logo
Кафедра філософії, соціології та політології
Кафедра філософії, соціології та політології
logo
Кафедра філософії, соціології та політології
img

Виховна та профорієнтаційна робота

філософії, соціології та політології

Викладачі кафедри активно беруть участь в агітаційній й кураторській роботі університету. Постійно відстежується робота кожної кураторської групи, а саме: успішність студентів, участь студентів у масових заходах університету, самостійна робота студентів, організація відвідувань виставок та музеїв м. Києва. Суть агітаційної роботи полягає в розповсюдженні інформації про КНТЕУ та умови вступу до нього, організації Днів гостинності, проведенні Днів відкритих дверей, коли від викладача кожний учень може отримати інформацію про умови вступу до університету.


Викладачі кафедри філософії, соціології та політології провели майстер-класи по спеціальностях "Соціологія" та "Політологія"

20 лютого викладачі кафедри філософії, соціології та політології провели майстер-класи по спеціальностях "Соціологія" та "Політологія". Чим політолог відрізняється від політтехнолога? Хто насправді виграє вибори,  чи дружать між собою «соціолог» та «політолог» − дізнавались майбутні абітурієнти на майстер класі «Компетенції політолога» під час Дня відкритих дверей в КНТЕУ. 

Про особливості професії політолог та спеціальності «політологія міжнародних відносин» розповідала школярам кандидат політичних наук, викладач кафедри філософії, соціології та політології Воробйова Ганна Юріївна. Майбутнім абітурієнтам розказали про переваги професії, її особливості та наголосили на тому, що власне фахових експертів зі спеціальності «політологія міжнародних відносин» в України не вистачає. 

Які теми будуть вивчати на цій спеціальності, які предмети очікують на студентів та навіть те, в яких гуртожитках вони дізнаватимуться таємниці політики, − все це обговорювали у суботу, 20 лютого разом зі школярами.

Про спеціальність «Соціологія» розповідала проф. Кухта М.П., а відповіді на усі питання стосовно вступу до університету та студентського життя давали доц. Губицький Л.В. та студентка першого курсу Кулик К.

Викладачі були вражені активністю школярів та їх наснагою! Зустріч була дуже динамічною та інформативною, адже участь у заході взяв 91 абітурієнт! Радіємо плідному і творчому дню, чудовій комунікації та чекаємо нових знайомих у нашому університеті! Запрошуйте друзів на наступні дні відкритих дверей та дізнавайтесь про таємниці навчання на спеціальностях 054 «Соціологія» і 052 «Політологія міжнародних відносин».

Чекаємо на вас!


ZOOM – зустріч кафедри філософії, соціології та політології зі студентами 1 курсу спеціальностей 052 «Політологія» та 054 «Соціологія»

10 лютого 2021 року відбулась ZOOM – зустріч кафедри філософії, соціології та політології зі студентами 1 курсу спеціальностей 052 «Політологія» 5 група та  054 «Соціологія» 6 група.

Порядок денний: результати та підсумки першої екзаменаційної сесії, вибіркові дисципліни ОП  052 «Політологія» та 054 «Соціологія», участь студентів у всеукраїнській науково-практичній онлайн конференції «Суспільно-політичні процеси в умовах пандемії: особливості та виклики» (До 75-річчя Київського національного торговельно-економічного університету) що відбудеться 16 квітня 2021 року, дні відкритих дверей КНТЕУ.

Присутні: Кравченко А.А., Шуст Н.Б., Кухта М.П., Міщенко А.М., Губицький Л.В., Гудков С.О., Кизименко І.О.


День гостинності в Економіко-правовому ліцеї Деснянського району м.Києва

27 листопада 2020 р. кафедра філософії, соціології та політології факультету міжнародної торгівлі та права Київського національного торговельно-економічного університету організувала День гостинності в 11-Ю класі Економіко-правового ліцею Деснянського району м.Києва. День гостинності провів доцент, канд..іст.наук Л.В.Губицький. Інформація щодо спеціальностей «Політологія міжнародних відносин» та «Соціологія економічної діяльності» викликала жваве обговорення.


Викладачі кафедри взяли участь у проведенні заходів в рамках Дня відкритих дверей в КНТЕУ

У суботу, 21 листопада в Київському національному торговельно-економічному університеті відбувся День відкритих дверей. В умовах стрімких соціальних та економічних змін вибір професії стає вагомою проблемою для випускників загальноосвітніх навчальних закладів та їхніх батьків. При цих нелегких обставинах КНТЕУ продовжує проводити заходи, які покликані зорієнтувати молодь щодо вибору закладу вищої освіти для продовження навчання та визначення майбутньої спеціальності.

У рамках цього заходу викладачі кафедри філософії, соціології та політології ФМТП провели для майбутніх абітурієнтів онлайн екскурсії по університету та майстер-класи з соціології і політології.

