logo
Кафедра філософії, соціології та політології
Кафедра філософії, соціології та політології
logo
Кафедра філософії, соціології та політології
img

Новини

філософії, соціології та політології


Практика для студентів соціологів ДТЕУ

Початок практики для студентів соціологів заочної форми навчання став стартовим майданчиком для подальшої практичної підготовки соціологів магістрів і бакалаврів Державного торговельно-економічного університету!

Базою практики стала Комунальна науково-дослідна установа "Науково-дослідний інститут соціально-економічного розвитку міста", з якою кафедра філософії, соціології та політології планує укладання договору про співпрацю.

На установчій конференції  студентам  представили  завдання та розкрили  сучасні підходи до  вивчення простору міста з використанням візуальних методів.

Наші студенти соціологи отримали можливість брати участь в захоплюючому дослідженні, яке проводить "Науково-дослідний інститут соціально-економічного розвитку міста".

Це неймовірна можливість розкрити свій потенціал та набути практичні навички в соціальних дослідженнях. Бажаємо всім учасникам плідної практики та цікавих досліджень!

5.12.2023


Майстер-клас «Соціологія: Що? Де? Навіщо?» в ДТЕУ!

Сьогодні День вступника в Державному торговельно-економічному університеті виявився корисним та цікавим!

Вступники  мали можливість долучитися до дружньої атмосфери нашого університету, та взяли участь у  майстер-класі «Соціологія: Що? Де? Навіщо?», який проводили Наталія КРОХМАЛЬ та Ольга ГОРПИНИЧ.

Вивчайте та розумійте важливі аспекти соціології в економічній сфері та дізнавайтеся, як вона може змінити ваше майбутнє!

На День вступника у ДТЕУ вас чекає:

 • Зустріч із висококваліфікованими викладачами.
 • Відповіді на всі питання про спеціальність.
 • Заглиблення в атмосферу нашого університету.

Нехай ваш вибір стане ще свідомішим та обдуманим!

Ловіть можливість змінити своє майбутнє разом з Державним торговельно-економічним університетом!

2.12.2023


Індивідуальний день вступника ДТЕУ

23 листопада 2023 року кафедра філософії, соціології та політології Державного торговельно-економічного університету провела індивідуальний день вступника.

 Це був цікавий захід, де вступники мали унікальну можливість поспілкуватися з провідним фахівцем у галузі соціології, професором Наталією ШУСТ та магістром кафедри Микитою ОМЕЛЬЧЕНКО.

 • Дізналися про всі тонкощі освітнього процесу в ДТЕУ.
 • Поговорили про  студентські нишпорки та секрети успішного навчання.
 • Розглянули важливі деталі освітньої програми "Соціологія економічної діяльності".

Чекаємо на вас в аудиторіях ДТЕУ!

Не пропустіть свій шанс стати частиною динамічного та інноваційного середовища нашого університету. Разом з нами ви зможете розкрити свій потенціал та отримати якісну освіту у сфері соціології !

Обирайте свій шлях до успіху разом із ДТЕУ!

23.11.2023.


Зустріч із стейкхолдером ОП "Диджитал соціологія"

28 листопада 2023 року студенти-соціологи  ОП "Диджитал соціологія" ОС магістр мали можливість поспілкуватися з доктором соціологічних наук,  професором та старшим науковим співробітником відділу соціальної експертизи Інституту соціології АН України Оленою КЛИМЕНКО.

Тема Зустрічі: "Робота соціолога – можливість маніпулювання даними".

Олена КЛИМЕНКО використовуючи конкретні соціологічні дослідження, ділиться прикладами з практики та розкриває поширені помилки в презентації даних.

Мета зустрічі розглянути механізми маніпуляції даними, аби майбутні соціологи були готові до викликів сучасності.

Питання та відповіді:

Олена Юріївна відкрила простір для обговорення майбутньої професії соціолога та відповіла на запитання щодо сучасних вимог до соціологів та соціології загалом.

Майбутні соціологи: освічені, відкриті для діалогу та свідомі про важливість етичного використання даних.

Ми завжди відкриті для нових знань та обговорень.


24 листопада 2023 року, відбувся благодійний захід "Дні донора" в Державному торговельно-економічному університеті!

Наш університет об'єднав студентів, викладачів та персонал для підтримки важливої справи - донорства крові. Ця акція дозволяє нам зробити свій вклад у збереження життів всім тим хто потребує допомоги.

Хочемо висловити щиру вдячність усім учасникам, які взяли участь у заході, а також тим, хто вже став донором. Ваша готовність допомагати та безкорислива ініціатива заслуговують на найвищу похвалу.

Нехай  наш спільний внесок у рятівну справу донорства крові буде прикладом для інших.

Дякуємо всім за активну участь та величезний внесок у важливу справу!

24.11.2023


Зустріч із студентами ФМТП 1-го курсу 3 групи ОП "Політологія міжнародних відносин"

23 листопада 2023 р. відбулась зустріч із студентами 1-го курсу 3 групи факультету міжнародної торгівлі та права , що навчаються за освітньою програмою "Політологія міжнародних відносин"

Конструктивну бесіду  з нашими першокурсниками провели завідувач кафедри філософії, соціології та політології, професор Алла КРАВЧЕНКО та наставник академічної групи  професор Любомир ГУБИЦЬКИЙ.

Основні теми обговорення:

 • Успішність та темпи розвитку групи під час семестрового контролю.
 • Хвилювання та підготовка до першої екзаменаційної сесії.
 • Вибіркові дисципліни: інтереси та пріоритети освітньої програми.

Група продемонструвала високий рівень відповідальності та саморганізації, створивши інтерактивне бліц-опитування у чаті та голосування щодо вибору дисциплін.

Ми вдячні за активну участь та прагнення до спільного вдосконалення освітнього процесу!

23.11.2023


Міжнародний день студента

Щорічно 17 листопада ми відзначаємо Міжнародний день студента – свято, яке об'єднує молодь з усього світу в одній великій сім'ї навчання та надії!

Студентські роки, сповнені радості та віри у світле майбутнє.

Сьогодні, на кафедрі філософії, соціології та політології, відзначаємо це свято разом, як одна велика родина!

Найкращий час – це час, проведений з наставниками академічних груп, такими, як Любомир ГУБИЦЬКИЙ, який привітав своїх студентів 1-го курсу, що навчаються на освітній програмі «Політологія міжнародних відносин».

Ми не лише навчаємося, але і підтримуємо один одного на шляху до перемоги!

17.11.2023


Індивідуальний День вступника в Державному торговельно-економічному університеті!

Сьогодні кафедра філософії, соціології та політології відкрила свої двері для майбутніх вступників, учнів 11-го класу Княжицького ліцею Броварської міської ради Броварського району Київської області.

Наші гості отримали унікальну можливість поспілкуватися з завідувачем кафедри, професором Аллою КРАВЧЕНКО та професором Любомиром ГУБИЦЬКИМ, дізналися більше про освітні програми "Соціологія економічної діяльності" та "Політологія міжнародних відносин".

Чекаємо наших майбутніх студентів в аудиторіях ДТЕУ!

Нехай цей день стане початком вашого шляху до омріяного університету!

16.11.2023


Всеукраїнська науково-практична конференція «Соціокультурні засади економіки і політики: взаємозв'язки, тренди, суперечності»

16 листопада 2023 року кафедра філософії, соціології та політології Державного торговельно-економічного університету організувала та провела Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Соціокультурні засади економіки і політики: взаємозв'язки, тренди, суперечності». У заході взяли участь понад 80 осіб, у тому числі науковці з 10-ти провідних вузів України та фахівці-практики.

З вітальним словом виступили проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків, доктор економічних наук, професор Анжеліка ГЕРАСИМЕНКО та декан факультету міжнародної торгівлі та права, кандидат юридичних наук, доцент Юлія ГОНЧАРОВА, які зосередили увагу на актуальності проблематики конференції, визначили її ключові вектори і завдання та надихнули учасників на плідну наукову дискусію та генерацію вагомих науково-практичних результатів.

Ключовими спікерами конференції були: український політик, громадський діяч, народний депутат України VIII скликання Борислав БЕРЕЗА, д-р іст. наук, професор, ректор Полтавського університету економіки і торгівлі Олексій НЕСТУЛЯ, д-р пед. наук, доцент, директор навчально-наукового інституту лідерства Полтавського університету економіки і торгівлі Світлана НЕСТУЛЯ, д-р політ. наук, професор Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Ігор ПОЛІЩУК, д-р соц. наук, професор, старший науковий співробітник відділу соціальної експертизи Інституту соціології НАН України Олена КЛИМЕНКО, канд. політ. наук, провідний науковий співробітник, Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАН України Ростислав БАЛАБАН.

Учасниками конференції були висвітлені актуальні питання взаємозв'язку економіки і політики в контексті євроінтеграції України, поглиблення аналізу світових політичних та економічних трендів, визначення соціокультурних засад взаємодії політичних й економічних чинників розвитку транзитивного суспільства, що відбувається під впливом зовнішніх викликів та загроз. За результатами конференції буде видано Збірник тез з публікацією на вебсторінці ДТЕУ.

Щиро дякуємо учасникам конференції за плідну роботу!

16.11.2023


Наукова співпраця з Волинським національним університетом імені Лесі Українки

15 листопада 2023 року професор кафедри філософії, соціології та політології Любомир ГУБИЦЬКИЙ взяв участь у ІІІ Міжнародній науково-практичній Інтернет-конференції «АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН І РЕГІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ», яка проходила на базі  Волинського національного університету імені Лесі Українки.

На конференції професор Любомир ГУБИЦЬКИЙ виступив з  доповіддю на актуальну тему "Заборона на ввезення українського збіжжя до Польщі 2023 р.: непорозуміння чи свідомий крок?"

У конференції власними  результатами наукових досліджень поділилися колеги з Польщі професор Анджей Вавринюк та професор Оксана Войтюк. Дослідження науковців стали джерелом нових думок та підходів до розуміння складнощів у міжнародних відносинах.

15.11.2023


Співпраця з апаратом Верховної Ради України

Продовжуємо працювати з апаратом Верховної Ради України над темою «Професійна етика державного службовця. Діловий та службовий етикет».

Шукаємо відповіді на актуальні запитання:

 • * Яким має бути сучасний етичний лідер: добрим чи жорстким, авторитарним чи демократичним?
 • * Навіщо у 21 столітті етикет?
 • * Чи допускає воєнний стан порушення протоколу?

Docendo discĭmus. Вчимося, навчаючи.

14.11.2023


Круглий стіл на тему "Історичне минуле та сьогодення України в контексті російської агресії"

Сьогодні, 14 листопада 2023 року, на чолі з кандидатом історичних наук Віталієм РАЗІЦЬКИМ кафедра філософії, соціології та політології провела студентський круглий стіл у онлайн-форматі на тему "Історичне минуле та сьогодення України в контексті російської агресії". Учасники круглого столу торкнулися актуальних питань історичного минулого та сучасності України.

Наше  прагнення полягає у  поглиблені розуміння складних історичних процесів, що впливають на  сьогодення.

Дякуємо усім учасникам, які приєдналися до обговорення, і поділилися своїми поглядами та думками

Сподіваємося, що такі заходи стануть важливим кроком у розумінні новітньої історії нашої країни.

14.11.2023


Зустріч студентів 3-го та 4-го курсу ФМТП з деканесою факультету і завідувачкою кафедри

Сьогодні студенти 3-го та 4-го курсу, що навчаються на освітній програмі "Політологія міжнародних відносин", зустрілись з деканесою факультету міжнародної торгівлі та права, Юлією ГОНЧАРОВОЮ, та завідувачкою кафедри філософії, соціології та політології, Аллою КРАВЧЕНКО

Обговорити ключові питання щодо навчального процесу. Важливий обмін ідеями відбувся щодо підготовки до сесії та перспектив майбутнього навчання в магістратурі.

Дякуємо Юлії ГОНЧАРОВІЙ  за відданість студентам та зацікавленість у їхньому розвитку

Разом ми будуємо майбутнє освіти, де кожен голос важливий!

13.11.2023


Круглий стіл "Соціологія в кар'єрі молодого спеціаліста"

Круглий стіл "Соціологія в кар'єрі молодого спеціаліста" відбувся 08 листопада 2023 року у Державному торговельно-економічному університеті.

Під керівництвом професора Наталії ШУСТ та з участю доцентів кафедри Ольги ГОРПИНИЧ та Наталії КРОХМАЛЬ учасники круглого столу  досліджували важливу роль соціології та соціологічних методів у самовизначенні молодих спеціалістів.

Цей захід допоміг розширити знання щодо соціологічних методів у різних галузях суспільства та сприяв популяризації спеціальності 054 "Соціологія". Студенти  мали чудову можливість обмінюватися думками та поглибити свої знання з соціології.

Нагадуємо, що професійний ріст та кар'єрні досягнення молодих спеціалістів залежать від глибоких знань та новаторських наукових підходів.

Щиро вдячні всім, хто приєднався до цього заходу! 

8.11.2023


Вечір пам'яті митрополита Андрея Шептицького

5 листопада 2023 року відбувся вечір пам'яті видатної особистості української історії – митрополита Андрея Шептицького. Його діяльність мала величезний вплив на розвиток національно-релігійного життя України.

Митрополит Андрей Шептицький був не лише духовним лідером, але і активним громадським діячем, він виступав за підтримку освіти, культури та гуманітарних цінностей. Його віра і відданість українському народу спонукали до дій в найважливіші моменти української історії.

Вечір пам'яті Андрея Шептицького став важливою нагодою вшанувати історичну пам’ять видатної особистості. У заході взяв участь доктор історичних наук, професор кафедри філософії, соціології та політології  Любомир ГУБИЦЬКИЙ.   Ця подія свідчить про важливість вивчення історії України та діяльності видатних постатей, які вплинули на її розвиток.

Ми віримо, що пам'ять про митрополита Андрея Шептицького надихає нас на подальший пошук історичних істин, розвиток культури та освіти, а також підтримку українського духу

Нехай його спадок живе в наших серцях і надихає нас на великі справи.


