Кафедра комп'ютерних наук та інформаційних систем
Кафедра комп'ютерних наук та інформаційних систем

Паращак Олексій Миколайович

комп'ютерних наук та інформаційних систем

ПАРАЩАК ОЛЕКСІЙ МИКОЛАЙОВИЧ

Кандидат технічних наук, доцент

e-mail: o.parashchak@knute.edu.ua

ІДЕНТИФІКАТОРИ АВТОРА

ResearcherID

СФЕРА НАУКОВИХ ІНТЕРЕСІВ

Автоматизовані системи управління, комп’ютерні науки, прикладне і системне програмування

ДИСЦИПЛІНИ

“Основи системного програмування”, “Інформаційні технології у професійній діяльності”, ”Кросплатформене програмування”

АКАДЕМІЧНА КВАЛІФІКАЦІЯ

1971-1976р.  Львівський національний університет імені Івана Франка, спеціальність прикладна математика
1983-1987 р. заочна в аспірантура в Київському інституті автоматики.
1988 р. захистив дисертацію в Київському інституті автоматики   на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук по   спеціальності 05.13.06 “Автоматизовані системи управління” на тему “Разработка методов обеспечения достоверности входной информации в АСУ магистральных нефтепроводов”
1999 р. Київський національний економічний університет, отримав ступінь магістра по спеціальності банківська справа.

ДОСВІД РОБОТИ

Доцент кафедри комп’ютерних наук та інформаційних систем Київського національного торговельно-економічного університету, 2021 р.

Працював на підприємствах Києва на посадах інженера- програміста, начальника сектору, начальника відділу: Національний банк України , Київський авіаційний завод, трест ”Подводтрубопровод” та інших.

Займався проектуванням, розробкою і впровадженням АСУ технологічними процесами та виробництвом, зокрема під його керівництвом, як головного конструктора проекту, розроблено та впроваджено на багатьох об’єктах АСУ ТП магістральних нафтопроводів, комплекси програм для бухгалтерського обліку та планово-економічних задач, а також інформаційно-пошукові системи.

Розробив та  впровадив ряд драйверів для пристроїв збору інформації в АСУ.

Досвідчений спеціаліст з банківського програмного забезпечення: система клієнт-банк, НСМЕП (Національна платіжна система масових електронних платежів), карткових платіжних систем, операційного дня банку, міжнародної платіжної системи SWIFT.

ОСНОВНІ ПУБЛІКАЦІЇ
Публікації
  1. Паращак А.Н. Об одном методе повышения достоверности информации в АСУ непрерывным технологическим процессом . Методы проектирования и оптимизации АСУ: Сб. науч. тр. – Киев: Ин-т автоматики, 1986.- с. 74-79.
  2. Паращак А.Н. Определение периода опроса датчиков АСУТП транспорта нефти. Механизация и автоматизация управления. -1987.- №2. –с.32-35.
  3. Паращак А.Н. Взаимодействие оператора-технолога с управляющей вычислительной машиной. Механизация и автоматизация управления. -1985.- №1. –с.53-55.
  4. Паращак А.Н. Алгоритм контроля исходной информации в системах транспорта нефти . Методы проектирования и оптимизации АСУ: Сб. науч. тр. – Киев: Ин-т автоматики, 1985.- с. 121-123.
  5. Паращак А.Н. Выбор минимального числа точек контроля давления в АСУТП магистральных нефтепроводов. Механизация и автоматизация управления. -1988.- №2. –с.21-25.
  6. Паращак А.Н. Оперативный контроль входной информациив АСУТП транспорта нефти. Механизация и автоматизация управления. -1984.- №4. –с.53-55.
  7. Паращак А.Н. Организация связи оператора-технолога с управляющим вычислительным комплексом. Автоматизация и телемеханизация нефтяной промышленности: Реферативный науч.-техн. сб. –М. ВНИИОЭНГ, 1983.-№9.-с.5.-6.
  8. Паращак А.Н., Мишаков В.А. Об изменении схемы блока интерфейсного вывода информации в систему телемеханики ТМ-120. Автоматизация и телемеханизация нефтяной промышленности: Реферативный науч.-техн. сб. –М. ВНИИОЭНГ, 1982.-№4.-с.19.-21.
  9. Паращак А.Н., Савченко Ю.Г. Применение фильтра Калмана-Бьюси для повышения достоверности информации. Применение вычислительной техники и математических методов в научных иследованиях: Тез. докл. науч.-техн. конф. (Тернополь , окт. 1986г.).-Киев КПИ, 1986. –с.132-133.
  10. Паращак А.Н. Оперативная идентификация технологических характеристик магистрального агрегата в АСУТП . Механизация и автоматизация управления. -1990.- №1. –с.32-33.
  11. Паращак А.Н., Мишаков В.А. Разработка и внедрение програмного обеспечения АСУТП магистральных нефтепроводов на базе управляющей ЭВМ СМ1810. Приборы и системы управления. -1992. №6 с. 54-57
ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ

Бронзовим пам’ятним знаком «Національний банк України»

Почесною грамотою Національного банку України з нагрудним знаком