У рамках проведеного майстер-класу з соціології на тему «Соціологія як покликання та професія» учасники дізналися про перспективи професії, рівні її затребуваності в суспільстві, особливості студентського життя в КНТЕУ. Певний інтерес в учасників викликали дисципліни, які вивчаються студентами-соціологами. У форматі запитань-відповідей присутні отримали всю необхідну інформацію щодо подальшого навчання та можливостей працевлаштування.

Для відвідувачів онлайн майстер-класу з політології була запропонована тема «Компетенції політолога: від проведення виборчих кампаній до написання промов президентам». Майбутні абітурієнти дізнались про особливості професії «політолога». Також їх

 увагу було звернено на якості професіонала, який хоче у майбутньому співпрацювати з політикою. 

Усі присутні дізналися головний секрет майбутньої професії: «Чи може політолог стати політиком?». Абітурієнтам пояснили

 багатовекторність майбутніх завдань, які виконує політолог у своєму житті. 

Також під час цього заходу було доведено до відома майбутніх абітурієнтів та їх батьків, що у стінах КНТЕУ студенти, які обирають фах «політологія міжнародних відносин», отримають не лише теоретичну ґрунтовну базу знань, а й познайомляться з практикою – ситуацією за лаштунками політики.

Традиція проведення Днів відкритих дверей в КНТЕУ буде продовжуватися. Дякуємо учасникам заходу та запрошуємо всіх бажаючих до наступних зустрічей.


Відбувся літературно-просвітницький вечір, присвячений 150-річчю з дня народження Лесі Українки «Contra spem spero!»

18 листопада 2020 року, у форматі zoom – конференції, на кафедрі філософії, соціології та політології, факультету міжнародної торгівлі та права відбувся літературно-просвітницький вечір, присвячений 150-річчю з дня народження Лесі Українки «Contra spem spero!».

Зі вступним словом до студентської молоді звернулась декан факультету Гончарова Юлія Анатоліївна. Побажавши творчого натхнення, вона акцентувала увагу на важливості тісної співпраці викладачів та студентів.

  Мелодійно звучали вірші видатної української поетеси: мистецька атмосфера, щирість та творчість, запалили серця усіх присутніх і зробили цей по справжньому зимовий вечір теплим... 

Захід підготували  студенти ФМТП 2 курсу 23 групи спеціальності 054 «Соціологія» та 1 курсу 5 групи спеціальності 052 «Політологія»: Омельченко Микита, Робейко Діана,  Корнієнко Тетяна, Приходько Тетяна, Старік Ганна, Скляр Олена, Жамойтіна Тетяна, Шемчук Катерина, Шух Олександра.


Профорієнтаційна дискусія з учнями 11-го класу Броварської гімназії ім. С.І. Олійника

Профорієнтаційна робота доцента кафедри філософії, соціології та політології КНТЕУ Кизименко І.О.  з учнями 11-го класу Броварської гімназії ім. С.І. Олійника

Закінчення школи – важливий життєвий етап.  Шановні випускники 11-го класу Броварської гімназії ім. С.І. Олійника,  нехай обраний Вами шлях буде  щасливим і яскравим! Задумані плани та цілі обов'язково стануть реальністю! Бажаємо зробити правильний вибір професії, вступити в бажаний ВНЗ, отримати гарну освіту і неоціненний досвід студентських років, та престижну роботу.


День відкритих дверей

1 лютого 2020 р. у Київському національному торговельно-економічному університеті відбувся День відкритих дверей. У рамках проведення цього заходу кафедра філософії, соціології та політології підготувала для вступників цікавий майстер-клас «Соціокадр».

Вступники та їх батьки отримали інформацію про переваги навчання на спеціальностях 052 «Політологія», 054 «Соціологія» та зробили перший крок до своєї освіти в КНТЕУ.

Запрошуємо до лав студентства КНТЕУ!


Майстер-клас "Професія соціолог"

22 листопада 2019 року на кафедрі філософських та соціальних наук відбувся майстер-клас "Професія соціолог" для студентів спеціальності 054 "Соціологія". Зустріч проводила доктор соціологічних наук Кухта М.П., яка розповіла про можливості та перспективи, що відкриваються перед молодими соціологами. Особливу увагу було звернуто на набуття hard skills та soft skills − навички, що допоможуть у кар'єрному рості. Студенти дізналися, як розвивати соціологічну уяву, досліджувати гумор та інші цікаві речі.


Наші майбутні соціологи в "Молодому театрі"

Велич театру – у його здатності бути грандіозним скарбом морального й соціального досвіду людства, у його здатності дати безсмертя людському духу... Наші майбутні соціологи в "Молодому театрі" під час перегляду детективу "Пастка", тема дослідження: "Театр як засіб впливу на культурне та соціальне становлення особистості".


"День відкритих дверей" у КНТЕУ: майстер-клас «Соціокадр»

28 вересня 2019 року відбувся "День відкритих дверей" у КНТЕУ. Кафедра філософських та соціальних наук разом із студентами першого курсу спеціальності 054 "Соціологія" провела майстер-клас «Соціокадр». Студентка Анастасія Ткачова підготувала анкетування та провела дослідження з майбутніми абітурієнтами. У соцопитуванні взяли участь учні Броварської гімназії ім. С.І. Олійника. 

