Кафедра іноземної філології та перекладу
Кафедра іноземної філології та перекладу

Освітня програма "Прикладна лінгвістика (політична лінгвістика, англійська мова)". Наші магістри

іноземної філології та перекладу

Освітньо-професійна програма "Прикладна лінгвістика (політична лінгвістика, англійська мова)"
Другий (магістерський рівень) вищої освіти
Спеціальність 035 "Філологія"
Галузь знань 03 "Гуманітарні науки"

Гарант ОП - доктор політичних наук, професор Наталія Латигіна

Партнери ОП

Навчання, викладання та наукові дослідження в межах ОП тісно пов'язані з інтернаціоналізацією діяльності ДТЕУ. Для обміну досвідом часто проводяться зустрічі з фахівцями-практиками, в яких беруть активну участь як викладачі, так і здобувачі ОП.

29.09.2022р. відбулася онлайн лекція відомого українського літературознавця, перекладача, поета Сергія Івановича Ткаченка "Про нюанси перекладу художніх і політичних текстів".

Сергій Іванович Ткаченко - поет-перекладач, майже 25 років працював перекладачем Секретаріату ООН у Нью-Йорку (США). Зараз є членом Національної спілки письменників України, автором збірок поезій та перекладів.

27.02.2023р. проходив Гостьовий візит Сільвестра Носенка, перекладача Президента України (2020-2022рр.) на факультеті германської філології і перекладу Київського національного лінгвістичного університету, на якому були присутні викладачі та здобувачі ОП (в рамках дисципліни "Політична риторика").

Здобувачі та викладачі ОП взяли участь у низці наукових заходів, серед яких: 27.10.2022р. "Online Meeting Speaking Club with Ron Winkler" (Highland Park High School).

10.11.2022р. Гостьовий візит Павла Рибальченка (власника школи іноземних мов Speak and Roll, Canada).

09.12.2022р. Гостьовий візит  "Корпуси текстів англійської мови як інструменти штучного інтелекту (BNC, COCA, MICASE)" доц. Економіко-гуманітарного університету у Варшаві, Польща, Яна Капранова.

15.12.2022р. Гостьовий візит "Preparation for Winter in War Conditions". Brussels based journalist at the Belgian major newspaper De Tijd Henk Dheedene.

15.02.2023р. кафедрою іноземної філології та перекладу було проведено Міжвузівський науково-методичний семінар «Digital confidence: from limited to limitless» за участі Grade Education Center (Grade Teacher Training).

16.02.2023р. онлайн зустріч з Катажиною Зіола-Земчак викладачкою польської мови на тему: "Польською мовою про Польщу, країну над Віслою."

11.09.2023р. вебінар "Національно-патріотичне виховання: що таке політична нація і як круто до неї належати?".

Політична лінгвістика як майбутня професійна діяльність очима магістрів

Рекламні роботи від магістрів

Чернієнко Ілля

Переглянути роботу Іллі

Кравець Станіслав

Переглянути роботу Станіслава

Марчевський Андрій

Переглянути роботу Андрія

Сірик Максим

Райчев Степан

Переглянути роботу Степана

Теми випускних кваліфікаційних робіт:

1. Дискурсивні характеристики політичної комунікації.
  2. Лексико-стилістична організація політичних текстів.
  3. Лексико-стилістичні властивості політичних текстів.
  4. Лінгвістична характеристика проблеми виходу Великої Британії з Європейського Союзу (на матеріалі ЗМІ).
  5. Лінгвістичні особливості англомовного політичного дискурсу та способи перекладу політичних слоганів українською мовою.
  6. Мовно-стилістичне забарвлення політичних виступів В. Зеленського.
  7. Особливості перекладу промов політичних лідерів.
  8. Персуазивні мовні стратегії та техніки у політичних промовах.
  9. Політична метафора в сучасних ЗМІ.
  10. Політичний дискурс як об’єкт лінгвістичного аналізу.

29.08.2023
остання редакція 02.10.2023