День вступника у Державному торговельно-економічному університеті

4 листопада 2023 року у Державному торговельно-економічному університеті відбувся День вступника.

Майстер-клас "Політологи міжнародних відносин як драйвери повоєнної відбудови" провела кандидат політичних наук,  доцент Ірина ПРОКОПЧУК. Вона поділилася своїм багаторічним досвідом у сфері політології та міжнародних відносин, надихаючи молодь на успішну кар'єру.

Захоплюючу екскурсію  нашим університетом провів  доцент Сергій ГУДКОВ. Вступники мали можливість познайомитись з  нашим навчальним закладом та його інфраструктурою.

Неабиякий інтерес вступників викликала фахова підготовка та можливості кар'єри політолога та соціолога. Ми віримо, що наші майбутні студенти творитимуть історію та внесуть вагомий внесок у суспільні та міжнародні справи.

Дякуємо всім, хто прийшов та долучився до нашого Дня вступника!

Найближчим часом ми плануємо ще багато цікавих заходів, тож слідкуйте за нашими новинами.

4.11.2023


Круглий стіл «Філософія мистецтва і творчості»

31 жовтня 2023 року, активна студентська спільнота Державного торговельно-економічного університету , що вивчає філософію під керівництвом професора Андрія МОРОЗОВА взяла участь у круглому столі, присвяченому глибоким питанням, які об'єднують філософію та мистецтво.

Такі заходи допомагають розширити світогляд, поглибити розуміння творчості та розвивати  особистісний потенціал. 

 Учасники мали  можливість обмінюватися думками, вивчати нові концепції та поглиблювати свої знання.

Ми віримо, що подібні ініціативи допомагають зростати як інтелектуально, так і культурно.

Щиро дякуємо усім, хто долучився до нашого заходу!

31.10.2023


Круглий стіл «Філософія мистецтва і творчості»

31 жовтня 2023 року, активна студентська спільнота Державного торговельно-економічного університету , що вивчає філософію під керівництвом професора Андрія МОРОЗОВА взяла участь у круглому столі, присвяченому глибоким питанням, які об'єднують філософію та мистецтво.

Такі заходи допомагають розширити світогляд, поглибити розуміння творчості та розвивати  особистісний потенціал. 

 Учасники мали  можливість обмінюватися думками, вивчати нові концепції та поглиблювати свої знання.

Ми віримо, що подібні ініціативи допомагають зростати як інтелектуально, так і культурно.

Щиро дякуємо усім, хто долучився до нашого заходу!

31.10.2023

Зустріч зі студентами ФМТП 1 курсу 3 групи (ОП Політологія міжнародних відносин)

27 жовтня 2023 року, відбулася зустріч зі студентами ФМТП 1 курсу 3 групи (ОП Політологія міжнародних відносин) на якій були присутні завідувач кафедри, професор  Алла КРАВЧЕНКО та наставник групи  професор Любомир ГУБИЦЬКИЙ.

Обговорили безліч актуальних питань, що стосуються  студентського життя, побуту та комунікацій з керівництвом.

Присутні обмінялися думками, ідеями та планами щодо поліпшення студентського академічного середовища.

Спільна робота студентів та викладачів завжди приводить до позитивних змін, і ми плануємо надалі активно співпрацювати над вирішенням важливих питань.

Разом ми здатні на багато, і  готові долати нові виклики разом!

27.10.2023


Круглий стіл на тему "Громадянська освіта як засіб формування громадянської та національної ідентичності"

26 жовтня 2023 року у Інституті вищої освіти НАПН України відбувся  круглий стіл, на тему "Громадянська освіта як засіб формування громадянської та національної ідентичності", на якому  зібралися відомі фахівці у сфері освіти, до яких долучилися і викладачі  кафедри філософії, соціології та політології, зокрема доцент Наталія Крохмаль поділилася своїм досвідом та відзначила важливість громадянської освіти для формування громадянської свідомості та національної ідентичності.

Учасники заходу активно обговорювали різні аспекти громадянської освіти, зокрема:

-  Концептуальні засади громадянської освіти.

-  Особлива роль громадянської освіти в умовах війни та для повоєнного відновлення України.

-  Досвід громадянської освіти в державах – членах Європейського Союзу.

-  Особливості громадянської освіти на різних рівнях освіти.

Круглий стіл став важливою платформою для обміну думками та ідеями у сфері громадянської освіти. Учасники заходу впевнені, що подібні ініціативи сприятимуть подальшому розвитку освіти в Україні та сприятимуть формуванню активних та відповідальних громадян.

26.10.2023


Нові горизонти у медіасоціології та соціології споживання!

20 жовтня 2023 року, студенти 1 курсу магістратури, 4 курсу бакалаврату спеціальності "Соціологія" та студенти 2 курсу бакалаврату освітньої програми "Товарознавство і комерційна логістика" факультету торгівлі та маркетингу зібралися на цікавому воркшопі .

Наші гості цього дня - компанія StarLight Brend Content (Starlight Media) та агенція інтегрованих рішень Brend Booster. Іван Сорокін, спеціаліст із управління спонсорськими проектами, поділився зі студентами найсвіжішими ідеями та підходами до інтеграції брендів у контент.

Тема зустрічі: "Соціологічний вимір брендів і контенту: управління спонсорськими проектами та крос-медійні інтеграції."

Іван Сорокін розповів про свою власну історію розвитку професійної кар'єри на телебаченні та  відповів на питання студентів.

Ми щиро дякуємо  за цікаву та плідну зустріч, яка принесла безцінні знання та натхнення для молодого покоління студентів!

20.10.2023

а

"Війна ідентичностей, шлях до перемоги – історична правда"

19 жовтня у нашому університеті відбулась цікава подія, зустріч з кандидатом історичних наук, директором громадської організації «Центр стратегічних розробок»  Андрієм Ніцоєм.

Університет – це не лише навчання, це  можливість зустрічати цікавих спікерів і вчитися  чогось нового та важливого!

Заряд позитивного настрою, захоплюючі обговорення, активні питання і незабутні враження – ось що ми отримали після цього заходу!

Рухайтесь вперед разом з нами!

19.10.2023


Круглий стіл «Кваліфікаційний розрив (qualification qap): шляхи його подолання вищою освітою. Прогнози»

17 жовтня 2023 року в межах дисципліни «Соціологія економіки та торгівлі» студенти 3 курсу бакалаврату спеціальності 054 Соціологія освітньо-професійної програми «Соціологія економічної діяльності» відвідали круглий стіл «Кваліфікаційний розрив (qualification qap): шляхи його подолання вищою освітою. Прогнози», що проводився Інститутом демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи Національної академії наук України та Інститутом вищої освіти  Національної академії педагогічних наук України. З доповідями про порівняльний аналіз вимог ринку праці та стандартів вищої освіти і освітніх програм, прийняття рішень та інформаційного забезпечення ринку праці, «зелені» компетентності, вміння та навички в Україні, динаміку вимог до цифрових умінь та навичок тощо виступили науковці інститутів-організаторів заходу, а також ректор ДЗ «Державна екологічна академія післядипломної освіти та управління» Олександр Бондар, професор ДЗ «Державна  екологічна академія післядипломної освіти та управління» Тетяна Галушкіна, голова Експертно-консультативного комітету з цифрових технологій в освіті при МОН України, зовнішній експерт з питань цифрових компетентностей Міністерства цифрової трансформації Тетяна Нанаєва та інші. Дякуємо організаторам круглого столу за можливість долучитися до обговорення важливих для України питань та проблем.

17.10.2023


Онлайн зустріч магістрів-соціологів з проектним менеджером ГО "Східноукраїнський центр громадських ініціатив" Аліною Сергою

6 жовтня 2023 року відбулася цікава та корисна онлайн зустріч наших студентів 4 курсу бакалаврату та магістрів-соціологів з проектним менеджером ГО "Східноукраїнський центр громадських ініціатив" - Аліною Сергою!

Студенти мали можливість задати питання про роль соціологів в проектах центру та поспілкуватися з практикуючим соціологом на важливі теми для українського суспільства.

Східноукраїнський центр громадських ініціатив - це неурядова правозахисна організація, яка працює над відновленням справедливості та миру в Україні. Вони здійснюють документування порушень прав людини, надають правову допомогу постраждалим та стимулюють суспільний діалог з питань, важливих для подолання наслідків війни.

Дізнайтеся більше про роботу цієї організації за посиланням: https://totalaction.org.ua/

Ми вдячні ГО "Східноукраїнський центр громадських ініціатив" за можливість такої цікавої зустрічі, і віримо, що спільна робота соціологів та правозахисників важлива для розвитку нашого суспільства та побудови справедливого майбутнього.

Долучайтеся до нас і беріть активну участь у важливих суспільних ініціативах!

6.10.23


День вступника у Державному торговельно-економічному університеті!

7 жовтня 2023 року став продуктивним днем для всіх, хто мріє про навчання у Державному торговельно-економічному університеті.

Наша команда рада мати можливість відповісти на всі ваші питання та поділитися корисною інформацією, яка цікавить вас, майбутніх студентів!

Майстер-клас від Наталії КРОХМАЛЬ та Ольги ГОРПИНИЧ:

Дізнавайтеся більше про унікальні освітні програми, які ми пропонуємо:

"Соціологія економічної діяльності" - де ви зможете розкрити та розвинути свій аналітичний потенціал та долучитись  до розбудови держави, отримавши унікальні знання та навички.

"Політологія міжнародних відносин" - для тих, хто прагне розуміти сучасну політичну картину світу та брати участь у формуванні майбутнього.

Приходьте і долучайтеся до нашої університетської спільноти!

Не втратьте свій шанс отримати інформацію від професіоналів та відкрити для себе світ знань та можливостей, які вам пропонує Державний торговельно-економічний університет!


Спільний круглий стіл "Євроінтеграційні процеси в українській освіті"

Важливий захід, організований кафедрою філософії, соціології та політології ДТЕУ разом із вчителями та учнями Спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №189 з поглибленим вивченням англійської та німецької мов Деснянського району м. Києва.

Ця подія була  важливим етапом профорієнтаційної роботи та діалогу про майбутнє української освіти. Завдяки роботи круглого столу, ми змогли поглибити розуміння євроінтеграційних процесів, які відбуваються в нашій країні.

На зустрічі були представлені цікаві доповіді доцентів кафедри Ольги ГОРПИНИЧ та Наталії КРОХМАЛЬ, вчителів історії  Наталії КОНОН і Алли МАЯКИ, а також   учениць 11А класу - Анни ШЕСТОПАЛОВОЇ і 11Б класу - Анни САМОЙЛЕНКО.

Зацікавленість та активна участь учнів дали нам відчуття, що молоде покоління нашої країни готове до важливих змін і активно долучається до обговорення ключових питань європейської інтеграції України.

Дякуємо Спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів №189 з поглибленим вивченням англійської та німецької мов Деснянського району м. Києва, за  можливість поділитися знаннями та ідеями. Цей захід був важливим кроком на шляху до покращення освітнього процесу в Україні!

5.10.2023


Індивідуальний день вступника

5 жовтня відбувся індивідуальний день вступника, організований доцентом кафедри філософії, соціології та політології, кандидатом філософських наук, доцентом Наталією КРОХМАЛЬ для учнів 11А та 11Б класів Спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №189 з поглибленим вивченням англійської та німецької мов Деснянського району м. Києва.

Участь у заході взяли 29 обдарованих учнів, і це була чудова нагода для них ознайомитися з можливостями навчання на кафедрі філософії, соціології та політології ДТЕУ. На цій зустрічі вони отримали вичерпну інформацію про актуальні та сучасні  спеціальності:

 • Соціологія (ОП «Соціологія економічної діяльності»)
 • Політологія (ОП «Політологія міжнародних відносин»)

На зустрічі, учні дізнались про переваги кожної спеціальності, перспективи розвитку кар'єри після отримання відповідної освіти та отримали всю необхідну інформацію щодо процесу вступу до Державного торговельно-економічного університету.

Учасники заходу були запрошені на Дні вступника ДТЕУ, де вони зможуть ще детальніше познайомитися із навчальним процесом та атмосферою університету.

Бажаєте дізнатися більше? Приєднуйтесь до нас на Дні всупника!

5.10.2023


Курс на магістратуру взято!

Група забезпечення спеціальності «Політологія» зустрілася з четверокурсниками обговорити відкриття магістратури в ДТЕУ. Студенти запропонували включити ще більше вивчення іноземної мови, політичний SMM і сучасну регіоналістику.

Не будемо розкривати всіх подробиць, ідей багато, але обіцяємо що буде:

- цікаво;

- унікально;

- корисно для держави;

- практично;

- перспективно.

Тож уже скоро буде більше новин.

27.09.2023


Зустріч студентів освітньої програми "Політологія міжнародних відносин" із завідувачем кафедри Кравченко А.А.

Сьогодні відбулася зустріч студентів освітньої програми "Політологія міжнародних відносин" із завідувачем кафедри філософії, соціології та політології Кравченко А.А. Під час розмови майбутні політологи змогли поставити актуальні запитання стосовно організації навчального процесу та проведення кваліфікаційних екзаменів. Такі зустрічі є дуже важливими та цінними оскільки вони дають змогу отримати зворотній зв'язок від студентів, що є одним із пріоритетних напрямків університету.

19.09.2023


Вшанування пам’яті жертв депортацій українців

10 вересня 2023 року, після Божественної Літургії у храмі Покрови Пресвятої Богородиці, що знаходиться у музеї під відкритим небом  Пирогово, відбулося щорічне вшанування пам’яті  жертв депортацій українців з Лемківщини, Західної Бойківщини, Надсяння, Холмщини та Підляшшя, що сталася у період з 1944 по 1951 роки.

На заході доктор історичних наук, професор кафедри філософії, соціології та політології Державного торговельно-економічного університету – Любомир Губицький виступив з доповіддю про результати дослідження теми "Організація допомоги українцям Закерзоння жертвам голодомору 1932-1933 років"

Також виступили представники Товариства "ЛемКиїв" та жіночий ансамбль "Розмарія".

Разом вшановуємо пам'ять тих, хто страждав під час цих трагічних подій і несемо відповідальність за збереження історії.