Візит майбутніх соціологів до Національного музею історії України

Наші майбутні соціологи з візитом у Національному музеї історії України. Завдання до спецкурсу "Історія українського суспільства " виконано. Скринька знань наповнюється. Незабутні емоції ... Попереду практичні заняття. 

День відкритих дверей в КНТЕУ майстер-клас «Соціокадр»

6 квітня 2019 р. у Київському національному торговельно-економічному університеті відбувся День відкритих дверей. У рамках проведення цього заходу кафедра філософських та соціальних наук підготувала для вступників цікавий майстер-клас «Соціокадр». Вступники та їх батьки отримали інформацію про переваги навчання на спеціальності 054 «Соціологія» та зробили перший крок до своєї освіти в КНТЕУ.

Також викладачами кафедри філософських та соціальних наук був проведений «Турнір з соціології, соціальної роботи, історії благодійництва». У турнірі взяли участь студенти КНТЕУ та учні середніх загальноосвітніх навчальних закладів м. Києва.


Дякуємо учасникам турніру за цікаву дискусію та  запрошуємо до лав студентства КНТЕУ!


Екскурсія «Історичні будівлі київського Подолу»

У межах вивчення дисципліни «Історія української культури», під керівництвом викладачів кафедри філософських та соціальних наук, студенти 1 групи 1 курсу Факультету фінансів та банківської справи підготували і провели екскурсію «Історичні будівлі київського Подолу».


Студенти КНТЕУ у «Національному музей історії України»

2 квітня 2019 року студенти 1-го курсу 21-ї групи Факультету торгівлі та маркетингу, вивчаючи дисципліну «Історія України», відвідали «Національний музей історії України». Знання історії свого народу та світової історії формує кращі громадянські якості майбутніх фахівців: високу моральність, честь і обов'язок перед суспільством, почуття патріотизму, любов до рідної землі, до свого народу.


Студенти Факультету торгівлі та маркетингу відвідали «Національний музей історії України»

   18 березня 2019 року з ініціативи кафедри філософських та соціальних наук, в рамках вивчення дисципліни «Історія України», студенти 1-го курсу 20-ї групи ФТМ відвідали «Національний музей історії України»

Нині за кількістю і значенням колекцій музей є одним із провідних в Україні. Фондові зібрання НМІУ налічують понад 800 тис. од. зб. Вони представляють історію України від найдавніших часів до сьогодення.


День відкритих дверей КНТЕУ: Турнір з соціології

У рамках Дня відкритих дверей КНТЕУ 2 березня 2019 р., кафедрою філософських та соціальних наук був проведений «Турнір з соціології, соціальної роботи, історії благодійництва». У турнірі взяли участь  студенти КНТЕУ та учні Навчально-виховного комплексу №8 м. Бровари. Учасники турніру обговорили актуальні проблеми у сфері проведення соціологічних досліджень та організації роботи соціологічної служби. Дякуємо учасникам турніру за цікаву дискусію та  запрошуємо до лав студентства КНТЕУ!


Турнір з соціології

2 лютого 2019 року в рамках Дня відкритих дверей в КНТЕУ для вступників-2019, на базі кафедри філософських та соціальних наук вперше проведено «Турнір з соціології, соціальної роботи, історії благодійництва». Учасникам турніру було запропоновано розглянути наступні питання:

  1. Творчість О. Конта в контекст сучасності.
  2. Національна культура в параметрах глобалізації: конфлікт або нові можливості?
  3. Навіщо потрібна соціологія?
  4. Значення традиції та інновації в постіндустріальному суспільстві.
  5. Біологічне і соціальне в розвитку людини.
  6. Конфлікт та консенсус як способи розвитку суспільства.
  7. Місце релігії в секуляризованому суспільстві.
  8. Загрози та перспективи сім’ї в ХХІ столітті.
  9. Плинне та вічне в моралі.
  10. Причини виникнення та шляхи подолання екологічних проблем в Україні.

У турнірі взяли участь та студенти ТЕК КНТЕУ та учні 190 школи м. Києва, котрі були розподілені на три команди. А сам турнір проведений у формі дебатів. Кожна команда виступала в одній з трьох ролей: Доповідач, Опонент, Рецензент. Проведення дебатного турніру дало можливість у невимушеній атмосфері висловити різні точки зору, пов’язані з соціологією та соціальною роботою.


Студенти ФОАІС відвідали «Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник»

   4 жовтня 2018 року з ініціативи кафедри філософських та соціальних наук, в рамках вивчення дисципліни «Історія української культури», студенти 1-го курсу 6-ї групи ФОАІС відвідали «Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник».

    Музейний комплекс, що діє на території Києво-Печерської лаври, був заснований у 1922 році, у 1996 році отримав статус національного, сьогодні є найбільшим музейним комплексом України, де зосереджено 144 пам'ятки історії та культури. Серед них - два унікальних підземних комплекси (дальні і ближні печери), храми, пам'ятки архітектури XI—XIX ст., виставкові приміщення.

