logo
Кафедра економіки та фінансів підприємства
Кафедра економіки та фінансів підприємства
logo
Кафедра економіки та фінансів підприємства
img

Події кафедри

економіки та фінансів підприємства


25.10

Відбулося засідання Всеукраїнського круглого столу «Бізнес та освіта: партнерство в умовах нових викликів», організатором якого була кафедра економіки та фінансів підприємства.
У заході взяли участь 62 особи: викладачі ДТЕУ та інших закладів вищої освіти, представники провідних підприємств України, громадських організацій, студенти, аспіранти. Було заслухано цікаві доповіді щодо напрямів трансформації вищої освіти в контексті євроінтеграції та повоєнного відновлення України; інтеграції цифрових технологій та інноваційних методів викладання в освітній процес; синергії освіти й бізнесу для розвитку трудового потенціалу в умовах воєнного стану.

З вітальним словом до учасників круглого столу звернулася перший проректор з науково-педагогічної роботи ДТЕУ, професор Наталія Притульська, яка відзначила важливість розвитку партнерства освіти і бізнесу та пошуку його нових форматів, що дасть закладам вищої освіти змогу  оперативно і гнучко реагувати на потреби ринку праці.
Генеральний директор директорату фахової передвищої, вищої освіти Міністерства освіти і науки України Олег Шаров окреслив проблеми вищої освіти та пріоритетні напрями реформування цієї сфери в контексті євроінтеграції та з урахуванням вимог воєнного часу. Доповідач розглянув питання організації безпечного освітнього середовища, забезпечення якості вищої освіти, розвитку суб’єктності здобувача освіти, модернізації мережі закладів вищої освіти, отримання державних грантів для здобуття вищої освіти та розвитку її інституційного середовища. Окрему увагу Олег Шаров приділив стратегічним цілям розвитку вищої освіти України на найближчі роки.

Директор Навчально-наукового центру бізнес-симуляції, доцент кафедри економіки та фінансів підприємства ДТЕУ Оксана Трубей поділилася досвідом успішного функціонування у складі ДТЕУ Навчально-наукового центру бізнес-симуляції (ННЦБС), що організовує практичну підготовку здобувачів освіти ступеня «бакалавр» 4 курсу на основі бізнес-симуляції та інших імітаційних освітніх технологій, через відтворення в умовах навчання процесів, що відбуваються в реальній економічній системі. Оксана Трубей презентувала результати активної співпраці здобувачів освіти і викладачів ННЦБС із провідними торговельними компаніями України, втілені у проєктах ритейл-хабів для продажу товарів FMCG. Результативність такої співпраці засвідчив бізнес-ментор одного з проєктів ритейл-хабу, директор з операцій і розвитку торговельної мережі «Антошка» Іван Чивкін

В.о. директора Фонду Президента України з підтримки освіти, науки та спорту Ігор Кречкевич ознайомив учасників круглого столу з програмами, проєктами та ініціативами Фонду, які вже було реалізовано та які заплановано на найближчу перспективу. Доповідач акцентував увагу на важливості підтримки освіти як інструменту підвищення потенціалу бізнесу.
СЕО HR-агенції «UGEN» Марина Джулай презентувала аналітику опитування «Найкращий роботодавець 2024», у якому взяли участь 1760 респондентів – нинішні студенти й випускники закладів вищої освіти. Результати опитування дали змогу визначити найбільш привабливі для молоді сфери для працевлаштування та її очікування від роботодавців.

Професор кафедри економіки та фінансів підприємства ДТЕУ Катерина Багацька поділилася особистим досвідом інформаційно-консультаційної підтримки суб’єктів малого та середнього підприємництва в підготовці пакета документів на отримання державних грантів для започаткування або розвитку власного бізнесу.
Модератор заходу, завідувач кафедри економіки та фінансів підприємства ДТЕУ, професор Ганна Блакита підбила підсумки засідання круглого столу та зауважила, що фундаментом для розвитку трудового потенціалу в умовах воєнного стану та повоєнного відновлення України є відкритість бізнесу для співпраці із закладами вищої освіти з метою підготовки кадрів, професійні знання та навички яких відповідатимуть очікуванням бізнесу.

24.10

Зав. кафедри, проф. Блакита  Ганна, проф. Танклевська Наталія, здобувачі ОП "Агробізнес" другого (магістерського) рівня вищої освіти Посашева Дар`я, Радзіловський Антон, Гаєвська Валерія взяли участь у міжнародному соціально-економічному  форумі "Компетенції майбутнього: виклики та загрози в епоху ШІ" (WSHiV, Познань, Польща)


Під час форуму були обговорені актуальні питання щодо розвитку компетенцій майбутнього, соціальної відповідальності та сталого розвитку, сучасних технологій бізнесу.

11.10

Відбулась лекція-дискусія директора з операцій і розвитку торговельної мережі «Антошка» Івана Чивкіна на тему: «Конкуренція в торгівлі» для студентів ФЕМП 3 курсу 2.2. групи освітньої програми «Економіка торгівлі». Лекцію було організовано в межах дисципліни «Економіка торгівлі» професором Височин І.В.

Дякуємо шановному спікеру за цікаву, змістовну лекцію і практичні кейси та чекаємо на нові зустрічі.

27.08

Відбулась зустріч з Дариною Тамбулатовою - проєктною менеджеркою Бізнес-акселератору  Yep!. Студенти ФЕМП 4 курсу груп 1 та 2 ознайомились з програмами підтримки та фінансування стартапів в Україні та за її межами, що розробляються в рамках дисципліни "Технологія створення стартапу".

