logo
Факультет інформаційних технологій
Факультет інформаційних технологій
logo
Факультет інформаційних технологій
img

Події

інформаційних технологій

18 лютого 2020 року на кафедрі Комп'ютерних наук та інформаційних систем відбувся круглий стіл на тему "Інформаційні аспекти поведінкової економіки". З доповідями виступили декілька викладачів. Доктор фізико-математичних наук, професор Пурський Олег Іванович з доповіддю на тему "Моделі та інформаційна web-технологія управління бізнес процесами в електронній торгівлі", та доктор психологічних наук Кондратенко Лариса Олександрівна з доповідю "Сучасні концептуальні підходи до поведінкової економіки".

В обговоренні прийняли участь як викладачі кафедри, так і студенти сеціальностей "комп'ютерні науки" та "економіка". Активну дискусію викликали питання "Використння інформаційних технологій, з точки зору визначення споживчих приорітетів та факторів впливу на поведінку споживачів при купівлі товарів в електронній торгівлі".

13 вересня 2019 р. науковий клуб кафедри цифрової економіки та системного аналізу «SapLab» організував Круглий стіл на важливу для сьогодення тематику розвитку українських бізнес-проектів.

Із швидким розвитком глобалізації та комунікації молодь має можливість просувати свої геніальні ідеї. Однак, прикрим фактом є те, що більшість інвесторів усе ж таки є закордонними,  оскільки український бізнес поки що не готовий ризикувати.

Модератором Круглого столу виступила студентка групи ФОАІС 3-1 Альона Новик.

Владислав Лопуга (група ФОАІС 3-9) розповів про критерії успішного стартапу і спробував виявити загальну формулу досягнень та провалів у їх реалізації. Ідея, інвестиції, команда чи бізнес-план – це дуже важливо, проте ключову роль, на його думку, відіграє час і власне актуальність виходу продукту на ринок.

Про новий додаток для покращення продажів розповіла Анастасія Мельник (група ФОАІС 2-1). Платформа People.ai допомагає працівникам у сфері продажів виконати проект швидше, оскільки штучний інтелект аналізує слабкі місця та радить, як їх краще подолати. Стартап був створений українськими розробниками на чолі з Олегом Рогінським, проте інвестування отримує із-за кордону.

Ще одним досягненням українських розробників став кулон Senstone, який виконує функцію райтера. Він записує сказані людиною речення та переводить їх у текстовий формат. Такий прилад зручний у першу чергу для письменників та лікарів, а також для інших ділових людей, які мають справу з великим обсягом інформації. Розробником кулону є Назар Федорчук і цей стартап також процвітає за рахунок іноземних інвесторів. Інформацію про стартап Senstone для нас відкрила Олександра Шаяхметова (група ФОАІС 2-1).

Мабуть, мало хто не чув про чудовий додаток Grammarly, що допомагає граматично та синтаксично правильно писати листи англійською мовою. Проте мало хто знає, що додаток з’явився на світ завдяки українським розробникам, про що і розповіла Анастасія Ярмоленко (група ФОАІС 2-1).

Наприкінці зустрічі студенти зробили висновок, що необхідною умовою генерації креативних ідей є вихід із зони комфорту.

На заході був присутній доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри цифрової економіки та системного аналізу Роскладка Андрій Анатолійович. Професор зауважив, що важливо організовувати подібні івенти серед студентів та викладачів, щоб підтримувати живе спілкування в епоху цифрових технологій.

02 жовтня 2019 відбулася щорічна виставка-конференція MUK EXPO, яка зібрала понад 1 500 українських і зарубіжних ІТ-фахівців. Свої рішення представили більше 40 компаній-учасниць — лідерів ринку інформаційних технологій. Новими рішення та технологіями поділилися   лідери індустрії – APC, Autodesk, Cisco, Check Point, Commscope, Dell Technologies, EnGenius, Fortinet, FS Group, Fujitsu, Grandstream Networks, IBM, Juniper Networks, Microsoft, NetApp, Oracle, PacketLight, Penta Security, Quest Software, Radware, SaneBox, StarWind, Tripp Lite, Veeam, VMware та інших. Для нас працювало понад 300 експертів групи компаній МУК і компаній-виробників, які  надати професійні консультації.