Нехай цей день нагадає про важливість збереження історії та пам'яті про минуле України. Події минулого мають важливе значення для нашої сучасності і майбутнього.

10.09.2023


Спільне засідання груп забезпечення спеціальностей «Політологія» та «Соціологія»

Групи забезпечення спеціальностей «Політологія» та «Соціологія» кафедри філософії, соціології та політології ФМТП провели спільне засідання.

На зустрічі обговорили актуальні питання методичного забезпечення спеціальностей, а також якісну підготовку до захисту випускних кваліфікаційних робіт. Наші студенти вже налаштовані на серйозну роботу і за літо перечитали більшість рекомендованої літератури, забули навички з використання ChatGPT і запамʼятали магічне слово «антиплагіат».

Тож перша серйозна наукова подорож для студентів розпочалася! А групи забезпечення спеціальностей продовжують свою плідну роботу.

7.09.2023


З днем знань!

Сьогодні розпочинаємо новий рік навчання, і ми з нетерпінням чекаємо на всіх вас в університетській сім'ї. Політологія міжнародних відносин - це захоплююча освітня програма, яка дозволяє краще розуміти складні світові події та взаємовідносини між країнами. Вас чекають цікаві лекції, дослідження, інтерактивні заняття та багато можливостей для саморозвитку.

У нашій університетській спільноті ми прагнемо до досягнення великих висот, тому готуйтеся до цікавих дискусій, вивчення нових аспектів політики і міжнародних відносин, та знайомства з цікавими людьми, які поділяють ваші інтереси.

Нехай цей навчальний рік буде наповнений натхненням, пізнанням та досягненнями! Разом долатимемо всі виклики і робитимемо світ кращим.

 Разом ми зробимо навчання захопливим та корисним!

1.09.2023


Привіт,  першокурсники!

Сьогодні ми щасливі вітати вас в родині кафедри філософії, соціології та політології нашого факультету міжнародної торгівлі та права!

Перший рік студентського життя - це завжди найособистіше та найцікавіше подорож у світ знань, де ви будете розкривати нові горизонти, долати виклики та рости як особистості. Ми горді, що ви обрали саме нас для вашого навчання.

Початок нового навчального семестру - це завжди найкращий час для отримання нових знань, завоювання нових вершин та зустрічі з новими можливостями. Віримо у ваш потенціал і надіємось, що цей семестр принесе вам багато радості від навчання та досягнень.

Нехай ця дорога буде наповнена натхненням, завданнями та новими друзями.

З вірою в вашу перемогу та з найкращими побажаннями в серці,

Кафедра філософії, соціології та політології ДТЕУ

Бажаємо успішного навчання та великих досягнень!

31.08.2023


«Професійна етика державного службовця. Діловий та службовий етикет»

Професійні етика та етикет державного службовця – запорука успішної держави. Адже правила і принципи, що складалися роками, створені для того, щоб ефективно досягати своїх цілей, поважаючи себе і оточуючих. Раді були прочитати лекцію з теми «Професійна етика державного службовця. Діловий та службовий етикет» для апарату Верховної Ради України. Сучасний етикет – це суміш консерватизму і внутрішньої свободи, щоденна робота над собою й інструмент власного позиціонування. Зрештою, правила знати треба навіть для того, щоб подекуди елегантно їх порушувати.

18.07.2023


Перший випуск бакалаврів освітньої програми "Соціологія економічної діяльності"

Вітаємо перший випуск бакалаврів освітньої програми "Соціологія економічної діяльності" кафедри філософії, соціології та політології факультету міжнародної торгівлі та права ДТЕУ!

Хай щастить нашим випускникам! Ви стали першими бакалаврами  освітньої програми  "Соціологія економічної діяльності", і ваш успіх є втіленням нашої спільної величезної праці та старань.

Протягом навчання ви освоїли глибокі знання з соціології, економіки та політичних наук, які незаперечно стануть вам в нагоді в подальшій професійній діяльності. Ви досліджували складні взаємозв'язки між економікою та суспільством, аналізували проблеми та тенденції у сучасному світі. Тепер ви готові вносити свій внесок у розвиток суспільства і допомагати розуміти складні соціально-економічні процеси.

Отримані навички аналізу, дослідження та розуміння соціальних процесів в економіці стануть цінними для компаній, організацій та установ, які прагнуть розуміти своїх споживачів, розвивати ефективні стратегії та впроваджувати соціально відповідальні підходи.

Ми пишаємося вами і впевнені, що ви станете відмінними професіоналами, спроможними вносити позитивні зміни у сфері соціології економічної діяльності. Нехай ваша кар'єра буде повна захоплюючих викликів, успіхів та досягнень.

Нехай ваші знання, досвід і наполегливість завжди підтримуватимуть вас на шляху до досягнення  мрій і підкорення нових вершин.

Пишаємося! Разом до перемоги!

6.07.2023


День вступника у Державному торговельно-економічному університеті

Завжди з  нетерпінням зустрічаємо вступників у Державному торговельно-економічному університеті. Незабаром розпочнеться вступна кампанія

Ми розуміємо, як важливо для вас обрати найкращий університет для здобуття якісної освіти і створення  майбутньої кар'єри.

ДТЕУ - це освітній заклад, який відкриває безліч можливостей для вашого професійного зростання та особистого розвитку.

Залишайтесь з нами та долучайтесь до вступної кампанії ДТЕУ, щоб дізнатися більше про умови вступу, дати вступних випробувань та багато іншого! Слідкуйте за нашими сторінками у соціальних мережах та офіційним веб-сайтом knute.edu.ua - https://knute.edu.ua/fmtp

Не пропустіть можливість приєднатися до  академічної родини ДТЕУ!

 ДТЕУ  - це безліч перспектив та успішних шляхів у майбутньому.

З нетерпінням чекаємо на вас, вступники!

knute.edu.ua (https://knute.edu.ua/fmtp)

24.06.2023


Підсумкова зустріч наставників академічних груп кафедри філософії, соціології та політології

Сьогодні ми хочемо поділитися з результатами, які були досягнуті у роботі зі студентами протягом навчального року на кафедрі філософії, соціології та політології.

Цей навчальний рік був часом незліченних досягнень та цікавих досліджень, завдяки невтомній праці наших талановитих студентів та їхніх відданих наставників. Захоплююча енергія та зацікавленість в наших академічних групах стали справжньою силою, яка сприяла навчанню та розвитку.

Протягом року студенти кафедри філософії, соціології та політології досліджували різноманітні теми, проводили власні наукові роботи та активно долучалися до дискусійних груп. Вони проявили високу самостійність, критичне мислення та здатність до колективної роботи. Завдяки цьому вони досягли вражаючих результатів у своїх студентських проектах, конференціях та публікаціях. Студенти 2 го курсу 5 групи спеціальності ''Соціологія" були номіновані на звання "Краща група факультету".

Кафедра філософії, соціології та політології також пишається своїми наставниками, які з великим захопленням та відданістю підтримували студентів протягом року. Ваша професійна експертиза, наставницькі якості та вміння надихати і підтримувати студентів заслуговують на найвищу похвалу.

Безумовно, навчальний рік був повним викликів, але наші студенти та наставники показали велику стійкість та витримку. Вони зіткнулися з новими ідеями, викликами суспільства та складними дослідницькими завданнями, доводячи, що мають потенціал стати лідерами у своїх галузях.

Ми хочемо висловити щиру вдячність нашим студентам за їхній наполегливий труд та захоплення навчанням.

Дякуємо також нашим наставникам за їхню віддану працю та незмінну підтримку. Ви вкладаєте серце і душу у формування майбутньої генерації дослідників соціологів та політологів.

Нехай наступний навчальний рік принесе ще більше успіхів, досліджень та взаєморозуміння. Разом ми будуємо незабутні академічні спогади та рухаємося вперед до нових досягнень.

23.06.2023


Реалізація практичних компетенцій студентів ФМТП під час вивчення дисципліни «Соціологія»

   Дисципліна «Соціологія» формує практичні компетентності майбутніх спеціалістів щодо знання законів розвитку суспільства  та  проведення кількісних і якісних соціологічних досліджень із застосуванням сучасних методів з метою якісного аналізу та прогнозу розвитку української реальності. У рамках вивчення дисципліни студенти ФМТП Анастасія Хименко (2.4), Валерія Федорчук (2.3а), Ігор Чернявський (2.3а) провели свої власні дослідження з актуальних тем: особливості міграційних процесів у період зовнішніх загроз, соціальні аспекти релігії у сучасному українському суспільстві, соціально-економічні наслідки старіння українського населення в системі зовнішніх факторів та загроз, введення обов’язкової військової служби для жінок. Деякі статті, що були підготовлені на основі цих досліджень, були прийняті до студентської наукової платформи Університету м. Кембрідж, а частина розміщена на електронному науковому  ресурсі «Академія».

21.06.23


Щирі вітання нашим першим бакалаврам спеціальності 054 "Соціологія"  ОП "Соціологія економічної діяльності"!

Наше важливе досягнення - успішний захист кваліфікаційних робіт! Час, який ви вклали у свої студентські роки, досліджуючи соціологію економічної діяльності, неодмінно принесе вам плоди у подальшому. Маємо надію, що отримані   знання та навички будуть вам надзвичайно корисні в кар'єрі.

Ми бажаємо вам нескінченного пошуку нових знань, успіхів у подальшому навчанні, а також безлічі цікавих можливостей для професійного зростання. Нехай ваші майбутні кроки будуть наповнені великими досягненнями та вам випадає чудова можливість зробити світ кращим завдяки своїй соціологічній експертизі.

Вітаємо ще раз і бажаємо великих успіхів на шляху вдосконалення свого потенціалу!

 Чудова робота, бакалаври!

21.06.2023


Підсумки навчального року: про здобутки та  успіхи.

Наші викладачі брали участь у ряді грантових проєктів, що підтверджує їх високий професійний рівень та активну діяльність у науковій сфері.

Успішно були  здобуті гранти для проведення досліджень у таких ключових галузях:
Доктор  історичних наук,  професор  Любомир ГУБИЦЬКИЙ, завдяки гранту, наданого у 2022 р. Консорціумом дослідження та освіти Голодомору Канадського інституту українських студій (Канада, Університет Альберти), працював над збором матеріалів в архівах Львова та Луцька для висвітлення проблеми «Організована допомога голодуючим в Україні українцями Закерзоння в 1932-1933 рр.».                                                       
Пройшов стажування на факультеті «Artes Liberales» (Uniwersytet Warszawski). Коштом стипендії NAWA (Польське національне агентство з питань академічного обміну). Тема дослідження: «Торгівля Речі Посполитої та Гетьманської України у XVIIІ ст.»

Доктори філософських наук  Алла КРАВЧЕНКО та Микола ЛІПІН приймають участь у грантовому проєкті Erusmus+ Jean Monnet  «Creating inclusive University Climate», з 1.10.2022 р. - 2025 р. Цей проєкт має велике значення для формування у адміністративно-педагогічного персоналу розуміння необхідності впровадження нових інструментів управління, рушійними силами яких стане новий комфортний інклюзивний університетський клімат.
Пишаємося своїми викладачами, які плідно працюють над власним науковим розвитком та активно долучаються до грантових проєктів. Їх зусилля спрямовані на постійне підвищення якості освіти та розвиток інноваційних підходів.  Це дозволяє  забезпечити студентам можливість отримати найсучасніші знання та навички, які відповідають вимогам сучасного ринку праці.
Працюючи над грантовими проєктами,  викладачі кафедри сприяють створенню мережі наукових партнерств та співпраці з іншими університетами та науковими установами. Це дозволяє  обмінюватися досвідом, отримувати нові ідеї та поглиблювати наукові знання.

Продовжуємо працювати над новими викликами та завданнями, щоб і надалі розширювати свої наукові досягнення та сприяти у розвитку освіти та науки. 

20.06.2023


Засідання трудового колективу нашої кафедри

Викладачі зібралися разом, щоб обговорити низку важливих питань, пов'язаних з нашим академічним процесом, розвитком кафедри та модернізацією освітнього простору.

Націленість на досягнення, співпраця та інновації - ось ключові аспекти, які зауважила деканеса факультету міжнародної торгівлі та права Юлія Анатоліївна Гончарова.

Пишаємося нашою великою спільнотою, яка долучається до всіх ініціатив та робить кафедру та факультет особливим місцем для навчання та професійного зростання.

Ми впевнені, що ці нові ініціативи та оновлення допоможуть нам досягти ще більших висот! Кафедра філософії, соціології та політології завжди відкрита до нових думок та співпраці!

Не забувайте слідкувати за оновленнями на наших сторінках та долучайтеся  до співпраці. Разом ми створюємо незабутнє навчальне середовище для всіх нас!

19.06.2023.


Дні донора ДТЕУ

Провідний спеціаліст кафедри філософії, соціології та політології Світлана Казмірчук долучилась ще до однієї лінії оборони  - здала кров для наших захисників. Бути донором – це ділитись добро. Допомагаємо разом з ДТЕУ.

14.06.23


День вступника у Державному торговельно-економічному університеті

День вступника у Державному торговельно-економічному університеті - це  освітні програми ДТЕУ, незабутні екскурсії університетом, знайомство з викладачами та студентами, цікаві майстер-класи, огляд навчальних аудиторій та кампусу університету:

* це побачити все на власні очі та вступити на омріяну спеціальність. 
* це  перший крок до своєї мрії.
Обрай  правильний шлях  професійної кар’єри!

10.06.2023


ДТЕУ об’єднує!

Велика родина Державного торговельно-економічного університету - всі покоління випускників, студенти, викладачі, співробітники та наші партнери з року в рік підтримують дружню традицію збиратися разом на Дні Університету. Щиро віримо в нашу перемогу! Разом сила!  До нових зустрічей ДТЕУ!

27.05.2023


Вітання від колективу кафедри завідувача кафедри Кравченко Аллу Анатоліївну з почесною нагородою

Колектив кафедри філософії, соціології та політології щиро вітає доктора філософських наук, професора, завідувача кафедри філософії, соціології та політології Кравченко Аллу Анатоліївну з почесною нагородою нагрудним знаком «Відмінник освіти» Міністерства освіти та науки України!

