logo
Кафедра банківської справи
Кафедра банківської справи
logo
Кафедра банківської справи
img

Новини кафедри

банківської справи

За сприяння кафедри банківської справи  06 травня 2024 року відбулася відкрита лекція директора з міжнародних зв’язків, старшого аналітика Української асоціації інвестиційного бізнесу Гаврилюк Анастасії Володимирівни на тему «Огляд розвитку галузі спільного інвестування в Україні».

Упродовж заходу лектор розкрила основні напрями діяльності Української асоціації інвестиційного бізнесу, виділила головні етапи становлення галузі спільного інвестування в Україні. Ґрунтовно дослідивши діяльність інститутів спільного інвестування, спікер виокремила проблеми і перспективи їхнього розвитку, зосередила увагу на перевагах та недоліках доступу компаній з управління активами на ринок ЄС в контексті євроінтеграції.

Студенти і викладачі факультету фінансів та обліку щиро вдячні Анастасії Гаврилюк за цікаву лекцію та з нетерпінням чекають на наступні зустрічі!

Відкрита лекція «На шляху до соціального/ етичного банкінгу: зародження та еволюція руху соціального банкінгу в 19-20 століттях»

За сприяння кафедри банківської справи  у рамках заходів з нагоди відзначення Дня факультету фінансів та обліку  26 квітня 2024 року  проведено відкриту лекцію відомого французького філософа етичних грошей, співзасновника та віце-президента Наглядової ради першого етичного банку у Франції La NEF Жан-П'єра Карона на тему становлення та розвитку етичного банкінгу.

Упродовж лекції розкрито шляхи історичного становлення соціального банкінгу в Європі, а також сформовано гіпотезу про те, що країни, які розвивали систему фінансової підтримки широких верств населення і малого бізнесу (Австрія, Німеччина, Франція та інші), пройшли значні історичні періоди без суттєвих соціальних потрясінь.

Студенти і викладачі факультету фінансів та обліку щиро вдячні пану Жан-П’єру  за проведену цікаву відкриту лекцію та з нетерпінням чекають на наступні зустрічі!

    

У межах заходів з нагоди відзначення Дня факультету фінансів та обліку 22 квітня 2024 року було проведено відкриту лекцію Олексія Лупіна,  директора департаменту відкритих ринків НБУ, для викладачів та здобувачів вищої освіти факультету фінансів та обліку. Захід присвячений актуальним теоретичним та практичним питанням здійснення курсової політики Національного банку України в умовах сьогодення.

На лекції були розглянуті питання щодо особливостей валютного регулювання НБУ, зокрема переходу до режиму керованого плавання національної грошової одиниці та його підтримки, проведення валютних інтервенцій в умовах воєнного стану, формування золотовалютних резервів країни тощо.  Студентів дуже зацікавила доповідь, вони ставили багато запитань стосовно сучасної монетарної політики в Україні, дій Національного банку за посиленої турбулентності на фінансових ринках та функціонування вітчизняної економіки під час війни.

Студенти і викладачі щиро вдячні пану Олексію за цікаву лекцію та участь у підготовці майбутніх фахівців фінансового бізнесу!

  

Всеукраїнська науково-практична інтернет-конференція

«Фінансові інституції – сучасні виклики та нові можливості»

Кафедра банківської справи 21 березня 2024 року в режимі онлайн організувала і провела Всеукраїнську науково-практичну інтернет-конференцію «Фінансові інституції – сучасні виклики та нові можливості». У заході взяли участь понад 50 осіб: викладачі, студенти, аспіранти й фахівці-практики – стейкголдери університету. Конференцію урочисто відкрили  Анжеліка ГЕРАСИМЕНКО, проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків ДТЕУ, Тетяна КАНЄВА, декан факультету фінансів та обліку, та Наталія ШУЛЬГА, завідувач кафедри банківської справи, відзначивши важливість проведення наукового заходу в процесі євроінтеграції фінансового ринку України під впливом зовнішніх викликів і загроз в умовах сьогодення.

Тематичні панелі конференції охоплювали такі напрями, як монетарна та фінансова політика держави; регулювання діяльності й функціонування фінансових інститутів; послуги фінансових інститутів; а також проблеми обліку та аудиту в фінансових інститутах. На пленарному засіданні було заслухано цікаві доповіді:

Віктора ГОРБАЧОВА, голови наглядової ради АТ «Альтбанк», щодо регулятивних вимог штучного інтелекту в Україні;

Людмили ГЕРБИЧ, доцента ДТЕУ, стосовно цифрових технологій у протидії відмиванню грошей;

Сергія САВЛУКА, доцента ДТЕУ, щодо DIGITAL TWIN FINANCE у фінансових сервісах;

Геннадія БОРТНІКОВА, провідного наукового співробітника ДННУ «Академія фінансового управління», про виклики сталих фінансів для комерційних банків;

Богдана ФЕСЮКА, фахівця НБУ, щодо особливостей здійснення валютних інтервенцій у період воєнного стану;

Людмили ЖУРАХОВСЬКОЇ, доцента ДТЕУ, та Сергія ЛЯШЕНКО, здобувача вищої освіти ДТЕУ, щодо залучення Україною валютних ресурсів на міжнародних ринках капіталу.

Варто відзначити, що учасники заходу активно дискутували щодо заслуханих доповідей, які розкривали актуальний стан функціонування фінансових інституцій в умовах нових викликів та можливостей для вітчизняної економіки.

За результатами конференції буде опубліковано збірник тез на вебсторінці ДТЕУ.