07.06

На базі Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського відбувся ІІ тур Міжнародного конкурсу студентських наукових робіт за окремими спеціальностями.

За результатами подвійного сліпого рецензування наукова робота на тему «Цифровізація як передумова ефективного розвитку ритейлу» за спеціальністю 051 «Економіка» здобувача вищої освіти ОС «бакалавр» ФЕМП 3 курсу 3 групи Ксенофонтової А.В. нагороджена Дипломом І ступеня. Співавтор роботи – Блашковська Сандра, Академія Прикладних Наук, м. Конін, Польща. Подяку за підготовку переможця отримала науковий керівник проф. Височин І.В.

Вітаємо студентку та наукового керівника і бажаємо подальших успіхів!

20-24.05

Професор Катерина Багацька взяла участь у викладацькій мобільності за програмою «Еразмус +» у Краківському економічному університеті (Польща). Провела 4 години лекційних та 4 години практичних занять з дисципліни «Управління вартістю підприємства» для студентів спеціалізації «біхевіористичні фінанси» кафедри управління ризиками та страхування. Під час занять було розкрито сучасні теоретичні концепції вартісно-орієнтованого управління в умовах невизначеності та ризику та прикладні форми і методи прийняття інвестиційних рішень  на основі фінансових і нефінансових критеріїв. Додатково було проведено зустріч з магістрами кафедри, під час якої проф. Багацька розповіла майбутнім фахівцям ринку капіталів про стан фінансової системи України під час війни.

У складі делегації науковців від ДТЕУ проф. Багацька взяла участь в Міжнародній науковій конференції «Contemporary Economy in the Face of Economic, Social and Political Crises. Economic, Managerial, Social and Legal Aspects», яка відбувається щорічно в рамках чотиристоронньої партнерської угоди між Краківським економічним університетом, Державним торговельно-економічним університетом, італійським університетом Мессіна та університетом Крагуєвац з Сербії. Доповідь на тему особливостей державної підтримки підприємництва під час війни викликала справжній інтерес серед учасників.

08.05,
14.05

Проф. кафедри економіки та фінансів підприємства Танклевська Наталія  провела лекції на тему «Економічна безпека підприємства» (дисципліна "Економіка підприємства") спільно з польським проф.  Чернявською Тетяною (Університет прикладних наук в Коніні, Польща) для студентів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти 2 курсу факультету міжнародної торгівлі та права групи 2-1, 2-14, 2-15, 2-16 (08.05) і 2 курсу факультету економіки, менеджменту та психології групи 2-10 (14.05).

26.04

Відбувся фінал IV Всеукраїнського студентського конкурсу бізнес-проєктів "Бізнес-трамплін", у якому взяли участь 20 команд-переможців другого етапу конкурсу з різних навчальних закладів України.

Перші місця серед комерційних проєктів посіли команди: Go-Go Lunch Вінницького торговельно-економічного інституту ДТЕУ та Baby-boom Національного медичного університету імені О.О. Богомольця. У номінації "Соціальні проєкти" перемогу здобула команда Віртуальна вічність Державного торговельно-економічного університету.

Докладніше

24-25.04

На базі Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини відбувся другий тур ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт із соціальної та економічної інклюзії у 2023-2024 н.р. 
На конкурс надійшло 172 студентських наукових робіт із 49 закладів вищої освіти. За результатами виступу в онлайн-режимі із використанням сервісу ZOOM студентка ФЕМП 1 групи 1 курсу Ситник А.О. (наукова робота на тему «Соціальне підприємництво в системі забезпечення сталого розвитку та економічної інклюзії») нагороджена Дипломом ІІ ступеня. Подяку за підготовку студентки-переможниці отримала науковий керівник доц. Пашкуда Т.В.

Вітаємо студентку та наукового керівника і бажаємо подальших успіхів!

24.04

Кафедрою економіки і підприємництва Харківського національного автомобільно-дорожнього університету було проведено ІІ тур Всеукраїнського конкурсу дипломних робіт студентів закладів вищої освіти зі спеціалізації «Економіка підприємства».
Розглянуто 138 дипломних робіт (у т.ч. 44 дипломних роботи бакалаврів і 94 дипломних роботи магістрів) із 34 закладів вищої освіти. За результатами ретельного оцінювання дипломних робіт за визначеними критеріями та відкритого обговорення конкурсна комісія визначила кращі роботи цьогорічних дипломників.

Дипломом ІІІ ступеня нагороджена робота Брюхно Оксани (науковий керівник - д.е.н., проф. Височин І.В.). Нагороджені грамотами в номінаціях випускні кваліфікаційні роботи: Боярчук Ірини (науковий керівник - д.е.н., проф. Ситник Г.В.) «за актуальність теми дослідження» та Соловйова Олександра (науковий керівник – к.е.н., доц. Климаш Н.І.) «за доцільне застосування сучасних методів дослідження».


Конкурсна комісія відзначила високий рівень підготовки дипломних робіт, їх актуальність, наукову спрямованість і можливість впровадження практичних розробок, що засвідчує високий рівень підготовки фахівців зі спеціалізації «Економіка підприємства» у закладах вищої освіти України.

Щиросердно вітаємо переможців Всеукраїнського конкурсу дипломних робіт та їх наукових керівників і бажаємо творчої наснаги, нових перемог і професійного зростання!

