logo
Кафедра товарознавства та митної справи
Кафедра товарознавства та митної справи
logo
Кафедра товарознавства та митної справи
img

Новини

товарознавства та митної справи

НОВИНИ КАФЕДРИ ТОВАРОЗНАВСТВА ТА МИТНОЇ СПРАВИ


В рамках щорічних завдань щодо перегляду та удосконалення освітньо-професійних програм на кафедрі товарознавства та митної справи 17 квітня 2024 року відбулась серія зустрічей із стейкхолдерами ОПП «Митна справа» та «Товарознавство та організація зовнішньої торгівлі».

Взаємодія із бізнес-партнерами, представниками профільних підприємств, випускниками кафедри товарознавства та митної справи є систематичним процесом,  метою якого є  постійний зв'язок та конструктивні діалоги із стейкхолдерами освітніх програм. Спільні зустрічі є важливою складовою удосконалення освітнього процесу та  передбачають широкий спектр заходів: від обміну інформацією та консультацій до практичної участі стейкхолдерів в освітньому процесі.  

В зустрічі взяли активну участь та внесли конструктивні пропозиції щодо удосконалення освітніх програм:

Тетяна Влад-Москаленко – Директор департаменту управління постачаннями ЗЕД ТОВ «Нова лінія1»;

Анна Добаріна – Директор ТОВ «ГЕРД БІЛЛЕРБЕК ГМБХ»;

Антон Жемердєєв – Заступник генерального директора з комерційних питань
ТОВ «ТАС АГРО»;

Єлизавета Калюжна – Асистент керівника департаменту «Посуд» в ТОВ Епіцентр К»;

Юлія Вовк – Керівник направлення автоматизації ресторанів в Онікс-Софт;

Сергій Трусов – член Громадської ради при Міністерстві фінансів України та Громадської ради при Державній митній службі України; редактор видавництва ТОВ «Панорама» (журналу «Митний брокер»);

Ігор Золотарьов Заступник начальника управління митних
платежів, контролю митної вартості та митно-тарифного регулювання ЗЕД –
начальник відділу адміністрування митних платежів Енергетичної митниці Держмитслужби;

Євгеній Засуха – державний інспектор відділу митного оформлення митного посту «Білгород-Дністровський» Одеської митниці Держмитслужби;

Дар’я Тимченко – головний державний інспектор відділу контролю за діяльністю підприємств Київської митниці Держмитслужби.

 

  


В рамках договору про співробітництво між Державним торговельно-економічним університетом та Державною митною службою України в університеті здійснюється підготовка висококваліфікованих фахівців ОС бакалавра та магістра для роботи в митних органах Держмитслужби.

16 квітня 2024 року відбулася зустріч з представниками Держмитслужби України – одним із головних стейкголдерів університету. На зустрічі були присутні понад 100 студентів 3 та 4 курсу факультету торгівлі та маркетингу ОС «бакалавр» освітніх програм «Митна справа», «Товарознавство та організація зовнішньої торгівлі», «Товарознавство та комерційна логістика» та інших. Учасників привітав декан ФТМ проф. ОСИКА Віктор Анатолійович.

Від Держмитслужби перед студентами виступили:

  • КАСЬЯН Володимир В’ячеславович – директор Департаменту по роботі з персоналом;
  • КУЩ Оксана Григорівна – начальник управління по роботі з персоналом Київської митниці;
  • ТКАЧЕНКО Олена Володимирівна – начальник відділу по роботі з персоналом Енергетичної митниці.

Під час зустрічі студенти отримали потрібну і корисну інформацію про HR-стратегію Держмитслужби України на 2021-2024 роки, структуру Київської митниці та Енергетичної митниць, перспективи працевлаштування, особливості роботи в різних структурних підрозділах та на різних посадах. Студенти ДТЕУ будуть залучатися до участі у спеціалізованій програмі підготовки Держмитслужби за темою: «Ключові компоненти здійснення митної справи».

На зустрічі також були присутні викладачі кафедри товарознавства та митної справи, товарознавства, управління безпечністю та якістю, які безпосередньо залучені до підготовки кваліфікованих фахівців для роботи в митних органах Держмитслужби України.

Університет і надалі буде проводити активну роботу із формування кадрового потенціалу Держмитслужби України.

 

 


Заняття студентів ДТЕУ в магазині мережі «ІБІС. Зброя». У межах вивчення вибіркової дисципліни «Товарознавство. Цивільна зброя» 9 квітня проведено виїзне заняття зі студентами-митниками 4 курсу в одному з магазинів мережі «ІБІС. Зброя». До структури компанії входить більше ніж 10 власних спеціалізованих магазинів у чотирьох містах України.

Мережа «ІБІС» здійснює оптову та роздрібну торгівлю цивільною зброєю, товарами для риболовлі та активного відпочинку. Асортимент товарів, які реалізують магазини мережі «ІБІС» налічує більше ніж 80 000 найменувань від 715 провідних виробників світу.

 Студенти ознайомилися з асортиментом цивільної вогнепальної зброї таких світових брендів: Remington, Colt, Benelli, Krieghoff,  Beretta, Mauser, Blaser. Високопрофесійні фахівці компанії «ІБІС», зокрема виконавчий директор Олексій Антонов та збройовий експерт, майстер спорту міжнародного класу, багаторазовий чемпіон України і призер міжнародних змагань з практичної стрільби Віталій Педченко, на конкретних зразках показали особливості конструкції спортивної та мисливської гладкоствольної та нарізної вогнепальної зброї, а також різновиди і сфери застосування набоїв до неї. Розглядали найрізноманітніші зразки: від класичних помпових рушниць найстарішої американської компанії з виготовлення зброї Remington, карабінів японської якості й технологій Howa до зброї турецьких брендів ATA ARMS і HATSAN, що тільки завойовують популярність в Україні та світі. Окрім того, фахівці розповіли майбутнім митникам про особливості переміщення через митний кордон України цивільної вогнепальної зброї та боєприпасів до неї.

  


Програма авторизованого економічного оператора ЄС: імплементація в Україні. Успішно проведено Четвертий модуль!

Четвертий модуль проєкту «Програма авторизованого економічного оператора ЄС: імплементація в Україні» (EUAEOUA) в рамках реалізації програми Еразмус+, напрям Жан Моне, успішно відбувся 04–08 березня 2024 року в Державному торговельно-економічному університеті.

Загалом у модулі взяли участь понад 54 слухачі, зокрема державні службовці (8 – Офіс Президента України, 4 – Міністерство фінансів України), представники бізнесу (виробники, логістичні та митно-посередницькі компанії), майбутні посадові особи митниць, митні брокери, представники громадських організацій, науковці та викладачі, студенти різних освітніх ступенів, спеціальностей та освітніх програм ДТЕУ та інших ЗВО України.