   На території заповідника розміщені: Музей книги і друкарства України, Національний музей українського народного декоративного мистецтва, Музей театрального, музичного та кіномистецтва України, Музей історичних коштовностей України.

    Фондова колекція Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника нині нараховує більше 70 000 одиниць зберігання, серед яких культові вироби з дорогоцінних металів, предмети іконопису, портрети церковних діячів та світських осіб, коштовні тканини з гаптуванням, стародруки, графічні роботи, фото, археологічні речі тощо. Це переважно експонати XVII—XX століть.


Студенти ФОАІС відвідали Музей «Золоті Ворота»

3 жовтня 2018 року з ініціативи кафедри філософських та соціальних наук , в рамках вивчення дисципліни «Історія України» , студенти 1-го курсу 8-ї групи ФОАІС  відвідали унікальний Музей «Золоті Ворота» .

     Один із символів Києва, найстаріша збережена оборонна споруда Русі, головний в’їзд до древнього Києва – такими є Золоті ворота, одна з головних пам'яток української столиці.

    Зараз у триярусному павільйоні воріт розташований музей, присвячений видатній будівлі та загалом фортифікації стародавнього Києва. Центральною частиною експозиції є фрагменти справжніх стін воріт. Є можливість піднятися на оглядові майданчики, а також до церкви Благовіщення, аби зрозуміти архітектурний задум давніх зодчих. Окрім того, в отворі воріт, користуючись відмінною акустикою, з недавнього часу проводяться концерти та драматичні вистави. У залах музею часто бувають виставки, пов'язані з давньоруською тематикою.
 


Студенти ФТМ відвідали відвідали Музей історії Києва

19 вересня 12 група 1 го курсу факультету маркетингу та торгівлі з ініціативи кафедри філософських та соціальних наук відвідала Музей історії Києва.

Музей історії міста Києва – унікальна музейна структура столиці, що об’єднує 8 філій, які органічно доповнюють загальну концепцію Музею та висвітлюють різні аспекти історії, літератури, науки, мистецтва, суспільно-політичного життя міста Києва, а через його столичний статус – й всієї країни.

   Музейне зібрання  налічує понад 280 тисяч музейних предметів основного та майже 31 500 науково-допоміжного фондів і складається з археологічної, нумізматичної, етнографічної колекцій, а також з тематичних комплексів сучасного періоду. Це й київські пам’ятки пізньопалеолітичного періоду

 (Кирилівська стоянка), й археологічні знахідки кам’яної доби, доби бронзи (Трипільська культура), знайдені українськими вченими під час археологічних розкопок, здійснених на теренах Києва; рідкісні кам’яні візантійські іконки та унікальний фресковий живопис з розкопок князівського палацу Давнього Києва; реліквії київського самоврядування, зокрема, печатки київських ремісничих цехів. Окрасою зібрання є колекція стародруків XVI–XVII ст., колекції фаянсу та порцеляни Києво-Межигірської фабрики та фабрики Міклашевського, оригінальні комплекси-інтер’єри: дворянська вітальня початку ХІХ ст., музична вітальня з колекцією музичних інструментів кінця XVIII–поч. ХІХ ст., реміснича світлиця, швецька майстерня, фотоательє початку ХХ ст. Величезним здобутком науковців Музею є зібрання комплексів матеріалів Михайла Грушевського, Павла Скоропадського, великих вчених, авіаконструкторів, письменників: Ігоря Сікорського, Олега Антонова, Євгена та Бориса Патонів, Михаїла Булгакова, – імена яких відомі не тільки в Україні, а й далеко за її межами. Окрасою музейного зібрання є й колекція живопису: твори першого народного художника України Григорія Світлицького, живописні роботи видатних українських митців Сергія Шишка, Олександра Хвостенка-Хвостова, Тетяни Яблонської та багатьох інших.

    Студенти 12 групи ФТМ не залишили без уваги жоден експонат, так як кожен з них привертає увагу та викликає інтерес з першого погляду. Цей похід назавжди  залишиться в пам’яті  та спонукатиме до глибокого вивчення дисципліни « Історії України».


 «День гостинності» на кафедрі філософських та соціальних наук

12 червня 2018 року кафедра філософських та соціальних наук  КНТЕУ провела профорієнтаційний захід. На кафедру завітали гості: учні 9 класу гімназії № 178 м. Києва та 11 класу Технічного ліцею м. Києва.

Доцент кафедри Бабіна Світлана Іванівна розповіла про діяльність кафедри та факультетів університету, презентувала наукові та навчальні видання викладачів кафедри, а також провела екскурсію університетом для майбутніх абітурієнтів.

Гості висловили своє захоплення та зацікавленість університетом. 


Студенти ФОАІС відвідали національну оперу України

Вивчаючи дисципліну «Історія української культури», студенти ФОАІС першого  курсу відвідали національну оперу України і побачили «Запорожець за Дунаєм» С. С. Гулака-Артемовського.

