вони матимуть нагоду ознайомитися з бажаними спеціальностями та освітніми програмами, а також особливостями процесу вступу і навчання у ДТЕУ, поспілкувавшись з представниками приймальної комісії та відвідавши цікаві майстер-класи за екскурсійною програмою.

Відповідна зустріч відбулася із представниками закладу освіти, серед яких 6 учнів 11-Б класу із класним керівником, класні керівники 9-В, 10-А і 10-Б класів та заступник директора з навчальної роботи.

Фотозвіт


ВЕРЕСЕНЬ 2023 РОКУ


Вплив війни на економіку України: галузеві, регіональні та соціальні аспекти

26 вересня 2023 року в рамках вивчення освітньої компоненти "Управління проєктами місцевого розвитку" (викладач – канд. екон. наук, доц. Головня Юлія Ігорівна) здобувачі ступеня вищої освіти "магістр" освітньої програми "Муніципальний менеджмент" долучилися до онлайн-події "Вплив війни на економіку України: галузеві, регіональні та соціальні аспекти".

Дослідження було проведено Центром Економічного Відновлення.

Під час заходу студенти мали можливість глибше вивчити галузевий вплив війни на економіку, визначити його наслідки у різних регіонах України та розглянути соціальні виклики, які постали перед населенням.

Особливий інтерес та жваве обговорення викликало питання щодо можливого сценарію економічного розвитку до 2032 року  серед учасників заходу.

Отримані студентами знання стануть орієнтиром для ухвалення економічно виважених управлінських рішень у майбутній професійній діяльності.

Фотозвіт

Участь у вебінарі "Участь місцевих громад, науки, бізнесу та ГО у конкурсах програми Горизонт Європа"

08 вересня 2023 року викладачі кафедри публічного управління та адміністрування взяли участь у вебінарі "Участь місцевих громад, науки, бізнесу та ГО у конкурсах програми Горизонт Європа".

Під час заходу обговорювали питання розвитку проєктної спроможності громад, формування проєктних команд, налагодження партнерств. Проводилися дискусії щодо конкурсів програми Горизонт Європа, ефективних шляхів та інструментів входження у міжнародні консорціуми.

До того ж наводилися різноманітні приклади конкурсів та проєктів. Проєктні плани з презентаційними матеріалами спричинили жваві дискусії щодо напряму вдосконалення діяльності територіальних громад, реформи децентралізації в Україні та прискорення процедур євроінтеграції країни на засадах реалізації доцільних інноваційних проєктів.

Основну увагу буде приділено конкурсам, які відбудуться восени 2023 року, та процедурам участі у партнерських заходах ЄК.

Учасниками вебінару були представники органів публічної влади та профільних закладів вищої освіти України.

Отримана під час заходу інформація значно допоможе під час викладання навчальних дисциплін для здобувачів ступенів вищої освіти "бакалавр" та "магістр" за освітніми програмами "Публічне управління та адміністрування" та "Муніципальний менеджмент". Це, зокрема, "Державне управління та місцеве самоврядування", "Місцеві ініціативи", "Публічні комунікації", "Смарт-громада", "Управління державними проєктами та програмами" й інші профільні дисципліни.

Фотозвіт

Участь у роботі засідання Координаційної ради з питань професійного навчання публічних управлінців

07 вересня 2023 року колектив кафедри публічного управління та адміністрування на чолі з професором Новіковою Н. Л. взяли участь у роботі засідання Координаційної ради з питань професійного навчання державних службовців, голів місцевих державних адміністрацій, їх перших заступників та заступників, посадових осіб місцевого самоврядування, депутатів місцевих рад.

Основними питаннями для обговорення стали перспективи провадження освітньої діяльності за спеціальністю 281 "Публічне управління та адміністрування" галуззю знань 28 "Публічне управління та адміністрування" в контексті оновлення переліку галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти, та його наближення до Міжнародної стандартної класифікації освіти.

У заході взяли участь:

  1. Наталія Алюшина – Голова Національного агентства України з питань державної служби;
  2. Олег Шаров – генеральний директор директорату фахової передвищої, вищої освіти Міністерства освіти науки України;
  3. Наталія Василенко – головний спеціаліст відділу з питань професійного розвитку департаменту праці та зайнятості Міністерства економіки України;
  4. Численні представники закладів вищої освіти, які здійснюють підготовку зі спеціальності 281 "Публічне управління та адміністрування".

Особливий акцент було зроблено на доцільності підготовки здобувачів ступеня вищої освіти "бакалавр" та потребах регульованості професій.

Фотозвіт


СЕРПЕНЬ 2023 РОКУ


Український молодіжний форум "Відновлення в єдності!"

10–12 серпня 2023 року відбувся Український молодіжний форум "Відновлення в єдності!", присвячений Дню молоді України.

У форумі взяла участь Ірина Колодкіна, студентка ФЕМП, здобувачка ступеня вищої освіти "бакалавр", яка навчається за освітньою програмою "Публічне управління та адміністрування".

На форумі розглядалися теми, пов’язані з розвитком молодіжної політики, а саме: залучення молоді до процесів прийняття рішень; досягнення, виклики та можливості розвитку молодіжної інфраструктури з урахуванням досвіду громад; громадянська освіта та її вплив на якість партнерства молоді та держави.

Також були представлені статистичні дані – результати загальнонаціональних опитувань молоді України з початку повномасштабного вторгнення – від представників Ради з молодіжних питань при Президентові України та Міністерства молоді та спорту України.

Паралельно учасникам заходу влаштовували активний та ефективний нетворкінг, залучаючи спеціалістів як і з їхніх професійних сфер, так і з дотичних для обміну своїм досвідом та своїми ідеями.

Для нашої країни цей захід став важливим кроком у розвитку молодіжної активності та обміні ідеями, адже молодь завжди надихає і готова втілювати позитивні зміни.

Фотозвіт

Програма обміну для дослідників та експертів у сфері економіки та сталого розвитку

З 01 липня по 10 серпня 2023 року професор кафедри публічного управління та адміністрування Бойко Аліна Василівна стала учасницею Програми обміну для дослідників та експертів у сфері економіки та сталого розвитку – The SUSI Program "Study of the U.S. Institutes for Scholars on U.S. Economics and Sustainable Development" (США).

До Програми також приєдналися 17 дослідників із різних куточків світу: Азії, Африки, Північної Америки та Європи, які взяли участь у 37 інтенсивних сесіях – дискусіях щодо питань лідерства, монетарної політики та функціонування федеральної резервної системи США, блакитної економіки та індустрії рибальства, особливостей податкової системи та податкової політики в США, стимулювання бізнес-інновацій, презентації бізнес-ідей і проєктів, впливу бізнесу на міграцію та соціальний капітал, глобалізації та деглобалізації, особливостей політичних систем та економічних переваг демократії. У бізнес-школі Гарварду, Freedom House, Університеті Джорджа Вашингтона, Babson College (найкраща школа бізнесу та найкращий коледж для підприємництва) вони мали можливість застосувати методи кейс-стаді, симуляції та гейміфікації, а також набули навичок підготовки та запису подкастів, презентації бізнес-ідей.

Учасники відвідали Федеральний резервний банк Бостону, Офіс уряду штату в Бостоні, Массачусетс, порт та адміністрацію порту в Нью-Бедфорді, Массачусетський технологічний інститут, Раду міжнародних відносин в Нью-Йорку, штаб-квартиру ООН, Офіс Конгресмена, Американський інститут підприємництва та ін.

Завдяки цій Програмі очікується розширення міжнародного співробітництва, проведення спільних досліджень, участь у міжнародних проєктах та спільні публікації.

Організували Програму "Вивчення інститутів США" Інститут тренінгу та розвитку у співпраці з Університетом Монтани. Її фінансує Управління освіти та культурних відносин Державного департаменту США.

Фотозвіт


ЛИПЕНЬ 2023 РОКУ


Загальноуніверситетський День вступника

Вступна кампанія набула своєї важливої фази – вибір університету та подача документів. 22 липня 2023 року Державний торговельно-економічний університет вкотре зустрічав вступників та їх батьків під час загальноуніверситетського Дня вступника. Від кафедри публічного управління та адміністрування в його проведенні взяли участь доценти: Розметова Олена Григорівна та Шинькович Андрій Васильович.

Як і минулі рази, екскурсійний маршрут ДТЕУ включав в себе різноманітні локації: лекційні аудиторії, SMART-бібліотеку, залу відеоконференцій та вебінарів, кіберспортивну арену, конгрес-центр, стадіон, тенісні корти, спортивні манежі, гуртожитки № 2 та № 7. Гості ДТЕУ активно брали участь у майстер-класах з різних тематик.

Доцент Розметова Олена Григорівна провела для вступників цікавий квест "Дай раду Раді", в якому кожен майбутній студент міг одержати приз або подарунок у разі правильної відповіді, а також пройти невеличке опитування в Google-формі.

Доцент Шинькович Андрій Васильович провів для абітурієнтів ряд екскурсій університетом, під час яких детально ознайомив зі спеціальностями "Публічне управління та адміністрування", "Муніципальний менеджмент", а також розповів про переваги навчання в ДТЕУ.

Вражаючими за рівнем облаштування сучасними технічними засобами навчання й модерним дизайном для вступників та їх батьків стали лекційні аудиторії та лабораторії, бібліотечні відділи та спортивні зали, студентські кафе та безліч не схожих одна на одну локацій як на території, так і в усіх корпусах університету. Під час майстер-класів, квесту та екскурсій вступники ставили різні запитання, зокрема щодо взаємопов’язаних спеціальностей.

Враження від безпосереднього знайомства з університетом, на думку вступників, якісно відрізняється від ознайомлення з ДТЕУ на сайті та у соціальних мережах. Тому запрошуємо тих, хто ще не встиг насолодитись атмосферою гостинності ДТЕУ, зробити це 29 липня 2023 року. 

Фотозвіт

Загальноуніверситетський День вступника

У Державному торговельно-економічному університеті 15 липня 2023 року відбувся черговий День вступника, в якому взяли участь викладачі кафедри публічного управління та адміністрування.

Так, доцент Ільїна Анастасія Олександрівна провела для вступників екскурсію університетом, під час якої детально ознайомила зі спеціальностями "Публічне управління та адміністрування", "Муніципальний менеджмент" і поінформувала про переваги навчання в університеті.

Під час екскурсії майбутні студенти відвідали різноманітні локації (лекційні аудиторії, SMART-бібліотеку, зали Бібліометрії, нових надходжень книжок, іноземної літератури; залу відеоконференцій та вебінарів, кіберспортивну арену, КОВОРКІНГ, актову залу, конгрес-центр (приймальну комісію), стадіон, тенісні корти, спортивні манежі, гуртожитки №№ 2 та 7 та інші високооснащені приміщення), цікаві майстер-класи, зокрема: "Про митників серйозно і курйозно", "Чим зайнятися – кібербезпекою чи розробкою програмного забезпечення", "Кібербезпека-125", "Практика Антимонопольного комітету України: найгучніші справи", "Перспективи України на світових товарних ринках", а також презентації освітніх програм факультету економіки, менеджменту та психології й факультету ресторанно-готельного та туристичного бізнесу – "Якісна освіта сьогодні – успішна кар’єра завтра".

Доцент Шинькович Андрій Васильович також провів для вступників екскурсію університетом, під час якої абітурієнти з Полтавської та Миколаївської областей разом з батьками відвідали бібліотеку ДТЕУ з її висококласними технічними засобами для навчальної й наукової діяльності студентів, набуття softskills у студентському хабі, які гостро необхідні сучасним фахівцям з будь-якої спеціальності, та можливістю змістовного та цікавого дозвілля. Лекційні аудиторії та лабораторії, спортивні зали та майданчики, студентські кафе та безліч не схожих одна на одну локацій як на території, так і в корпусах університету, що на думку абітурієнтів, підкреслюють пріоритетність студентоцентризму в ідеології закладу вищої освіти. Також підопічні Андрія Васильовича ознайомилися з умовами проживання у гуртожитках №№ 2 та 7, останній справив особливе враження на гостей університету своєю сучасністю. 

Кожен викладач презентував свій майстер-клас як тему, наближену до певної спеціальності, що закріплена за відповідним факультетом, намагаючись підтримувати зі вступниками інтерактивну взаємодію та зворотний зв’язок.

Під час екскурсії майбутні студенти ставили різні запитання, зокрема щодо взаємопов’язаних спеціальностей.

Абітурієнтами було відмічено високий рівень технологічного оснащення, велика територія університету, умови проживання в гуртожитках, високий рівень професіоналізму викладачів та багато цікавої інформації, Усе це справило на вступників суттєве враження та надихнуло до вступу в ДТЕУ.

Фотозвіт

Загальноуніверситетський День вступника

У Державному торговельно-економічному університеті 08 липня 2023 року відбувся черговий День вступника, в якому взяли участь викладачі кафедри публічного управління та адміністрування.

Так, доцент Розметова Олена Григорівна провела для вступників цікавий квест "Дай раду Раді", в якому кожен вступник міг одержати приз / подарунок у разі правильної відповіді, а також пройти невеличке опитування в Google- формі.

Доцент Ільїна Анастасія Олександрівна провела для вступників цікаву екскурсію університетом, під час якої поінформувала про переваги навчання в університеті та ознайомила з самим процесом навчання із наданням можливості відвідати різноманітні локації (лекційні аудиторії, SMART-бібліотеку, зали Бібліометрії, нових надходжень книжок, іноземної літератури; стадіон, спортивні манежі, гуртожиток № 7, конгрес-центр та інші високооснащені приміщення) і цікаві майстер-класи за екскурсійним маршрутом, зокрема: "Магічний світ маркетингу", "Практика антимонопольного комітету України": найгучніші справи", "Хочеш бути унікальним? Обирай освітню програму "Товарознавство та організація зовнішньої торгівлі", "Візуальна психодіагностика особистості".