Викладачі кафедри програмної інженерії та кібербезпеки зі студентами спеціальностей 121 «Інженерія програмного забезпечення», 125 «Кібербезпека», 124 «Системний аналіз» та студентами факультету менеджменту, економіки та психології провели виїзні заняття на спеціалізованих конференціях Security HUB та Cloud HUB, які стали особливістю цієї виставки і  які не мають аналогів в Україні з таких дисциплін як, «Основи інженерії програмного забезпечення», «Архітектура та проектування програмного забезпечення», «Безпека інформаційних систем та мереж», «Менеджмент проектів програмного забезпечення», «Хмарні технології» та «Економічна інформатика»

MUK Security HUB – це сесія доповідей, присвячених актуальним проблемам інформаційної безпеки, від світових лідерів у виробництві рішень для захисту від кіберзагроз: Cisco, Check Point, Fortinet, FS Group, IBM, Microsoft, Penta Security та інших. Слід особливо відзначити такі доповідачів, як  Павло Родіонов (спеціаліст з кібербезпеки Cisco) з доповіддю «Кібератаки та кіберзагрози у 2018-2019 в комерційному секторі», Андреас Шобер ( Cybersecurity Specialist, Cisco Спеціальний гість) – «Secure Internet Gateway - захист від загроз для розподілених мереж», Олександр Кузяк (директор з розвитку бізнесу, FS Group) – «Підготовка до атак. Що ми можемо протиставити?»

MUK Cloud HUB – це конференція, яка була присвячена новітнім продуктам та рішенням у сфері хмарних технологій. Доповіді в рамках Cloud HUB розкрили такі теми, як сучасні бізнес-комунікації, інформаційна безпека хмарних сервісів, дані, бізнес аналітика та AI. Виступали представники виробників хмарних продуктів – Autodesk, Bittitan, Dropsuit, Microsoft, Oracle, NetApp, Quest Software, Veeam, VMware та інші. Особливо запам’ятались доповіді Ігора Квитко (керівник напряму MUK Cloud, МУК)  «Прискорення цифрової трансформації бізнесу з хмарними рішеннями для сучасних робочих місць, додатків, систем зберігання та обробки даних», Олексія Маркуц (експерта з хмарних сервісів, MUK Cloud, МУК) « Нові можливості для бізнесу з хмарними сервісами від МУК», Дмитра Макарова (менеджера з напрямку Autodesk, МУК) « Коллаборація хмарних рішень Office 365 (Sharepoint, Microsoft Teams) + BIM 360», Іллі Сапоненко (комерційного директора Lizard Soft)  «Як отримати максимум від Microsoft 365? Комплексні рішення для цифрових комунікацій, командної роботи та ефективного управління процесами від компанії Lizard Soft».

Виїзні заняття такого формату є корисними і для викладачів і для студентів – це той момент коли новітні практичні розробки ІТ-галузі задіяні в освітній процес безпосередньо від фахівців-практиків.

 

В період з 7 березня по 2 квітня 2019 року на кафедрі програмної інженерії та кібербезпеки був проведений цикл лекційних та практичних занять із дисципліни «Електронний документообіг» для студентів 1 курсу 2, 3 та 5 академічних груп спеціалізації «Облік і оподаткування» та «Фінансовий контроль та аудит» і 3 курсу 9, 10 академічних груп спеціальності «Менеджмент персоналу» за участю представників ТОВ «М.Е.ДОК»  розробника українського програмного продукту у сфері автоматизації процесів електронного документообігу «M.E. Doc».