 Талановитий витвір уже скоро півтораста років користується популярністю у широкого загалу слухачів та глядачів. Опера є першою повноцінною національною українською оперою за змістом і особливостями музичної мови. Народний реалістичний твір, написаний з великою майстерністю і чудовим знанням вокалу, – став першим класичним зразком української опери лірико-комічного жанру.


Мистецько-виховний захід "СВІЧА ПАМ'ЯТІ"

24 листопада 2017 року на факультеті ФОАІС,  з ініціативи кафедри філософських та соціальних наук,  було проведено мистецько-виховний захід «Свіча пам’яті», присвячений роковинам Голодомору 1932-1933 років.

   Відкрила захід та звернулась до студентів з вступним словом завідувач кафедри філософських та соціальних наук, професор Латигіна Н. А., яка наголосила на важливості вивчення історії України, усвідомленні молодим поколінням її трагічних уроків.

   Захід пройшов у творчій та емоційно напруженій атмосфері, виступали  студенти першого курсу ФОАІС, які читали вірші присвячені пам’яті жертв голодомору, підготували доповіді, які розкрили причини та наслідки політики колективізації, що призвела до створення штучних умов голоду 1932-1933 років. Педяш Яна майстерно виконала вірш, а Клименко Карина та Рибець Марія заспівали колискову в пам’ять про загиблих дітей у період голодомору. Стецюк Євгеній та Герасименко Максим підготували 

цікаву мультимедійну презентацію, що висвітлювала уривки документального фільму-сповіді людей які пережили ті трагічні події.

   На заході були присутні декан ФОАІС Харченко О. А., заступник декана з виховної роботи Муковіз В.С., які звернулись до студентів під час завершення заходу та підкреслили значення вшанування трагічних подій історії та недопущення помилок в контексті сьогодення. Захід був підготовлений під керівництвом доцента кафедри філософських та соціальних наук Кизименко І.О. в рамках вивчення студентами ФОАІС дисципліни «Історія української культури».

                            Не звільняється пам'ять,  відлунює знову роками.

Я зітхну... запалю обгорілу свічу,

Помічаю: не замки-твердині, не храми —

Скам'янілий чорнозем — потріскані стіни плачу.

Піднялись, озиваються в десятиліттях,

З долини, аж немов з кам'яної гори

Надійшли. Придивляюсь: Вкраїна, XX століття

І не рік, а криваве клеймо — «33»…Екскурсія до Національного музею «Меморіал жертв Голодомору»


Президент України, підтримавши ініціативу громадських організацій, міністерства культури і мистецтв, Державного комітету у справах релігій, Державного комітету телебачення і радіомовлення, ухвалив встановити в країні День пам’яті жертв 

Голодомору і політичних репресій. Заходи, присвячені цьому дню, щорічно проходять у четверту суботу листопада.

В 2017 році День пам’яті жертв голодомору припадає на 25 листопада.


У зв’язку з цим, 31 жовтня 2017 року студенти Київського Національного Торговельно-Економічного Університету, Факультету торгівлі та маркетингу, 1 курсу 17 групи відвідали Національний музей «Меморіал жертв Голодомору».

При відвіданні музею, студенти були враженні побаченим. Зокрема документами. "Ми побачили представлені копії документів, що дають змогу ширше розкрити механізм впровадження штучного голоду в 1932-1933 роках – від документів тогочасного керівництва до особистих справ селян, яких засудили на підставі «Закону про п’ять колосків», від матеріалів у комуністичній пресі проти «ворогів народу, що перешкоджають хлібозаготівлі» та тих, хто «злигається з куркулями», до листівок-звернень з об’єктивним описом ситуації та закликами повалення радянської влади...".


Студенти 1 курсу 8 групи ФОАІС вивчаючи сучасне мистецтво в контексті  дисципліни «Історія української культури»  відвідали PinchukArtCentre і  поділилися своїми враженнями у презентації.


Студенти ФТМ відвідали "Меморіал жертв Голодомору"

День пам'яті жертв голодоморів — щорічний національний пам'ятний день в Україні. Традиційно в цей день громадяни відвідують поминальне богослужіння і покладають символічні горщики з зерном та свічками до пам'ятників жертвам голодоморів в Україні.

Вшановуючи пам’ять загиблих, громадяни відвідують музеї, пам’ятні місця. З такою  метою 19 група 1 курсу факультету торгівлі та маркетингу вирішили відвідати "Меморіал жертв Голодомору".

31 жовтня 2017 року двадцять вісім студентів пройшлися коридорами музею, продивилися експонати, задали питання екскурсоводам.

Дуже вразила кількість книг з іменами загиблих, в якій  кожен може знайти знайомі прізвища, а можливо й ініціали своїх родичів.

На стінах при вході - фотографії родин початку ХХ ст. з музею Івана Гончара.

Найбільш видима частина меморіалу – монумент у формі свічки – теж має багато додаткових значень. Хрестики на "свічці" – згадка про боротьбу з релігією. Композиція "Стерня за ґратами" – колоски, до яких не можна дотягнутися.