Кожен викладач презентував свій майстер-клас як тему, наближену до певної спеціальності, що закріплена за відповідним факультетом, намагаючись підтримувати зі вступниками інтерактивну взаємодію та зворотний зв’язок.

Під час екскурсії вступники ставили різні запитання, зокрема щодо форми та мови викладання у ДТЕУ.

Вступниками було відмічено високий рівень професіоналізму викладачів,  деталізованість інформації від членів приймальної комісії про порядок вступу, обширну територію та технологічну оснащеність. Усе це справило на вступників суттєве враження та надихнуло до вступу в ДТЕУ.

Фотозвіт


ЧЕРВЕНЬ 2023 РОКУ


Круглий стіл на тему "Як молоді брати участь у реальному державотворенні"

Молодь завжди є і буде рушієм змін у суспільстві. Під час проведення круглого столу "Як молоді брати участь у реальному державотворенні" 10 червня 2023 року молоді люди м. Києва обговорювали різні питання стосовно впровадження нових змін у систему управлінських відносин між державою та суспільством.

Захід був організований студенткою – здобувачкою ступеня вищої освіти "бакалавр" за спеціальністю "Публічне управління та адміністрування" Анною Куропятник.

Основним спікером заходу виступив доцент кафедри публічного управління та адміністрування Шинькович Андрій Васильович, який окреслив можливості участі молоді у суспільному житті, діяльності інститутів громадянського суспільства, молодіжних радах на всіх рівнях державотворення.

Пан Андрій наголосив, що зараз саме молоді талановиті люди є рушіями змін, створюючи нову реальність і нове майбутнє. А зміни не можливі без отримання якісної освіти, фахових компетентностей та практичних навичок.

Саме таку освіту молодь може отримати на кафедрі публічного управління та адміністрування, де реалізуються освітні програми бакалаврського та магістерського рівнів "Публічне управління та адміністрування" і "Муніципальний менеджмент".

Фотозвіт

Участь кафедри у загальноуніверситетському Дні вступника

10 червня 2023 року в Державному торговельно-економічному університеті відбувся День вступника. Викладачі кафедри публічного управління та адміністрування зустрічали й розповідали майбутнім студентам про освітні програми кафедри "Публічне управління та адміністрування", "Муніципальний менеджмент" та їх конкурентні переваги, практичну підготовку та можливості навчання в університеті.

Так, Динник Ірина Петрівна,  канд. наук з держ. упр., доцент кафедри  провела для вступників цікавий квест "Дай раду Раді", за участі в якому кожен мав можливість одержати приз /подарунок у разі надання правильної відповіді на запитання.

Мірко Наталія Вікторівна, канд. наук з держ. упр., доцент кафедри детально ознайомила абітурієнтів про порядок вступу на навчання в університеті.

Під час заходу вступники мали можливість зануритися в атмосферу студентства. Їх вразила сучасна матеріально-технічна база, інтерактивні локації (зокрема SMART-бібліотека, КОВОРКІНГ) та сучасно обладнані аудиторії для проведення лекційних, практичних і лабораторних занять.

Очікуємо нових зустрічей з майбутніми студентами  на Дні вступника!

Фотозвіт

Участь у щорічній конференції "Innovating Education: взаємодія держави та ІТ-бізнесу", організованій  ІТ-компанією "Genesis"

03 червня 2023 року кандидат економічних наук, доцент кафедри публічного управління та адміністрування Шинькович Андрій Васильович взяв участь у щорічній конференції "Innovating Education: взаємодія держави та ІТ-бізнесу", організованій ІТ-компанією "Genesis", мета якої – обмін досвідом  між бізнесом та державою задля розвитку сталого партнерства в освіті.

Спікери:

1. Михайло Федоров, віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій, міністр цифрової трансформації України.

2. Євген Кудрявець, заступник міністра освіти і науки України.

3. Володимир Многолєтній, співзасновник CEO Genesis.

4. Ілля Філіпов, СЕО студії онлайн-освіти EdEra.

5. Михайло Винницький, заступник міністра освіти і науки України.

6. Олена Халус, заступниця декана факультету інформатики та обчислювальної техніки КПІ ім. Ігоря Сікорського.

7. Андрій Глибовець, декан факультету інформатики Національного університету "Києво-Могилянська академія", доктор технічних наук.

8. Оксана Безущак, декан механіко-математичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, професор, доктор фізико-математичних наук.

9. Андрій Сідляренко, Academic Innovations Lead у Genesis.

10. Олександра Тиркалова, Partnership with Universities Lead у Genesis

Напрями тематичних панелей і воркшопів:

1. Цифрова трансформація освіти – продукт співпраці держави та бізнесу. Думки стейкхолдерів.

2. Майбутнє вищої освіти: інновації, партнерства, сталий розвиток.

3. Партнерство для інновацій: як освітянам та ІТ-бізнесу створити нові можливості для зростання студентів.

4. Вплив ChatGPT на освітній ландшафт: тренди та дискусії у світі, приклади використання.

5. Інтеграція зовнішніх освітніх проєктів для студентів ЗВО.

6. Роль та навички викладача в епоху цифровізації: залученість та фідбек.

Фотозвіт


ТРАВЕНЬ 2023 РОКУ


День вступника під час святкування Дня університету

З нагоди святкування Дня університету 27 травня 2023 року відбувся черговий День вступника, в якому активну участь взяли викладачі кафедри публічного управління та адміністрування.

Так, доцент Динник Ірина Петрівна провела для вступників цікавий квест "Дай раду Раді", в якому кожен міг одержати приз /подарунок у разі надання правильної відповіді.

Доцент Лазебна Ірина Василівна надавала вичерпну інформацію про вступ до університету на спеціальності, факультету економіки, менеджменту та психології.

Доцент Головня Юлія Ігорівна детально ознайомила вступників із освітніми програмами "Публічне управління та адміністрування" та "Муніципальний менеджмент".

Доцент Ільїна Анастасія Олександрівна провела цікаву екскурсію університетом, під час якої можна було одержати інформацію про переваги отримання знань в університеті, ознайомитися з процесом навчання зокрема зі спеціальністю "Публічне управління та адміністрування", а також відвідати різноманітні локації (SMART-бібліотеку, КОВОРКІНГ, лабораторії, аудиторії та інші високооснащені приміщення) і цікаві майстер-класи за екскурсійним маршрутом, у тому числі квест "Дай раду Раді" і, найголовніше, воркшоп "Мій мотиваційний лист", під час якого вступники мали можливість дізнатися про порядок складання та подання мотиваційного листа.

Кожен викладач презентував свій майстер-клас як тему, наближену до певної спеціальності, що закріплена за відповідним факультетом, намагаючись підтримувати зі вступниками інтерактивну взаємодію та зворотний зв’язок.

Під час екскурсії вступники ставили різні запитання, зокрема щодо проведення наступних Днів вступника та споріднених спеціальностей.

Територія кампусу та високий рівень оснащеності університету, а також величезний обсяг інформації, яку вступники здобули під час спілкування з членами приймальної комісії та екскурсійної програми, справили на них суттєве враження та допомогли у виборі  майбутньої спеціальності.

Фотозвіт

Участь у роботі Всеукраїнського круглого столу на тему "Публічна політика та бізнес в умовах сучасних викликів"

На запрошення Вінницького торговельно-економічного інституту ДТЕУ, зокрема завідувача кафедри менеджменту та адміністрування пані Наталі Махначової, 24 травня 2023 року викладачі кафедри публічного управління та адміністрування ДТЕУ взяли участь у роботі Всеукраїнського круглого столу на тему "Публічна політика та бізнес в умовах сучасних викликів".

З доповідями виступили доценти кафедри, Ірина Динник, к. держ. упр. та Андрій Шинькович, канд. екон. наук.

Їхні доповіді були присвячені актуальним питанням сьогодення, а саме:

- управління територіальним розвитком у повоєнний час;

- основні виклики для місцевого самоврядування в умовах війни;

- роль освіти в умовах війни та післявоєнної відбудови;

- нова державна концепція енергетичної автономії підприємств АПК як основа продовольчої безпеки;

- діяльність благодійних фондів в умовах повномасштабної війни та ін.

Висловлюємо щиру вдячність нашим колегам за можливість бути запрошеним та взяти участь у цьому заході!

До подальшої співпраці та зустрічей!

Фотозвіт

Гостьова онлайн-лекція "Аграрна політика Київської області в сучасних умовах"

Гостьова лекція з начальником управління агропромислового розвитку Київської обласної військової адміністрації, кандидатом наук з державного управління Ліною Щуревич відбулась 18 травня 2023 року для студентів, що навчаються за освітніми програмами "Муніципальний менеджмент" та "Публічне управління та адміністрування".

Зустріч проходила в рамках вивчення освітньої компоненти "Економіка України".

Розглядали актуальні питання формування та реалізації аграрної політики в Україні, підтримки аграріїв в умовах воєнного стану, подальшого розвитку галузі у повоєнному відновленні.

Завершуючи зустріч, пані Ліна дала пораду майбутнім фахівцям користуватися усіма можливостями, які є сьогодні для професійного зростання молоді, розвивати свої громади та мати активну громадянську позицію.

Ми щиро вдячні пані Ліні за її нелегку роботу, за особистий внесок у розвиток економіки України! 

Фотозвіт

Промодень на публічній службі

17 травня 2023 року студенти 3 та 4 курсів кафедри публічного управління та адміністрування Державного торговельно-економічного університету, які навчаються за освітньою програмою "Публічне управління та адміністрування", з гарантом освітньої програми канд. наук з держ. упр., доцентом кафедри Іриною Динник відвідали освітній захід "Промодень на публічній службі", який був організований Національним агентством України з питань державної служби.

Студенти дізналися:

1. Чим займаються публічні службовці.

2. Як побудувати кар’єру в органах публічної влади.

3. Як публічна служба сприяє стійкості та відбудові країни під час війни та як кожен може зробити свій внесок у відновлення України.

Також було представлено новий освітній серіал "Публічна служба".

Студентка 3 курсу ДТЕУ  Ірина Колодкіна виграла у вікторині серед студентів інших навчальних закладів, що була присвячена питанням проходження публічної служби, та зайняла перше місце.

Ми надзвичайно пишаємося такими розумними і творчими студентами та бажаємо їм успіхів у всіх починаннях.

Висловлюємо щиру вдячність за запрошення до участі у заході Наталії Алюшиній!!!

Фотозвіт

Тренінг "Штучний інтелект в освіті: можливості, ризики, перспективи. Практичні кейси"

16 травня 2023 року викладачі кафедри публічного управління та адміністрування долучилися до тренінгу, який було проведено в Державному торговельно-економічному університеті за ініціативою Академії освітнього дизайну.

Спікером заходу виступив Василь Орищук, тренер з інтерактивного навчання, голова Комітету професійної фахової передвищої освіти, науки та інновацій громадської ради при Міністерстві освіти та науки України, член спілки молодих державних службовців України, аспірант Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Під час зустрічі присутні мали можливість:

- розібратися в перспективах застосування штучного інтелекту у вищій освіті (оцінювання знань, аналіз даних, індивідуалізоване навчання);

- виділити плюси та мінуси ШІ в освітній діяльності;

- отримати відповідь на запитання: "Чи замінить штучний інтелект викладача в майбутньому?";

- обговорити етичні проблеми використання штучного інтелекту в освітньому процесі.

Особливий інтерес у присутніх викликали практичні кейси: 7 ознак того, що автор тексту ChatGPT, перевірка робіт на плагіат за допомогою платформи SMODIN тощо.

Дякуємо Василю Орищуку за таку цінну та корисну інформацію.

Фотозвіт

Результати І туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей у 2022/2023 н. р.

Конкурсна комісія зі спеціальності 281 "Публічне управління та адміністрування" освітньої програми "Публічне управління та адміністрування" 18 квітня 2023 року розглянула наукові роботи студентів Державного торговельно-економічного університету, які були представлені на Конкурс.

Основними перевагами в наукових роботах студентів можна зазначити відображення ряду актуальних питань, пов’язаних з публічним управлінням та адмініструванням, спрямованих на забезпечення сталого повоєнного розвитку України; особливості дотримання прав людини щодо військовополонених; і посилення ролі громадськості в публічному управлінні та адмініструванні. Наукові роботи відображають доволі широке поле досліджень, що потребує подальшого всебічного й поглибленого вивчення та детального опрацювання, особливо в контексті збільшення рівня ефективності державного регулювання інвестиційного процесу, необхідності впровадження інформаційно-комунікаційних технологій в органи місцевого самоврядування, а також раціонального планування та реалізації стратегії публічного управління в органах публічної влади.

За підсумками роботи конкурсної комісії визначено кращі студентські наукові роботи.

Студентські наукові роботи
Фотозвіт

Виїзне лекційне заняття у Центрі надання адміністративних послуг міста Києва "Організація надання адміністративних послуг"

Для студентів денної форми навчання за освітніми програмами "Публічне управління та адміністрування" і "Муніципальний менеджмент" 11 травня 2023 року доцентами кафедри публічного управління та адміністрування Державного торговельно-економічного університету (ДТЕУ) Динник Іриною Петрівною та Мірко Наталією Вікторівною, гарантами освітньої програми "Публічне управління та адміністрування", в рамках вивчення дисципліни обов’язкового блоку "Адміністративні послуги" було організовано та проведено виїзне заняття у Центрі надання адміністративних послуг міста Києва у співпраці з Наталією Василівною Шамрай, канд. наук з держ. упр., директором Департаменту (Центру) надання адміністративних послуг Виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), головою Всеукраїнської Асоціації ЦНАПів.

Наталія Василівна Шамрай провела чудову та надзвичайно цікаву екскурсію ЦНАПом міста Києва, прочитала для студентів змістовну лекцію на тему "Організація надання адміністративних послуг".

Студенти мали можливість побачити на власні очі, як відбувається процес надання адміністративних послуг, як працює ЦНАП в умовах воєнного стану. Наталія Шамрай професійно відповіла на запитання наших студентів, оскільки вони є майбутніми державними службовцями та посадовими особами органів місцевого самоврядування.