18.04

Проф. кафедри економіки та фінансів підприємства Танклевська Наталія Станіславівна провела лекцію на тему «Strategic planning of enterprise's activity» спільно з польським проф. Тетяною Чернявською для студентів 2 курсу факультету економічних і технічних наук Університету прикладних наук в Коніні, Польща. 

Лекція пройшла у змішаному форматі.

18.04

Здобувач ОП «Економіка торгівлі» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти Лепетко А.В. (ФЕМП 3 курс 3 група) виступила з доповіддю на тему «Цифровізація економіки як основа інноваційного розвитку суспільства» на пленарному засіданні XVІ Всеукраїнської науково-практичної конференції «Тенденції та перспективи розвитку економіки України в умовах сучасних викликів», яка проводилась на базі Черкаського державного бізнес-коледжу.

Вітаємо Анастасію та її наукового керівника проф. Височин Ірину Володимирівну і бажаємо подальших успіхів!

11.04

Відбулась лекція-дискусія директора з операцій і розвитку торговельної мережі «Антошка» Івана Чивкіна на тему: «Мотивація команди: досвід керівника» для студентів 3 курсу ФЕМП освітньої програми «Економіка торгівлі». Лекцію було організовано в межах дисципліни «Економіка торгівлі» професором Височин І.В.

Дякуємо шановному спікеру за цікаву, змістовну лекцію і практичні кейси та чекаємо на нові зустрічі.

28.03

Відбулась лекція-дискусія начальника відділу управління товарними запасами торговельної мережі «NOVUS» Юрія Марченка на тему: «Управління товарними запасами в FMCG-ритейлі» для студентів 3 курсу ФЕМП освітньої програми «Економіка торгівлі». Лекцію було організовано в межах дисципліни «Економіка торгівлі» професором Височин І.В.

Дякуємо шановному спікеру за цікаву, змістовну лекцію і практичні кейси та чекаємо на нові зустрічі.

27.03

Відбулась щорічна студентська наукова конференція «ПРІОРИТЕТИ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ СУСПІЛЬСТВА». Кафедрою економіки та фінансів підприємства було організовано засідання шести секцій: Інвестиційно-інноваційне забезпечення розвитку країни, галузей та підприємств (керівники секції к.е.н., доц. Стояненко І.В., к.е.н., доц. Терещенко Е.Ю.), Новітні виклики та сценарії розвитку підприємництва в Україні (керівники секції к.е.н., доц. Климаш Н.І., к.е.н., доц. Пурденко О.А.), Фінансові драйвери сталого розвитку підприємства (керівники секції д.е.н., проф. Ситник Г.В., д.е.н., доц. Багацька К.В.), Втрати та перспективи розвитку торгівлі в Україні (керівники секції к.е.н., доц. Ганущак Т.В., к.е.н., доц. Мельник В.В.), Інноваційність розвитку сфери торгівлі (керівники секції д.е.н., проф. Височин І.В., к.е.н., доц. Вавдійчик І.М.), Підприємницький потенціал країн ЄС та України в умовах глобалізації (керівник секції к.е.н., доц. Жук О.С.).

На пленарному засіданні з доповіддю на тему «Агросектор України під час війни: реалії та перспективи» виступила студентка ФЕМП 1 курсу 2м групи ОП «Агробізнес» Гаєвська В.П. (науковий керівник – д.е.н., проф. Танклевська Н.С.).

Вітаємо переможців та їх наукових керівників ! Бажаємо творчої наснаги, нових перемог і професійного зростання!

22.03

Здобувачі ОП «Агробізнес» другого (магістерського) рівня вищої освіти Гаєвська Валерія і Мамзуров Максим, а також першого (бакалаврського) рівня вищої освіти - Сахно Дарʼя, взяли участь у міжвузівській науково-практичній конференції здобувачів вищої освіти і молодих вчених «Соціально-економічний розвиток і безпека України: стан та перспективи», яка проводилась на базі Львівського державного університету внутрішніх справ.




Вітаємо здобувачів і бажаємо подальших успіхів!

24.11

Здобувачі освітньої програми «Агробізнес» бакалаврського і магістерського рівнів взяли участь у 5-му Міжнародному конкурсі студентських наукових робіт з економіки, який проводив Комратський державний університет (Молдова), і отримали дипломи: за 2 місце Гаєвська Валерія з роботою «FINANCIAL MANAGEMENT IN SMALL AND MEDIUM-SIZED ENTERPRISES IN AN UNSTABLE ENVIRONMENT» (наук.керівник - проф. Танклевська Н.С.), 3 місце - Сахно Дар’я «FOREIGN INVESTMENT IN UKRAINIAN AGRIBUSINESS: STATE, PROBLEMS AND PROSPECTS» (наук.керівник - проф. Блакита Г.В.), Баранчук В. Ю. «CURRENT PROSPECTS FOR THE DEVELOPMENT OF VEGETABLE GROWING IN UKRAINE» (наук.керівник - проф. Танклевська Н.С.).

03.11

Відбулась відкрита лекція начальника відділу торгівлі на організованих ринках департаменту торгівельних операцій на ринку електроенергії ДП "ГАРАНТОВАНИЙ ПОКУПЕЦЬ", аспіранта кафедри економіки та фінансів підприємства Максима Пашкуди на тему: «Функціонування ринку електричної енергії в умовах війни» для студентів 4 курсу ФЕМП освітньої програми «Менеджмент антимонопольної діяльності» у рамках вивчення дисципліни "Дослідження та регулювання споживчого ринку"

Дякуємо шановному спікеру за цікаву, змістовну лекцію і практичні кейси та чекаємо на нові зустрічі.