П’ять лелек в основі монументу – це насправді один лелека, який розриває кам’яні лещата, поступово виривається і летить у небо. "Це символ того, що попри всі репресії народ вижив і зберіг свою культуру.

Старовинні родинні портрети повинні відтворити атмосферу українського життя до приходу більшовиків.

Поруч – галерея для художніх виставок.

А центром Зали Пам'яті є чорний вівтар, де кожен відвідувач може поставити свічку.

Словом, кожен студент був вражений масштабами. Кожен вийшов з музею з своїми думками і враженнями. Кожен зробив для себе певні висновки. 


Звіт з екскурсії до Національного музею «Меморіал жертв Голодомору»

Президент України, підтримавши ініціативу громадських організацій, міністерства культури і мистецтв, Державного комітету у справах релігій, Державного комітету телебачення і радіомовлення, ухвалив встановити в країні День пам’яті жертв Голодомору і політичних репресій. Заходи, присвячені цьому дню, щорічно проходять в четверту суботу листопада.
В 2017 році День пам’яті жертв голодомору припадає на 25 листопада.

У зв’язку з цим, 31 жовтня 2017 року студенти Київського національного торговельно-економічного університету, Факультету торгівлі та маркетингу, 1 курсу 15 групи відвідали Національний музей «Меморіал жертв Голодомору».

Структура музею

Музей складається з меморіальної частини (Свіча пам'яті, скульптура дівчинки з колосками в руках «Гірка пам'ять дитинства» на площі «Жорна долі», янголи при вході до меморіалу, Алея «Чорні дошки») та Зали пам'яті, що фактично виконує функцію музею.

На початку алеї, при вході до Меморіального комплексу, з обох сторін розміщені скульптури янголів — охоронців душ померлих у лихоліття Голодомору. Ця композиція є своєрідним вхідним порталом, за яким далі розкривається площа Меморіалу.

У центрі площі мощенням сформовано коло, по зовнішній частині якого розташовані кам'яні жорна — площа «Жорна долі». Жорна — це звичайне знаряддя праці українських селян, за допомогою якого збіжжя перемелювали на борошно. Кожна українська родина перемелювала збіжжя на борошно, з якого випікався хліб. Для українців жорна споконвіку були невід'ємним атрибутом існування, символом життя. Але в роки Голодомору жорна також стали об'єктом уваги так званих активістів — вони розбивали та конфісковували їх, щоб позбавити вмираючих селян можливості подрібнити будь-яке інше насіння і приготувати їжу. В цей час жорна перемелювали людські життя. Стилізовані камені на площі символізують 24 години у добі і те, що за одну добу в лихоліття Голодомору вмирали 24 тисячі голодуючих українських селян.

По центру площі розташована скульптура дівчинки «Гірка пам'ять дитинства», яка нагадує про трагічну долю найвразливішої категорії жертв Голодомору — дітей.

П'ять пшеничних колосків у руках дівчинки символізують сумнозвісний «Закон про п'ять колосків». За яким до обвинувачених у розкраданні колгоспного майна селян застосовували 10-річне ув'язнення, а до так зв. «куркулів» та організованих груп людей — розстріл з конфіскацією майна. Не були виключенням навіть діти і старі люди, які намагалися врятуватися від голодної смерті. Крадіжкою державного майна вважалися навіть декілька колосків, зірваних дитиною, декілька замерзлих картоплин знайдених на колгоспному полі.

Центральна частина меморіалу — Свіча пам'яті є символом незнищенності пам'яті українського народу про Голодомор. Заввишки свіча 30 метрів і орнаментована скляними хрестами різної величини, що символізують душі померлих від Голодомору. Малі хрести символізують душі маленьких дітей, хрести більшого розміру — дорослих. Основа Свічі — чотири металеві чорні хрести, що імітують тюремні грати. Перед Свічою розташовано скульптурну композицію «Жага до свободи» — траєкторію польоту лелеки, який виривається з кам'яних лещат і поривається у небо. Він символізує сходження на Небо душ українців закатованих голодом. Також політ лелеки є символом відродження України та незламності духу українського народу. У підніжжя трьох хрестів викарбовано дати Голодомору-геноциду 1932—1933 рр., голоду 1921—1922 рр. та голоду 1946—1947 рр.

У Залі пам'яті представлені предмети домашнього вжитку селянства 20-30-х років ХХ ст., зібрані у селах, що постраждали від Голодомору, 19 томів Національної Книги Пам'яті жертв Голодомору 1932—1933 років — найповніший наразі мартиролог, що містить інформацію про майже 900 000 померлих у 1932—33 роках. Також у Книзі Пам'яті містяться численні документальні матеріали, що розповідають про Голодомор 1932—1933 років.

В Залі розташовані моноблоки, які наповнені архівними документами, фотографіями, свідченнями очевидців та картами проекту «Цифровий атлас Голодомору». В галереї експонуються тимчасові плакатні виставки, а також демонструються документальні фільми про Голодомор.