Студенти та кафедра публічного управління та адміністрування ДТЕУ висловлюють щиру вдячність Шамрай Наталії Василівні та її заступнику Ткач Наталії Олександрівні за плідну дискусію й цікаву екскурсію ЦНАПом міста Києва.

Ми продовжуємо наші найкращі традиції співпраці кафедри публічного управління та адміністрування з фахівцями у сфері публічного управління та адміністрування! 

Фотозвіт

Онлайн-лекція на тему "Планування й організація відновлення муніципальної інфраструктури"

За запрошенням кафедри регіоналістики і туризму КНЕУ 8 травня 2023 року студенти освітніх програм "Муніципальний менеджмент", які здобувають ступінь вищої освіти "бакалавр" у межах вивчення дисципліни "Економіка України", долучилися до лекції на тему "Планування й організація відновлення муніципальної інфраструктури".

Спікерами виступили:

Оксана Продан, радниця голови Асоціації міст України, народний депутат VII та VIII скликань, голова Всеукраїнського об’єднання малого та середнього бізнесу "Фортеця";

Тетяна Мельник, експерт з питань відновлення муніципальної інфраструктури Асоціації міст України.

Ішлося про:

1. Місцеве самоврядування в Україні.

2. Вплив війни на економіку міста.

3. Відновлення регіонів та територій, що постраждали від військових дій.

4. План відновлення та розвитку територіальних громад.

5. Джерела фінансування відновлення громад та інше.

Обговорення проводилося на основі методичних рекомендацій, розроблених експертами Асоціації міст України.

Щиро вдячні колегам за можливість долучитися до розгляду вкрай важливої теми відновлення. 

Фотозвіт

День гостинності у ДТЕУ з нагоди Дня вступника

06 травня 2023 року Мірко Наталія Вікторівна, канд. наук з держ. упр., доцент кафедри публічного управління та адміністрування провела День гостинності в Державному торговельно-економічному університеті (ДТЕУ), присвячений Дню вступника, для 8-ми учнів 11 класів спеціалізованої загальноосвітньої школи № 302 м. Києва та середньої загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 42 м. Києва.

Під час заходу учні отримали інформацію про ДТЕУ, ознайомилися з університетськими традиціями, умовами вступу та навчання, кар’єрними перспективами майбутніх фахівців, а також Лазебна Ірина Василівна, канд. екон. наук, доцент кафедри публічного управління та адміністрування надала школярам інформацію щодо освітніх програм "Публічне управління та адміністрування" та «Муніципальний менеджмент» для підготовки здобувачів ступеня вищої освіти "бакалавр".

До того ж доцент Мірко Н. В. провела екскурсію університетом, під час якої учні відвідували різні аудиторії корпусів кампусу університету, де мали можливість ознайомитись із особливостями проведення занять студентів та різноманітних майстер-класів.

Фотозвіт

День гостинності у ДТЕУ з нагоди Дня ФЕМП із представниками школи І–ІІІ ступенів № 276 Деснянського району міста Києва

04 травня 2023 року Ільїна Анастасія Олександрівна, канд. екон. наук, доцент кафедри публічного управління та адміністрування провела День гостинності в Державному торговельно-економічному університеті (ДТЕУ), присвячений Дню факультету економіки, менеджменту та психології (ФЕМП) для 8-ми учнів 11-А класу школи І–ІІІ ступенів № 276 Деснянського району міста Києва, які також  відвідати цікаву концертну програму.

Під час заходу учні ознайомилися з особливостями процесу вступу і навчання у ДТЕУ, перевагами університету, пов’язаними з інтерактивними методами навчання, зацікавленістю студентів у вивченні профільних дисциплін, можливістю обрання зручного способу навчання онлайн та стовідсотковим забезпеченням студентів і випускників ДТЕУ робочими місцями завдяки центру розвитку кар’єри при університеті.

До того ж відвідувачі занурилися в атмосферу студентського життя, одержуючи детальну інформацію про ФЕМП, переваги цього факультету під час навчання з підкресленням можливостей обрання свого професійного шляху в широкому асортименті спеціальностей та освітніх програм, у тому числі інших факультетів, зокрема при вступі до магістратури та при  одержанні досвіду роботи за отриманими спеціальностями.

Зосереджено було увагу на тому, що кафедра публічного управління та адміністрування є концентрованим варіантом ФЕМП, навчаючись на якій студенти мають можливість зануритися у сфери економіки, менеджменту та психології, об’єднаних в єдине ціле.

Крім того, Ільїна А.О. провела для учнів цікаву екскурсію університетом, під час якої школярі відвідували різні аудиторії корпусів кампусу університету, кафе "Венеція", а також SMART-бібліотеку, зал Бібліометрії, читальну залу, КОВОРКІНГ та інші цікаві локації, де мали можливість ознайомитись із віртуальними технологіями навчання студентів інтерактивними методами із застосуванням сучасних інформаційно-комунікаційних технологій, а також із особливостями проведення занять студентів на парах.

Наприкінці заходу Ільїна А.О. провела для учнів невеличке усне опитування з приводу вражень від ДТЕУ, ФЕМП, концертної програми та екскурсії університетом. День гостинності справив на учнів велике враження, що зацікавило їх вступати до ДТЕУ.

Фотозвіт

Студентська наукова конференція "Пріоритети соціально-економічного розвитку суспільства"

03 травня 2023 року в межах конференції відбулося засідання секції "Публічне управління та адміністрування".

Під час засідання обговорювалися різні питання, присвячені дослідженню актуальних питань, які стосуються забезпечення економічного і соціального розвитку як в країні в цілому, так і в окремих територіях у період війни та у післявоєнний період.

У межах секції було забезпечено виступ 13 студентів під науковим керівництвом викладачів кафедри публічного управління та адміністрування, найкращі з яких продемонстрували високий рівень наукових розробок, присвячених актуальним питанням сьогодення, а саме:

Малюк І. О., 1 курс, 16 група ФЕМП. Тема "Відновлення регіонів України на засадах "зеленої" економіки". Науковий керівник Головня Ю. І., канд. екон. наук, доц. (І місце).

Качалова В. А., 3 курс, 19 група ФЕМП. Тема "Публічно-управлінський потенціал перемоги України в інформаційній війні проти російської федерації". Науковий керівник Мірко Н. В., канд. наук держ. упр., доц (І місце).

Маслова К. О., 4 курс, 18 група ФЕМП. Тема "Управління публічними фінансами в період воєнного стану". Науковий керівник Дьяченко О. В., канд. екон. наук, доц. (ІІ місце).

Скляр О. С., 3 курс, 5 група ФМТП. Тема "Цифровізація адміністративних послуг в Україні як необхідна умова подальшого соціально-економічного розвитку держави". Науковий керівник Ільїна А. О., канд. екон. наук, доц. (ІІІ місце).

Крім того, від кафедри публічного управління та адміністрування виступила на пленарному засіданні ФЕМП з конструктивною та змістовною доповіддю студентка Колодкіна І. А., 3 курс, 22 група ФЕМП. Тема "Особливості роботи органів публічної влади в умовах воєнного стану". Науковий керівник  Ільїна А. О., канд. екон. наук, доц., яка була присутня на секції та активно задавала студентам різні запитання, сприяючи цікавому обговоренню серед учасників та обміну пропозиціями щодо перспективних змін у діяльності держави та суспільства.

Вітаємо учасників наукового заходу, висловлюємо вдячність нашим здобувачам за інтерес до науки, бажаємо успіхів у подальших наукових пошуках, натхнення та цікавих дослідницьких тем!

Кафедра публічного управління та адміністрування – спільнота професіоналів-експертів, мотивованих до саморозвитку, генерації креативних ідей, нових знань та проривних рішень!!!  

Фотозвіт

Форум "Відновлення постраждалих територій внаслідок збройної агресії рф (на прикладі Київської області)"

03 травня 2023 року Державний торговельно-економічний університет став платформою, на якій вдалося поєднати в інтересах регіонального розвитку науку, освіту, місцеве самоврядування та громадянське суспільство.

Співорганізатором заходу була Державна установа "Інститут економіко-правових досліджень імені В. К. Мамутова" Національної академії наук України.

У роботі форуму взяли участь:

  • Сергій Тарута, народний депутат України, перший заступник голови Комітету з питань економічного розвитку Верховної Ради України;
  • Елла Лібанова, доктор економічних наук, професор, академік НАН України, директор Інституту демографії та соціальних досліджень імені М. В. Птухи Національної академії наук України;
  • Науковці Державної установи «Інститут економіко-правових досліджень імені В. К. Мамутова Національної академії наук України» Володимир Устименко, директор, доктор юридичних наук, професор; Інна Заблодська, завідувач відділу проблем міжрегіонального співробітництва, доктор економічних наук, професор та Юлія Рогозян, заступник завідувача відділу проблем міжрегіонального співробітництва, доктор економічних наук, старший дослідник;
  • Данило Мавлянов, голова Бучанської РДВА Київської області, Олексій Данчин, голова Вишгородської РДВА Київської області;
  • Костянтин Ніжейко, голова ГО «Міжнародна асоціація майбутнього України».

Долучилися до заходу завідувачка кафедри публічного управління та адміністрування ДТЕУ Наталя Новікова, гаранти освітніх програм доценти Юлія Головня, Ольга Дьяченко, Ірина Динник, а також доцент Андрій Шинькович.

Для закріплення офіційних намірів про співпрацю було підписано меморандуми про співробітництво і взаємодію між Бучанською РДА та районною радою, Інститутом економіко-правових досліджень НАН України та ДТЕУ, а також між Вишгородською РДА та ДТЕУ.

Саме такий формат співпраці стане надійним фундаментом для вироблення цілісної і збалансованої моделі відродження та розвитку Київської області упродовж найближчих 5 років.

Фотозвіт

Роль аналітичних центрів у супроводі державної політики

02 травня 2023 року у форматі гостьової лекції для здобувачів освітніх програм "Публічне управління та адміністрування" та "Муніципальний менеджмент" відбулася мотивуюча зустріч з випускницею кафедри Людмилою Бойко, проєктним асистентом Центру політичних студій та аналітики "Ейдос", менеджером освітніх програм проєкту "ВідНОВА:UA", стипендіаткою Програми "Завтра.UA".

Обговорено:

1. THINK TANKS ТА УКРАЇНА.

2. Характерні риси аналітичних центрів.

3. Місії аналітичних центрів та співпрацю з органами влади та місцевого самоврядування.

4. Успішні проєкти Центру "Ейдос".

Також пройшла презентація Національної програми залучення молоді до відновлення України "ВІДНОВА:UA", мета якої залучити молодь до відновлення громад України.

Щиро вдячні пані Людмилі за отримані знання, досвід та рекомендації.

Фотозвіт

Гостьова онлайн-лекція "Технології ШІ в контексті цифрових трансформаційних процесів сьогодення"

Гостьова лекція на тему "Технології ШІ в контексті цифрових трансформаційних процесів сьогодення" була проведена 01 травня 2023 року в режимі онлайн для студентів факультету економіки, менеджменту та психології, які здобувають вищу освіту за спеціальністю 281 "Публічне управління та адміністрування" освітніми програмами "Публічне управління та адміністрування" та "Муніципальний менеджмент", а також для студентів факультету міжнародної торгівлі та права, які здобувають вищу освіту за спеціальністю 052 "Політологія" освітньою програмою "Політологія міжнародних відносин".

Спікерка – Тетяна Богданевич, заступник керівника Секретаріату громадської спілки "Світовий конгресс українських юристів", провідний науковий співробітник Національної школи суддів України, доктор філософії в галузі знань "Право".

Під час заходу були окреслені такі питання:

1. Правосуб’єктність ШІ.

2. Міжнародне та національне законодавство у сфері ШІ.

3. Алгоритми штучного інтелекту в судових системах світу.

4. Етичні принципи застосування ШІ.

5. Відповідальність ШІ.

Учасники заходу отримали додаткові знання щодо ролі штучного інтелекту в сферах публічного управління та адміністрування, зокрема в розрізі судової системи України, освіти та інших споріднених сферах економічної діяльності, у тому числі з урахуванням зарубіжного досвіду.

Під час гостьової лекції відбулося жваве обговорення окреслених питань, на що лекторкою надавалися грунтовні та конструктивні відповіді. Участь здобувачів вищої освіти підтвердила їх якість знань та активну позицію.

Щиро вдячні спікерці за отримані знання та навички, що допоможуть надалі їх використовувати під час викладання дисциплін: "Цифрова економіка", "Електронне урядування", а також у професійній діяльності майбутніх фахівців у сфері публічного управління та адміністрування й сподіваємося на подальші зустрічі.

Фотозвіт


КВІТЕНЬ 2023 РОКУ


Кафедральний День вступника для учнів Миргородського ліцею імені Т.Г. Шевченка Миргородської міської ради Полтавської області

27 квітня 2023 року кандидат економічних наук, доцент кафедри публічного управління та адміністрування Головня Юлія Ігорівна провела кафедральний День вступника для учнів Миргородського ліцею імені Т.Г. Шевченка Миргородської міської ради Полтавської області, розташованого за адресою: Україна, 5310900000, м. Миргород, вул. Гоголя, 90.

На зустрічі було презентовано Державний торговельно-економічний університет, факультети та освітні програми підготовки здобувачів ступеня вищої освіти "бакалавр". Проведено віртуальну екскурсію університетом, ознайомлено з  кращими університетськими традиціями. У доступній формі присутніх було поінформовано про те, де знайти важливу інформацію для вступу в ДТЕУ, ознайомлено з перевагами освітніх програм "Муніципальний менеджмент" і "Публічне управління та адміністрування", а також  кар’єрними перспективами майбутніх фахівців.

Зацікавлені школярі отримали відповіді на актуальні для них питання.

У заході взяли участь 32 учні 11-х класів та 2 вчителі.

