Кафедра економічної теорії та конкурентної політики
Кафедра економічної теорії та конкурентної політики

ЯСЬКО ЮЛІЯ ІВАНІВНА

економічної теорії та конкурентної політики

кандидат економічних наук, доцент

доцент кафедри економічної теорії та конкурентної політики

гарант освітньо-професійної програми першого рівня вищої освіти «Менеджмент антимонопольної діяльності» (ОС «бакалавр»)

y.yasko@knute.edu.ua

Наукові профілі у міжнародних наукометричних базах даних:

ScopusWeb of Science,  GoogleScholarORCID

СФЕРА НАУКОВИХ ІНТЕРЕСІВ: конкуренція та конкурентна політика, державне регулювання економіки, антимонопольне регулювання.

ДИСЦИПЛІНИ: “Макроекономіка”, “Економічна теорія”, “Антимонопольне регулювання галузевих ринків”.

АКАДЕМІЧНА КВАЛІФІКАЦІЯ:

• доцент кафедри економічної теорії та конкурентної політики, 2021 р.
  • кандидат економічних наук, 08.00.01 «Економічна теорія та історія економічної думки», тема дисертації: "Конкурентна політика в системі державного регулювання економіки", 2015 р.
  • менеджер антимонопольної діяльності (ОС «магістр»), Київський національний торговельно-економічний університет, 2011 р.

ДОСВІД РОБОТИ:

• доцент кафедри економічної теорії та конкурентної політики Київського національного торговельно-економічного університету МОН України, з 2019 р. до цього часу.
  • старший викладач кафедри економічної теорії та конкурентної політики Київського національного торговельно-економічного університету МОН України, 2016 – 2019 рр.
  • асистент кафедри економічної теорії та конкурентної політики Київського національного торговельно-економічного університету МОН України, 2014 – 2016 рр.

ОСНОВНІ ПУБЛІКАЦІЇ:

Монографії та підручники:

1. Економічна теорія: підручник: у 2 ч. Ч.1. Мікроекономіка / В.Д. Лагутін, Ю.М. Уманців, К.М. Ніколаєць, та ін.; за ред. В.Д. Лагутіна. 2-ге вид., доопр.,перероб. Київ: Київ. нац. торг.-екон. ун-т, 2021. 396 с.

2. Внутрішній ринок і торгівля України: структурно-інституціональна трансформація : монографія / за ред. В.Д. Лагутіна. – К.: Київ. нац. торг.-ек.  ун-т, 2015. – 432 с, розд. 10.2.

У наукових виданнях, що входять до наукометричних баз даних Scopus та/або Web of Science:

1.  H. Kundieieva, Yu. Yasko, M. Turchyna, O. Tur, O. Sheremetynska Impact of globalization processes on strategic planning of enterprises. Naukovyi Visnyk Natsionalnoho Hirnychoho Universytetu. 2023, (4). 173-180. (Scopus

2. Yasko Y. Institutional Determinants Of Innovative Development In The Economy of the XXI Century / V. Lagutin, Y. Yasko // Baltic Journal of Economic Studies. 2020. Vol. 6. - Issue No1, January, Р. 74-79.

У наукових фахових виданнях:

1. Ю. Ясько Механізм реалізації конкурентної політики держави ·SCIENTIA·FRUCTUOSA (ВІСНИК Київського національного торговельно-економічного університету), 2022, 145(5), 29–41.
  2. Ясько Ю. Інституційне забезпечення конкурентної політики держави / Ю. Ясько // Інвестиції: практика та досвід. – 2020. - №19-20. - С.74-79.
  3. Ясько Ю. Розвиток конкуренції як фактор посткризового відновлення економіки / Ю.Ясько // Ефективна економіка. – 2020. - №10.
  4. Ясько Ю. Мотиваційні чинники зовнішньої трудової міграції населення України / К. Ніколаєць, Ю. Ясько, О. Ніколаєць / Економіка та держава. – 2020. - №10. – С.34-38.
  5. Ясько Ю. Економіка ХХІ ст.: трансформація ролі держави / Ю.Ясько // Зовнішня торгівля: економіка, фінанси, право. – 2019. - №4. - С. 34-43.

В інших виданнях:

1. Y. Yasko Development of a competitive environment in the national economy // International Scientific Conference “Modern global trends in the development of innovative scientific researches”, March 2020, Riga, Latvia, PP. 167-170.
  2. Y. Yasko Current state of competitiveness of Ukraine′s Economy // The VI th International scientific and practical conference “About the problems of science and practice, tasks and ways to solve them”, October 2020, Milan, Italy, PP. 91-93.

НАГОРОДИ ТА ВІДЗНАКИ:

• Почесна грамота Київського національного торговельно-економічного університету МОН       України за сумлінну та плідну працю, 2020 р.

ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ:

• Центр комплексних досліджень з питань антимонопольної політики Антимонопольного комітету України, 2019 р.
  • Вища школа педагогічної майстерності Київського національного торговельно-економічного університету МОН України, 2014 р.

ДОДАТКОВІ ВИДИ ДІЯЛЬНОСТІ:

• Член спеціалізованої вченої ради ДФ 26.055.012, грудень 2020 р.

ХОБІ: подорожі, театр, кіно.

остання редакція 18.12.2023