Пишаємося! Разом до перемоги!

27.05.2023


Зустріч із стейкхолдером

Зустріч із стейкхолдером, провідним фахівцем-практиком, кандидатом математичних наук, доктором філософії, доцентом кафедри теоретичної фізики КНУ ім. Тараса Шевченка Шаповаловим Владиславом Юрійовичем.  На зустрічі були присутні викладачі кафедри, аспіранти спеціальностей «Філософія», «Політологія», «Міжнародна економіка». Зустріч розпочалася зі вступного слова д.ф.н., професора кафедри філософії, соціології та політології Морозова АЮ., який представив аудиторії запрошеного гостя та ввів присутніх у загальне коло проблем метафізики та її актуальності для філософського дискурсу ХХІ ст.  Шаповалов Владислав Юрійович представив  доповідь-презентацію на тему «Метафізична проблема ментального сущого як теоретичне підгрунтя сучасної філософії штучного інтелекту». Доповідь торкалася між-дисциплінарних питань на стику філософії пізнання, філософії науки, математики і кібернетики, і природно викликала жваве обговорення, у якому взяли викладачі та аспіранти. Підсумки зустрічі підвела завідувач кафедри, д.ф.н., професор Кравченко Алла Анатоліївна, зазначивши плідність подібних дискусій як для наукової роботи, так і з точки зору обміну досвідом і співпраці між науковцями ДТЕУ та КНУ ім. Тараса Шевченка.

22.05.2023


A CLOSER LOOK AT UKRAINE: WAR AND TESTIMONIES ON LIFE

З 17 по 30 травня 2023 року відбулася серія лекцій під назвою «A CLOSER LOOK AT UKRAINE: WAR AND TESTIMONIES ON LIFE» у університеті Jaume I в Іспанії. У заході взяли участь викладачі кафедри філософії, соціології та політології, факультету міжнародної торгівлі та права - Наталя ЛИТВИН та Віталій РАЗІЦЬКИЙ.

Під час лекцій були представлені презентації іноземною мовою на такі теми:

1️⃣ "Історичне минуле України в контексті військових подій лютого-березня 2022 року"

2️⃣ "Ніколи не кажи ніколи: свідчення біженців з України"

3️⃣ "Російське військове вторгнення крізь призму європейського вектору розвитку України"

На обговорення виносилися такі питання:

✔️ Революція Гідності

✔️ Анексія Криму

✔️ Військові операції на Донбасі

✔️ Гібридна війна та український досвід протистояння

✔️ Військові злочини РФ у лютому-березні 2022 року

Лекції були записані на відео для подальшого використання у навчальному процесі студентів університету  Jaume I (Іспанія)

Разом  створюємо  свідоме суспільство, поширюємо світло і надію України на шляху до миру та справедливості. Поширюйте цей пост і долучайтесь до обговорення!

10.05.2023


Виховний захід  до Дня пам ’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

Учасники заходу повернулися в далекий 1944 рік, коли в Середню Азію з Криму був відправлений перший ешелон кримських татар і прозвучало страшне слово «депортація», яка скалічила багато людських доль, забрала сотні життів  корінного населення Криму. Багато сімей було розлучено назавжди.

Сьогодні кожен українець розділяє з кримськотатарським народом  біль від трагедії 18 травня 1944 року. Ця дата нагадує, що можна злочинно відібрати в народу його землю, та неможливо відібрати в народу його дух і волю.

Про трагічні сторінки нашої історії від кваліфікованих дослідників кафедри, кандидатів історичних наук: Наталії ГУСЄВОЇ, Олени КРАСІЛЬНІКОВОЇ та Ірини КИЗИМЕНКО.

19.05.2023

Цікавитесь історією та хочете дізнаватись багато нового, запрошуємо на наші тематичні заходи.


Міжнародний студентський круглий стіл на тему «Україна і Європа в XXI столітті: минуле та майбутнє»

«Україна і Європа в XXI столітті: минуле та майбутнє» міжнародний студентський круглий стіл у Державному торговельно-економічному університеті на факультеті міжнародної торгівлі та права спільно з іспанськими колегами університету Jaume I на факультеті історії, географії та мистецтва.

Разом з українськими та іспанськими студентами обговорювали  найактуальніші  питання сьогодення,  що потребують уваги та дослідження.

Україна та Іспанія:

 • спільні  аспекти історії;
 • минуле та майбутнє відносин у Європі;
 • європоцентризм як філософська проблема;
 • від пострадянського покоління до покоління майдану;
 • виклики й інтеграційні перспективи України в контексті російської агресії 2022.

Інтерес до України як держави, її спільної історії з європейськими країнами свідчать про актуальність події та перспективи подальшої співпраці.

Висловлюємо щиру подяку всім учасникам за плідну роботу!

10.05.2023


 

Зустріч зі студентами 4-го курсу спеціальності 052 «Соціологія»

Дуже швидко промайнули 4 роки непростого студентського життя в умовах пандемії та війни, на часі підготовка до захисту бакалаврської дипломної роботи та перспективи вступу у магістратуру за освітньою програмою «Діджитал соціологія». 

Отримання магістерської освіти демонструє високий рівень академічних здібностей та показує здатність до глибокого аналізу інформації, самостійного мислення та дослідницької роботи. Це може бути важливим критерієм при вступі на посади з високими вимогами та в конкурентному середовищі.

Вибір вступу до магістратури є вагомим кроком у поглибленому вивченні обраної галузі, розширенні кар'єрних можливостей і здобутті нових знань, які можуть бути використані для створення значущого внеску у світ соціології та суспільних наук.

Бажаємо нашим студентам досягти поставлених цілей та реалізувати себе на обраному шляху.

09.05.2023


Спільне засідання груп забезпечення спеціальностей третього рівня вищої освіти 033 «Філософія» та 052 «Політологія».

Наукова робота з аспірантами -один з пріоритетних напрямків діяльності кафедри. Об’єднаними зусиллями політологів, соціологів, філософів формується загальна стратегія цієї роботи. Обмін ідеями, мозковий штурм, формування спільної стратегії  - ось загальний формат сьогоднішнього засідання. На засіданні обговорювались проектні напрацювання щодо удосконалення структури дисертаційних досліджень та підвищення якості роботи з аспірантами.

04.05.2023 р.


Круглий стіл на тему «Глобальна загроза миру»

«Глобальна загроза миру». Відбувся студентський круглий стіл на якому обговорювали  найактуальніші  питання сьогодення,  що потребують подальшої уваги та дослідження:

 • - криза міжнародної системи безпеки в контексті сучасної ескалації російської агресії;
 • - геополітична основа зовнішньополітичної системи Кремля;
 • - дослідження безпекового потенціалу української держави в довготривалому протистоянні з Москвою;
 • -російські історичні наративи в інформаційній війні.

Висловлюємо щиру подяку всім учасникам за плідну роботу!

Отримуйте цікаву інформацію та слідкуйте за нашими анонсами.

26.04.2023


Індивідуальний день вступника

Сьогодні учні шкіл Чернігова, Полтави, Рівного, Житомира, Ізмаїлу, Кривого Рогу, Києва та Київської області відвідали Індивідуальний День Вступника в Державному Торговельно-Економічному Університеті, щоб дізнатися більше по спеціальності 052"Політологія" та 054"Соціологія". 
Викладачі кафедри філософії, соціології та політології розповіли майбутнім вступникам та їх батькам про нові освітні програми, активну участь студентів у наукових, мистецьких та спортивних заходах, а також їх досягнення. Вступники мали можливість задати запитання щодо навчання в університеті, організації дозвілля та проживання в гуртожитках. 
Якщо  хочеш дізнатися більше про наш університет, зустрітися з викладачами та представниками приймальної комісії, то пиши нам на kfs@knute.edu.ua. 
Не забудь, що зустріч може відбутись як в офлайн, так і в онлайн форматі. Чекаємо на тебе!

26.04.2023


Дружня сім'я ФМТП! 7 років разом!  Яскраво, щиро, незабутньо!


«Бізнес-етика як засіб налагодження ефективних ділових відносин»

На студентському круглому столі обговорили питання, які  є особливо актуальними в нинішніх умовах і потребують більшої уваги та подальшого вивчення:

 • зміцнення моральності, етичних принципів у соціальній та економічній сферах;
 • формування довіри між бізнес-партнерами;
 • діловий етикет: принципи спілкування з партнерами;
 • національні особливості ділової етики в різних країнах світу та імідж ділової людини.

Висловлюємо щиру подяку всім учасникам за плідну роботу!

Щоб отримувати цікаву інформацію, слідкуйте за нашими анонсами.

12.04.23


Чи можливий трибунал над російськими пропагандистами?

На це питання викладачі кафедри філософії, соціології та політології, світової економіки відповідали разом зі студентами під час круглого столу. Захід відбувся на тему «Інформаційна війна в контексті російської агресії: як пропаганда може стати доказом скоєння воєнних злочинів».

До нас завітала старша аналітикиня групи аналізу гібридних загроз Українського кризового медіа-центру Інна Полянська та розповіла про основні наративи російської пропаганди за 2022 рік.

Студенти підготували відповіді на актуальні проблеми негативного впливу пропаганди та дали практичні поради щодо того, як звичайні українці можуть допомогти у документуванні воєнних злочинів.

Говорили також про інформаційну політику України та ЄС у контексті гібридної війни, оцінювали основні виклики та загрози, а також шукали, як на практиці можна протистояти негативному впливу російської пропаганди.

Дякуємо учасникам круглого столу за участь!

9.04.23


Політологи vs Соціологи: конкуренти чи колеги?

Цим питанням ми задалися на нашому лекторії ДТЕУ.

Соціологи без політологів ризикують ніколи не впливати на суспільні тенденції (і, що гріха таїти, залишаться без багатьох вигідних замовлень).

Політологи без соціологів – наче сліпі кошенята, змушені будувати стратегії тільки на припущеннях (і через це постійно факапити).

Тож дійшли висновку, що політологи та соціологи разом – то любов і плідний союз.

Хочете дізнатися, чому, на думку політологів та соціологів, Гаррі Поттер переміг Волдеморта?

Слідкуйте за нашими заходами!

9.04.23


Вітаємо майбутніх студентів!

Вступники з Кривого Рогу, Херсона, Києва, Стрия, Житомира, Борисполя та інших куточків України відвідали індивідуальний День вступника у Державному торговельно-економічному університеті, щоб дізнатися більше про спеціальності 052 «Політологія» та 054 «Соціологія».

Викладачі розповіли про нові освітні програми, а також про активну участь студентів у мистецьких заходах та спортивних змаганнях.

Майбутні вступники задавали багато питань та проявляли цікавість до нашого університету. Ми віримо, що ДТЕУ допоможе їм здобути гідну освіту та реалізувати свій потенціал.

Майбутні студенти, будемо раді бачити вас в нашій великій родині! Ми чекаємо на нові зустрічі та бажаємо успіхів у навчанні! #ДТЕУ #Політологія #Соціологія #Університет #Освіта #Студентство #Успіхи #ДеньГостинності #AbiTUReinti


Монографія «Життєвий цикл людини»

У березні 2023 року у видавництві Наукова думка побачила світ колективна монографія «Життєвий цикл людини», підготовлена спільними зусиллями авторитетних українських науковців, професорів Державного торговельно-економічного університету, Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв та Національної Академії Наук України. Один з співавторів монографії  - наш  колега, доктор філософських наук, професор кафедри філософії, соціології та політології Морозов Андрій Юрійович. 

Монографія присвячена моделюванню життєвого циклу людини. Сама людина розглядається як відкрита складна система, що самоорганізується. У дослідженні показано, що витоки народження, розвитку, старіння та смерті людини закладаються ще під час виникнення життя як такого і набувають особливостей у ході тривалого еволюційного процесу. У завершальній частині книги викладено філософський погляд на проблеми життя та смерті, а також роль містичного (транс-персонального) досвіду в особистісному духовному  становленні. 

Книга буде цікава усім тим, хто хоче отримати наукові дані щодо складних світоглядних проблем життя і смерті у різних культурах світу.


Екскурсії в ДТЕУ

Відбувся незабутній День вступника у Державному торговельно-економічному університеті! Ми були раді вітати студентів та дізнаватись про їхні враження від студентського життя. Наші представники студентства поділилися своїм досвідом вступу та розповіли про важливі моменти у студентському житті.

Особливо цікавими були майстер-класи від професійних викладачів та екскурсії університетом. Наші найкращі екскурсоводи з кафедри філософії, соціології та політології Світлана Радченко та Світлана Казмірчук провели незабутню екскурсію, показавши найкрасивіші місця нашого університету.

Ми впевнені, що корисна інформація про наші освітні програми та спеціальності допоможуть тобі з вектором вибору майбутньої професії! Приєднуйся до нашої сім'ї та стань частиною найкращої освітньої спільноти в країні! Долучайся до Державного торговельно-економічного університету вже сьогодні!


 

Майстер клас з політології

Навіть ранкова повітряна тривога не завадила ДТЕУ познайомити майбутніх абітурієнтів з Університетом.

Знаєте, що з нашого досвіду проведення майстер-класів в рамках Днів відкритих дверей змінилося за цей рік? Усе більше молоді задається питанням, чим саме можуть бути корисними Україні. І при виборі спеціальності мотивуються відповіддю саме на це запитання.

Так от, вибір освітньої програми «Політологія міжнародних відносин» в ДТЕУ – це можливість безпосередньо вплинути як на політичне майбутнє нашої країни, так і на її позиції на міжнародній арені. Адже піар і адвокація національних інтересів – це до нас.


Виховні зустрічі з куратором – ефективна форма взаємодії між студентами та викладачами на кафедрі філософії, соціології та політології

Дні та тижні навчального семестру у воєнний час промайнули  надзвичайно стрімко і вже настав той момент коли необхідно підводити  підсумки результатів навчання. 27 грудня 2022 року Любомир Володимирович Губицький провів зустріч зі своїми підопічними студентами  3 курсу 5 групи, що навчаються за освітньою програмою «Політологія міжнародних відносин» на факультеті міжнародної торгівлі та права. Подолано всі виклики складного навчального процесу 2022 , попереду Новий рік 2023 і віра в перемогу!