Фотозвіт

Кафедральний День вступника для учнів Слов’янської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5 Слов’янської міської ради Донецької області

26 квітня 2023 року кандидат економічних наук, доцент кафедри публічного управління та адміністрування Головня Юлія Ігорівна спільно зі студентом 1 курсу 10 групи ФЕМП (здобувачем ступеня вищої освіти "бакалавр" за освітньою програмою "Муніципальний менеджмент") Бородавком Дмитром провели кафедральний День вступника для учнів Слов’янської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5 Слов’янської міської ради Донецької області, розташованої за адресою: вул. Ярослава Мудрого, 4, Слов’янськ, Донецька область, 84100.

Під час заходу відбулася презентація Державного торговельно-економічного університету, освітніх програм підготовки фахівців освітнього ступеня "бакалавр" та особливостей вступної кампанії 2023 року.

Насичені студентські будні, європейські стандарти освіти, новітні освітні програми, сучасний університетський кампус та реальні можливості для успішного працевлаштування після закінчення навчання – це все ДТЕУ.

Також були презентовані освітні програми кафедри "Муніципальний менеджмент" та "Публічне управління та адміністрування". Учні та батьки активно ставили запитання та отримували кваліфіковані відповіді.

У заході взяли участь 20 учнів 11-х класів, а також заступник директора та батьки.

Фотозвіт

Кафедральний День вступника

21 квітня 2023 року викладачами кафедри публічного управління та адміністрування проведено кафедральний День вступника в режимі онлайн. Майбутнім вступникам проведено віртуальну екскурсію по університету. Представлено матеріально-технічну базу європейського рівня для навчання, проживання, розвитку особистості, SMART-бібліотеку з VR-технологіями, сучасну технічну базу для дистанційного навчання, оновлене комп’ютерне забезпечення, безкоштовний Wi-Fi, професійні комп’ютерні бази даних за видами діяльності, інші інновації та тренди у технічному забезпеченні, партнерські зв’язки з органами державної влади та управління, бізнесом, закладами вищої освіти, міжнародними центрами та установами з багатьох країн світу.

Також учням надано детальну інформацію про умови вступу до університету, перелік спеціальностей, за якими здійснюється підготовка фахівців, презентовано освітні програми "Публічне управління та адміністрування", "Муніципальний менеджмент".

Вибір професії та закладу освіти, де можна її здобути, є важливим етапом у житті кожної людини. Тому з великим задоволенням викладачі відповіли на запитання школярів.

Ласкаво просимо до нашої університетської родини!

Кафедральний день вступника
Фотозвіт

Гостьова онлайн-лекція "Сільський розвиток: європейські підходи та виклики для України"

17 квітня 2023 року в межах вивчення дисципліни "Економіка України" для здобувачів освітніх программ "Муніципальний менеджмент", "Економіка бізнесу" та "Економіка галузевих ринків" відбулася гостьова лекція на тему "Сільський розвиток: європейські підходи та виклики для України". Спікер – Валерій Бондарчук, експерт з сільського розвитку Проєкту ЄС "Інституційна та політична реформа дрібномасштабного сільського господарства в Україні" (IPRSA). Відбувалася зустріч у форматі дискусії та супроводжувалася розглядом цікавих кейсів із зазначеної проблематики:

1. Цілі Спільної аграрної політики ЄС на 2023–2027 рр.

2. Стратегія "Від ферми до виделки".

3. Сільський розвиток або розвиток сільських територій.

4. Проєкти AKIS й LEADER/CLLD та їх реалізація в Україні.

5. Географічні зазначення та еногастрономічний туризм як інструменти розвитку сільських територій ЄС.

6. Ініціативи "Сади перемоги", "Зелений гай" та релокація бізнесу.

Щиро вдячні пану Валерію за неймовірно цікаву, змістовну та насичену корисною інформацією зустріч. Сподіваємося, що вона стане початком спільної діяльності в рамках впровадження системи AKIS.

Фотозвіт

Зустріч (День гостинності) із представниками школи І–ІІІ ступенів № 276 Деснянського району міста Києва з нагоди Днів кафедри та ФЕМП

14 квітня 2023 року з 11:00 по 12:00 Ільїна Анастасія Олександрівна, канд.екон.наук, доцент кафедри публічного управління та адміністрування провела онлайн-зустріч (День гостинності) для відвідувачів школи І–ІІІ ступенів № 276 Деснянського району міста Києва, присвячену Дню кафедри публічного управління та адміністрування, що відбудеться 18 квітня 2023 року, і Дню факультету економіки, менеджменту та психології (ФЕМП), що відбудеться 04 травня 2023 року.

Під час заходу відвідувачі ознайомилися з перевагами ДТЕУ, пов’язаними з інтерактивними методами навчання, зацікавленістю студентів у вивченні профільних дисциплін, можливістю обрання зручного способу навчання онлайн та стовідсотковим забезпеченням студентів і випускників ДТЕУ робочими місцями завдяки центру розвитку кар’єри при університеті.

До того ж відвідувачі занурилися в атмосферу студентського життя, одержуючи детальну інформацію про ФЕМП та кожну кафедру, а також його переваги у навчанні з підкресленням можливостей обрання свого професійного шляху в широкому асортименті спеціальностей та освітніх програм, у тому числі інших факультетів, зокрема при вступі до магістратури та під час одержання досвіду роботи за отриманими спеціальностями.

Наголошено було на тому, що кафедра публічного управління та адміністрування є концентрованим варіантом ФЕМП, навчаючись на якій студенти мають можливість зануритися у сфери економіки, менеджменту та психології, об’єднаних в єдине ціле.

Учні також одержали інформацію про запланований 06 травня 2023 року університетський День вступника, коли вступники матимуть можливість ознайомитися з бажаними спеціальностями та освітніми програмами, а також особливостями процесу вступу і навчання у ДТЕУ, поспілкувавшись з представниками приймальної комісії та відвідавши цікаві майстер-класи за екскурсійною програмою.

Відбулася зустріч із 16 представниками закладу освіти, у тому числі: 6 учнів 10-Б класу із класним керівником, 7 учнів 9-Б класу із класним керівником та заступник директора з навчальної роботи.

Фотозвіт

Гостьова онлайн-лекція "Спрямованість діяльності держави: проблеми належного урядування та простору для обдумування"

У рамках традиційного спілкування з практиками 13 квітня 2023 року для здобувачів освітньої програми "Публічне управління та адміністрування" відбулася лекція на тему "Спрямованість діяльності держави: проблеми належного урядування та простору для обдумування".

Спікер Володимир Кочин, науковий консультант судді Конституційного Суду України, провідний науковий співробітник відділу проблем приватного права НДІ приватного права і підприємництва імені академіка Ф.Г. Бурчака НАПрН України, кандидат юридичних наук, старший дослідник.

Пі час  лекції розглядалися такі важливі питання:

• Механізм держави, а саме: роль органів державної влади та їх функціональне призначення у розвитку держави.

• Роль Конституційного суду України у захисті прав та свобод людини й громадянина. Право громадян на Справедливий суд.

• Принципи належного демократичного урядування та їх роль для спрямованості діяльності держави.

• Застосування принципу goodgovernance Конституційним судом України у прийнятті рішень.

• Простір діяльності держави для обдумування та дискреції.

Щиро вдячні за набуті знання та досвід!

Фотозвіт

Гостьова онлайн-лекція "Аграрна парадигма світу: можливості та завдання для України"

Гостьова лекція на тему "Аграрна парадигма світу: можливості та завдання для України" була проведена 10 квітня 2023 року в режимі онлайн для студентів факультету економіки, менеджменту та психології, які здобувають вищу освіту за спеціальністю "Менеджмент" освітньою програмою "Муніципальний менеджмент" у рамках дисципліни "Економіка України".

Спікер Вадим Гутнікевич – керівник відділу логістики ТОВ Вінкхаус Україна, здобувач PhD Інституту продовольчих ресурсів Національної академії аграрних наук України.

Під час заходу були окреслені такі питання:

1. Поняття аграрної парадигми світу.

2. Виклики для аграрного сектору України в сучасних умовах.

3. Інвестиції в аграрний сектор та повоєнне відновлення АПК.

4. Роль людського капіталу та проблеми зайнятості.

5. Екологізація сільського господарства.

6. Міжнародне співробітництво та проєктна діяльність у сфері АПК.

Учасники заходу отримали додаткові знання щодо потенціалу України в аграрній сфері та участі держави в реалізації аграрної політики.

Під час гостьової лекції відбулося жваве обговорення окреслених питань та практичних кейсів, що підтвердило якість знань здобувачів вищої освіти та їх активну позицію.

Щиро вдячні спікеру та сподіваємося на подальші зустрічі.

Фотозвіт

Кафедральний День вступника для учнів Шевченківської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернат з поглибленим вивченням предметів гуманітарно-естетичного профілю Черкаської обласної ради

11 квітня 2023 року кандидат економічних наук, доцент кафедри публічного управління та адміністрування Головня Юлія Ігорівна спільно зі студентами 1 курсу 10 групи ФЕМП (здобувачами ступеня вищої освіти "бакалавр" за освітньою програмою "Муніципальний менеджмент") Бородавком Дмитром, Онопрієнко Олесєю та Вервес Ксенією провели кафедральний День вступника для учнів Шевченківської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернат з поглибленим вивченням предметів гуманітарно-естетичного профілю Черкаської обласної ради, розташованої за адресою: Україна, с. Шевченкове, Звенигородський р-н, Черкаська обл.

Під час заходу до уваги майбутніх вступників представлено інформацію про Державний торговельно-економічний університет, факультет економіки, менеджменту та психології, особливості навчання за освітніми програмами "Муніципальний менеджмент", "Публічне управління та адміністрування", пріоритетність та трендовість фахівців на ринку праці в умовах відновлення регіонів України.

Незважаючи на відстань, атмосфера була доброзичливою та привітною, відчувалася зацікавленість учнів отриманою інформацією. Присутніх запросили долучитися до соціальних мереж університету та кафедри і відвідати День вступника 06 травня 2023 року.

У заході взяли участь 30 учнів 11-А та 11-Б класів.

Фотозвіт

День гостинності для учнів школи І–ІІІ ступенів № 276 Деснянського району міста Києва

05 квітня 2023 року для учнів школи І–ІІІ ступенів № 276 Деснянського району міста Києва кандидатом економічних наук, доцентом кафедри публічного управління та адміністрування Ільїною Анастасією Олександрівною організовано День гостинності у Державному торговельно-економічному університеті (ДТЕУ).

Під час заходу учні мали можливість ознайомитись із віртуальними технологіями навчання, інтерактивними методами за допомогою сучасних інформаційно-комунікаційних технологій, відвідавши SMARTLibrary, зал Бібліометрії, КОВОРКІНГ, залу відеоконференцій та вебінарів та інші технологічно оснащені аудиторії.

Крім того, відбулася зустріч учнів з деканом факультету фінансів та обліку, під час якої школярам довелося пройти тестування на фінансову грамотність, зокрема за напрямами оподаткування та аудиту й банківської справи.

Учням було презентовано університет, територія та технологічна оснащеність якого справила на них велике враження.

У Дні гостинності взяли участь 32-ва учні, з яких 20-ть – учні 10-А класу на чолі з класним керівником та 12-ть учнів 10-Б класу з класним керівником.

Фотозвіт

Представлення проєкту "Інновації в ланцюжку доданої вартості сталої біоенергетики – Програма управління знаннями"

05 квітня 2023 року відбулося представлення проєкту "Інновації в ланцюжку доданої вартості сталої біоенергетики – Програма управління знаннями", який реалізує Науково-технічний центр "Біомаса" за фінансової підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку.

Головна мета проєкту – покращити доступ українських компаній, університетів біоенергетичного сектору до сучасних знань, практичного передового досвіду та інновацій.

Кафедру публічного управління та адміністрування представляв канд. екон. наук, доцент кафедри Шинькович Андрій Васильович, який розповів про власний науковий та практичний досвід дослідження питань відновлюваної енергетики та важливість окресленої проблематики на шляху України до реалізації Цілей сталого розвитку та Зеленого курсу.

Організатори запросили Шиньковича А. В. до складу робочої групи проєкту.

Спільні напрацювання будуть використані при викладанні освітніх компонент «Управління розвитком сільських територій» та "Аграрна політика".

Фотозвіт

Кафедральний День вступника для учнів Верхньодніпровського ліцею № 5 Верхньодніпровської міської ради

03 квітня 2023 року кандидат економічних наук, доцент кафедри публічного управління та адміністрування Головня Юлія Ігорівна спільно зі студентом 1 курсу 10 групи ФЕМП (здобувачем ступеня вищої освіти "бакалавр" за освітньою програмою "Муніципальний менеджмент") Бородавком Дмитром провели кафедральний День вступника для учнів Верхньодніпровського ліцею № 5 Верхньодніпровської міської ради, розташованим за адресою: Україна, Кам’янський район, вул. Федоровського, 97.

Під час заходу було проведено онлайн-екскурсію локаціями університетського кампусу, огляд матеріально-технічної бази ЗВО; ознайомлено зі спеціальностями, освітніми програмами та умовами вступу; презентовано кафедру публічного управління та адміністрування та освітні програми із запрошенням долучитися до соціальних мереж університету та кафедри й відвідати День вступника 06 травня 2023 року.

У заході взяли участь 11 учнів 11-А класу.

Фотозвіт

Участь кафедри у загальноуніверситетському Дні вступника

01 квітня 2023 року Державний торговельно-економічний університет та кафедра публічного управління та адміністрування, яка готує висококваліфікованих фахівців за освітніми программами "Публічне управління та адміністрування" та "Муніципальний менеджмент", гостинно зустрічали абітурієнтів та їх батьків. 

Так, доцент кафедри Мірко Наталія Вікторівна організувала зустріч від кафедри двох школярів гімназії № 34 "Либідь" імені Віктора Максименка – навчального закладу I–ІІІ ступенів акредитації Подільського району міста Києва.