02.11

Відбулась відкрита лекція директора з операцій та розвитку торговельної мережі «Антошка» Івана Чивкіна на тему: «Управління маржинальністю та прибутковістю в торгівлі» для студентів 4 курсу ФЕМП освітньої програми «Економіка торгівлі». Лекцію було організовано в межах дисципліни «Економіка торгівлі» професором Височин І.В.

Дякуємо шановному спікеру за цікаву, змістовну лекцію і практичні кейси та чекаємо на нові зустрічі.

25.10

Відбулося засідання Всеукраїнського круглого столу «Бізнес та освіта: партнерство в умовах нових викликів». Організатором заходу була кафедра економіки та фінансів підприємства.

Докладніше

17.10

Відбувся вебінар від University of Salford Manchester (Великобританія) на тему: Educational Guidance Resources for State University of Trade and Economics. Він пройшов у форматі зустрічі в Teams.

Від кафедри економіки та фінансів підприємства у цьому заході взяла участь доц. Ганущак Т.В.

02.10

Відбулася зустріч студентів 4-го курсу ОП «Економіка бізнесу» та 3-го курсу ОП «Агробізнес» з представниками групи компаній «Агропросперіс»: Олександром Рекалом, директором з логістики, Тетяною Чернишевською, менеджером з персоналу,  Марією Кулик, менеджером з логістики, випускницею ДТЕУ. Захід організовано доцентом кафедри Ганечко І.Г. та гарантом ОП «Агробізнес», професором Танклевською Н.С.

Спікери поділилися досвідом ведення аграрного бізнесу в умовах війни, викликами бізнесу та способами їх подолання. Студенти отримали інформацію про можливості кар’єрного зростання в групі компаній  «Агропросперіс», Марія Кулик розповіла про власний професійний розвиток.
Вдячні шановним спікерам за змістовну зустріч  та початок співпраці заради досягнення спільного успіху.

16.06

На базі Львівського національного університету імені Івана Франка відбувся Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт зі спеціальності «Фінансова екосистема». За результатами оцінювання журі студентка освітнього ступеня «бакалавр» ФЕМП 3 групи 9 курсу Малько Д.Д. (наукова робота на тему «Ділова активність підприємства та шляхи її підвищення») нагороджена Дипломом ІІІ ступеня. Подяку за підготовку переможця отримала науковий керівник доц. Стояненко І.В. 

   

Вітаємо студентку та наукового керівника і бажаємо подальших успіхів!

01.06

Доцент кафедри економіки та фінансів підприємства факультету економіки, менеджменту та психології Жук О.С. пройшла наукове стажування в рамках грантової програми «Volkswagen Foundation» на базі кафедри підприємництва та інновацій економічного факультету Геттінгенського університету імені Георга-Августа(нім. Georg-August-Universität) (м.Геттінген, Німеччина) за темою "Роль фінансового капіталу в новій підприємницькій екосистемі". Термін стажування 06.2022-05.2023. 

   

Під час проходження стажування відбулось ознайомлення з досвідом організації навчального процесу та застосування інноваційних технологій в університетах Європейського Союзу, підвищено кваліфікацію: розширено, поглиблено і вдосконалено професійні компетентності викладача, перейнято європейські методи досвіду провадження науково-дослідної і викладацької діяльності, який інтегровано в навчальний процес ДТЕУ.

25.05

Кафедрою проведено І Міжнародну науково-практичну конференцію «Економіка та безпека бізнесу в ХХІ столітті», що об’єднала понад 70 освітян, науковців закордонних та вітчизняних закладів вищої освіти, структурних підрозділів ДТЕУ, представників підприємств, державних установ, зокрема університету Казимира Великого в Бидгощі (Польща), Університету Ржешова (Польща), Коледжу комп’ютерних наук та інформатики eMpiricom (Боснія і Герцеговина), Університету бізнесу та технологій, Тбілісі (Грузія), Університетського коледжу бізнесу, Тирана (Албанія), Університету Неаполя, Неаполь (Італія), Спілки підприємців малих, середніх і приватизованих підприємств України.

Учасники висловили впевненість у перспективах гіпотез і пропозицій, висвітлених досвідченими науковцями та практиками щодо напрямів підтримки  економіки та бізнесу під час воєнного стану, шляхів їх відновлення та розвитку у післявоєнний період, а також сподівання щодо продовження плідної співпраці науковців ДТЕУ з колегами для обміну набутими знаннями та досвідом задля досягнення сталого розвитку національної економіки в глобальному світі, наближаючи перемогу.

10.05

Відповідно до наказу № 470 від 16.02.2023 було проведено перший тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей у 2022/2023 навчальному році. У конкурсі взяли участь роботи студентів таких освітніх програм:

  • Економіка бізнесу (спец. 051 "Економіка"),
  • Економіка торгівлі (спец. 051 "Економіка"),
  • Корпоративні фінанси (спец. 072 "Фінанси, банківська справа та страхування").

Вітаємо студентів та їхніх наукових керівників! Бажаємо подальших успіхів і мирного неба.

04.05

На базі Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу відбувся ІІ етап Міжнародного конкурсу студентських наукових робіт «Управлінські, соціальні та поведінкові науки у реалізації засад сталого розвитку».

За результатами виступу в онлайн режимі із використанням сервісу ZOOM студентка ФЕМП 3 групи 3 курсу Прокопенко С.-М. В. (наукова робота на тему «Цифрова трансформація ритейлу: сучасний стан та повоєнні перспективи») нагороджена Дипломом ІІІ ступеня. Подяку за високий рівень фаховості, плідну наукову працю та підготовку переможця отримала науковий керівник проф. Височин І.В.