Обговорили життя і навчання в умовах воєнного часу, правила безпеки  під час повітряної тривоги та висловили щирі слова вдячності за високий професіоналізм викладачів кафедрі філософії, соціології та політології та цікаве навчання в ДТЕУ.

З вірою в ЗСУ та взаємними теплими і щирими побажаннями, надією та оптимізмом з Новим роком та Різдвом Христовим!


Зустріч зі студентами 4-го курсу спеціальності 052 «Соціологія»

Між перебоями електропостачання, труднощами з інтернетом, повітряною тривогою, та з величезною вірою в ЗСУ, 23 грудня 2022 року,  кафедра філософії, соціології та політології провела зустріч зі студентами 4-го курсу, майбутніми випускниками бакалаврами  2023.

Приємно поспілкуватися з дорослими , розумними студентами, які чотири роки тому поповнили родину ДТЕУ і обрали освітню програму «Соціологія економічної діяльності». Обговорено багато питань: складнощі навчального процесу в умовах війни, якість успішності за семестр, особливості освітньої програми,  практика та майбутній омріяний диплом. Попереду ще багато справ, серед яких важливе значення має вступ у магістратуру.

Бажаємо нашим талановитим студентам досягти поставлених цілей, реалізувати себе, сягнути досі непідкорених вершин, нехай здобуті знання у нашому університеті  допоможуть піднятися на значно вищий якісний рівень.

Щасливого Нового року!


Спілкування викладачів кафедри з учнями 11 класів шкіл та ліцеїв України

3 грудня 2022 року в межах загальноуніверситетського «Дня відкритих дверей» професором кафедри філософії, соціології та політології Барановським Ф. В. та доцентом тієї ж кафедри Боровською Л.О. була проведена профорієнтаційна робота з учнями 11 класів шкіл та ліцеїв України. Зустріч з майбутніми абітурієнтами проходила онлайн і на ній були присутні учні випускних класів Ніжинської СШ № 1, Київської СШ № 88, Бориспільської СШ № 4, Житомирських ліцеїв № 21 та № 24, Харківського ліцею № 3 та інших навчальних закладів України.

На зустрічі були презентовані спеціальності 054 «Соціологія» ОП «Соціологія економічної діяльності» та 052 «Політологія» ОП «Політологія міжнародних відносин». У доступній формі присутніх було поінформовано про те, де знайти важливу інформацію для вступу в ДТЕУ, ознайомлено з перевагами спеціальностей політологія і соціологія та кар’єрними перспективами майбутніх фахівців, а також з роботою університету в цілому й кращими університетськими традиціями. Зацікавлені школярі отримали відповіді на актуальні для них питання.


СОЦІОЛОГІЯ ЯК НАУКА, ПРОФЕСІЯ ТА СПЕЦІАЛЬНІСТЬ: ДУМКИ І ПОГЛЯДИ ФАХІВЦІВ-СОЦІОЛОГІВ, ВИКЛАДАЧІВ ТА СТУДЕНТІВ СПЕЦІАЛЬНОСТІ 054 «СОЦІОЛОГІЯ»

Цікаві зустрічі зі спеціалістами в галузі соціології в Державному торговельно-економічному університеті продовжуються: черговий корисний   майстер-клас «Професія-соціолог» від професора кафедри філософії, соціології та політології доктора соціологічних наук Мирослави Павлівни Кухти.

«Соціолог має бути активним, він повинен бути публічним – перебувати у гущі подій, звертатися до суспільства, аби знати закономірності суспільного функціонування чи життя і правильно вибирати модель його майбутнього», - зазначила Кухта М.П.

Навчання за освітньою програмою  «Соціологія економічної діяльності» в Державному торговельно-економічному університеті є комплексним, системним, ґрунтовним і таким, що дає можливість реалізувати теоретичні знання у практичній діяльності. Кваліфіковані викладачі працюють зі студентами у сучасному діалоговому стилі, що сприяє становленню фахівців-соціологів як справжніх соціальних аналітиків.


Круглий стіл на тему: «Комунікаційні парадигми сучасності»

28 листопада 2022 р. на базі кафедри філософії, соціології та політології відбувся студентський КРУГЛИЙ СТІЛ НА ТЕМУ: "КОМУНІКАЦІЙНІ ПАРАДИГМИ СУЧАСНОСТІ". Метою круглого столу було висвітлення актуальних питань та перспектив вивчення теорій та практик соціальної взаємодії в умовах динамічних змін сучасних суспільств. Доповіді підготували та презентували студенти 2-4 курсів спеціальності "Соціологія". Піднімалися питання сучасних ризиків та загроз комунікації, гендерної, крос-культурної взаємодії, трансформації комунікаційних практик внаслідок міграційних процесів тощо. Участь в обговоренні важливої теми взяв також професорсько-викладацький склад кафедри. Круглий стіл пройшов на високому рівні в атмосфері жвавого обговорення, незважаючи на усі технічні перешкоди.


ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА ОНЛАЙН КОНФЕРЕНЦІЯ «СОЦІОКУЛЬТУРНІ ТРАНСФОРМАЦІЇ ТА ГЕОПОЛІТИЧНІ ВИКЛИКИ В УМОВАХ БАГАТОПОЛЯРНОГО СВІТУ».

24 листопада 2022 року відбулася ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА ОНЛАЙН КОНФЕРЕНЦІЯ «СОЦІОКУЛЬТУРНІ ТРАНСФОРМАЦІЇ ТА ГЕОПОЛІТИЧНІ ВИКЛИКИ В УМОВАХ БАГАТОПОЛЯРНОГО СВІТУ».

Незважаючи на складну ситуацію в державі, постійні обстріли критичної інфраструктури, перебої зі світлом та інтернетом університет працює та продовжує наукову діяльність.  Конференція стала доброю нагодою для згуртування всіх однодумців, науковців  та студентів. Адже тільки об’єднуючись, ми  переможемо.

Тематика конференції, організованої кафедрою філософії, соціології та політології факультету міжнародної торгівлі та права Державного торговельно-економічного університету, знайшла жвавий відгук у наукової спільноти.

Учасники всеукраїнської науково-практичної онлайн конференції «СОЦІОКУЛЬТУРНІ ТРАНСФОРМАЦІЇ ТА ГЕОПОЛІТИЧНІ ВИКЛИКИ В УМОВАХ БАГАТОПОЛЯРНОГО СВІТУ» представляли свої дослідження у семи секціях за напрямами: «Геополітичні інтереси України у ХХІ столітті», «Суспільні трансформації в умовах багатополярного світу», «Новітні соціальні рухи та форми соціальної самоорганізації.», «Соціальні конфлікти та нерівності», «Політичний вибір та управління суспільними змінами», «COVID-19 як інструмент геополітики», «Україна у світовому політичному вимірі».

Науковий дискурс, творчі підходи, щира зацікавленість, дискусійний характер – ось та атмосфера, в якій проходила робота конференції.

Учасники заходу відзначили його високий науковий та організаційний рівні, інформативність та цікавість доповідей. Проблематика конференції,  співзвучна реаліям сьогодення, які зачіпають усіх як на суспільному, так й  індивідуальному, особистісному рівнях, не залишила байдужим нікого. Було висловлено побажання підтримувати та розвивати роботу конференцій у майбутньому.


Студентський круглий стіл «Шляхами філософії Григорія Сковороди» до 300-річчя з дня народження видатного філософа Григорія Сковороди

Українська земля багата іменами, які змінювали не тільки історію, але й науку, освіту, особистість. Із-поміж видатних постатей, якими пишається український народ, є ім’я Григорія Савича Сковороди, який ввійшов в історію всього світу як самобутня, вільна, незвичайна, потужна особистість яка залишила в історії власне  світоглядне розуміння всесвіту,  світосприйняття  духу, коріння свідомості. В житті та думках Сковороди – вся велич незламного українського народу, його джерело…

23 листопада 2022 року викладачі кафедри філософії, соціології та політології разом зі студентами факультетів ФІТ, ФТМ та ФРГТБ Державного торговельно-економічного університету, які вивчають дисципліну «Філософія», організували та провели студентський круглий стіл «Шляхами філософії Григорія Сковороди», присвячений актуальним питанням творчості видатного філософа.

Під час роботи круглого столу були представлені доповіді студентів, у яких ґрунтовно досліджені концептуальні філософські погляди Григорія Сковороди, зокрема, концепти свободи, любові, щастя, філософської парадигми української кордоцентричної традиції. Крім того, студенти обговорювали питання формування  філософських поглядів мандрівного філософа, а також проблеми збереження культурної спадщини митця  у період військової агресії 2022 р.  Зокрема, була представлена доповідь про руйнування музею Г.С. Сковороди в селі Сковородинівка, що на Харківщині. Доповіді супроводжувалися активним обговоренням і жвавою дискусією.

Щиро дякуємо учасникам круглого столу за плідну роботу!Засідання групи забезпечення спеціальності 033 «Філософія» третього рівня вищої освіти.

21 листопада 2022 року відбулось засідання групи забезпечення спеціальності 033 «Філософія» третього рівня вищої освіти. На засіданні обговорювались питання організації наукової та навчальної роботи аспірантів першого року навчання.

Гарант спеціальності Алла Кравченко ознайомила аспірантів з переліком вибіркових компонент, їх презентаціями та акцентувала увагу на тому, чим може бути корисною кожна дисципліна для проведення наукових досліджень, відповідно до обраних наукових тем. Аспіранти першого року навчання Ігор Кивлюк, Павло Облап, Ярослав Сегень висловили свої побажання щодо вибору дисциплін для включення в план навчальної роботи аспіранта. Вони підкреслили, що вибір дисциплін є достатнім, а їх тематика відповідає дослідницьким інтересам молодих науковців. Наукові керівники підтримали вибір аспірантів.

Професор кафедри Микола Ліпін зорієнтував аспірантів щодо алгоритму подальшої наукової роботи, зазначивши, що їх перший науковий доробок – тези виступів на Всеукраїнській науково-практичній конференції «Соціокультурні трансформації та геополітичні виклики в умовах багатополярного світу» вийдуть друком вже за два дні. Вітаємо з першими кроками в науці!


Зустріч зі студентами 2 курсу 4 групи ФМТП

Виховна робота на кафедрі філософії, соціології та політології реалізується шляхом індивідуальної роботи викладачів зі студентами, де у процесі спільного діалогу з завідувачем кафедри, наставником вирішуються важливі питання навчального процесу в цей нелегкий для країни час.

Напередодні початку сесії та захисту курсових робіт відбулась зустріч зі студентами 2 курсу 4 групи ФМТП, що навчаються за освітньою програмою «Політологія міжнародних відносин».

Були обговорені нагальні питання безпеки на сесії,  та що ж робити, коли на екзамені зникає світло, думки і  враження  студентів від семестру, а найважливіше – це підтримка один одного.

За 9 місяців війни ми звикли знаходити вихід із найскладніших ситуацій, тож і цього разу неодмінно впораємося. Так, усім важко, але ми знаємо заради чого. Освічена молодь — гарантія успішності нашої держави.

Переможемо разом!


Профорієнтаційна робота кафедри філософії, соціології та політології до Вступної кампанії 2023!

9 листопада 2022 року доцент кафедри філософії, соціології та політології ФМТП Горпинич О.В. провела профорієнтаційну роботу серед випускників колегіуму «Елінт»  міста Запоріжжя.

 На онлайн-зустрічі була представлена презентація кафедри по спеціальностях 054 «Соціологія» та 052 «Політологія». Майбутні абітурієнти за посередництва відеоматеріалів ознайомилися з перевагами та можливостями навчання в ДТЕУ,  із матеріальною базою університету, отримали відповіді на актуальні питання щодо освітніх програм, спеціальностей та спеціалізацій та особливостей приймальної кампанії 2023 р.

З радістю чекаємо нових студентів з міста Запоріжжя у сім'ї ДТЕУ! 

Переможемо разом!


Соціолог – сучасна та унікальна професія

10 листопада 2022 року кафедра філософії, соціології та політології організувала зустріч студентів соціологів 4 курсу з молодим фахівцем соціологом Анною Демченко.

Ганна з 2015 по 2020 роки працювала в GfK Ukraine на різних посадах. З 2017 р. робила в віділлі медіа досліджень на посаді асистента менеджера медіа досліджень. З 2021 року вона відкрила свій власний бізнес та працює незалежно як фоп по організації проведення соціологічних досліджень. Її компанія співпрацює з такими провідними організаціями як КМІС, Фактум груп, ІНФО САПІЕНС, Нью Імідж та іншими.

Ганна поділилася своїм досвідом роботи у соціологічних дослідженнях, розповіла як і де сьогодні затребуваний спеціаліст-соціолог. Як знайти перше робоче місце випускнику-соціологу та які вимоги роботодавців сьогодні до співробітників.

Студенти мали змогу задати питання, які їх цікавлять, та отримати фахові відповіді експерта. Бесіда була дуже цікава та корисна майбутнім соціологам.


Студентський круглий стіл «Україна у світовому геополітичному просторі»

16 листопада кафедра філософії, соціології та політології ДТЕУ провела студентський круглий стіл «Україна у світовому геополітичному просторі».

Разом зі студентами та викладачами обговорили роль України в сучасному геополітичному просторі та становленні нової архітектури справедливості.

Який трибунал чекає російських воєнних злочинців, зокрема, пропагандистів❓

Як покарати якомога більше винних у міжнародних злочинах: від натхненників до виконавців❓

Чи відбудеться реформування ООН та чи залежить це від України❓

Шукали відповідь, дискутували, пропонували варіанти.

Дякуємо кожному, хто долучився. Свідома нація - шлях до перемоги


День вступника в умовах offline у Державному торговельно-економічному університеті 5 листопада 2022!