Експозиція побудована таким чином, що дає можливість гостям музею відчути атмосферу 30-х років, а хаотично розміщені предмети вжитку відтворюють атмосферу колективізації. При вході до Зали пам'яті та при виході з Зали — фотографії 1-ї третини ХХ ст., що закарбували життя покоління, якому судилося перенести Голодомор… Як згадка про «втрачене покоління» — при виході з Зали розміщені негативні зображення фото.


Студенти 1 курсу 13 групи ФРГТБ відвідали Національний музей «Меморіал жертв Голодомору»

Студенти 1 курсу 13 групи ФРГТБ, відвідавши Національний музей «Меморіал жертв Голодомору», поділилися своїми враженнями у презентації.


«Дні гостинності» кафедри філософських та соціальних наук у гімназії “Консул” № 86

29 березня в гімназії “Консул” № 86 з поглибленим вивченням англійської мови міста Києва відбувся День гостинності КНТЕУ. Цей захід для учнів 10 класу провів асистент кафедри філософських та соціальних наук Соскін Микита Олександрович. Під час цієї зустрічі учні дізналися про можливість отримання якісної вищої освіти у Київському національному торговельно-економічному університеті та особливості навчання. Вони також задавали питання про наявні спеціальності та умови вступу до університету, тривалість навчання і можливості працевлаштування з дипломом КНТЕУ.

Загалом, зустріч відбулася у дружній атмосфері взаємної зацікавленості.


День гостинності кафедри філософських та соціальних наук у 176 спеціалізованій школі.

16 березня 2017 року в навчально-виховному комплексі, спеціалізованій школі № 176 з поглибленим вивченням іспанської мови відбувся День гостинності КНТЕУ. На заході доцент кафедри філософських та соціальних наук Білозор Дмитро Володимирович розповів учням (потенційним майбутнім абітурієнтам) про можливості отримання вищої освіти в одному з найкращих вищих навчальних закладів України – Київському національному торговельно-економічному університеті. Учні 10 класу задавали багато питань стосовно вступу, наявних спеціальностей та особливостей навчання у нашому університеті. Заслуговує також на увагу той факт, що частина учнів володіла інформацією про наш навчальний заклад і позитивно його характеризувала, оскільки у багатьох із них вже є приклади успішних старших товаришів, які вступили до КНТЕУ і задоволені своїм вибором.

Загалом зустріч відбулася у дружній атмосфері та викликала в учнів значний інтерес.

 

9 листопада 2016 року кафедрою філософських та соціальних наук в рамках вивчення дисципліни «Історія української 

культури» була проведена екскурсія «Архітектурні пам’ятки Подолу» під керівництвом професора кафедри Кравченко А.А., у якій взяли 

участь студенти І курсу факультету фінансів та банківської справи. Студенти мали змогу не лише доторкнутись до історичного минулого Києва, а й спробувати себе у ролі екскурсоводів.

Були оглянуті архітектурні пам’ятки побудовані у стилі «українського бароко» та класицизму: церква Різдва Христового, Покровська церква, церква Св. Миколая Притицького, будівлі Флорівського монастиря, Гостинний двір, старе приміщення Києво-Могилянської академії, Контрактовий будинок та ін.

У ролі екскурсоводів виступили студенти Мошеченко Л., Рафальська І., Сергієнко О., Сирай А., Смаглій О., Страфун Ю., Стрижавська К., Тимошенко А., Тимошенко С., Фундамент М., Хименко Г., Чипинюк В., Шевченко Ю.

 
 
 
 


21.05.14р. в Гімназії № 176 м. Києва відбулася зустріч колективу кафедри з учнями та вчителями 9-11 класів. Викладачі розповіли про історію та сучасність Київського національного торговельно-економічного університету, особливості умов прийому у 2014 році, презентували адміністрації школи підручники і посібники «Історія України», «Історія української культури» та роздали учням рекламні проспекти про вступ до університету.

   

1 листопада 2013 року кафедрою разом зі студентами 1 курсу 2 групи ФРГТБ був проведений історико-просвітницький захід, присвячений «70-річчю з дня визволення Києва». Студентами була прикрашена аудиторія плакатами, був організований показ літератури, в якій висвітлюються події, що відбулися при форсуванні Дніпра та визволенні Києва. З доповідями виступили: доктор історичних наук, професор кафедри філософських та соціальних наук, капітан 1 рангу у відставці Бадах Ю.Г., голова Спілки ветеранів війни та праці університету доцент Кучеренко В.Д. Під час заходу був показаний фільм присвяченій даті та виступили студенти, які використовуючи аудіовізуальний супровід, ознайомили учасників з проведеними операціями під час визволення Києва.

Вечір української драматургії

    9 квітня 2013 р. під керівництвом старшого викладача кафедри Гусєвої Н.Ю. було проведено літературний вечір. Під час заходу учасники познайомились із кращими зразками української літератури та драматургії. Студенти 3 та 5 груп 1 курсу ФФБС інсценували уривки з "Енеїди" та "Наталки Полтавки" І. Котляревського, "Кайдашевої сім’ї" І. Нечуя-Левицького, "Мартина Борулі" І. Карпенка-Карого, "Катерини" та "Наймички" Т. Шевченка, "Ночі перед Різдвом" М. Гоголя тощо. Вечір викликав значний інтерес студентської молоді, оскільки дозволив продемонструвати не лише кращі зразки українського театрального мистецтва, а й наочно показав побут, звичаї і традиції, народну творчість українського народу.