     

Вітаємо студентку та наукового керівника і бажаємо подальших успіхів!

03.05

Відбулась щорічна студентська наукова конференція «ПРІОРИТЕТИ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ СУСПІЛЬСТВА». Кафедрою економіки та фінансів підприємства було організовано засідання чотирьох секцій з такою тематикою:

  • Пріоритети розвитку бізнесу у відновленні економіки України (керівники секції: доц. Зубко Т.Л., доц. Ганущак Т.В.),
  • Адаптаційний потенціал торговельного бізнесу в кризових умовах (керівники секції: проф. Височин І.В., доц. Стояненко І.В.),
  • Фінансові драйвери розвитку підприємств (керівники секції: проф. Барабаш Н.С., проф. Богма О.С.),
  • War and business: adaptation, revival, development (керівники секції: доц. Вавдійчик І.М., доц. Жук О.С.). 

На пленарному засіданні з доповіддю на тему «Людський капітал в умовах війни» виступила студентка ФЕМП 3 курсу 3 групи ОП «Економіка торгівлі» Прокопенко С.-М. В. (науковий керівник – проф. Височин І.В.).

Вітаємо переможців та їхніх наукових керівників! Бажаємо творчої наснаги, нових здобутків та професійного зростання.

28.04

Відбувся V Всеукраїнський студентський конкурс бізнес-проєктів «Бізнес-трамплін».
У фіналі взяли участь 18 команд студентів, які презентували свої комерційні та соціальні проєкти.

Докладніше

21.04

Відбувся ІІ тур Всеукраїнського конкурсу дипломних робіт студентів закладів вищої освіти зі спеціалізації «Економіка підприємства» (на базі Харківського національного автомобільно-дорожнього університету), під час якого розглянуто 135 дипломних робіт (у т.ч. 46 дипломних робіт бакалаврів і 89 дипломних робіт магістрів) із 30 закладів вищої освіти. Серед переможців конкурсу були роботи випускників ДТЕУ:  

  • дипломом ІІІ ступеня нагороджена робота Гутник Поліни (науковий керівник - д.е.н., проф. Блакита Г.В.);
  • нагороджені грамотами в номінаціях дипломні роботи: Верчак Анастасії (науковий керівник - д.е.н., проф. Блакита Г.В.) «за наочне представлення результатів дослідження» та Слободенюка Арсенія (науковий керівник - д.е.н., проф. Ситник Г.В.) «за ґрунтовне теоретичне дослідження».

Щиросердно вітаємо переможців Всеукраїнського конкурсу дипломних робіт та їхніх наукових керівників і бажаємо творчої наснаги, нових перемог і професійного зростання!

03.04

Відбулася відкрита лекція співвласника та директора ТОВ «КЛЕВЕР ДЕСІЖН», юриста-консультанта ТОВ "ЕКВІДЕС КЛАБ" Валентина КАЧИНСЬКОГО на тему: «Оподаткування підприємницької діяльності в Україні» для студентів 3 курсу ФЕМП освітніх програм «Економіка бізнесу» та «Корпоративні фінанси». Лекцію було організовано в межах дисципліни «Економіка підприємства» доцентом Стояненко І.В.

Дякуємо шановному спікеру за цікаву, змістовну лекцію і практичні кейси та чекаємо на нові зустрічі.

23.03

Відбулася відкрита лекція директора з операцій та розвитку торговельної мережі «Антошка» Івана Чивкіна на тему: «Управління товарооборотом у мережевому ритейлі» для студентів 3 курсу ФЕМП освітньої програми «Економіка торгівлі». Лекцію було організовано в межах дисципліни «Економіка торгівлі» професором Височин І.В.

Дякуємо шановному спікеру за цікаву, змістовну лекцію і практичні кейси та чекаємо на нові зустрічі.

09.03

Відбулася відкрита лекція комерційного директора торговельної мережі «Фокстрот» В’ячеслава Склонного на тему: «Управління товарними запасами у великій торговельній мережі» для студентів 3 курсу ФЕМП освітньої програми «Економіка торгівлі». Лекцію було організовано в межах дисципліни «Економіка торгівлі» професором Височин І.В.

Дякуємо шановному спікеру за цікаву, змістовну лекцію і практичні кейси та чекаємо на нові зустрічі.

07.03

Відбулася зустріч зі співзасновником проєкту TEMB Military Богданом Кулинком, під час якої він поділився власним досвідом створення стартапу в умовах воєнного стану та надав змістовні відповіді на усі запитання зацікавлених учасників. 

Захід було організовано доцентом Пурденко О.А. 

07.03

Проведено гостьову лекцію для студентів ФМТП 3 курсу 1-2 гр. (спеціальність «Міжнародна економіка») за участю Михайла Верескуна (завідувач кафедри Soft Skills, директор інституту сучасних технологій ДВНЗ «Приазовський державний технічний університет», доктор економічних наук, професор, академік Академії економічних наук України, академік Міжнародної кадрової академії, сертифікований бізнес-тренер і лайф-коуч). Тема: «Коучінговий підхід в управлінні персоналом»

Дякуємо шановному спікеру за цікаву, змістовну лекцію.
Захід організовано в межах дисципліни «Економіка підприємства» професором Богмою О.С. 