Кафедра  філософії, соціології та політології презентує майстер-класи для майбутніх студентів ОП «Політологія міжнародних відносин» і «Соціологія економічної діяльності». Цікавий майстер – клас про людяність, про перспективи, про неймовірний час великих змін, про креативність в політиці, про прагматизм і творчість - про все це розповіли викладачі кафедри доценти  Міщенко А.М. та Воробйова Г.Ю.

Запрошуємо на освітні програми «Політологія міжнародних відносин» та «Соціологія економічної діяльності»! Чекаємо на нові зустрічі з майбутніми політологами та соціологами!

Працюємо згуртовано, переможемо!


Випускний клас Спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 202 м. Києва у гостях на кафедрі філософії, соціології та політології

Кафедра філософії, соціології та політології  активно проводить профорієнтаційну роботу до Вступної кампанії 2023!

5 листопада 2022 на День вступника Державного торговельно-економічного університету ми запросили випускний клас Спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 202 з поглибленим вивченням природничо-математичних наук Деснянського району міста Києва.

Дні відкритих дверей у ДТЕУ – це чудова нагода особисто  отримати безцінну інформацію з перших вуст!

Майбутні абітурієнти поспілкувалися в дружній атмосфері з завідувачем кафедри проф. Кравченко А.А.  та викладачами кафедри, зокрема доц. Кизименко І.О.  та отримали грунтовні  відповіді на всі питання щодо умов навчання, освітніх програм «Соціологія економічної діяльності» і «Політологія міжнародних відносин» та  відвідали віртуальну  екскурсію університетом.

Навіть у найскрутніші часи родина ДТЕУ – це один злагоджений, ефективний механізм. Переможемо разом!


Профорієнтаційна робота серед абітурієнтів Центру довузівської підготовки

27 жовтня 2022 року доцент кафедри філософії, соціології та політології ФМТП Литвин Н.М. провела на платформі Zoom профорієнтаційну роботу серед абітурієнтів Центру довузівської підготовки. У процесі цієї роботи була представлена презентація кафедри по спеціальностях 054 «Соціологія» та 052 «Політологія міжнародних відносин». Також була показана коротенька онлайн-екскурсія по університету та представлені всі інформаційні документи по даних спеціальностях. На цій зустрічі викладач надала детальну інформацію про вступні іспити на спеціальності 054 «Соціологія» та 052 «Політологія міжнародних відносин», а також розповіла про майбутні фахові професії, які є досить актуальними на сьогоднішній день.


Студентський круглий стіл «Соціологія торгівлі та брендингу»

18 жовтня 2022 року в дружній та творчій атмосфері кафедра філософії, соціології та політології разом з кафедрою маркетингу Державного торговельно-економічного університету провели спільний студентський круглий стіл на тему: «Соціологія торгівлі та брендингу» у режимі онлайн.

В роботі круглого столу під керівництвом професора Шуст Наталії та доцента Федоришиної Ірини взяли участь студенти, викладачі та аспіранти університету.

Під час заходу обговорювались питання споживацької поведінки населення, особливості соціології торгівлі та брендингу. Були розглянуті питання соціальної ролі бренду, бренд-поведінки цільової аудиторії воєнного періоду.

Великий інтерес та зацікавленість учасників круглого столу викликали доповіді завідувача кафедри світової економіки Дугінець Ганни, доцента кафедри адміністративного, фінансового та інформаційного права Гуржій Анни, професора кафедри товарознавства, управління безпечністю та якістю Сидоренко Олени. Активну участь в обговоренні брали кандидат економічних наук Янковець Тетяна, здобувачі вищої освіти, аспіранти: Кравчук Валентина, Кибець Єлізавета, Лагода Дар’я, Малій Марія, Медведєва Катерина, Павлик Соломія, Попадін Владислав, Шаєва Анастісія, Шоломіцька Ксенія. 


Щиро вдячні за проведену цікаву та корисну зустріч!

Усім привіт!

Обравши, спеціальність 054 «Соціологія» та освітню програму «Соціологія економічної діяльності» впевнені та переконані що, спеціальність цікава та перспективна у найближчому майбутньому. Слухаючи лекції з  дисциплін «Загальна соціологічна теорія» та «Історія соціологічної думки», ми  впевнено опановуємо соціологічну науку.

Я, Анастасія, вважаю, що соціологія допоможе мені налагодити комунікацію у суспільстві, знаючи що турбує кожного, проаналізувавши внутрішні та зовнішні фактори, що впливають на нас всіх тут і зараз.

Я, Марія, дотримуюся думки, що, засвоївши певні соціологічні теорії та концепції щодо суспільства, зможу легко передбачати та уникати  проблем, що траплятимуться в житті.

Я, Ангеліна, впевнена, що соціологія допоможе мені краще розуміти потреби людей, це дасть мені бонус при спілкуванні. Адже так, я матиму професійну комунікацію із співрозмовником!

Ось так, кожна з нас вже виділила собі плюси та користь навчання на спеціальності «соціологія»! І ми впевнені, що далі кількість наших аргументів буде тільки збільшуватись!

Дякуємо за увагу!


День гостинності ДТЕУ в Дрогобичі

17 жовтня 2022 р.  кафедра філософії, соціології та політології, яку представляв Губицький  Любомир Володимирович, провела День гостинності ДТЕУ в Ліцеї №3 імені В'ячеслава Чорновола міста Дрогобич, поміж сигналами повітряної тривоги.  Серед учнів обох випускових класів зацікавлення викликали спеціальності факультету міжнародної торгівлі та права, зокрема, політології міжнародних відносин та соціологія економічної діяльності. Слухачі за посередництва презентацій та відеоматеріалів ознайомилися із матеріальною базою університету, отримали відповіді на актуальні питання щодо освітніх програм, спеціальностей та спеціалізацій та особливостей приймальної кампанії 2023 р. З радістю чекаємо нових студентів з міста Дрогобич у сім'ї ДТЕУ! Ми сильні - коли ми разом!Зустріч студентів соціологів з провідним фахівцем у галузі соціології

26 вересня 2022 року на базі кафедри філософії, соціології та політології факультету міжнародної торгівлі та права відбувся виступ провідного фахівця, відомого науковця у галузі соціології, доктора соціологічних наук, професора, старшого наукового співробітника відділу соціальної експертизи Інституту соціології НАН України, заступника начальника відділу моніторингу та соціальних досліджень відокремленого підрозділу Асоціації Triangle Generation Humanitaire Ukraine Клименко Олени Юріївни.

Тематика виступу «Основні питання початківців щодо участі у грантових конкурсах» зустріла жвавий відгук з боку студентів спеціальності «Соціологія». Під час виступу обговорювалися важливі питання: хто такий грантодавець, бенефіціар, з чого починати роботу, які  помилки частіше роблять початківці, як на виграш в конкурсі впливає соціологічна освіта та багато інших.

Студенти мали змогу задати питання, які їх цікавлять, та отримати фахові відповіді експерта. Бесіда була дуже цікава та корисна майбутнім соціологам.


Зустріч студентів соціологів з Головою громадської організації «Міжнародний центр неформальної освіти»

22 вересня 2022 року на базі кафедри філософії, соціології та політології факультету міжнародної торгівлі та права відбулася зустріч студентів соціологів 4 курсу й Голови та засновника громадської організації «Міжнародний центр неформальної освіти», кандидата філософських наук Москаленко Лариси Миколаївни.

Основною темою зустрічі було обговорення  питань працевлаштування випускників спеціальності "Соціологія" в умовах сьогодення. Під час виступу обговорювалися важливі питання навчання в онлайн форматі, перспективи подальшого освітнього, професійного розвитку, життєвої самореалізації студентів. Розглядалися соціологічні дослідження які проводяться громадською організацію з теми працевлаштування молоді.

Студенти соціологи представили на розсуд експерта власне дослідження «Структура працевлаштування студентів-випускників спеціальності «Соціологія», а також взяли участь як респонденти у Всеукраїнському опитуванні «Проблеми працевлаштування молоді в умовах війни».

Тематика зустрічі зустріла жвавий відгук з боку студентів спеціальності «Соціологія». Студенти мали змогу задати питання, які їх цікавлять, та отримати фахові відповіді спеціаліста, долучитися до соціологічного дослідження, а також виступити в ролі експертів.


Сьогодні, 12 вересня, День політолога! Вітаємо всіх політологів та тих, хто цікавиться політичною наукою з професійним святом.

Бажаємо, щоб ваша робота була вам як покликання, а не тільки, як професія. Терпіння, наснаги та постійного самовдосконалення на шляху приборкання бурхливого політичного життя!

Пам'ятайте, що ви робите важливу для країни справу. А всіх зацікавлених у політичному житті, чекаємо у стінах нашого університету на Кафедрі філософії, соціології та політології!


Привіт, першокурснику!

Ми щасливі вітати тебе в родині кафедри філософії, соціології та політології, факультету міжнародної торгівлі та права ДТЕУ

Вітаємо  з першим роком студентського життя

Незважаючи ні на що, ми продовжуємо жити, навчатися та працювати, і починаємо новий навчальний семестр з новими силами і натхнення для теперішніх та майбутніх поколінь!

Бажаємо нових звершень та мирного неба над головою!

З вірою в перемогу та з любов'ю в серці  ДТЕУ кафедра філософії, соціології та політології


Поміж сигналів тривоги в ДТЕУ відбувся День відкритих дверей

20 серпня 2022 р. в ДТЕУ поміж сигналами тривоги відбувся День відкритих дверей.  Серед майбутніх абітурієнтів зацікавлення викликають спеціальності факультету міжнародної торгівлі та права, зокрема, політологія міжнародних відносин та соціологія економічної діяльності. Відвідувачі мали нагоду ознайомитися із матеріальною базою університету, отримали відповіді на актуальні питання щодо освітніх програм, спеціальностей та спеціалізацій та щодо здійснення приймальної кампанії. З радістю чекаємо нових студентів у сім'ї ДТЕУ!


ДТЕУ відкрив свої двері для майбутніх вступників

30 липня у рамках Дня працівників торгівлі ДТЕУ відкрив свої двері для майбутніх вступників. Наближається час подачі документів в університет та отримання бажаного статусу студента.

Особливістю цього дня відкритих дверей була можливість разом  створювати електронний кабінет вступника та подавати електронні заяви на вступ до найкращого університету.

Вступники отримали відповіді  на запитання щодо вступу, побували на  екскурсії університетом, а найголовніше – мали можливість обрати майбутню спеціальність та освітню програму.

Готуємось відновлювати та розвивати рідну країну разом! Все буде Україна


Сьогодні двері ДТЕУ знову відкриті для абітурієнтів.

Наша кафедра презентує майстер-класи для майбутніх студентів ОП «Політологія міжнародних відносин» і «Соціологія економічної діяльності».

Вважаємо, що за міждисциплінарністю та унікальністю — майбутнє України.

Обговорили не лише переваги спеціальностей, а й останні суспільно-політичні новини. То що ж нам чекати після відставки Бориса Джонсона та чому в нашому суспільстві так люблять харизматичних лідерів?

Відповіді шукатимемо в осінньому семестрі в рідному ДТЕУ. Запрошуємо!


Сьогодні в ДТЕУ — День відкритих дверей!

Війна війною, а країні дуже потрібні молоді, амбітні, освічені й пасіонарні фахівці. Тож сьогодні наша кафедральна команда презентувала дві освітні програми: «Політологія міжнародних відносин» та «Соціологія економічної діяльності». Поговорили про предмети, конкурентні переваги та очікування. А ще — трохи пограли, вгадуючи політиків на архівних фото. 

Ласкаво просимо в ДТЕУ!


 

Зустріч з абітурієнтами в рамках проведення Днів гостинності в ДТЕУ

11 червня 2022 р. в ДТЕУ відбувся День відкритих дверей.  Серед майбутніх абітурієнтів зацікавлення викликають спеціальності факультету міжнародної торгівлі та права, зокрема, політологія міжнародних відносин та соціологія економічної діяльності. Відвідувачі мали нагоду ознайомитися із матеріальною базою університету, отримали відповіді на актуальні питання щодо освітніх програм, спеціальностей та спеціалізацій та щодо здійснення приймальної кампанії.

З радістю чекаємо нових студентів у сім'ї ДТЕУ!


День гостинності на кафедрі філософії, соціології та політології ДТЕУ

21 травня 2022 р. кафедра філософії, соціології та політології факультету міжнародної торгівлі та права Державного торговельно-економічного університету організувала День гостинності, до якого долучилися представники випускних класів ліцеїв №3 та №16 м.Дрогобича. У Дні гостинності брали участь завідувач кафедри філософії, соціології та політології професор, д.філос.наук А.А.Кравченко, професор, д.соціол.наук М.П.Кухта, доцент, канд.політ.наук А.М.Міщенко, доцент, канд.іст.наук І.О.Кизименко, доцент, д.іст.наук Л.В.Губицький. Інформація щодо спеціальностей «Політологія міжнародних відносин» та «Соціологія економічної діяльності» викликала жваве обговорення. Майбутніх вступників цікавили питання, пов’язані з розміром оплати за навчання, умов проживання у гуртожитках, розвитку спорту.


Студентський круглий стіл «Етика ділових відносин в постмодерному світі»

18 квітня 2022 року кафедрою філософії, соціології та політології факультету міжнародної торгівлі та права Державного торговельно-економічного університету був проведений студентський круглий стіл «Етика ділових відносин в постмодерному світі». У вступному слові завідувач кафедри Алла Анатоліївна Кравченко передала вітання учасникам від ректора університету Анатолія Антоновича Мазаракі та його слова про те, що в такий складний для країни час ми, університетська родина, студенти та викладачі, злагоджено працюємо з вірою у перемогу та світле майбутнє, в якому знання та навички, отримані в університеті, будуть обов’язково витребувані.

На круглому столі були прослухані виступи  студентів різних факультетів університету, підготовлені під керівництвом викладачів кафедри філософії, соціології та політології: Литвин Н.М., Красільнікової О.В., Радченко С.Г., Гудкова С.О. Серед виступів особливої уваги набули теми: «Етичні проблеми сучасного бізнесу», «Репутаційна криза світових брендів», «Філантропія в сучасному бізнесі», «Професійна мораль як сукупність ідеалів та цінностей професійної поведінки», «Невербальні засоби ділового спілкування та етикет», «Ділова розмова по телефону», «Етичні засоби створення позитивного впливу на роботодавця під час співбесіди», «Діловий етикет - принципи спілкування з діловими партнерами (Бабаєва Каміла – ФТМ, 1-6 група). Актуальність проведення даного круглого столу визначається в конкретизації актуальних питань та перспектив участі молоді в ділових процесах, виявлення чинників, що впливають на активність молоді.