Щиро дякуємо всім учасникам за можливість долучитися до цікавого та змістовного наукового заходу!

Майстер-клас «Управління ризиками банку в умовах військового стану»

На кафедрі банківської справи  22 березня 2024 року  організовано майстер-клас Олександра Тітаренка,  керівника ризик-вертикалі  АТ «Альтбанк», для здобувачів вищої освіти факультету фінансів та обліку спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок» освітніх програм «Управління банківським бізнесом» та «Фінансове посередництво» освітнього ступеня «магістр» у рамках дисциплін  «Управління ризиками банку» та «Управління фінансовими ризиками». Захід присвячений актуальним питанням формування системи ризик-менеджменту в банках України в умовах сьогодення.

Студенти поглибили свої знання щодо ключових ризиків, притаманних банкам, особливостей визначення ризик-апетиту та оцінки їх ризик-профілю; розібралися в тонкощах процесу управління ризиками у банку, насамперед в його організаційному, методичному, інформаційному супроводженні та інструментарії оцінювання ризиків; ознайомилися зі специфікою управління ризиками банку в умовах військового стану.  Доповідь фахівця-практика зацікавила слухачів, вони задавали багато питань щодо сучасної побудови системи ризик-менеджменту у вітчизняних банках.

Студенти і викладачі кафедри банківської справи щиро вдячні пану Олександру  за проведений цікавий майстер-клас та сподіваються на подальшу плідну співпрацю!

Майстер-клас «Ринок житлової нерухомості: загрози для банківського сектора»

За сприяння кафедри банківської справи  20 березня 2024 року  в режимі онлайн відбувся майстер-клас Альони Шмигель, асистента з викладацької та наукової роботи Женевської школи економіки та менеджменту, для здобувачів вищої освіти факультету фінансів та обліку спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок» освітніх програм «Управління банківським бізнесом» та «Фінансове посередництво». Захід присвячено актуальним питанням функціонування ринку житлової нерухомості в Україні.

Здобувачі вищої освіти поглибили знання щодо особливостей функціонування  зарубіжного та вітчизняного іпотечного ринку, його впливу на виникнення фінансової кризи 2008–2009 років, важливих інструментів моніторингу ринку житла, ризиків іпотечного кредитування, а також ключових аспектів його регулювання з боку центрального банку.

Щиро дякуємо пані Альоні за корисну і цікаву зустріч та сподіваємося на подальшу співпрацю!

Майстер-клас «Економічний капітал банку»

Майстер-клас на тему «Економічний капітал банку», на якому студенти дізналися про особливості оцінки достатності внутрішнього капіталу банків (ICAAP) у сучасних умовах імплементації  у вітчизняне банківське законодавство законодавства ЄС та рекомендацій Базельського комітету з банківського нагляду, був проведений  08 березня 2024 року в режимі онлайн  Андрієм Лілєєвим,  головним експертом управління стратегії та організації ризик-менеджменту АТ КБ «Приват Банку»,  для студентів 1 курсу освітнього ступеня «магістр» освітніх програм «Управління банківським бізнесом» і «Фінансове посередництво». Зустріч відбулася у форматі жвавого діалогу. Під час майстер-класу студенти цікавилися особливостями процедури та розрахунку показників ICAAPу банку.

 Від імені слухачів та викладацького складу кафедри банківської справи висловлюємо щиру вдячність вельмишановному пану Андрію за проведений цікавий та корисний майстер-клас!

 

Майстер-клас «Системні ризики: методи оцінювання та пом’якшення»

На кафедрі банківської справи  8 березня 2024 року у рамках внутрішньої мобільності відбувся майстер-клас Лілії Жердецької,  зав. кафедри банківської справи ОНЕУ, д-ра. екон. наук, доцента, для студентів 1 курсу факультету фінансів та обліку спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок» освітніх програм «Управління банківським бізнесом» та «Фінансове посередництво», а також для здобувачів вищої освіти Одеського національного економічного університету. Захід присвячено теоретичним та практичним засадам системного ризику та фінансових криз. Студенти розглянули причини виникнення та мінімізації системного ризику, ключових аспектах його регулювання з боку Національного банку України.

Студенти і викладачі кафедри банківської справи щиро вдячні пані Лілії  за проведений майстер-клас та сподіваються на подальшу плідну співпрацю!

  

За сприяння кафедри банківської справи факультету фінансів та обліку,  9 лютого 2024 року університет відвідали засновники Українського фонду соціального фінансування ініціатив з антропософії  ̶  Жан-П’єр КАРОН та Сергій ЗАБОЛОТНИЙ. У зустрічі брали участь перший проректор, проф. Наталія ПРИТУЛЬСЬКА, декан ФФО, проф. Тетяна КАНЄВА, зав. каф. банківської справи, проф. Наталія ШУЛЬГА, доцент каф. банківської справи Сергій САВЛУК, нач. відділу міжнародних зв’язків Дар’я ІВАЩЕНКО.  

 Жан-П’єр КАРОН стояв у витоках і понад 40 років очолює перший етичний банк у Франції LA NEF. Він є натхненником створення Громадянського університету братської економіки UCEF. Раніше очолював Інститут соціального банкінгу (Німеччина), брав участь у підготовці міжнародного звіту для Програми ООН із зовнішнього середовища. За результатами зустрічі досягнено домовленості щодо проведення лекції  Жана-П’єра КАРОНА для студентів університету, про що буде повідомлено додатково.