28.02

Відбулася відкрита лекція на тему: "Практика управління товарними ресурсами в торговельній мережі NOVUS" для студентів ФЕМП освітньої програми «Економіка торгівлі». Спікерами від ТОВ “НОВУС УКРАЇНА” були: начальник відділу групи товарів “Швидкопсувних харчових продуктів”  Валерій Нечитайло та начальник відділу управління товарними запасами Олексій Піскунов. Захід організовано в межах дисципліни «Економіка торгівлі» професором Височин І.В. 

Дякуємо шановним спікерам за цікаву, змістовну лекцію і практичні кейси та чекаємо на нові зустрічі.
Дякуємо за сприяння в проведенні заходу Наталії Бадьоровій - начальнику відділу навчання та оцінки персоналу, випускниці нашого університету!

20.02

Відбулася відкрита лекція випускника кафедри, керівника амбулаторного департаменту ТОВ «Б. БРАУН МЕДІКАЛ УКРАЇНА», Богдана Флорова на тему: «Прогнозування кон’юнктури товарного ринку: практика сьогодення» для студентів 3 курсу ФЕМП освітньої програми «Економіка бізнесу» . Лекцію було організовано в межах дисципліни «Економіка підприємства» доцентом Стояненко І.В. 

Дякуємо шановному спікеру за цікаву, змістовну лекцію і практичні кейси та чекаємо на нові зустрічі.

02.02.2023

Студенти нашого університету: Федотов Андрій, Баштовий Іван, Кулинко Богдан, Астаф‘єва Вікторія та Гарбар Антон розробили проєкт TEMB Military, що має на меті пришвидшити надання допомоги військовим у госпіталях та на фронті. Завдяки технологічним жетонам з QR міткою кожен військовий зможе бути впевненим у якісній та швидкій допомозі, адже всі його дані збережені в одному місці.

Щодня наші захисники піклуються про нас, тримаючи оборону. Настав наш час потурбуватись про них. Переходьте на профіль проєкту та дізнавайтесь більше про те, як допомогти своїм рідним, друзям та знайомим виконувати свою роботу на фронті ще якісніше!.

05.12-07.12

Відбувся захист випускних кваліфікаційних робіт студентів, що здобувають освітній ступінь «магістр» за освітніми програмами кафедри.

Не зважаючи на складні умови, захист в екзаменаційних комісіях відбувся відповідно до затвердженого розкладу. Майбутні магістри продемонстрували високий рівень теоретичної та практичної підготовки.

07.10

Кафедра економіки та фінансів підприємства 28, 30 вересня та 5, 7 жовтня провела науковий семінар на тему: «Роздрібна торгівля. Ключові показники ефективності» для керуючих магазинами, керівників та інших працівників ТОВ «НОВУС УКРАЇНА». Спікер: Ірина Височин, доктор економічних наук, професор.

Докладніше

04.10

В рамках Career Week-2022 для студентів 1 та 2 курсу освітньої програми Аграрний бізнес було організовано майстер клас: "Лайфхаки агробізнесу: Виробництво сублімованих фруктів, ягід, овочів". Спікер: Юлія Майстренко, співзасновник проекту ТМ IBerries.

Організатор заходу - доцент кафедри економіки та фінансів підприємства Ганущак Т.В.

03.06 - 16.06

Викладачі кафедри провели серію із шести днів вступника в режимі он-лайн. В організації профорієнтаційних заходів взяли участь: проф. Богма О.С., доц. Сілакова Г.В., ст. викл. Пашкуда Т.В., доц. Стояненко І.В., доц. Кондратюк О.І.,  доц. Жук О.С., доц. Лаптєва В.В.

Майбутніх вступників проінформували про історію створення і розвитку ДТЕУ, його організаційну структуру, матеріально-технічну базу, факультети, спеціальності та спеціалізації, за якими ведеться підготовка здобувачів  освітнього ступеня бакалавр, в тому числі і на кафедрі економіки та фінансів підприємства. Розповіли по умови та особливості вступу до ДТЕУ у 2022 році, можливості продовження навчання в магістратурі та організацією студентського позанавчального життя.

29.05

Зі святом, дорогий ДТЕУ!
Кафедра економіки та фінансів підприємства долучилась до участі в святкуванні Дня Університету.
Були проведені екскурсії кампусом для абітурієнтів з викладачами кафедри та організовано майстер-клас "Економічний турнір".

Дякуємо усім, хто долучився.

19.05

На базі Одеського національного економічного університету відбувся фінальний етап Всеукраїнського професійного творчого конкурсу стартап проєктів серед студентської молоді у 2021 - 2022 н.р., у якому відзначилися студенти ДТЕУ під науковим керівництвом доц. Пурденко О.А.

    

Вітаємо переможців!

18.05

На факультеті економіки, менеджменту та психології проведено студентську наукову конференцію «Пріоритети соціально-економічного розвитку суспільства в умовах війни та післявоєнний період» в дистанційному режимі. У рамках заходу працювало 12 секцій, 3-ма з яких керували провідні науковці кафедри економіки та фінансів підприємства.

Конференція проводилась в режимі публічних дискусій на пленарному та секційних засідання, відзначено високий рівень підготовки доповідей доповідачами під професійним керівництвом наукових керівників.

26.04 - 12.05

Викладачі кафедри провели серію днів гостинності в режимі он-лайн. В організації профорієнтаційних заходів взяли участь: зав. кафедри, проф. Блакита Г.В., проф. Барабаш Н.С., ст. викл. Пашкуда Т.В., доц. Стояненко І.В., доц. Кондратюк О.І.,  доц. Пурденко О.А., доц. Гейдор А.П., доц. Трубей О.М., доц. Ганечко І.Г., ст. викл. Блаженко С.Л., доц. Терещенко Е.Ю., доц. Андрєєва В.Г.