Із заключним словом виступили декан факультету міжнародної торгівлі та права Юлія Анатоліївна Гончарова та проректор з наукової роботи Світлана Володимирівна Мельниченко. В їх словах звучала гордість за наших студентів, котрі, не зважаючи на складні умови воєнного часу, презентували яскраві виступи, що вирізнялись актуальною науковою тематикою, цікавою подачею матеріалу, різноплановістю підходів щодо висвітлення етичних складових ділових відносин як у мирний так і у воєнний час.


Засідання студентського наукового гуртка «Дискурс»

15 лютого 2022 р. в онлайн режимі в рамках діяльності студентського наукового гуртка «Дискурс» відбувся перегляд кінофільму Мартіна Скорсезе “Вовк з Волл-Стріт” (2013).

Головний герой фільму фінансовий брокер Джордан Белфорт – один з найуспішніших і найбагатших людей свого покоління вважає, що у великому бізнесі слід керуватися “великою американською мрією”, прагненням до успіху за будь-яку ціну і будь-якими засобами, не рахуючись ні з якими моральними нормами і навіть правилами пристойності.

Після перегляду фільму відбулося обговорення питань перспектив розвитку моральних цінностей у сучасному бізнес-середовищі. Чи може бізнес бути етичним? Навіщо бізнесмену етика? Бізнес і етика – це поняття взаємовиключні чи взаємодоповнюючі? В якому співвідношенні знаходяться матеріальні та духовні фактори щодо реалізації мети та засобів у підприємницькій діяльності? Що таке етична дилема?

В ході дискусії студенти наводили чимало прикладів на користь того, що етика є необхідною умовою досягнення успіху в бізнесі. Етична поведінка необхідна при здійсненні підприємницької діяльності, неетична ж поведінка, навпаки, веде до гальмування економічної ефективності. Мораль в контексті етики бізнесу, це – чесність, розумні і доцільні правила і норми, тобто ті принципи, які в кінцевому рахунку сприяють економічної доцільності.

Дякуємо нашим студентам за активну участь в обговоренні складних етичних питань та сподіваємося на подальшу активну участь у засіданнях студентського наукового гуртка «Дискурс»!


День відкритих дверей у Державному торговельно-економічному університеті

5 лютого 2022 року відбувся День відкритих дверей у Державному торговельно-економічному університеті.

У сучасних реаліях життя своєчасний і обґрунтований вибір молоддю професії, навчального закладу, набуває все більшого економічного і соціального значення. Кафедра філософії, соціології та політології  щомісяця проводить зустрічі з  абітурієнтами та знайомить їх з випусковими спеціальностями: 054 «Соціологія» (спеціалізація «Соціологія економічної діяльності») та 052 «Політологія» (спеціалізація «Політологія міжнародних відносин»).

Сьогодні майбутні студенти мали можливість відвідати offline - екскурсію університетом, яку проводила доцент Радченко С.Г.,  та online – зустріч з гарантом спеціальності 054 «Соціологія»  професором Кухтою М.П., та  викладачами кафедри доцентами Кизименко І.О. та Красільніковою О.В. Абітурієнти отримали відповіді на поставлені питання: якість навчального процесу, матеріально-технічна база, дисципліни, що вивчатимуться, перспективи обраних професій. 

Спілкування у змішаному форматі розширило можливості абітурієнтів та їх батьків з різних куточків України поспілкуватися наживо з представниками університету, отримати відповіді на свої запитання. Високі вимоги, які кафедра ставить до себе, дозволяють з гордістю презентувати її здобутки та гарантувати якісне навчання впродовж усіх років. 

Дякуємо нашим майбутнім студентам за присутність. Особлива подяка учням та класним керівникам 11-х класів Броварської гімназії імені С.І. Олійника за участь у спілкуванні та змістовні запитання!

До нових зустрічей! 


Зустріч групи забезпечення спеціальності 033 «Філософія» третього рівня вищої освіти, стейкхолдерів та аспірантів кафедри філософії, соціології та політології

10 січня 2022 року відбулась зустріч групи забезпечення спеціальності 033 «Філософія» третього рівня вищої освіти, стейкхолдерів та аспірантів кафедри філософії, соціології та політології.

Під час зустрічі учасники підтримали рекомендації щодо затвердження змін до освітньо-наукової програми третього рівня вищої освіти на 2022-2023 навчальний рік, які надійшли в ході підготовки та обговорення проєкту програми, а саме: враховано рекомендації, надані в експертному висновку Галузевої експертної ради Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти з галузі знань 03 «Гуманітарні науки» у ході акредитації спеціальності 033 «Філософія» та вилучено дисципліну «Логіка» з вибіркових освітніх

компонентів навчальної програми; змінено назву та зміст наукових семінарів «Методологія соціального дослідження» на «Епістемологія соціального», «Суспільна практика соціального пізнання» на «Теорія соціальних практик»; включено в перелік вибіркових освітніх компонентів дисципліну «Європейська цивілізація в контексті глобальних викликів».

Крім того, у ході бесіди, обговорювались питання дотримання академічної доброчесності, можливості формування індивідуальної освітньої траєкторії аспірантами, відповідність програмних результатів навчання тенденціям розвитку спеціальності та ринку праці, рівня задоволеності аспірантами методами навчання та викладання, новітніх тенденцій та напрямків розвитку сучасної філософської думки.


Міжнародне стажування викладачів кафедри філософії, соціології та політології ФМТП

Викладачі кафедри філософії, соціології та політології факультету міжнародної торгівлі і права протягом 2021 року пройшли стажування в іноземних освітніх закладах (онлайн). Так, проф. Кравченко А.А. у червні-липні 2021 р. пройшла стажування в Північному університетському центрі м. Бая-Маре, Румунія; проф. Морозов А.Ю., проф. Кухта М.П., доц. Красільнікова О.В. у лютому-березні 2021 р. пройшли стажування у Вищій Школі бізнесу Національного університету Л’юїса, Польща; доц. Литвин Н.М. у квітні 2021 р. пройшла стажування на базі Посольства Іспанії в м. Варшава; доц. Губицький Л.В. у жовтні 2021 р. пройшов стажування на базі Університету Менделю в Брно (Чехія).  Протягом стажування, викладачі кафедри прослухали лекції, тренінги, практичні заняття іноземних колег та освоїли інноваційні методи викладання в умовах дистанційного навчання.


Засідання соціологічного гуртка КНТЕУ "Sociology in action"

9 грудня 2021 року відбулось чергове засідання соціологічного гуртка КНТЕУ "Sociology in action". Цього разу на зібранні члени гуртка провели дискусію на таку хвилюючу молодь тему як бодіпозитив. Бодіпозитив - це позиція та соціальний рух, який стає все відомішим по всьому світу, залучає все більше прихильників. Засадничою ідеєю цієї течії є те, що всі люди, незалежно від того, як вони виглядають, мають право на базовий комфорт і повагу до себе. Водночас багато людей критикує рух бодіпозитиву, стверджуючи, що він містить внутрішні протиріччя, а деякі його тенденції можуть бути навіть шкідливими для здоров'я. Тож метою нашого засідання було детально розібратися в сутності цього феномену, проаналізувати ключові позиції його апологетів та противників. З власної ініціативи учасники клубу провели невеличке експрес-опитування для з'ясування ставлення студентів КНТЕУ до явища бодіпозитиву. Як виявилось, сукупна більшість опитаної молоді підтримує цей рух, вважає його корисним для фізичного та психічного здоров'я молодого покоління.


Висловлення подяки Радою молодих учених

Рада молодих учених при Міністерстві освіти і науки України на підставі рішення №6 від 10 червня 2021 року (протокол №7) висловила подяку кандидату філософських наук, доценту кафедри філософії, соціології та політології Шепетяк Оксані Тарасівні за всебічну підтримку ініціатив та комплексний чіткий підхід до вирішення тих викликів, з якими сьогодні стикаються вчені з усієї України.


День відкритих дверей в КНТЕУ (листопад 2021 р.)

27 листопада 2021 р. кафедра філософії, соціології та політології провела на платформі Zoom День відкритих дверей – традиційний захід, у межах якого вступники мали змогу отримати необхідну інформацію про спеціальності 052 «Політологія» та 054 «Соціологія» і зробити перший крок до своєї освіти в Київському національному торговельно-економічному університеті.

У роботі заходу взяли участь викладачі кафедри, які знайомили батьків та абітурієнтів не лише з новими напрямами і спеціальностями, а й розповідали про активну участь студентів в загальноуніверситетському житті.

Під час заходу «День відкритих дверей» був справжній ажіотаж, оскільки присутніх було настільки багато, що платформа Zoom не змогла вмістити всіх одразу. На Дні відкритих дверей панувала дружня атмосфера, майбутні абітурієнти та їх батьки задавали багато питань, цікавилися запропонованими спеціальностями.

Майбутні студенти упевнені – вони зробили правильний вибір і КНТЕУ допоможе їм в здобутті гідної освіти і реалізації свого потенціалу. Чекаємо на нові зустрічі.


Круглий стіл на тему «Проблеми філософії політики у творчості Г. Арендт»

26 листопада 2021 року на базі Київського національного торговельно-економічного університету відповідно до зведеного плану проведення науково-практичних конференцій, семінарів та круглих столів, з метою конкретизації актуальних питань та перспектив вивчення творчої спадщини видатного американського філософа Г. Арендт, був проведений круглий стіл на тему: «Проблеми філософії політики у творчості Г. Арендт» (онлайн). На круглому столі обговорювалися різноманітні питання, зокрема: ключові фактори появи тоталітарних режимів у ХХ ст.; моральні проблеми свободи та відповідальності. Окремо наголошувалося на актуальності праць Г. Арендт «Джерела тоталітаризму» та «Банальність зла. Ейхман в Єрусалимі» в сучасних умовах цифрової економіки.

Із вступним словом до учасників круглого столу звернулася завідувач кафедри філософії, соціології та політології доктор філософських наук, проф. Кравченко А.А. Вона наголосила на важливості вивчення спадщини Ханни Арендт на гуманітарних

 спеціальностях, а також зупинилася на темах узурпації влади і насилля, що є ключовими для філософського і політологічного дискурсу кінця ХХ – поч. ХХІ ст. Далі було надано слово учасникам круглого столу – запрошеним гостям та університетській професурі.

Із гостей круглого столу можна виділити виступ доктора філософських наук, професора Рогожи М.М. (КНУ ім. Т.Г. Шевченка), яка в своїй промові «Рецепції творчості Ханни Арендт в сучасному етичному дискурсі» зосередила свою увагу на моральних проблемах суспільств «закритого типу», на особливостях розуміння категорії «свободи» і «права людини» в сучасному західному суспільстві. Потім у програмі круглого столу пролунали блискучі виступи професорів кафедри філософії, соціології та політології – д. соц. наук, проф. Шуст Н. Б. («Відповідальність і  колективна провина»), д. соц. наук Кухти М.П. («Банальність зла» та проблеми свободи за Х. Арендт у вимірі сучасних соціальних процесів»), д. філос. наук Ліпіна М.В. («Філософські мотиви фільму «Ханна Арендт»: правда і міфи»). Своєрідним філософським узагальненням вищезазначених тем став виступ д. філос. наук, проф. Морозова А.Ю. на тему «Раціональність і тоталітаризм».

Усі виступи викликали жваве обговорення та дискусію, тим більше, що у роботі круглого столу взяли участь не лише викладачі, але

й молоде покоління аспірантів кафедри філософії, соціології та політології (Барабаш Р., Об’єдков О.) та студентів 1 та 2 курсів факультетів ФМТП, ФФО та ФРГТБ  - Розумець А.,  Свиридов Д., Дємкіна К., Сезоненко М., Мідяківська В. та інші.  

Підсумки роботи круглого столу «Проблеми філософії політики у творчості Г. Арендт» підвела канд. іст. наук, доц. кафедри філософії, соціології та політології Красільнікова О.В., яка закликала ніколи не забувати трагічні сторінки європейської історії ХХ сторіччя, світові війни і геноциди, насилля та узурпацію влади, концтабори та Голокост, усвідомлюючи причини, які до цього призвели. Доц. Красільнікова О.В. також підкреслила важливість гуманітарної освіти (особливо її етичної та філософської компоненти) у контексті підтримання історичної пам’яті людства, без чого неможливо розвивати сучасне відкрите суспільство знань, побудоване на принципах соціальної рівності, свободи слова та гуманізму. 


НАУКОВА ЗУСТРІЧ СТУДЕНТІВ-СОЦІОЛОГІВ ІЗ ВІДОМИМ ВЧЕНИМ

19 листопада на базі кафедри філософії, соціології та політології відбулася наукова зустріч студентів спеціальності «Соціологія» 1-3 курсу із відомим вченим, стейкхолдером Освітньої програми «Соціологія економічної діяльності», доктором соціологічних наук, провідним науковим співробітником Інституту соціології Національної академії наук України Соболєвою Наталією Іванівною. Під час цієї зустрічі розглядалися наукові здобутки вітчизняних соціологів, перспективи для нового покоління соціологів, можливі напрями досліджень в царині соціології економіки, соціальної психології. Обговорювався актуальний стан українського суспільства, проблемні точки соціальниї взаємодій. Незважаючи на онлайн формат зустрічі, студенти отримали змогу відчути свою приналежність до професійної соціологічної спільноти, отримати мотивацію до подальшого навчання та зростання.


Бачення студентами взаємозв’язку інновацій і традицій у вигляді колажів

В рамках проведення студентського круглого столу «Співвідношення традиції та інновації в сучасному світі» студентам було запропоновано не тільки обговорити соціально-культурні наслідки прискорення інноваційних метаморфоз суспільства, але й візуалізувати своє бачення взаємозв’язку інновацій і традицій у вигляді колажів. З-поміж 40 запропонованих студентами робіт пропонуємо вашій увазі лише частину з них.