Феномен Семена Гулака-Артемовського
(до 200-річчя від дня народження композитора)

    Семен Гулак-Артемовський - особистість неординарна та талановита. Він славетний співак і композитор, один із поважних діячів українського музичного відродження, фундатор національного музичного театру. Це його "Запорожець за Дунаєм" став першим твором жанру на лібрето українською мовою. Опера завжди була присутня на афішах театрів, транслювалася по радіо, а пісні "Спати мені не хочеться" та "Ой, на горі та й женці жнуть" стали всенародно улюбленими. Як і пісня "Стоїть явір над водою", яку С. Гулак-Артемовський присвятив своєму другу Тарасу Шевченку, з яким подружився у 1838 р.

    5 квітня 2013 року в рамках святкування Дня факультету обліку, аудиту та економічної кібернетики кафедрою філософських та соціальних наук під керівництвом доцента кафедри Кизименко І.О. разом зі студентами ФОАЕК 1 курсу 1 та 5 груп було проведено просвітницько-мистецький захід, присвячений 200-річчю від дня народження українського та російського оперного співака, композитора, актора, драматурга С. Гулака-Артемовського.
    Просвітницько-мистецький захід відкрив завідувач кафедри філософських та соціальних наук Кулагін Ю.І., який наголосив на важливості та значимості цього видатного діяча української культури і його музичної спадщини. Ведучі свята Поплавський Олексій та Черес Світлана нагадали усім присутнім про багатогранність натури С. Гулака-Артемовського, яка і до цього часу викликає захват як у пересічних любителів мистецтва, так і у професіоналів, про особливе значення його творчої діяльності для української культури. Учасники вечора розповіли про особливості життєвого шляху та професійної діяльності видатного композитора й співака. Їх оповіді були підкріплені мультимедійним супроводженням, що давало можливість побачити усе життя С. Гулака-Артемовського.

    Але яке ж свято цього митця без колоритних персонажів невмирущої опери "Запорожець за Дунаєм" - доблесного козака Андрія та його коханої Оксани. Вони постали перед учасниками заходу у виконанні студентів - Рейтор Кирила та Пошаблі Анастасії.
    На святі були присутні декан факультету ФОАЕК Харченко О.А., завідувач кафедри фінансового аналізу і контролю Мних Є.В., завідувач кафедри бухгалтерського обліку Нападовська Л.В., викладачі кафедри філософських і соціальних наук та інші представники факультету ФОАЕК. Всі, хто був присутній на заході, перейнялися значимістю особистості С. Гулака-Артемовського та урочистостей його вшанування.


25 квітня 2012 р. кафедрою філософських та соціальних наук був проведений літературний вечір, присвячений 100-річчю від дня народження Андрія Малишка.

    У ньому взяли участь студенти 1 курсу ОЕФ 2 групи і 1 курсу ФЕМП 16 групи під керівництвом канд. істор. наук, доц. Кизименко І.О. та канд. істор. наук, доц. Литвин Н.М. Ведучі вечора представили цікаву доповідь про життя та діяльність А. Малишка, прокоментували його біографію, зачитали відомі вірші. Всі студенти взяли участь у виконанні таких пісень А. Малишка, як: "Стежина", "Пісня про вчительку", "Білі каштани", "Рідна мати моя". Організатори вечора продемонстрували відео-репортаж із Музею-садиби Андрія Малишка, котрий знаходиться в місті Обухові Київської обл. Фільм значно доповнив виступи студентів та відзначив цікаві подробиці життя поета.

Культура - невичерпне багатство нації

     Студенти першого курсу 4 групи товарознавчого факультету поринули в культурне життя України початку ХХ століття на одному семінарі з історії української культури разом із доц. Терлецькою І.В. Були продемонстровані одні з найкращих перлин літературного, театрального та образотворчого мистецтва, що дійшли до нас із початку ХХ століття: інсценування - уривок із п’єси Лесі Українки "Лісова пісня", декламування поезії В. Сосюри, П. Тичини, Є. Плужника, "усмішки" О. Вишні. Прозвучав романс "Очі чорні" у виконанні студента групи Гуця Є. Колориту додав український народний танець. Студенти підготували також виставку з витворів народного декоративного мистецтва, зроблених їхніми пращурами.

     Уривок з твору Лесі Українки "Лісова пісня". Карпук Н., Нерослик О.

     Пісня "Очі чорні", Гуць Є.

     Народний танець. Комина І., Козак Т., Польова І., Гоменюк Ю., Харченко Л.

     Доц. Терлецька І.В. та студенти І курсу 4 групи ТЗФ

22.04.2013
JuliaGajdaj
7152
остання редакція 21.02.2021
41571