Новини
товарознавства та митної справи
НОВИНИ КАФЕДРИ ТОВАРОЗНАВСТВА ТА МИТНОЇ СПРАВИ
У межах договору про співробітництво між університетом та Державною митною службою України 21 травня 2025 року для здобувачів вищої освіти відбулася чергова гостьова лекція на тему: «Пост-митний контроль. Сучасність та перспективи».
Спікером виступив Олексій Григорович ЛИШЕНКО, директор Департаменту митного аудиту та обліку осіб Державної митної служби України. У рамках виступу лектор поділився практичними знаннями та професійним досвідом щодо актуальних питань пост-митного контролю, зокрема:
- світовий і європейський досвід впровадження та здійснення пост-митного контролю;
- завдання та сучасна практика реалізації пост-митного контролю в Україні;
- порядок організації планових і позапланових документальних перевірок суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності та оформлення результатів таких перевірок;
- перспективи розвитку митного аудиту в Україні в умовах євроінтеграційних процесів та гармонізації з європейськими митними процедурами.
Лекція викликала жвавий інтерес у студентської аудиторії, особливо серед здобувачів освітніх програм «Митна справа», «Товарознавство та організація зовнішньої торгівлі», «Міжнародна торгівля». Зустріч завершилася ґрунтовними відповідями й коментарями з боку представника Держмитслужби.
Такі заходи сприяють глибшому розумінню майбутніми фахівцями практичних аспектів роботи митних органів і є важливою складовою якісної професійної підготовки.
15.05.2025р. колектив студентів та викладачів кафедри товарознавства та митної справи ДТЕУ відвідав Приватне акціонерне товариство «Київський картонно-паперовий комбінат» (м. Обухів, Київської обл.) – одне з найбільших підприємств Східної Європи по випуску картонно-паперової продукції повного циклу. Комбінат входить до австрійської групи Pulp Mill Holding.
Учасники екскурсії були ознайомлені з виробничими потужностями ПрАТ «Київський КПК», зокрема виробництвом продукції з пакувальних крейдованого і некрейдованого картону, тарного картону, включаючи папір для гофрування; паперовим виробництвом з випуску виробів санітарно-гігієнічного призначення: рулончиків туалетного паперу, серветок, рушників торговельних марок «Диво» та «Обухів 65».
Фахівці торговельного та виробничого відділів ПрАТ «Київський КПК» розповіли про основні завдання функціонування підприємства, зокрема – забезпечення споживачів високоякісною картонно-паперовою продукцією та збереження навколишнього середовища завдяки використанню вторинної сировини, ресурсозберігаючих технологій і випуску екологічно чистих продуктів.
З боку студентів була відмічена значна зацікавленість у поданій інформації, що проявилася у жвавій дискусії та обговоренні.
Також, викладачі кафедри товарознавства та митної справи – проф. Мережко Н.В., проф. Караваєв Т.А., доц. Андрієвська Л.В., доц. Комаха В.О. та аспірант Марковець С. проявили високий інтерес до подальшої співпраці з ПрАТ «Київський КПК» в контексті впровадження наукових розробок та проведення досліджень у галузі паперового виробництва. Досягли попередньої згоди про проведення практичної підготовки здобувачів вищої освіти ОП «Митна справа» на підприємстві.
Колектив студентів та викладачів ДТЕУ щиро вдячний представникам ПрАТ «Київський КПК» за організацію та проведення даного заходу на високому рівні.
На кафедрі товарознавства та митної справи факультету торгівлі та маркетингу Державного торговельно-економічного університету за підтримки ректорату, особисто ректора Анатолія МАЗАРАКІ, встановлено сучасний ІЧ-Фур’є спектрометр IRTracer-100 виробництва компанії Shimadzu (Японія), який значно розширює можливості освітньої та науково-дослідної діяльності.
Shimadzu IRTracer-100 – це високочутливий інфрачервоний спектрометр з широким спектральним діапазоном, що забезпечує надзвичайно точне та швидке вимірювання і надає можливості:
- ідентифікації речовин і матеріалів за допомогою ІЧ-спектроскопії у середньому інфрачервоному діапазоні;
- контролю якості матеріалів, полімерів, покриттів, фармацевтичної продукції, біоматеріалів;
- ідентифікації та експертизи товарів у митних цілях;
- дослідження структури органічних та неорганічних сполук;
- аналізу функціональних груп, взаємодії речовин та процесів хімічної модифікації.
Новий спектрометр активно використовуватимуть в освітньому процесі, зокрема передбачено його інтеграцію у лабораторні курси з дисциплін «Технічні засоби митного контролю», «Матеріалознавство та основи технології виробництва товарів», «Товарознавство».