Під час заходу канд. екон. наук, доцент кафедри Лазебна Ірина Василівна ознайомила учнів з умовами вступу у 2023 році за бажаними спеціальностями та освітніми программами. Доцент кафедри Головня Юлія Ігорівна надала детальну інформацію про освітню програму першого (бакалаврського) рівня "Муніципальний менеджмент".

Гостей вразила сучасна матеріально-технічна база, бібліотека університету, інтерактивні локації, аудиторії для проведення лекційних, практичних і лабораторних занять, загальна ділова атмосфера закладу.   

Чекаємо на Вас, наші майбутні студенти! 

Долучайтеся до дружньої родини кафедри та ДТЕУ! 

Фотозвіт


БЕРЕЗЕНЬ 2023 РОКУ


Softskills – навички, які дозволяють викладачам професійно розвиватися!

У березні 2023 року кандидат економічних наук, доцент кафедри публічного управління та адміністрування Шинькович Андрій Васильович взяв участь у циклі семінарів, присвячених наукометричним базам даних та алгоритму ефективної публікації у них.

Отримані нові знання та навички допоможуть у подальшому публікуватися у перспективних журналах, що значною мірою вплине як на рейтинг викладача, так і на просування наукових здобутків серед широкої аудиторії читачів.

Фотозвіт

Підвищення кваліфікації викладачів – запорука якісної підготовки студентів!

Протягом березня 2023 року гарант освітньої програми "Муніципальний менеджмент" ступеня вищої освіти "бакалавр" доцент кафедри публічного управління та адміністрування Головня Юлія Ігорівна пройшла підвищення кваліфікації в Київському національному економічному університеті імені Вадима Гетьмана.

Підвищення кваліфікації дало змогу опанувати такі теми:

1. Економіка відновлення міст.

2. Туризм в Україні: виклики та відновлення.

Опанування вищезазначених тем допомогло дійти  висновку, що економіка місцевого самоврядування – це основа економіки країни та основа соціального забезпечення мешканців громад, тому не потрібно розділяти бізнес, місцеве самоврядування та мешканців, оскільки вони є єдиним організмом.

Отримана інформація та напрацювання будуть використані при викладанні навчальних дисциплін "Економіка України" та "Управління містом".

Фотозвіт

Участь у VI Міжнародній науково-практичній конференції "Правові засади організації та здійснення публічної влади"

31 березня 2023 року доценти кафедри публічного управління та адміністрування Ільїна Анастасія Олександрівна та Динник Ірина Петрівна взяла участь у VI Міжнародній науково-практичній конференції "Правові засади організації та здійснення публічної влади", присвяченій 85-річчю з дня народження доктора юридичних наук, професора, академіка–засновника Національної академії правових наук України (НАПрНУ), першого Голови Конституційного Суду України Леоніда Петровича Юзькова, яка відбулася у м. Хмельницький.

На початку заходу спікерами надавалося вступне слово про видатного науковця Леоніда Петровича Юзькова, який присвятив своє життя дослідженню Конституції України як поєднувача найкращих досягнень світового конституціоналізму з "історичними й національними традиціями українського державотворення" та відстоював закріплення у Конституції України такої політико-правової категорії, як "український народ" (а не "народ України").

Під час заходу обговорювалися цікаві доповіді учасників з питань побудови демократичного суспільства в Україні на засадах додержання принципів Конституції України, створення Конституційного Суду України як фактору розвитку української демократичної держави, відновлення роботи Вищої ради правосуддя, роботи системи дистанційного правосуддя в умовах воєнного стану, захисту державного суверенітету, прозорості діяльності органів публічної влади на конституційних засадах, можливості верховенства права під час війни, розвитку рівня професіоналізму фахівців органів публічної влади та реформування державного управління, зокрема у сфері правосуддя, з наближенням діяльності органів публічної влади до стандартів ЄС.

Щиро дякуємо організаційному комітету за можливість отримати додаткові знання та навички, що допоможуть надалі їх використовувати під час викладання дисциплін: "Державна служба", "Електронне урядування", "Публічна служба", а також у професійній діяльності майбутніх фахівців у сфері публічного управління та адміністрування.

Фотозвіт

Кафедральний  День вступника для учнів Броварського ліцею № 2 ім. В. О. Сухомлинського

28 березня 2023 року кандидат економічних наук, доцент кафедри публічного управління та адміністрування Головня Юлія Ігорівна спільно зі студентами 1 курсу 10 групи ФЕМП (здобувачами ступеня вищої освіти "бакалавр" за освітньою программою "Муніципальний менеджмент") Бородавком Дмитром, Вервес Ксенією, Маслаком Богданом, Онопрієнко Олесєю провели кафедральний День вступника для учнів Броварського ліцею № 2 ім. В. О. Сухомлинського, розташованим за адресою: 07403 м. Бровари, вул. Володимира Великого, 6.

Під час заходу було проведено віртуальну екскурсію університетом, здійснено огляд матеріально-технічної бази та локацій, ознайомлено з факультетами, презентовано кафедру публічного управління та адміністрування, особливості та зміст навчання на освітніх програмах бакалаврського рівня.

Гарант освітньої програми "Муніципальний менеджмент", за якими навчаються здобувачі ступеня вищої освіти "бакалавр", Головня Ю. І. виступила з презентацією "Муніципальний менеджмент – кар’єра зі змістом!", де представила конкурентні переваги, практикоорієнтований підхід, перспективи працевлаштування.

Крім того, Головня Ю. І. розповіла про студентське життя, раду студентського самоврядування, університетські події та активності від студентів 1 курсу із запрошенням долучитися до соціальних мереж університету та кафедри й відвідати ДЕНЬ ВСТУПНИКА 01 квітня 2023 року.

У заході взяли участь 45 учнів 11-А, 11-Б та 11-В класів.

Фотозвіт

Кафедральний День вступника для учнів комунального закладу Кагарлицької міської ради "Кагарлицький ліцей №3"

24 березня 2023 року кандидат економічних наук, доцент кафедри публічного управління та адміністрування Головня Юлія Ігорівна спільно зі студентами  1 курсу 10 групи ФЕМП (здобувачами ступеня вищої освіти "бакалавр" за освітньою програмою "Муніципальний менеджмент") Бородавком Дмитром, Вервес Ксенією та Онопрієнко Олесєю провели кафедральний День вступника для учнів комунального закладу Кагарлицької міської ради "Кагарлицький ліцей №3", розташованим за адресою: вул. 97-ї Стрілецької Дивізії, 6, Кагарлик, Київська обл., 09200.

Під час заходу було проведено віртуальну екскурсію університетом, основними локаціями для навчання та відпочинку; ознайомлено з факультетами; презентовано кафедру публічного управління та адміністрування, освітні програми бакалаврського рівня, а також представлено конкурентні переваги освітньої програми "Муніципальний менеджмент" із запрошенням долучитися до соціальних мереж університету та кафедри й відвідати День вступника 01 квітня 2023 року.

Крім того, від студентів Бородавка Дмитра, Вервес Ксенії, Онопрієнко Олесі проведено кейс "Від абітурієнта до студента ДТЕУ!"

У заході взяли участь 28 учнів 11-А та 11-Б класів.

Фотозвіт

Круглий стіл "Нові тенденції у підготовці здобувачів освіти за спеціальністю 281 "Публічне управління та адміністрування"

23 березня 2023 року за ініціативи Ради з міжуніверситетського співробітництва у галузі Публічного управління та адміністрування на базі Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбувся круглий стіл на тему "Нові тенденції у підготовці здобувачів освіти за спеціальністю 281 "Публічне управління та адміністрування".

Серед запрошених – представники Державного торговельно-економічного університету: декан факультету економіки, менеджменту та психології Олександр Міняйло, завідувачка кафедри публічного управління та адміністрування Наталя Новікова, гаранти освітніх програм: Ірина Динник та Ольга Дьяченко.

Дискусія тривала у форматі двох секцій:

1. Секція 1. Євроінтеграційний вектор розвитку корпусу публічних службовців.

2. Секція 2. Управління реінтегрованими територіями як виклик сучасності.

Основні тренди:

- поглиблене вивчення іноземних мов та євроінтеграційні пріоритети;

- використання проєктного підходу;

- акцент на: softskills, неформальну освіту, цифрові навички та штучний інтелект створення кадрового резерву.

Окреслені пропозиції будуть враховані при перегляді освітніх програм "Публічне управління та адміністрування" на бакалаврському та магістерському рівнях.

Фотозвіт

Гостьова онлайн-лекція "Робота Конституційного Суду України: ключові питання"

22 березня 2023 року кафедрою публічного управління та адміністрування організовано гостьову лекцію українського юриста, політика, члена Конституційного Суду України Ольги Совгирі.

У своєму виступі спікерка:

- звернула увагу на зміни до Конституції України в 2016 р. у частині: повноважень Конституційного Суду України, вимог до зайняття посади судді, механізму призначення суддів. Розповіла про нещодавні зміни до Закону України "Про Конституційний Суд України" щодо удосконалення порядку відбору кандидатур на посаду судді Конституційного Суду на конкурсних засадах;

- окреслила сьогодення конституційного судочинства: особливості роботи Конституційного Суду України в умовах воєнного стану; його комунікацію з Венеційською Комісією; алгоритм дій суду системи судоустрою України у разі, коли він доходить висновку, що закон чи інший правовий акт суперечить Конституції України; деякі статистичні показники звернень до Суду з конституційними скаргами;

- висловила переконання, що збільшення кількості надходжень конституційних скарг до Суду свідчить про зростання рівня довіри громадян до Конституційного Суду України та утвердження інституту конституційної скарги як ефективного засобу захисту конституційних прав і свобод людини.

Щиро дякуємо пані Ользі за проведену цікаву та корисну лекцію та сподіваємося на співпрацю у майбутньому!

Фотозвіт

Міжнародний туристичний форум "Туризм в Україні: виклики та відновлення"

21–22 березня 2023 року Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана, кафедра регіоналістики і туризму КНЕУ об’єднали 360 однодумців учасників форуму, для яких не байдужі такі питання, як:

- наслідки військової агресії росії для розвитку туризму: міжнародний, національний і регіональний аспекти;

- вітчизняний туроперейтинг: нові формати діяльності та турпродукти в умовах воєнного стану;

- трансформація підприємств готельного  господарства в післявоєнний час;

- візія та стратегії повоєнного відновлення українського туризму;

- удосконалення публічного управління у сфері туризму у повоєнний період;

- міжнародний досвід відбудови туристичного сектору після збройних конфліктів та катастроф;

- новітні тенденції розвитку міжнародних туристичних ринків: уроки для України;

- місце України у майбутньому світовому туристичному просторі: наслідування поширених практик та майданчик для інновацій;

- шляхи удосконалення системи професійної освіти для галузі туризму та сфери гостинності.

У роботі форуму взяла участь гарант освітньої програми "Муніципальний менеджмент", канд. екон. наук, доцент кафедри публічного управління та адміністрування Головня Ю. І.

Колаборація науковців, освітян, представників бізнесу, органів влади та місцевого самоврядування дала можливість напрацювати спільні ідеї відновлення громад та розвитку туризму.

Фотозвіт

Кафедральний День вступника для учнів Пушкарівського ліцею Верхньодніпровської міської ради

20 березня 2023 року кандидат економічних наук, доцент кафедри публічного управління та адміністрування Головня Юлія Ігорівна спільно зі студентом 1 курсу 10 групи ФЕМП, здобувачем ступеня вищої освіти "бакалавр" за освітньою програмою "Муніципальний менеджмент", Бородавком Дмитром провели кафедральний День вступника для учнів Пушкарівського ліцею Верхньодніпровської міської ради, розташованим за адресою: Україна, Дніпропетровська область, р-н Кам’янський, ттг Верхньодніпровська, с. Пушкарівка, вул. Ілляшевської Варвари, 20.

Під час заходу було проведено віртуальну екскурсію університетом, презентовано факультети та освітні програми, поінформовано про активне та насичене студентське життя від студента 1 курсу із запрошенням долучитися до соціальних мереж університету та кафедри й відвідати день вступника 01 квітня 2023 року.

Крім того, в рамках World Consumer Rights Day 2023 проведено квест "Обирай сталі звички" на платформі Genial.ly.

У заході взяли участь 12 учнів 11 класу.

Фотозвіт

Гостьова онлайн-лекція "Феномен квазіфейку та його вплив на економічну політику України"

16 березня 2023 року кафедрою публічного управління та адміністрування організовано гостьову лекцію досвідченого фахівця у сфері публічного управління, директора аналітичного центру "Українська фабрика думки", кандидата наук з державного управління Юрія Гаврилечка.

Під час заходу обговорювалися питання щодо сутності поняття "квазіфейк", види квазіфейків з наведенням прикладів діяльності держави в рамках прийняття нових законів, внесення змін у діючі, затвердження підзаконних нормативно-правових актів, зокрема тих, що регулюють систему управління органами публічної влади в напрямі формування та реалізації державної політики у сфері державної служби й антикорупційної політики держави.

Особливо цікавою була дискусія щодо проблем взаємодії між державою та суспільством, зокрема визначених чинним законодавством вимог до кандидатів на посади державної служби, способів взаємодії між громадянами та органами публічної влади, а також регулювання сталого розвитку економіки країни.

Результативним виявилося обговорення зі студентами напрямів діяльності держави, де студенти мали відрізнити квазіфейки від дійсності, що дозволило напрацювати спільне бачення переваг та недоліків в економічних відносинах між державою, суб’єктами господарювання та населенням.

Щиро дякуємо Юрію Гаврилечку за отримані знання та навички, що допоможуть надалі їх використовувати під час викладання дисциплін: "Економіка України", "Державне регулювання економіки", "Державна служба", "Публічне управління та адміністрування", а також у професійній діяльності майбутніх фахівців у сфері публічного управління та адміністрування.

Фотозвіт

Кафедральний День вступника для учнів Згурівського навчально-виховного комплексу "Гімназія – загальноосвітня школа І ступеня" Згурівської районної ради Київської області

15 березня 2023 року кандидат економічних наук, доцент кафедри публічного управління та адміністрування Головня Юлія Ігорівна організувала кафедральний День вступника для учнів Згурівського навчально-виховного комплексу "Гімназія –загальноосвітня школа І ступеня" Згурівської районної ради Київської області.

