Кафедра економічної теорії та конкурентної політики
Кафедра економічної теорії та конкурентної політики

ЩЕРБАКОВА ТАМІЛА АНАТОЛІЇВНА

економічної теорії та конкурентної політики

кандидат економічних наук, доцент

доцент кафедри економічної теорії та конкурентної політики

t.a.scherbakova@knute.edu.ua

Наукові профілі у міжнародних наукометричних базах даних:

ScopusWeb of Science, Google ScholarORCID

СФЕРА НАУКОВИХ ІНТЕРЕСІВ: конкуренція, конкурентна політика, економічна політика, ринкова економіка

ДИСЦИПЛІНИ: “Економічна теорія”, “Політична економія”, “Макроекономіка”, “Державне антимонопольне регулювання”

АКАДЕМІЧНА КВАЛІФІКАЦІЯ:

• доцент кафедри економічної теорії та конкурентної політики Київського національного торговельно-економічного університету, 2008р.
  • доцент кафедри політичної економії, 2008р.
  • кандидат економічних наук, 08.01.01. «Економічна теорія», тема дисертації «Формування конкурентного середовища в економіці України», 2003р.
  • аспірантура Інституту економіки  НАН України, 1993р.
  • економіст, викладач політичної економії, Київський державний університет ім. Т.Шевченка, 1987 р.
  • асистент кафедри політичної економії Запорізького машинобудівного інституту,1987р.

ДОСВІД РОБОТИ:

• доцент кафедри економічної теорії та конкурентної політики Київського національного торговельно-економічного університету 2008р. до цього часу.
  • виконуючий обов’язки завідуючого кафедри 2008р.
  • доцент кафедри політичної економії Запорізького національного технічного університету 2004 – 2008рр.
  • старший викладач кафедри політичної економії Запорізького національного технічного університету 1997 – 2004рр.
  • асистент кафедри політичної економії Запорізького машинобудівного інституту,1987 – 1997рр.

ОСНОВНІ ПУБЛІКАЦІЇ:

Підручники

• Економічна теорія: підручник. Друге видання, доопрацьоване, перероблене В.Д. Лагутін, Ю.М. Уманців, Т.А. Щербакова, Т.С. Ожелевська, Л.В. Лебедева; за заг.ред. В.Д. Лагутіна.- К.:Київ. нац. торг.- екон. ун-т, 2020.- с. 637.
  • Економічна теорія. Підручник/за ред. В.Д. Лагутіна.- К.:Київ. нац.. торг.-екон. ун-т, 2017.-608с.
  • Державне антимонопольне регулювання: /за ред. В.Д.Лагутіна.- Підручник  / К.:Київ. нац.. торг.-екон. ун-т, 2015.-480с.

Наукові публікації

• Nikolaets, K., Umantsiv Y., Ozhelevska, T., Shtunder, I., Shcherbakova, T. Virtual labor migration: current trends and development prospects. Financial and credit activities: problems of theory and practice, 2023, Vol. 5 No. 52. p. 471-480 (Web of Science, Scopus).
  • Lebedeva L., Shtunder I., Scherbakova T. Khrustaleva V. Estimation of resilience of Ukrainian industry to shock influences: comparative analysis. EUREKA: Social and Humanities, 2019. Number 1.-P.20-34.
  • Щербакова Т.А. Вдосконалення організаційно-правого механізму адвокатування конкуренції в Україні. Проблеми формування та реалізації конкурентної політики: матер. V міжнар. наук.-практ. конф. (Львів, 21–22 вересня 2017). – Львів: «АртDрук», 2017
  • Щербакова Т.А. Модифікація конкурентної політики за умов трансформації економічних відносин. Економіка України,– 2016. – №4. – С. 45–56.
  • Щербакова Т.А. Конкурентна політика на сучасному етапі розвитку національної економіки. Сучасні механізми реалізації конкурентної політики України в умовах глобалізації: Матер. Міжнар. наук.-практ. конф. (Київ, 17 листопада 2016). – К. : АМКУ, 2016. – С. 98–100.
  • Щербакова Т.А. Ринок освіти: стан та перспективи розвитку. Парадигмальні зрушення в економічній теорії ХХІ ст.: Матер. ІІ Міжн. наук.-практ. конф. – К.: Київ. нац. ун-т ім. Тараса Шевченка, 2015. – С. 310–313.

НАГОРОДИ ТА ВІДЗНАКИ:

• Лист подяки за вагомий внесок у підготовку фахівців, розбудову і впровадження в навчальний процес інноваційних форм і методів навчання. КНТЕУ 2016р.
  • Почесна грамота за плідну роботу у підготовці висококваліфікованих кадрів. КНТЕУ 2012р.
  • Почесна грамота за плідну працю. КНТЕУ 2011р.
  • Подяка за вагомий внесок у проведення на високому рівні університетського конкурсу на кращу наукову роботу 2004/2005 навчального року (номінація «Економіка»). Запоріжжя ЗНТУ 2004р.
  • Подяка за високий рівень наукового керівництва з підготовки наукової роботи, відзначеної за ІІ місце в університетському конкурсі на кращу студентську наукову роботу 2003/2004 навчального року. Запоріжжя ЗНТУ 2003р.

ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ:

• Комітет з питань економічної політики Верховної Ради України (2017р).
  • Антимонопольному комітеті України (2012р.)
  • Участь у навчально-методичному семінарі «Методика розробки та використання навчальних кейсів». Посвідчення 2011р.
  • Участь у навчально-методичному семінарі «Сучасні методики проведення лекцій». Посвідчення 2009р.
  • Пройшла курс навчання за програмою підготовки тьюторів. Свідоцтво 2010р
  • Лауреат премії Програми підготовки молодих вчених та обдарованої молоді. Сертифікат 2004р.

ХОБІ:  подорожі, музика, художня література, в’язання.

остання редакція 03.11.2023