До підготовки і проведення майстер-класів були залучені фахівці з розвитку персоналу ТОВ «М.Е.ДОК» Кім Артем Сергійович та Аладьїн Ігор Андрійович. Вони змістовно і професійно, ознайомили студентів з широким колом функціональних можливостей програми «M.E. Doc», продемонстрували практичні прийоми роботи в системі електронного документообігу з урахуванням специфічних вимог для різних напрямків діяльності.

Студенти уважно і зацікавлено підійшли до вивчення системи електронного документообігу «M.E. Doc», а також змогли отримати відповіді на всі питання щодо практичної роботи з програмою.

Заняття проводились у рамках Угоди про співробітництво між ТОВ «М.Е.ДОК» та КНТЕУ.

У рамках дії угоди про співпрацю між Київським національним торговельно-економічним університетом та Вищою школою економіки та менеджменту (м. Братислава) 25 березня 2019 року КНТЕУ відвідала делегація Словацької Республіки у складі: Станіслав Філіп – віце-ректор Вищої школи економіки та менеджменту (м. Братислава), Любіш Цибак – завідувач відділу управління інформатики Вищої школи економіки та менеджменту (м. Братислава), Маріо Леловскі – перший віце-президент Словацької асоціації інформаційних технологій та перший віце-президент Національної спілки роботодавців Словаччини. Разом зі словацькими колегами університет відвідала Галина Лакуста – виконавчий директор ІТ-асоціації України.

Відбулася зустріч словацької делегації з ректором КНТЕУ Анатолієм Мазаракі та першим проректором університету Наталією Притульською. Під час зустрічі керівництву університету було урочисто вручено диплом про акредитацію в Міністерстві освіти Словаччини спільної україно-словацької магістерської програми "Міжнародна бізнес-аналітика", яку було відкрито з ініціативи кафедри кібернетики та системного аналізу торік у жовтні під час попереднього візиту словацьких колег до КНТЕУ.

Для гостей університету було організовано екскурсію, яку провели декан факультету обліку, аудиту та інформаційних систем Олександр Харченко, координатор міжнародної магістерської програми від КНТЕУ, завідувач кафедри кібернетики та системного аналізу Андрій Роскладка та доцент кафедри кібернетики та системного аналізу Олена Іванова.

Відбулася зустріч керівництва Вищої школи економіки та менеджменту зі студентами магістратури КНТЕУ, що наразі навчаються за спільною магістерською програмою «Міжнародна бізнес-аналітика», які вже влітку цього року розпочнуть навчання у Словаччині.

Також відбулася зустріч словацької делегації зі студентами бакалаврату факультету обліку, аудиту та інформаційних систем, під час якої гості університету виступили з презентацією програми.

Пан Маріо Леловскі наголосив на значному попиті щодо фахівців сфери аналітики та інформаційних технологій у Європі і, зокрема, у Словаччині; розповів про фінансову підтримку Національної спілки роботодавців Словаччини в підготовці ІТ-фахівців. 

Пан Любіш Цибак ознайомив з основними кроками реалізації спільної магістерської програми.

Гості університету відповіли на численні питання зацікавлених студентів і висловили впевненість у подальшій взаємовигідній співпраці між Київським національним торговельно-економічним університетом та Вищою школою економіки та менеджменту (м. Братислава).

З чого розпочати свою професійну діяльність в ІТ-сфері, на чому зосередити свою увагу саме зараз, які сучасні технології використовуються? Ці та багато інших питань сьогодні дуже цікавлять молодь. Дати правильну та обґрунтовану відповідь на них найкраще зможе фахівець-практик, визнаний професіонал в ІТ-галузі.

13 березня 2019 року на кафедрі програмної інженерії та кібербезпеки КНТЕУ відбулася відкрита лекція керівника української ІТ-компанії "DevRain", Microsoft Regional Director, Microsoft Artificial Intelligence Most Valuable Professional, кандидата технічних наук Олександра Краковецького «Кар‘єрні можливості для студентів у сфері штучного інтелекту та машинного навчання».