Студентів проінформували про умови вступу до ДТЕУ у 2022 році, а також надали інформацію про спеціальності та матеріально-технічну базу університету.

07.05

Для студентів ФЕМП 4 курсу в рамках дисципліни «Корпоративні фінанси» доцентом кафедри Сілаковою Г.В. була організована відкрита лекція на тему: «Аналітика даних за допомогою інструменту POWER BI».

Лекцію провела к.е.н., доцент, аналітик рішень ПрАТ "ФРАКТАЛ АНАЛІТИКС" Олена Матусова.

25.04

Для студентів ФЕМП 3 курсу спеціалізації «Менеджмент персоналу» в рамках дисципліни «Економіка і фінанси підприємства» професором кафедри Богмою О.С. була організована відкрита лекція на тему: «Використання Soft Skills для підвищення особистої ефективності в умовах воєнного конфлікту».

Лекцію провів завідувач кафедри Soft Skills ДВНЗ «Приазовський державний технічний університет», д.е.н., професор, академік Академії економічних наук України, Міжнародної кадрової академії, сертифікований бізнес-тренер і лайф-коуч Михайло Верескун.

20.04

З метою обговорення актуальних питань функціонування ритейлу, забезпечення продовольчої безпеки України в умовах воєнного стану та пошуку шляхів подальшого розвитку роздрібної торгівлі у поствоєнний період, відбувся круглий стіл  «Ритейл: виклики війни». Кафедра економіки та фінансів підприємства була одним з організаторів цього заходу.

Докладніше

11.04

Для студентів ФТМ 2 курсу спеціалізації «Реклама і зв’язки з громадськістю» в рамках дисципліни «Економіка підприємства» професором кафедри Богмою О.С. була організована відкрита лекція на тему: «PR підприємства. Роль Персонального бренду власника та топ менеджерів».

Лекцію проводила PR-експерт, СЕО «Європейської асоціації програмної інженерії» Любов Мочалова.

14.02

Доцентом кафедри Кондратюк О.І. проведено в он-лайн режимі день гостинності для для студентів 4 курсу Уманського гуманітарно-педагогічного фахового коледжу ім. Т.Г. Шевченка.

Студентів проінформували про умови вступу до ДТЕУ у 2022 році, а також надали інформацію про спеціальності та матеріально-технічну базу університету.

25.01.2022

Під керівництвом доцента кафедри Пурденко О.А. резиденти Бізнес-інкубатора КНТЕУ представили проєкт у півфіналі всеукраїнського конкурсу стартапів Student Startup Battle. 

Проєкт студентів КНТЕУ був відібраний з 98 проєктів та допущений до півфіналу конкурсу.

26.11

Відбувся фінал ІV Всеукраїнського студентського Конкурсу бізнес-проєктів «БІЗНЕС-ТРАМПЛІН» 

Докладніше

04.11

В рамках курсу "Технологія створення стартапу" для студентів 2 курсу ФЕМП та резидентів стартап-клубу КНТЕУ за сприяння проф. Височин І.В. відбулася мотиваційна лекція на тему: "Оцінка вартості стартапу", яку провів Михайло Попчук – випускник КНТЕУ, співзасновник та CEO міжнародної IT-компанії з автоматизації обліку та продажів Saldo Apps (компанія має 5 продуктів та понад 20 000 тис. користувачів по всьому світу). 

Дякуємо за інсайти, було повчально та цікаво!

02.11

В рамках дисципліни "Технологія створення стартапу" для студентів ФЕМП 2 курсу проведено зустріч з керівником Інжинірингової школи Noosphera Сергієм Веретюком.


    

Дякуємо за атмосферну і цікаву лекцію!

27.09

За сприяння кафедри економіки і фінансів підприємства в рамках дисципліни "Економіка підприємства" для студентів третього курсу спеціалізації "Корпоративні фінанси" відбувся практичний тренінг на тему "Системне управління як ключовий фактор підвищення ефективності діяльності підприємства", який проводив Калита Тарас Петрович (Керівник ТОВ "КПЯ "СИСТЕМИ", Українська асоціація досконалості і якості).


    

Були обговорені питання системного управління підприємством та його складові: процесний підхід, управління ризиками, моніторинг та удосконалення економічної діяльності підприємства. Особливий інтерес викликав експеримент з червоними намистинами Е. Демінга. Студенти мали  змогу безпосередньо, на власному досвіді застосувати практичний підхід до визначення та оцінки ризиків, які притаманні підприємству в сучасних умовах господарювання. Дуже дякуємо шановному Калиті Тарасу Петровичу за цікавий та насичений тренінг!

20.05

19-20 травня 2021 року в КНТЕУ відбулася ХІ Міжнародна науково-практична конференція на тему: «Проблеми та перспективи розвитку підприємництва в Україні». Організатор заходу - кафедра економіки та фінансів підприємства.
Докладніше

 

Програма конференції

Збірник тез

27.04

На базі Харківського державного університету харчування та торгівлі відбулася підсумкова науково-практична конференція Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей у 2020/2021 навчальному році зі спеціалізації «Економіка та управління в сфері торгівлі». Найкращою визнана наукова робота студентки кафедри економіки та фінансів підприємства КНТЕУ Агати Хмари.