Під час заходу було проінформовано учнів про освітні програми університету та кафедри, проведено віртуальну екскурсію ЗВО, запрошено долучитися до соціальних мереж та відвідати День вступника в ДТЕУ 01 квітня 2023  року.

У заході взяли участь 10 учнів 11 класу.

Фотозвіт

Тренінг науково-педагогічних працівників "Вибір професійного шляху вступника: лайфхаки профорієнтаційної роботи в університеті"

14 березня 2023 року викладачі кафедри публічного управління та адміністрування взяли участь у тренінгу: "Вибір професійного шляху вступника: лайфхаки профорієнтаційної роботи в університеті", який відбувся за ініціативи Академії освітнього дизайну ДТЕУ.

Під час заходу обговорювалися питання стосовно мети профорієнтаційної роботи, розглядалися складові цього процесу (інформування, діагностика, консультування), а також ефективні інструменти роботи з потенційними студентами.

Особливо цікавою була дискусія щодо форматів профорієнтаційної роботи, залучення викладачів та студентів до створення рекламної продукції, успішних кейсів колег.

Наші досягнення – наша репутація!

Щиро вдячні за отримані знання та досвід кандидату географічних наук, доценту кафедри туризму та рекреації Мазурцю Роману Руслановичу та Центру профорієнтаційної роботи ДТЕУ.

Фотозвіт

Школа громадського лідерства – майданчик для ефективної комунікації, набуття Soft skills та нових знайомств 

10-11 березня 2023 року студенти 1 курсу Верестюк Ірина, Бородавко Дмитро, Онопрієнко Олеся, які навчаються за освітньою програмою "Муніципальний менеджмент", взяли участь у роботі Школи громадянського лідерства (КНУ імені Тараса Шевченка). 

Спікери школи  представники влади, органів місцевого самоврядування, соціально відповідального бізнесу та громадські активісти: 

  • Роман Грищук  український політик, телеведучий та актор. Народний депутат України IX скликання.  
  • Діана Підьма  голова ГО "Міст змін". 
  • Георгій  Зантарая  український дзюдоїст, заслужений майстер спорту, чемпіон світу 2009 року, віцечемпіон Європи 2009 року. Перший чемпіон світу з дзюдо в історії України, депутат Київської міської ради. 

Обговорили  питання про лідерство в закладах освіти, просування особистого бренду в соціальних мережах, створення дорожньої карти власного проєкту, побудову кар'єрної траєкторії в громадському або політичному секторі.  

Завершенням заходу був практичний тренінг-гра "Громада", в якій кожен зміг відчути себе управлінцем, лідером майбутніх змін.

Фотозвіт

Онлайн-тренінг "Використання інтерактивних онлайн-інструментів у процесі навчання"

9 березня 2023 року надзвичайно цікавий та корисний тренінг провів для студентів освітніх програм "Муніципальний менеджмент" та "Публічне управління та адміністрування" Василь Орищук.

Пан Василь є тренером з інтерактивного навчання; головою Комітету професійної, фахової передвищої освіти, науки та інновацій Громадської ради при Міністерстві освіти і науки України; членом Спілки молодих державних службовців.

Під час заходу студенти не лише ознайомилися з корисними для навчання та подальшого професійного розвитку онлайн-інструментами, але й змогли спробувати їх у процесі практичної частини тренінгу.

Результативною була робота у групах, яка дозволила напрацювати спільне бачення плюсів та мінусів онлайн-навчання, а також відповісти на запитання "Публічний службовець майбутнього: який він?"

Щиро дякуємо Василю Орищуку за отримані знання та навички, що допоможуть надалі використовувати інтерактивні інструменти в навчанні та професійній діяльності.

Фотозвіт

День гостинності онлайн для учнів 9-11 класів закладів загальної середньої освіти Баришівської територіальної громади Київської області

07 березня 2023 р., у рамках профорієнтаційної роботи, канд. держ. упр., доцентом кафедри публічного управління та адміністрування Державного торговельно-економічного університету Динник Іриною Петрівною проведено День гостинності онлайн за допомогою платформи Zoom, в якому взяв участь один із закладів загальної середньої освіти Баришівської територіальної громади Київської області, а саме: Опорний заклад освіти "Волошинівський ліцей імені героя України Руслана Лужевського" Баришівської селищної  ради. Усього були присутніми на заході 8 учнів 9–11 класів.

Інформаційне ознайомлення проводилося за допомогою сайту ДТЕУ із демонстрацією презентаційних матеріалів та відеороликів через платформу Zoom стосовно вступу до університету у 2023 році.

Під час ознайомлення учнів Динник І. П. також презентувала сторінку кафедри публічного управління та адміністрування, у тому числі й інформацію про кафедру у вигляді відеоролика, акцентуючи увагу учнів на перевагах навчання за спеціальностями 281 "Публічне управління та адміністрування" і 073 "Менеджмент". Було продемонстровано Центр розвитку кар’єри, що гарантує працевлаштування випускників, та Центр профорієнтаційної роботи і матеріально-технічну базу Державного торговельно-економічного університету.

Майбутнім абітурієнтам було проведено онлайн-вікторину – Конституція та Державний суверенітет України! За допомогою інтерактивної платформи kahoot.

Школярі дізналися багато нового та цікавого про ДТЕУ, факультет економіки, менеджменту та психології, його спеціальності, про кафедру публічного управління та адміністрування, умови вступу і навчання в ДТЕУ, у них була можливість задати запитання та отримати ґрунтовні відповіді щодо навчання в університеті. Учні відвідали відеоекскурсію університетом, мали можливість ознайомитися з аудиторіями, бібліотекою, комп’ютерними класами, їдальнями та спортивними локаціями.

Фотозвіт

Участь кафедри у загальноуніверситетському Дні вступника

У першу суботу 04 березня 2023 р. Державний торговельно-економічний університет та кафедра публічного управління та адміністрування, яка готує висококваліфікованих фахівців за освітніми програмами "Публічне управління та адміністрування" та "Муніципальний менеджмент", гостинно зустрічали абітурієнтів та їх батьків. 

Серед запрошених були випускники шкіл Антонінської громади (Хмельницька область), дистанційної школи "Оптіма" та середньої загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 42 (м. Київ).    

Гостей вразила сучасна матеріально-технічна база, бібліотека університету, інтерактивні локації, аудиторії для проведення лекційних, практичних і лабораторних занять, загальна ділова атмосфера закладу.  

Своїми враженнями поділилася учениця школи "Оптіма" Каміла Анісімова: "Ніби потрапила в закордонний університет, адже багато покажчиків англійською мовою. Кафедра публічного управління та адміністрування організувала теплу зустріч, буде про що розповісти своїм однокласникам". 

Чекаємо на наших майбутніх студентів! 

Долучайтеся до дружньої родини кафедри та ДТЕУ! 

Фотозвіт

Профорієнтаційна зустріч з учнями 9-х класів середньої загальноосвітньої школи № 224 м. Києва

02 березня 2023 року у межах профорієнтаційних заходів доцент кафедри публічного управління та адміністрування Розметова Олена Григорівна провела зустріч з учнями 9-х класів СЗШ № 224 м. Києва.

Під час зустрічі було презентовано переваги ДТЕУ та Київського торговельно-економічного фахового коледжу, обговорено актуальні питання публічного управління та особливості професійної діяльності державних службовців нової генерації, проведено "Вікторину майбутніх президентів" з використанням Google forms. Застосування цифрового інструментарію дало змогу швидко та зручно провести захід, продемонструвати учасникам результати, а також автоматично зібрати персональні дні. Питання, підготовлені для вікторини, дозволили сформувати уявлення про контингент "резерву вступників", а також учні мали можливість перевірити свою загальну ерудицію, знання з основ права та історії розвитку суспільства, заявити про своє "життєве кредо" й особисті захоплення. Учасники заходу з ентузіазмом сприйняли можливість проявити творчі здібності у відповідях, поласувати солодощами як "приємними бонусами", а також 5 переможців за кількістю набраних балів отримали спеціальні призи.

Під час зустрічі також забезпечено розсилку інформації про найближчі "Дні відкритих дверей" в університеті та коледжі для попередньої реєстрації учасників заходів.

Інформація про результати вікторини з Google-форми
Фотозвіт


ЛЮТИЙ 2023 РОКУ


Зустріч (День гостинності) із представниками школи І–ІІІ ступенів № 276 Деснянського району міста Києва в рамках проведення Дня вступника

28 лютого 2023 року з 12:00 по 13:00 Ільїна Анастасія Олександрівна, канд.екон.наук, доцент кафедри публічного управління та адміністрування Державного торговельно-економічного університету (ДТЕУ), провела онлайн-зустріч (День гостинності) для відвідувачів школи І–ІІІ ступенів № 276 Деснянського району міста Києва, присвячену Дню вступника, що відбудеться 04 березня 2023 року.

Під час заходу відвідувачі ознайомилися з вимогами навчання у ДТЕУ, а також його перевагами, пов’язаними з інтерактивними методами навчання, зацікавленістю студентів у вивченні профільних дисциплін, залученням студентів до наукової співпраці, можливістю обрання зручного способу дистанційного навчання та стовідсотковим забезпеченням студентів та випускників ДТЕУ робочими місцями завдяки центру розвитку кар’єри при університеті.

До того ж відвідувачі занурилися в атмосферу студентського життя, одержуючи детальну інформацію про проведення запланованого Дня вступника, за умови попередньої реєстрації, де учні матимуть можливість отримати індивідуальні консультації з представниками приймальної комісії, пройти тест "Як обрати професію своєї мрії" з профорієнтації від кафедри психології, а також відвідати пізнавальні екскурсії університетом, долучитися до цікавих майстер-класів. Усе це допоможе вступникам остаточно визначитися зі вступом до ДТЕУ та обрати шлях до вибору майбутньої професії.

Відбулася зустріч із 31-м представником закладу освіти, у тому числі: 3 учні  9-А класу із класним керівником, 2 учні 9-Б класу, 1 учень 9-В класу, 2 учні 10А класу із класним керівником, 6 учнів 10-Б класу із класним керівником, 11 учнів 11-А класу, 2 учні 11-Б класу та заступник директора з навчальної роботи.

Фотозвіт

Гостьова онлайн-лекція "Цифровізація як інструмент покращення туристичної дестинації"

21 лютого 2023 року кафедрою публічного управління та адміністрування організовано гостьову лекцію досвідченого фахівця у сфері публічного управління, експертки з туризму в Україні, практикині з формування туристичного продукту, промоції та брендингу території та цифровізації галузі Олени Чернеги.

Тема лекції є надзвичайно актуальною, оскільки широке застосування цифрових технологій у сфері туризму зумовлює глибокі трансформації у системах управління туризмом як на національному рівні, так і на рівні окремих туристичних дестинацій.

Відповідно, в межах вивченя дисципліни "Державне регулювання економіки" для здобувачів вищої освіти "бакалавр" за спеціальністю 281 "Публіне управління та адміністрування" було представлено реальні приклади підтримки та впровадження органами державної влади інноваційних цифрових проєктів в окремих сферах економічної діяльності, зокрема у туризмі та культурі.

Під час презентації обгрунтовано важливість впровадження цифрових технологій у різних сферах та галузях економіки в умовах значних економічних втрат та обмежень, обумовлених воєнним станом у країні, а також попередньої кризи, пов’язаної з пандемією COVID-19. Саме цифрові технології дозволяють швидко адаптуватися до кризових ситуацій та підтримати економіку країни, сформувати відповідний бренд України як незламної, креативної, інноваційно спрямованої держави.

Учасники заходу ознайомилися з особливостями віртуалізації туристичної та культурної сфер економіки, яка є ефективним та прогресивним інструментом для покращення репутаційного менеджменту національної туристичної дестинації. Під час війни цифровізація туризму як інструменту досягла піку розвитку. Віртуалізація сфер нині розглядається не тільки як сучасний тренд, а  необхідність, тому що туристично-культурна послуга видозмінюється та пристосовується до сучасних умов глобалізації. Було представлено різновиди 3D технологій, доповнену та віртуальну реальність, які вже активно використовуються на сьогодні в Україні, а також презентовано ряд проєктів, реалізованих у місті Києві командою професіоналів за підтримки Київської міської державної (військової) адміністрації. Обговорено плани щодо подальших проєктів та "професій майбутнього", які за прогнозами будуть вкрай актуальними для випускників ДТЕУ, прогресивної молоді, під впливом тенденцій цифровізації в багатьох галузях економіки країни.

Лекторка неодноразово наголошувала про необхідність кожного гіда володіти спеціальними рисами застосування інтелектуальних здібностей, де саме надання чіткої та достовірної інформації стане перспективою розвитку туризму в подальшому майбутньому, в основі чого знаходитиметься удосконалення інформаційно-комунікаційних технологій.

Наприкінці лекції студенти мали можливість ставити питання та отримувати відповіді на них. Студенти вдячні нашій гості за професіоналізм,  концентрат корисної інформації та мотивацію вирішувати сучасні проблеми в системі управління туризмом шляхом використання новітніх інформаційно-комунікаційних технологій. 

Фотозвіт

Всеукраїнський студентський круглий стіл на тему "Єдність народу – захист демократії"

Викладачами кафедри публічного управління та адміністрування Державного торговельно-економічного університету (далі – ДТЕУ) з нагоди Дня єднання 16 лютого 2023 р. організовано Всеукраїнський студентський круглий стіл на тему "Єдність народу – захист демократії".

На початку проведення заходу завідувачка кафедри публічного управління та адміністрування ДТЕУ, д-р екон. наук, доцент Новікова Наталя Леонідівна, акцентувала увагу на важливості посилення консолідації українського суспільства та зміцнення його стійкості в умовах зростання гібридних загроз, інформаційно-пропагандистського й морально-психологічного тиску на суспільну свідомість, що стало поштовхом до оголошення Указом Президента України Дня єднання, який символізує відданість України ідеалам і принципам побудови демократичної держави та ідеям свободи.