На лекції були присутні студенти 1-4 курсів, магістранти спеціальності «Інженерія програмного забезпечення», аспіранти спеціальності "Комп'ютерні науки", завідувач кафедри програмної інженерії та кібербезпеки професор Криворучко О. В., викладачі кафедри: доцент Палагута К. О, доцент Цензура М. О., старший викладач Десятко А. М., старший викладач  Котенко Н. О., старший викладач Жирова Т. О., а також директор Інформаційно-обчислювального центру - Головного центру інформаційних технологій Шестак Я. І.

У дружній, зацікавленій, невимушеній атмосфері студенти мали можливість більше дізнатися про машинне навчання, доповнену та віртуальну реальність, чат-боти, NLP, розпізнавання образів та багато іншого.

Студентська аудиторія отримали також корисні поради щодо вибору  шляхів успішного працевлаштування, необхідних знань, навичок, вмінь для подальшого професійного і кар’єрного росту та навіть дізналися про складання резюме.

Студенти, викладачі кафедри програмної інженерії та кібербезпеки, а також завідувач кафедри програмної інженерії та кібербезпеки Криворучко О. В, декан факультету обліку, аудиту та ІС Харченко О. А. висловили щиру подяку Олександру Краковецькому за змістовну і корисну лекцію та побажали особистих успіхів і здобутків у його професійній діяльності.

КНТЕУ став одним із фундаторів неймовірної події, де одночасно об'єдналися світи, як-от кіберспорт та освіта! 

Кіберспорт сьогодні – це міжнародні змагання з найбільш видовищних і популярних відеоігор.

З 29 жовтня по 1 листопада в Київському національному торговельно-економічному університеті на базі "KNUTE HUB" відбувся завершальний етап ІІ турніру університету з кіберспорту "KNUTE Dota 2 LeagueSeason 1". Безпосередніми ініціаторами та організаторами турніру є студенти кафедри програмної інженерії та кібербезпеки

Відбіркові ігри проводилися в онлайн-режимі, де було обрано 8 найсильніших команд (із 20).

Починаючи із чвертьфінальних ігор, здійснювалася онлайн-трансляція, що супроводжувалася роботою коментатора та зібрала близько тисячі переглядів як студентів, так і майбутніх абітурієнтів.

За результатами фінальних ігор призові місця вибороли:

1 місце – команда "YarikSoloWin" (збірна студентів ФОАІС, ФРГТБ та два гравці не з КНТЕУ);

2 місце – команда "HandofGod" (збірна студентів ФМТП та ФФБС);

3 місце – команда "AnimeFighters" (збірна студентів ФТМ, ФМТП та два гравці не з КНТЕУ).

Ректор КНТЕУ професор Мазаракі Анатолій Антонович нагородив усіх переможців подяками та цінними подарунками від університету та спонсорів. Він наголосив, якщо за справу беруться студенти  – кіберспорту в КНТЕУ бути!

Переможці отримали нагороди:

за 1 місце – п’ять  клавіатур Real-El M07, Aegis of the Immortal та сувеніри із символікою КНТЕУ;

за 2 місце - п’ять ігрових поверхонь Protech Dragon XL, п’ять фігуркок Dota та сувеніри із символікою КНТЕУ;

за 3 місце - п’ять чашок із символікою Dota 2 та сувеніри із символікою КНТЕУ.

Студентів привітав заступник начальника Департаменту кіберполіції Національної поліції України, начальник управління протидії злочинам у сфері інформаційної безпеки, кандидат політичних наук, доцент кафедри програмної інженерії та кібербезпеки  Чубаєвський Віталій Іванович, який відмітив високий професіоналізм у підготовці кадрів ІТ-напряму КНТЕУ.

Також дві команди від університету будуть брати участь у Всеукраїнських кіберспортивних змаганнях серед ЗВО України "UUOpen-2018", фінал якого відбудеться 17 листопада.