IRTracer-100 відкриває також нові можливості для виконання наукових досліджень викладачами, аспірантами та студентами. ДТЕУ продовжує створювати умови для високоякісної освіти та інноваційних досліджень.
У рамках заходів Консумерського фестивалю 11 березня 2025 року відбулася гостьова лекція на тему: «Митний контроль та митне оформлення товарів, що переміщуються на суднах закордонного плавання», яку для здобувачів вищої освіти університету начитав Андрій АРТЕМЕНКО, директор Департаменту організації виконання митних формальностей Державної митної служби України. Лектор зробив детальний аналіз порядку проведення митного контролю та митного оформлення товарів, які ввозяться в Україну у контейнерах на суднах закордонного плавання.
На лекції були присутні викладачі та понад 80 здобувачів вищої освіти за ОС «бакалавр» та «магістр», освітніх програм «Митна справа», «Товарознавство та організація зовнішньої торгівлі», «Товарознавство та комерційна логістика».
Міжнародна мобільність викладачів ДТЕУ у Неапольському університеті ім. Федеріко II (Італія) - професор кафедри товарознавства та митної справи Тарас Караваєв взяв участь у програмі мобільності Еразмус+ для викладачів International Staff Week, який відбувся 14 - 18 жовтня 2024 на базі Неапольського університету ім. Федеріко II (м. Неаполь, Італія). У заході взяли участь понад 30 учасників з Італії, Швейцарії, Албанії, Румунії, Туреччини, Грузії, Вірменії, Нігерії, Марокко, Намібії, а також України.
Професор Тарас Караваєв виступив з презентацією, в якій представив загальну інформацію про структуру ДТЕУ, кампус, факультети, кількість студентів та співробітників, форми співпраці із партнерами освітніх програм. Основна частина презентації була присвячена міжнародній діяльності та участі у закордонних проєктах, зокрема в рамках програми Еразмус+, що реалізується в ДТЕУ. Учасникам Тижня мобільності представники ДТЕУ продемонстрували наукові розробки та дослідження факультету торгівлі та маркетингу, які можуть зацікавити колег з інших університетів для втілення наукових досягнень у сферах текстильних, целюлозно-пакувальних матеріалів, розробок у галузі харчових продуктів, а також оздоровчого харчування і маркетингу.
Основна увага International Staff Week була присвячена вивченню досвіду приймаючого університету щодо розроблення і впровадження (Micro credential and Open Badge) мікрокредитних курсів та відкритих Badge(ів), які не входять до основного навчального плану, але сприяють розвитку Soft Skills здобувачів вищої освіти. Такі Open Badge можуть також опановувати науково-педагогічні працівники університету та будь-які інші слухачі, зацікавлені в отриманні відповідних навичок. На рівні ЄС створено European Badge Alliance (EBA) – стратегічне партнерство організацій та установ, які активно займаються освітньою мобільністю, визнають якість навчання як досягнення шляхом використання відкритих цифрових Badge(ів).
Важливо, що під час відрядження проведено переговори з представниками Неапольського університету імені Федеріко II та делегатами від інших вишів щодо можливої реалізації спільних науково-дослідних проєктів у сфері харчових продуктів, маркетингу тощо. Нові контакти з освітянами закордонних університетів та науковцями з організацій, насамперед, з Неапольського університету ім. Федеріко II, а також отримана інформація щодо досвіду створення мікрокредитних курсів буде використана в освітньому процесі для підготовки публікацій про науково-дослідну роботу і грантових проєктів.
Подорож у часі. За ініціативи викладачки проф. Михайлової Г.М. студенти 2 курсу 4 групи, ФТБ, ОП "Креативні індустрії та управління бізнесом" відвідали виставку «Біла магія. Порцеляна», яка присвячена 100-річчю з часу заснування Київського експериментального кераміко-художнього заводу (КЕКХЗ)! Візит до Національного музею декоративного мистецтва став для студентів справжнім відкриттям.
Ювілейна виставка презентувала понад 450 високохудожніх виробів 1930-х – 1990-х рр. славетного підприємства з колекції Національного музею декоративного мистецтва України та Музею «Київський фарфор»
Особливими експонатами виставки є збірка порцелянових виробів (вази, сервізи, тарелі, штофи, чайні пари тощо), оформлених Петриківським розписом, які вперше були впроваджені на фарфорі саме на КЕКХЗ.
Стільки краси, історії та натхнення в одному місці. Дякуємо музею за незабутні враження!.