Студенти ДТЕУ, які навчаються за освітньою програмою "Публічне управління та адміністрування", а також інших закладів освіти, зокрема Національного університету "Чернігівський колегіум" ім. Т.Г. Шевченка, обговорили актуальні проблеми консолідації українського суспільства в умовах сучасних викликів. 

Учасниками заходу були представлені доповіді, які охоплювали широкий спектр питань щодо українського державотворення, історичні події якого підтверджують споконвічні прагнення українців до гідності, свободи та життя в європейській спільноті, готовність захищати свою державу та своє право самим визначати майбутнє, зокрема:

1. Сучасні загрози консолідації українського суспільства та збереження культурної спадщини в умовах воєнного стану та відновлення у післявоєнний період.

2. Важливість соціальної згуртованості українського суспільства у воєнний час, де вивчення української мови є одним із найбільш дієвих факторів  майбутньої перемоги над ворогом та зміцнення української державності у післявоєнний період.

3. Вишиванка як справжній генетичний код нації.

4. Історія розвитку громадянського суспільства та волонтерського руху в Україні.

5. Інші питання, пов’язані з розвитком молодого покоління в Україні, забезпеченням соціальних гарантій для військовополонених та інвестуванням у пріоритетні галузі економіки України у післявоєнний період. 

Учасники у процесі заходу мали можливість ставити інтерактивні питання, отримувати відповіді на них та робити особисті коментарі щодо державотворення з боку українського суспільства, яке у важкий час відстоює ідеали гідності та свободи й безстрашно захищає майбутнє нашої країни.

Наприкінці  організаторка заходу, канд. наук з держ. упр., доцент кафедри публічного управління та адміністрування Мірко Наталія Вікторівна, підбила підсумки, подякувала за участь всім учасникам й присутнім та наголосила, що саме завдяки мужнім патріотам, які у різні періоди української історії відстоювали демократичні цінності та свободу, українці довели всьому світові, що є нацією нескорених, сильних духом, гідних та вільних нащадків славного козацького роду.

Фотозвіт


СІЧЕНЬ 2023 РОКУ


Онлайн-саміт проєкту програми Горизонт Європа NGI ENRICHERS 

З метою активізації міжнародної діяльності викладачі кафедри публічного управління та адміністрування 18 січня 2023 року взяли участь у онлайн-саміті проєкту програми горизонт Європа NGI ENRICHERS. Зустріч була присвячена можливостям налагодження співпраці з провідними технологічними й дослідницькими структурами США,  Канади та країн ЄС, які працюють у цій сфері.  

Організаторами заходу було презентовано новий проєкт Рамкової програми ЄС з досліджень та інновацій "Горизонт Європа" – NGI (Next Generation Internet) Enrichers (https://www.ngi.eu/).

Наголошено, що українським дослідникам, інноваторам і технологічним фірмам доцільно звернути увагу на сферу, яка охоплює різні види технологій і сфер застосувань в економіці й суспільному житті різних країн. Насамперед це стосується впровадження електронного урядування в систему функціонування промисловості, оборонного сектору, медицини, освіти, сфери охорони навколишнього природного середовища задля досягнення цілей сталого розвитку.

Також спікери надали інформацію щодо можливостей участі у грантових програмах та тренінгах європейських новаторів та дослідників, присвячених проблемам доступу до мережі Інтернет та роботи в режимі онлайн із застосуванням різних Інтернет-ресурсів. 

Зацікавленість присутніх викликала інформація по просуванню українських стартапів до глобального інформаційного простору західних партнерів, що за часів відновлення та у післявоєнний період буде особливо актуальним.

Під час саміту учасники мали можливість задати питання спікерам та обмінятися ідеями майбутнього розвитку інноваційної системи України на шляху інтеграції до світового співтовариства.

Фотозвіт

Програма стажування "Формування професійних компетентностей фахівця в галузі публічного управління та адміністрування"

З 21 листопада 2022 року по 01 січня 2023 року к.н.держ упр., доцент кафедри публічного управління та адміністрування Мірко Наталія Вікторівна пройшла прораму стажування "Формування професійних компетентностей фахівця в галузі публічного управління та адміністрування" у Вищій школі менеджменту інформаційних систем (м. Рига, Латвійська Республіка), яка складала 180 голин (6 кредитів).

За програмою стажування викладачкою було пройдено наступні кроки:

1. Дизайн-мислення в публічному управлінні як вимога сучасності (36 годин).

2. Формування soft skills фахівця в галузі публічного управління та адміністрування (45 годин).

3. Сучасний стан підготовки фахівців із публічного управління та адміністрування в Україні та країнах ЄС (38 годин).

4. Академія для викладачів: стратегії ефективної комунікації в навчальному середовищі (25 годин).

5. Шляхи підвищення рівня доброчесності публічних службовців (18 годин).

6. Індивідуальна консультативні робота (10 годин).

7. Участь у семінарі-тренінгу та робота над науково-методичними доповідями (8 годин).

Фотозвіт


ГРУДЕНЬ 2022 РОКУ


Участь у пятій сесії 40-ї Міжнародної конференції Міжнародної асоціації управління бізнес-інформацією (40th IBIMA International Conference) "Дослідження людських ресурсів" (5th Session “Research in Human Resources”)

16 грудня 2022 року о 10:30 к.е.н., доцент, доцент кафедри публічного управління та адміністрування Державного торговельно-економічного університету (ДТЕУ) Ільїна Анастасія Олександрівна взяла участь у п’ятій сесії 40-ї Міжнародної конференції Міжнародної асоціації управління бізнес-інформацією (40th IBIMA International Conference) "Дослідження людських ресурсів" (5th Session “Research in Human Resources”), презентувавши через платформу jitsi англійською мовою доповідь до статті на тему: “Innovative Human Resource Management in Public Authorities as a Way to Improve the Country’s Sustainable Development” ("Інноваційне управління людськими ресурсами в органах державної влади як шлях до поліпшення сталого розвитку країни").

У своїй доповіді Ільїна А.О. представила актуальні проблеми управління людськими ресурсами як індикатора ефективності та результативності формування та реалізації стратегічних планів, зокрема стратегії сталого розвитку країни або окремої її місцевості за допомогою застосування інноваційних методів та інструментів управління. Тут відображено системну взаємодію між державним та приватним секторами, що утворює ланцюговий зв’язок між пріоритетними галузями людського капіталу, а також модель інноваційної системи управління персоналом в органах державної влади в процесі реалізації стратегії сталого розвитку в умовах досягнення стратегічних, тактичних і оперативних цілей.

На кінець презентації доповідачкою було надано пропозиції щодо необхідності відбору кваліфікованого персоналу органів державної влади, здатного стратегічно мислити та застосовувати інноваційні методи й інструменти державного регулювання в процесі реалізації стратегії сталого розвитку, що потребує внесення змін до законодавчих та підзаконних нормативно-правових актів у відповідності до розробки стратегії сталого розвитку країни.

Голова сесії, представник факультету комерції та менеджменту Школи мистецтв, гуманітарних наук та комерції в Індії, Альнішал П.Н. був вражений структурованістю презентації та конструктивними відповідями на запитання.

Матеріали конференції слугуватимуть джерелом удосконалення викладання дисциплін "Державне управління та місцеве самоврядування", "Електронне урядування" та "Державна служба", що допоможе майбутнім фахівцям засвоїти процес досягнення гармонійних відносин між державою та суспільством в рамках реалізації проєктів на засадах державно-приватного партнерства.

Фотозвіт


ЛИСТОПАД 2022 РОКУ


Зустріч (День гостинності) із представниками школи І-ІІІ ступенів № 276 Деснянського району міста Києва в рамках проведення Дня вступника

30 листопада 2022 року з 15:00 по 17:00 к.е.н., доцент кафедри публічного управління та адміністрування Державного торговельно-економічного університету (ДТЕУ) Ільїна Анастасія Олександрівна провела для відвідувачів школи І-ІІІ ступенів № 276 Деснянського району міста Києва зустріч (День гостинності), присвячену ознайомленню з процесом вступу та навчання в ДТЕУ й з проведенням Дня вступника 03 грудня 2022 року.

Значної уваги Ільїна А.О. приділила ознайомленню учнів з перевагами ДТЕУ з приводу інтерактивних методів навчання, цифрової грамотності викладачів, можливості обрання зручного способу дистанційного навчання, дисциплінованості студентів завдяки пропусковій системі, а також стовідсоткового забезпечення студентів та випускників ДТЕУ робочими місцями завдяки Центру розвитку кар’єри при університеті, згідно з яким ДТЕУ укладено договір з багатьма національними та міжнародними партнерами.

Більш того, Ільїна А.О. наголосила на значних перевагах факультету економіки, менеджменту та психології, у тому числі кафедри публічного управління та адміністрування, де закріплені спеціальності після завершення навчання на бакалавраті надають переваги широкому асортименту обрання бажаних спеціальностей під час вступу до магістратури завдяки одержанню студентами комплексних знань із споріднених з іншими спеціальностями дисциплін. Також, Ільїною А.О. було вказано на важливість подання документів на різні споріднені спеціальності, а також вступу до магістратури.

Крім того, Ільїна А.О. надала детальну інформацію про проведення запланованого Дня вступника, де учні, їх батьки та інші родичі матимуть можливість ознайомитись із вступом на зацікавлену спеціальність від представника відповідного факультету, а також взяти участь в екскурсійній програмі, під час якої можна буде відвідати різноманітні аудиторії, Smart Library, КОВОРКІНГ та ін. і ознайомитися з кожною освітньою програмою за певною спеціальністю, відвідавши цікаві майстер-класи викладачів ДТЕУ. Це дозволить вступникам остаточно визначитися із вступом до ДТЕУ та обрати шлях до вибору майбутньої професії.

Зустріч проводилася шляхом перегляду учнями записаного відеофайлу із виступом Ільїної А.О., у тому числі з підключенням до платформи Zoom. Під час зустрічі було презентовано матеріали про ДТЕУ та День вступника, способи проведення навчання в режимі онлайн, а також офіційних Telegram-каналів, зокрема "КНТЕУ/ДТЕУ", "ДТЕУ / КНТЕУ Приймальна комісія" та "Вибір кращих ЗВО та професій для вступників", підписання на які надаватиме учням можливості постійного ознайомлення з інформаційними матеріалами стосовно процесів вступу та навчання в ДТЕУ.

На зустрічі було охоплено 15 учнів, з них: 10 учнів 11-А і 11-Б класів та 5 учнів 10-Б класу.

Фотозвіт

Гостьова лекція "Цифрові проєкти сфери охорони здоров’я України"

У рамках традиційного спілкування зі стейкхолдерами 10 листопада 2022 року кафедрою публічного управління та адміністрування у Державному торговельно-економічному університеті було організовано гостьову лекцію "Цифрові проєкти сфери охорони здоров’я України".

Спікер – Марія Карчевич, заступник Міністра охорони здоров'я України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації.

Під час лекції учасники розглянули питання розроблення та реалізації цифрових проєктів у сфері охорони здоров’я України, пріоритетними серед яких визначено:

  • розвиток медичних послуг та управління медичною інформацією (електронна система охорони здоров’я – ЕСОЗ);
  • забезпечення якості та безпеки лікарських засобів, медичних виробів (е-ліки);
  • промоцію здорового способу життя, захисту населення від інфекційних хвороб та протидію соціально небезпечним захворюванням (е-громадське здоров’я).

Також було наголошено, що Україна разом з 53 державами-членами ВООЗ прийняли перший в історії Регіональний план дій у сфері цифрової охорони здоров’я, головна мета якого – сприяти цифровій трансформації медицини в Європі та Центральній Азії для покращення здоров’я та добробуту людей.

Учасниками зустрічі були здобувачі ступенів вищої освіти "бакалавр" та "магістр" освітніх програм "Публічне управління та адміністрування",  "Муніципальний менеджмент" та "Цифрова економіка", аспіранти та викладачі кафедри. Присутні мали змогу розглянути практичні кейси, поставити запитання та отримати коментар експерта.

Лекція була інформаційно насиченою та корисною для усіх, хто прагне розібратись у питаннях використання цифрових інструментів у сферах суспільного життя.

Висловлюємо вдячність пані Марії за змістовну зустріч та сподіваємося і в подальшому на плідну співпрацю!

Фотозвіт

Гостьова лекція "Людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека - найвища соціальна цінність"

Проблематика життя і здоров'я, честі та гідності, недоторканності й безпеки людини в сучасних умовах є вкрай актуальною. 

Як поводити себе у випадку надзвичайної ситуації говорили 09 листопада 2022 року з  Ігорем Васильєвим, професором кафедри профілактики пожеж та безпеки життєдіяльності Інституту державного управління та наукових досліджень з цивільного захисту ДСНС України.  

Сподіваємося, що  інформація, отримана під час лекції буде корисною для присутніх здобувачів освітньої програми "Публічне управління та адміністрування". 

Фотозвіт

Гостьова лекція "Екологія важлива: законодавчі кроки задля чистого довкілля та європейського майбутнього"

У межах навчальної дисципліни "Екологічна політика держави" 01 листопада 2022 року відбулась гостьова лекція "Екологія важлива: законодавчі кроки задля чистого довкілля та європейського майбутнього", організована  кафедрою публічного управління та адміністрування факультету економіки, менеджменту та психології.

Спікер – Юлія Овчинникова, народний депутат України, голова підкомітету з питань лісових ресурсів, біорізноманіття, природних ландшафтів, об'єктів природно-заповідного фонду та адаптації законодавства України до положень права Європейського Союзу Верховної Ради України, членкиня делегації в ПАРЄ.

Під час заходу були обговорені питання реалізації державної екологічної політики, впливу російської агресії та військових дій на довкілля, фіксації екологічних злочинів та екоциду, законодавчих ініціатив та реформ в напрямку захисту довкілля, екологічної освіти.