Окрему подяку висловлюємо активним учасникам в організації та проведенні турніру – студентам IV курсу ФОАІС спеціальності "Інженерія програмного забезпечення": 

  • Коломійцю Івану (7 група), 
  • Ткешелашвілі Давіду (7 група), 
  • Пономаренку Ярославу (7 група), 
  • Журбенку Максиму (10 група),
  • Радьку Максиму (7 група),
  • Карташу Дмитру (10 група).

Представники Київського національного торговельно-економічного університету, а саме викладачі кафедри програмної інженерії та інформаційних систем, відвідали Департамент кіберполіції Національної поліції України в рамках договору про співпрацю.

Під час зустрічі 12 червня 2018 року було обговорено питання:

  • вивчення потреб професійного середовища, запитів роботодавців;
  • удосконалення існуючих освітніх програм "Інженерія програмного забезпечення" та "Кібербезпека";
  • розробки освітніх програм та  стандартів спеціальностей вищої освіти КНТЕУ "Інженерія програмного забезпечення" та "Кібербезпека";
  • видів, форм, засобів навчання.

Особливе значення було приділено практичній підготовці студентів, формуванню професійних та інших компетентностей майбутніх фахівців, оскільки зараз студенти КНТЕУ 3 курсу напряму "Програмна інженерія" проходять практику саме в Департаменті кіберполіції Національної поліції України під керівництвом Заступника начальника Департаменту кіберполіції,  начальника управління протидії злочинам у сфері інтелектуальної власності та господарської діяльності, полковника, кандидата політичних наук Чубаєвського Віталія Івановича.

У наших студентів є реальна можливість активно долучитись до  основних завдань Департаменту кіберполіції Національної поліції України, а саме – брати участь у формуванні та забезпеченні реалізації державної політики щодо попередження та протидії кримінальним правопорушенням, механізм підготовки, вчинення або приховування яких передбачає використання електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), систем та комп’ютерних мереж і мереж електрозв’язку.

13-та Міжнародна олімпіада з програмування на Кубок академіка Іллі Несторовича Векуа цього Року проходила 25-26 травня. Ця олімпіада проходять за правилами студентської першості світу з програмування АСМ-ІСРС і є важливим етапом підготовки до першості світу українських студентів.

У зв’язку з високою складністю задач Кубку, до участі у ньому, в першу чергу, запрошуються учасники ІІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування і призери ІІІ, ІV етапів Всеукраїнських шкільних олімпіад з інформатики. Також участь у Кубку можуть брати ветерани АСМ-олімпіад, які вже закінчили навчання в університетах.

Організаторами Кубку Векуа є Міністерство спорту і молодіжних справ Грузії, Асоціація підтримки програмування (Грузія), Сухумський державний університет у Тбілісі, Грузинський технічний університет.

Задля розширення участі українських команд, з 2014 року рішенням оргкомітету Кубку, чотири його майданчики створено в Україні:

·         у Вінницькому національному технічному університеті;

·         в Одеській національній академії харчових технологій;

·         в Ужгородському національному університеті;

·         у Харківському національному університеті радіоелектроніки.

Змагання Кубку Векуа складаються з двох турів – особистого і командного.

У командному турі представниками нашого університету цього року була команда Innocent, яка складається з трьох студентів ФОАІС: Чудіка Михайла (10 група 3 курс) та Гудименка Артема (6 група 2 курс) спеціальність 121 «Інженерія програмного забезпечення» і Савченка Миколі (11 група 1 курс) спеціальність 125 «Кібербезпека». Тренер команди старший викладач кафедри програмної інженерії та кібербезпеки Жирова Тетяна Олександрівна.

За результатами змагань наша команда посіла перше місце у Вінницькому національному технічному університеті серед економічних університетів.

08.07.2020
adv
2452
остання редакція 08.07.2020
432769