 

 Докладніше

Щиро вітаємо переможниць конкурсу та їхніх наукових керівників і бажаємо подальших наукових досягнень!

22.04

На базі Харківського національного автомобільно-дорожнього університету було проведено ІІ тур Всеукраїнського конкурсу дипломних робіт студентів закладів вищої освіти зі спеціалізації «Економіка підприємства». Серед переможців випускні кваліфікаційні роботи студентів кафедри економіки та фінансів підприємства КНТЕУ.


 

 Докладніше

Пишаємося нашими переможцями, вітаємо наукових керівників і бажаємо подальших професійних успіхів!

21.04

Вітаємо переможців II етапу Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з дисципліни "Економіка підприємства":
     - Гриценко Владислава (наук. керівник - професор І.В. Височин). Тема роботи: "Оцінювання результативності діяльності підприємства торгівлі";
     - Симоненко Інну (наук. керівник - доцент І.Г. Ганечко). Тема роботи "Діджиталізація послуг як фактор збільшення доходів підприємства торгівлі".


 

Пишаємося здобутками студентів та їхніх наукових керівників!

22.02

Відбулася відкрита лекція за участю засновника першого в Україні онлайн продуктового супермаркету Foodex24 Владислава Савченко на тему: «Перспективи розвитку e-commerce ринку в Україні. Нові гравці, які змогли» з дисципліни "Економіка підприємства"  для студентів 2 курсу спеціальності "Інженерія програмного забезпечення". Організатор заходу - доцент кафедри економіки та фінансів підприємства Лаптєва В.В.


 

15.02

В рамках дисципліни «Технологія створення стартапу» для студентів 1 курсу ФІТ відбулася відкрита лекція з керівником Інжинірингової школи асоціації Noosphere Сергієм Веретюком на тему: «Idea management». Організатор заходу - доцент кафедри економіки та фінансів підприємства Пурденко О.А.


 

На лекції студенти дізнались про основи дизайн-мислення та основні тренди в генерації ідей, ознайомились з основними успішними стартапами реалізованими в рамках роботи асоціації.

27.11

В Київському національному торговельно-економічному університеті відбувся студентський Конкурс бізнес-проєктів «БІЗНЕС-ТРАМПЛІН», організатором якого вже шостий рік поспіль є кафедра економіки та фінансів підприємства. У Конкурсі взяли участь 35 команд студентів, які представили 31 комерційний та 4 соціальних проєкти.


 

Докладніше

12.11

У межах проведення Днів торгівлі за ініціативи кафедри економіки та фінансів підприємства відбулася зустріч викладачів та студентів різних факультетів КНТЕУ  із представниками торговельної мережі АШАН. Тематика зустрічі  - «Ритейл в умовах карантину: проблеми та можливості»

 

Образцова Тетяна, директор по персоналу ТЦ «Ашан Rive Gauche» та Ященко Дмитро, директор по персоналу ТЦ «Ашан Чернігівська»  поділилися практикою адаптації ритейлу до нових кризових умов, розповіли про трансформаційні зміни бізнес-моделі компанії, які відбулися в поточному році. 

Партнери університету відповіли на низку запитань, при цьому студенти цікавилися можливістю працевлаштування, проходження практики, вимогами до потенційних працівників та соціальною діяльністю компанії. Вдячні компанії-партнеру АШАН за співпрацю та чекаємо нових зустрічей,  спікерів, знань  та вражень!

04.11

У межах проведення Днів торгівлі за ініціативи кафедри економіки та фінансів підприємства відбувся майстер-клас з використання прикладного рішення «YouControl» Тема: Інноваційна діяльність підприємств України з використанням сучасного програмного забезпечення з дисципліни "Економіка підприємства"  для студентів 3 курсу спеціальності "Право" Майстер-клас проводив Михайло Кольцов, тренер з продукту. 

 

Майстер-клас був організований доцентом кафедри економіки та фінансів підприємства Лаптєвою В.В.

26.10

Відбулося відкрите заняття з дисципліни "Економіка і організація інноваційної діяльності" для студентів 4 курсу ФЕМП 1 гр. за участю засновника міжнародної групи IT компаній "Powercode" та онлайн супермаркету "Foodex 24" Владислава Савченка

 

Заняття було організоване доцентом кафедри економіки та фінансів підприємства Пурденко О.А.

15.10

На базі кафедри відбувся круглий стіл на тему "Підвищення якості фінансово-економічної підготовки фахівців для сфери підприємництва в Україні", у якому взяли участь представники державних та громадських організацій, освітніх установ та бізнесу. Загальна кількість учасників перевищида 100 осіб. На початку вітальним словом виступила перший проректор КНТЕУ, д.т.н., проф. Притульська Н.В.


 

Тематичні напрями для обговорення на круглому столі:
1. Бізнес в умовах пандемії та інших викликів: тотальні загрози vs нові можливості.
2. "Діджитал-університет": тренди в організації освітнього процесу та партнерства з бізнесом.
Особливий інтерес учасників викликала доповідь засновника міжнародної групи ІТ компаній "Powercode" та онлайн супермаркету "Foodex 24" Владислава Савченка.

Також із доповідями на круглому столі виступили: голова спілки малих, середніх та приватизованих підприємств Биковець В.М., корпоративний аналітик ТОВ "СофтСерв" Гнатко Д., контролер компанії "ЕuroChem" (м. Мангейм, Німеччина) Карпунцов М. та викладачі кафедри: Трубей О.М. та Адаменко В.В.

23.02.2016
420027
7912
остання редакція 11.11.2024
849