Учасниками обговорення стали здобувачі ступеня вищої освіти "бакалавр" освітніх програм "Публічне управління та адміністрування" та "Правове забезпечення безпеки підприємницької діяльності", аспіранти, а також викладачі кафедр публічного управління та адміністрування та правового забезпечення безпеки бізнесу.

Щиро вдячні пані Юлії за змістовну цікаву лекцію, корисну професійну зустріч і сподіваємося на подальшу результативну співпрацю!

Фотозвіт


ЖОВТЕНЬ 2022 РОКУ


Гостьова лекція "Медіація як метод конструктивного вирішення конфліктів між органами публічної влади та громадянським суспільством

27 жовтня 2022 р. для здобувачів освітніх програм "Публічне управління та адміністрування" та "Муніципальний менеджмент" була проведена зустріч з Віцепрезиденткою Громадської організації "ЮЛАРУМ", експерткою з медіації, коуч-тренеркою Громадської спілки "Іновест-Хаб", тренеркою міжнародного проєкту DAAD Юланою Рак на тему: "Медіація як метод конструктивного вирішення конфліктів між органами публічної влади та громадянським суспільством".

Пані Юлана наголосила, що: 

Медіація – не новація. Вона давно використовується в різних сферах людської діяльності для стимулювання ефективного спілкування між сторонами та надання допомоги в пошуку взаємоприйнятних рішень. 

В Україні сьогодні склалася унікальна ситуація, коли практика використання процедури медіації, хоч і незначна, проте випереджає нормативне регулювання. 

Медіація як засіб урегулювання правового конфлікту сторін має мирний характер і наповнений гуманістичними ознаками. 

Щиро вдячні за неймовірно цікаве та корисне спілкування. Сподіваємося, що це тільки початок наших спільних ініціатив.

Фотозвіт

Тренінг з питань політичної освіти та проектного менеджменту "Школа молодого політика"

22-23 жовтня 2022 року у місті Києві пройшов тренінг з питань політичної освіти та проектного менеджменту "Школа молодого політика", в якому взяли участь понад 50 учасників!  

Проєкт був реалізований за підтримки фонду Hanns Seidel Stiftung Ukraine. 

Серед прогресивної молоді були також вихованці кафедри публічного управління та адміністрування спеціальності "Публічне управління та адміністрування" Потапенко Галина (ступінь вищої освіти "бакалавр") та Сухацький Нікіта (ступінь вищої освіти "магістр").

Професійні тренери поділилися інформацією щодо сучасної політичної ситуації, міжнародної політики та успішних політичних кейсах:

Як молоді впливати на розвиток країни? Поради, інструменти та практичні кейси. Робота депутата Верховної ради України - Олександр Санченко, народний депутат України, лідер ЗЕмолодіжки.

Трансформація політичної системи після війни: яким повинен бути політик нової генерації?  Олександр Лємєнов, політичний аналітик, екс-радник Генерального прокурора України.

Робота депутата міської ради: очікування та реальність  Георгій Зантарая, депутат Київської міської ради, чемпіон світу з дзюдо.

Імідж політика, комунікацій із засобами масової інформації: як стати цікавим для медіа?  Юрій Сугак, заслужений журналіст України, екс головний редактор "Новинної групи України", медіа менеджер з 25 річним досвідом.

Шлях молодого політика: від успішного особистого бренду до ефективної команди на виборах  Артем Мосійчук, політичний експерт, тренер з командоутворення, фасилітатор.

Особливо зацікавила присутніх практична вправа Гра "Громади", в якій учасники мали змогу прокачати свої soft-skills та отримати неймовірні враження.

Фотозвіт

Гостьова лекція "Російська дезінформація під час великої війни" 

На таку актуальну тему пройшла 20 жовтня 2022 року гостьова лекція аналітикині з дезінформації Центру досліджень ГО "Детектор медіа" Вікторії Наместнік. 

Поняття "інформаційна війна", "спеціальні психологічні операції", "пропаганда" чули всі, але далеко не всі розуміють, як самих українців використовують для цих процесів та як наша поведінка ненавмисно стає допоміжним інструментом для ворога. 

Як розібратися та не потонути в цьому болоті російської пропаганди дізналися під час зустрічі студенти освітніх програм "Публічне управління та адміністрування" та "Муніципальний менеджмент", викладачі кафедри. 

Також гостя дала відповіді на питання: 

  • Як формується інформаційне поле під час війни? 
  • Як працює російська пропаганда? 
  • Які інструменти ворога? 

Особливу зацікавленість у присутніх викликав аналіз типових кейсів російських інформаційних операцій. 

Отримана інформація стане корисною як зараз, коли ми в активній фазі війни, так і по її завершенню. З нашою перемогою інформаційна війна з росією не закінчиться. 

Фотозвіт

Гостьова лекція: "Молодь у повоєнному відновленні України" 

17 жовтня 2022 року для студентів освітніх програм "Публічне управління та адміністрування" та "Муніципальний менеджмент" відбулась гостьова лекція експерта з регіональної та молодіжної політики, ініціатора великої кількості проєктів у сфері публічного управління Олександра Крамара на тему: "Молодь у повоєнному відновленні України".  

Гість наголосив на тому, наскільки важливо бути активним та долучатися до різних ініціатив під час відновлення нашої рідної України, розробляти стратегії розвитку громад та мати активну громадянську позицію!  

Також Олександр поділився власним досвідом в реалізації проєктів та дав поради нашим студентам активно брати участь у реалізації молодіжної політики на всіх рівнях, займатися самоосвітою та розвивати критичне мислення.  

Щиро вдячні за неймовірно цікаве та корисне спілкування і, до нових зустрічей! 

Фотозвіт

Робота щорічного Всеукраїнського круглого столу "Бізнес та освіти: партнерство в умовах нових викликів"

Викладачі кафедри публічного управління та адміністрування 13 жовтня 2022 року долучилися до роботи щорічного Всеукраїнського круглого столу "Бізнес та освіта: партнерство в умовах нових викликів", який традиційно в університеті проводиться за ініціативи кафедри економіки та фінансів підприємства ДТЕУ. 

Цьогоріч захід зібрав більше 250 учасників, серед яких представники бізнесу, науковці, освітяни та студентство. Форматами співпраці з університетами ділились представники компаній "Епіцентр К", "Райффайзен банк", UGEN, ТОВ "Украфлора". 

Прогресивний досвід та перспективні напрямки взаємодії університету з бізнесом представила директор Центру бізнес симуляцій ДТЕУ доцент Оксана Трубей.

Важливі і цікаві інсайти від спікерів та жваві обговорення виступів надихають нас на удосконалення взаємодії з нашими стейкхолдерами! 

Щиро дякуємо усім за продуктивну зустріч!  

Рухаємось разом до перемоги на освітньому та економічному фронті! 

Фотозвіт

Міжнародне підвищення кваліфікації "Неформальна освіта здобувачів вищої освіти: досвід країн Європейського Союзу та України"

За такою актуальною тематикою з 3 по 10 жовтня 2022 року пройшли міжнародне підвищення кваліфікації гаранти освітніх програм "Публічне управління та адміністрування" ступеня вищої освіти "магістр" та "Муніципальний менеджмент" ступеня вищої освіти "Бакалавр" Ольга Дьяченко та Юлія Головня.

Рада Європи пов’язує неформальну освіту з парадигмою навчання протягом усього життя: "Неформальна освіта – це інтегральна частина концепції навчання протягом усього життя, яка дозволяє молодим людям і дорослим набувати та підтримувати навички, здібності і погляди, що необхідні для адаптації до середовища, яке постійно змінюється. Цього можна досягти завдяки особистим ініціативам кожної людини вчитися поза межами формальної системи освіти". 

Відповідно до Закону України "Про освіту" неформальна освіта - це освіта, яка здобувається, як правило, за освітніми програмами та не передбачає присудження визнаних державою освітніх кваліфікацій за рівнями освіти, але може завершуватися присвоєнням професійних та/або присудженням часткових освітніх кваліфікацій. 

Під час викладання освітніх компонент викладачі кафедри публічного управління та адміністрування приділяють значну увагу неформальній освіті здобувачів та постійно рекомендують їм відповідні ресурси та можливості.


Міжнародне науково-практичне стажування "Модернізація професійної освіти в галузі публічного управління та адміністрування: досвід України та Республіки Польща"

29 серпня по 09 жовтня 2022 року у Куявському університеті (м. Влоцлавек, Республіка Польща) відбувся захід, до якого активно долучилися старший викладач кафедри, гарант освітньої програми "Публічне управління та адміністрування" Ірина Динник та доцент Наталія Мірко.

Під час стажування розглядалися такі теми:

1. Генезис наукового розуміння поняття публічного адміністрування в світі та Україні.

2. Шляхи підвищення рівня доброчесності публічних службовців.

3. Розвиток підприємницького мислення в системі освіти.

4. Особливості організації дистанційної освіти у процесі підготовки фахівців із публічного управління та адміністрування.

5. Модернізація освіти в галузі публічного управління в Україні. Досвід реформ ЄС.

Підсумком роботи був семінар-тренінг, на якому свої результати стажування оприлюднили і наші колеги у своїх доповідях:

  • Формування soft skills фахівця в галузі публічного управління та адміністрування (Ірина Динник). 
  • Зарубіжні підходи до підготовки державних службовців: досвід для України (Наталія Мірко). 
Фотозвіт

День відкритих дверей в ДТЕУ

01 жовтня 2022 року відбувся День відкритих дверей в Державному торговельно-економічному університеті (ДТЕУ), у якому взяли участь викладачі кафедри публічного управління та адміністрування.

Під час проведення Дня відкритих дверей к.е.н., доцент кафедри Лазебна І.В. ознайомила гостей з правилами прийому у 2022 році, тоді як к.н.держ.упр., старший викладач Динник І.П. провела квест "Дай раду Раді!"

Крім того, з 12:00 по 14:30 на День відкритих дверей для вступників до закладів вищої освіти к.е.н., доцентом кафедри Ільїною А.О. було проведено екскурсію університетом.

Під час екскурсії вступники встигли відвідати різноманітні майстер-класи, проведені викладачами різних факультетів та кафедр, зокрема:

1. "Економічний брейнстормінг" (А-445): к.е.н., доцент кафедри економіки та фінансів підприємства Мельник В.В. ознайомила відвідувачів із закріпленими за кафедрою економічними спеціальностями та відповідними освітніми програмами, окреслила важливість роботи у бізнес-установах та провела зі студентами міні-гру стосовно розгадки економічних термінів та подій, пов’язаних із розвитком економічних відносин.

2. "Практика антимонопольного комітету України: найгучніші справи" (А-412): д.і.н., професор кафедри економічної теорії та конкурентної політики Ніколаєць К.М. ознайомила відвідувачів із закріпленими за кафедрою спеціальностями та відповідними освітніми програмами й представила антимонопольну діяльність як важливу для розвитку конкурентоспроможного середовища серед підприємств, установ та організацій і засоби регулювання діяльності монопольних утворень.

3. "Облік і оподаткування – ваш навігатор в бізнесі" (Б-203): д.е.н., професор кафедри обліку та оподаткування Мошковська О.А. та к.е.н., доцент кафедри обліку та оподаткування Ромашко О.М. ознайомили відвідувачів із спеціальністю "Облік та оподаткування", спорідненими спеціальностями та надали рекомендації щодо ознайомлення з бухгалтерським обліком як діяльністю, спорідненою з усіма економічними спеціальностями.

4. "Ефективний керівник на макро-, мезо-, та мікрорівнях" (Б-209): к.е.н., доцент кафедри міжнародного менеджменту Демків Ю.М. окреслила питання ефективного керівництва на підприємствах, в установах та організаціях і надала пораду вступникам обирати спеціальність, наближену до власних переваг з наголошенням на тому, що чим ближчою є спеціальність, тим ефективнішою є майбутня робота за спеціальністю.

5. "Інформаційна фальсифікація – обман споживача?" (А-130): к.е.н., доцент кафедри товарознавства, управління безпечністю та якістю Антюшко Д.П. ознайомив відвідувачів із способами виявлення фальсифікованих товарів та заходами щодо їх запобігання із наведенням різноманітних прикладів рекламних марок товарів.

Більш того, гості ДТЕУ встигли відвідати додаткові локації, зокрема:

1. SMART-бібліотеку (Б-301), зал Бібліометрії (Б-310), КОВОРКІНГ (Б-406), де ознайомились із віртуальними технологіями навчання студентів інтерактивними методами із застосуванням сучасних інформаційно-комунікаційних технологій.

2. Спеціальну лабораторію кафедри товарознавства, управління безпечністю та якістю (А-122), де відвідувачі мали можливість ознайомитись із харчовими продуктами як результатом діяльності кафедри.

Відвідуючи корпуси та різноманітні аудиторії, відвідувачі задавали різноманітні запитання, зокрема стосовно споріднених спеціальностей з економікою, викладання товарознавчих дисциплін на економічних спеціальностях, найбільш перспективної спеціальності щодо працевлаштування на посади з високою заробітною платою, роботи корпусів університету та процесу навчання в онлайн- та оффлайн-режимах.

Більш того, на кінець екскурсії відвідувачі встигли одержати додаткову інформацію щодо вступу на окремі спеціальності від к.ф.н., доцента, директора Центру профорієнтаційної роботи Ярошенко Л.В.

Під кінець екскурсії Ільїна А.О. надала відвідувачам пропозиції проаналізувати одержану на майстер-класах інформацію та зробити обрати саме ту спеціальність, за якою можна зробити широкий вибір престижних спеціальностей, взаємодоповнюючих одна одну.

Величезна територія кампусу ДТЕУ, високий рівень технологічного оснащення, якість викладання та навчання, благоустрій університету та його навколишньої території, а також одержання різноманітної інформації під час екскурсії справили на відвідувачів величезне враження, що викликало бажання вступати до університету та відвідати Дні відкритих дверей в інші дні.

Фотозвіт