Дякуємо за активну участь усіх учасників даного проекту.


Cтудентський круглий стіл на тему «Співвідношення традиції та інновації в сучасному світі»

11 листопада 2021 року кафедрою філософії, соціології та політології Київського національного торговельно-економічного університету проведено студентський круглий стіл на тему «Співвідношення традиції та інновації в сучасному світі». Питання про співвідношення традиції та інновацій у повний голос починає звучати ще в Новий час і залишається актуальним у контексті викликів сьогодення. Людина звертається до традиції тоді, коли відчуває нестачу сталих орієнтирів повсякденного існування, коли економічні, культурні, технічні та політичні інновації розмивають звичний їй світ. Учасники круглого столу обговорили можливості повернення до традицій та ризик як невід’ємний атрибут інновацій, розглянули творчість у її взаємозв’язку із традицію та її трансформацію в контексті панування «креативного руйнування».

Із вступним словом на круглому столі виступили завідувач кафедри філософії, соціології та політології Кравченко Алла Анатоліївна і професор кафедри філософії, соціології та політології Ліпін Микола Вікторович.

У роботі заходу брали участь студенти факультету торгівлі та маркетингу, факультету ресторанно-готельного та туристичного бізнесу, факультету фінансів та обліку, факультету міжнародної торгівлі та права, факультету економіки, менеджменту та психології. Найбільш активну участь у дискусії прийняли студенти: Сезоненко Микита (ФФО, 1 к. 2 гр.) Лаврушко Едуард (ФТМ, 2 к. 32 гр.), Тадля Анастасія (ФЕМП, 2 к. 21 гр.), Кутульська Юля (ФРГТБ, 1 к. 21 гр.), Глушко Анна (ФРГТБ, 1 к. 12 гр.), Парінова Єлизавета (ФРГТБ, 1 к. 12 гр.), Бутенко Вікторія (ФРГТБ, 1 к. 13 гр..), Кащенко Крістіна (ФРГТБ, 1 к. 11 гр.).

Велика вдячність усім студентам за участь у круглому столі, присвяченому проблемам співвідношення традиції та інновації.


Учасники кіноклубу «Промінь» переглянули фільм Рона Говарда «Ігри розуму» (2001)

10.11.2021 в онлайн режимі в межах студентського кіноклубу «Промінь» відбувся перегляд фільму Рона Говарда «Ігри розуму» (2001). Якою є природа людського розуму? До чого призводить абсолютизація розсудкової раціональності? Чи є межа для раціонального розрахунку і що фільм «Ігри розуму» може розповісти про наше повсякденне життя? Всі ці питання виникли під час перегляду фільму і були обговорені на on-line засіданні кіноклубу. Жваву дискусію викликало питання, чому «логічні підстави можна виявити у таємничих рівняннях любові»? Можливо саме в любові знаходяться підстави для перетворення бездушного, нічим необмеженого, калькулюючого розсудку на дійсно розумне мислення, а божевільних, несвідомих пристрастей на людську чуттєвість, яка розгортається у небайдужому відношенні однієї людини до іншої.

Висловлюємо щиру подяку всім учасникам за цікаву і плідну зустріч.


Фото-конкурс світлин «Європейська Україна в моєму об'єктиві»

      У межах проведення заходів щодо реалізації стратегії комунікації у сфері європейської інтеграції на кафедрі філософії, соціології та політології було проведено фото-конкурс світлин «Європейська Україна в моєму об'єктиві», в якому взяли участь  студенти 2-го курсу ФТМ, спеціальності 061 журналістика, спеціалізація «Реклама та зв'язки з громадськістю» та ФРГТБ спеціальності 073 менеджмент,  спеціалізація  «Туристичний менеджмент», що вивчають дисципліну «Культурна спадщина України».

       В результі онлайн - голосування були визначені  переможці, фото-роботи яких були представлені у проєкті  «Photo exhibition».


День відкритих дверей в КНТЕУ

30 жовтня пройшов День відкритих дверей у Київському національному торговельно-економічному університеті. Оскільки надважливий етап у житті кожної людини -  вибір професії та закладу вищої освіти, КНТЕУ щомісяця відчиняється абітурієнтам та знайомить їх з матеріально-технічною базою, майбутніми викладачами, дисциплінами, що вивчатимуться, перспективами обраних професій. 

Кафедра філософії, соціології та політології бере активну участь у комунікації з завтрашніми студентами, адже вона є випусковою за 2-ма (!) спеціальностями: "Соціологія" (спеціалізація "Соціологія економічної діяльності ") та "Політологія". (спеціалізація "Політологія міжнародних відносин")

Спілкування у дистанційному форматі дає можливість абітурієнтам з різних куточків України поспілкуватися наживо з представниками університету, спеціальності, отримати відповіді на свої запитання. Високі вимоги, які кафедра ставить до себе, дозволяють з гордістю презентувати її здобутки та гарантувати якісне навчання впродовж усіх років. 

Дякуємо нашим майбутнім студентам за присутність, участь у спілкуванні та ґрунтовні запитання! До нових зустрічей! 


Участь викладачів кафедри філософії, соціології та політології Київського національного торговельно-економічного університету у IV-му Конгресі соціологічної асоціації України.

28-29 жовтня 2021 року відбулася знакова подія для соціологів – IV Конгрес соціологічної асоціації України на тему: «Трансформація соціальних інститутів в інформаційному суспільстві», де було представлено роботу аж 32 секцій, 5 круглих столів та 2-х дискусійних панелей.

Науково-педагогічний склад кафедри філософії, соціології та політології Київського національного торговельно-економічного університету прийняв активну участь у роботі двох секцій: «Практики споживання в умовах цифровізації суспільства» (Кухта Мирослава, тема: «Між   потребою   і   бажанням:   стилі   споживання у сучасному українському суспільстві) та «Становлення соціології торгівлі та брендингу» - її ідейним натхненником та модератором була доктор соціологічних наук, професор, професор кафедри філософії, соціології та політології Шуст Наталія Борисівна. На секційному засіданні виступили представники кафедри: Шуст Наталія (тема: «Актуальні напрямки соціологічного дослідження торгівлі та брендингу»), Морозов Андрій («Актуальні проблеми територіального брендингу: український контекст»), Федоришина Ірина («Соціальний контекст поведінки споживачів»), Кухта Мирослава («Детермінація стилю життя брендовими пропозиціями»), Лисенко Тетяна («Соціологія торгівлі: виклик цифри»), Барабаш Руслан ( «Сovid-нігілізм як негативний фактор територіального брендингу»).

Представлення результатів досліджень, активні обговорення та дискусії тривали до вечора, тож можна відзначити плідну роботу учасників та надзвичайний інтерес усієї наукової спільноти до даних останніх соціологічних досліджень, особливо в умовах стрімких інституційних змін на фоні цифровізації та інформатизації.


Круглий стіл «Соціологія освіти: проблеми і перспективи»

29 жовтня на базі кафедри філософії, соціології та політології відбувся круглий стіл на тему «Соціологія освіти: проблеми і перспективи». Актуальність заходу обумовлена тим, що важливою віхою у розвитку соціології освіти стає дедалі більша кількість прикладних досліджень, що проводяться ЗВО. Проведення досліджень стає важливим в умовах жорсткої конкуренції в різних університетах, з одного боку, з іншого – необхідністю ЗВО об’єднуватися у пошуках спільних науково-освітніх проєктів, обміну досвідом, створення платформ для стажувань, студентської мобільності тощо. Фокус дослідницької уваги спрямований також на визначення мотивації вступу до закладу вищої освіти, навчальної мотивації, рівня задоволеності навчанням та динаміки його зміни. Метою заходу була конкретизація актуальних питань та перспектив освіти та виявлення особливостей вітчизняного дискурсу в сфері соціології освіти.

Питаннями, винесеними для обговорення були: стан освіти в сучасних соціальних умовах; освітні траєкторії молоді в Україні; перспективи онлайн освіти у сучасних умовах. На круглому столі розглядалися також проблеми підвищення якості дистанційної освіти, адаптації студентів до офлайн навчання, захисту інтелектуальної власності науково-педагогічних працівників в умовах дистанційного навчання, якісних відмінностей між сучасними державними та приватними ЗВО. Не в останню чергу подібні проблеми обумовлені різкими змінами соціального  інституту освіти (пандемією, карантинними обмеженнями і, відповідно, дистанційним навчанням впродовж тривалого часу) та соціально-економічними змінами (за даними різних джерел, майже у 52% наших співвітчизників протягом останнього року знизився рівень доходу).

Участь у круглому столі взяло понад 20 представників ряду університетів, зокрема Київського національного торговельно-

економічного університету, Київського економічного університету ім. В. Гетьмана, ПВНЗ Університету новітніх технологій.

Виступили: Кравченко Алла, завідувач кафедри філософії, соціології та політології, Шуст Наталія, професор кафедри філософії, соціології та політології, Кухта Мирослава, професор кафедри філософії, соціології та політології, Горбова Юлія, директор науково-дослідного інституту соціологічних досліджень КНЕУ імені Вадима Гетьмана, Чайка Віктор, фахівець науково-дослідного інституту соціологічних досліджень КНЕУ імені Вадима Гетьмана, Філик Наталія, доцент, доцент кафедри цивільного права та процесу УДФС, Дубовик Світлана, доцент, доцент кафедри педагогіки та психології КНЕУ імені Вадима Гетьмана, Корват Лариса, доцент кафедри педагогіки та психології КНЕУ імені Вадима Гетьмана, Циганій Світлана, ректор ПВНЗ Університету новітніх технологій та члени кафедри філософії, соціології та політології КНТЕУ.


Зустріч з керівництвом Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М.В. Птухи НАН України

Колектив Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М.В. Птухи НАН України віддавна є хорошим другом Київського національного торговельно-економічного університету. Тож у рамках співпраці завідувач кафедри філософії, соціології та політології Алла Кравченко, гарант спеціальності «Соціологія» Мирослава Кухта і гарант спеціальності «Політологія» Анна Міщенко зустрілися з керівництвом Інституту - директором, академіком Еллою Лібановою, заступником директора з наукової роботи Оленою Макаровою, заступником директора з наукової роботи Олександром Гладуном і вченим секретарем Віктором Черніченко. Говорили про перспективи співробітництва: стажування викладачів, практичну підготовку студентів, спільну участь у дослідницьких проєктах.

І для наших студентів, і для наших викладачів - це можливість отримати корисний досвід, адже у тих напрямках, в яких працює Інститут - дослідження демографії і соціальної економіки, вони найкращі.

Дякуємо Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М.В. Птухи НАН України за гостинність та плідну співпрацю.


Засідання студентського гуртка «Sociology in action»

22 жовтня 2021 року під керівництвом викладача кафедри філософії, соціології та політології, кандидата соціологічних наук Лисенко Тетяни Олександрівни пройшли установчі збори соціологічного гуртка «Sociology in action».

На зустрічі було обговорено основні принципи організаційної діяльності гуртка, які мають базуватися на правилах взаємоповаги та академічної доброчесності. Було затверджено теми для подальших дебатів та соціологічного дослідження. Вибір тем відбувався шляхом демократичного, анонімного голосування студентів, оскільки головна концепція полягає в скеруванні наукового аналізу до явищ, якими справді живе і цікавиться  студентська молодь. Сподіваємось на розвиток щирої наукової зацікавленості до розгляду феноменів соціального світу у подальшому плідному навчанні та студентських дослідженнях.


Круглий стіл на тему «Молодь в політичних процесах сучасної України»

20 жовтня 2021 р. на базі кафедри філософії, соціології та політології відбувся Круглий стіл на тему «Молодь в політичних процесах сучасної України». Основними питаннями, що розглядалися, були: політична активність молоді як умова соціально-політичних трансформацій в Україні; громадянська позиція української молоді; молодь і політика: соціологічний моніторинг; політична освіта в Україні: стан та перспективи.

У роботі Круглого столу взяли участь викладачі кафедри, які викладають дисципліни політологічного спрямування та стейкхолдер, координатор громадської організації «Фонд муніципальних реформ «Магдебурзьке право» Поживанов О.М., який підкреслив, що у періоди трансформацій і

 переломних моментів молодь завжди займала ключові  позиції  в  суспільстві  та  політиці,  будучи  активним  учасником  перетворень, що відбуваються в країні. На політичну поведінку молоді, ступінь її політичної активності впливають як зовнішні фактори, до яких можна віднести обʼєктивні соціально-економічні умови,  політичну  ситуацію  в  державі,  панівний  тип  політичної  культури, особливості  державної  молодіжної  політики,  а  також  незалежні  від  неї внутрішні  чинники,  повʼязані  з  особливостями  молоді  як  соціально-демографічної групи. Названі фактори можуть як сприяти розвитку політичної активності молоді, так й стримувати її.

Доктор політичних наук, професор кафедри філософії, соціології та політології Агарков О.А. наголосив, що молодь є динамічною складовою сучасного українського суспільства, і саме ій належить реалізовувати започатковані в нашій державі реформи та розвинути їх до рівня системних соціально-економічних перетворень. Тому держава, визначаючи шляхи становлення і розвитку суспільства, орієнтується передовсім на молодь, чиї потенціал і знання можуть стати запорукою прогресивного розвитку держави.

Під час роботи Круглого столу панувала дружня атмосфера, велися дискусії, в результаті яких піднімалися питання, що потребують додаткових досліджень.

Висловлюємо щиру подяку всім учасникам за плідну роботу.


В рамках засідання студентського кіноклубу "Промінь" було переглянуто перший фільм "Матриця" (1999 р.)

8 жовтня 2021 р. у коворкінгу "Phygital Hub" напередодні виходу четвертої частини серії "Матриця. Воскресіння" відбулося засідання студентського кіноклубу "Промінь", присвячене перегляду першого фільму "Матриця" (1999 р.). Після перегляду учасники обговорили взаємозв'язок фільму з філософією Ж. Бодріяра, зокрема його концепцією симуляції і симулякрів.