В рамках щорічних завдань щодо перегляду та удосконалення освітньо-професійних програм на кафедрі товарознавства та митної справи 17 квітня 2024 року відбулась серія зустрічей із стейкхолдерами ОПП «Митна справа» та «Товарознавство та організація зовнішньої торгівлі».
Взаємодія із бізнес-партнерами, представниками профільних підприємств, випускниками кафедри товарознавства та митної справи є систематичним процесом, метою якого є постійний зв'язок та конструктивні діалоги із стейкхолдерами освітніх програм. Спільні зустрічі є важливою складовою удосконалення освітнього процесу та передбачають широкий спектр заходів: від обміну інформацією та консультацій до практичної участі стейкхолдерів в освітньому процесі.
В зустрічі взяли активну участь та внесли конструктивні пропозиції щодо удосконалення освітніх програм:
Тетяна Влад-Москаленко – Директор департаменту управління постачаннями ЗЕД ТОВ «Нова лінія1»;
Анна Добаріна – Директор ТОВ «ГЕРД БІЛЛЕРБЕК ГМБХ»;
Антон Жемердєєв –
Заступник генерального директора з комерційних питань
ТОВ «ТАС АГРО»;
Єлизавета Калюжна – Асистент керівника департаменту «Посуд» в ТОВ Епіцентр К»;
Юлія Вовк – Керівник направлення автоматизації ресторанів в Онікс-Софт;
Сергій Трусов – член Громадської ради при Міністерстві фінансів України та Громадської ради при Державній митній службі України; редактор видавництва ТОВ «Панорама» (журналу «Митний брокер»);
Ігор Золотарьов
– Заступник начальника управління митних
платежів, контролю митної вартості та митно-тарифного регулювання
ЗЕД –
начальник відділу адміністрування митних платежів Енергетичної
митниці Держмитслужби;
Євгеній Засуха – державний інспектор відділу митного оформлення митного посту «Білгород-Дністровський» Одеської митниці Держмитслужби;
Дар’я Тимченко – головний державний інспектор відділу контролю за діяльністю підприємств Київської митниці Держмитслужби.
В рамках договору про співробітництво між Державним торговельно-економічним університетом та Державною митною службою України в університеті здійснюється підготовка висококваліфікованих фахівців ОС бакалавра та магістра для роботи в митних органах Держмитслужби.
16 квітня 2024 року відбулася зустріч з представниками Держмитслужби України – одним із головних стейкголдерів університету. На зустрічі були присутні понад 100 студентів 3 та 4 курсу факультету торгівлі та маркетингу ОС «бакалавр» освітніх програм «Митна справа», «Товарознавство та організація зовнішньої торгівлі», «Товарознавство та комерційна логістика» та інших. Учасників привітав декан ФТМ проф. ОСИКА Віктор Анатолійович.
Від Держмитслужби перед студентами виступили:
- КАСЬЯН Володимир В’ячеславович – директор Департаменту по роботі з персоналом;
- КУЩ Оксана Григорівна – начальник управління по роботі з персоналом Київської митниці;
- ТКАЧЕНКО Олена Володимирівна – начальник відділу по роботі з персоналом Енергетичної митниці.
Під час зустрічі студенти отримали потрібну і корисну інформацію про HR-стратегію Держмитслужби України на 2021-2024 роки, структуру Київської митниці та Енергетичної митниць, перспективи працевлаштування, особливості роботи в різних структурних підрозділах та на різних посадах. Студенти ДТЕУ будуть залучатися до участі у спеціалізованій програмі підготовки Держмитслужби за темою: «Ключові компоненти здійснення митної справи».
На зустрічі також були присутні викладачі кафедри товарознавства та митної справи, товарознавства, управління безпечністю та якістю, які безпосередньо залучені до підготовки кваліфікованих фахівців для роботи в митних органах Держмитслужби України.
Університет і надалі буде проводити активну роботу із формування кадрового потенціалу Держмитслужби України.
Заняття студентів ДТЕУ в магазині мережі «ІБІС. Зброя». У межах вивчення вибіркової дисципліни «Товарознавство. Цивільна зброя» 9 квітня проведено виїзне заняття зі студентами-митниками 4 курсу в одному з магазинів мережі «ІБІС. Зброя». До структури компанії входить більше ніж 10 власних спеціалізованих магазинів у чотирьох містах України.
Мережа «ІБІС» здійснює оптову та роздрібну торгівлю цивільною зброєю, товарами для риболовлі та активного відпочинку. Асортимент товарів, які реалізують магазини мережі «ІБІС» налічує більше ніж 80 000 найменувань від 715 провідних виробників світу.
Студенти ознайомилися з асортиментом цивільної вогнепальної зброї таких світових брендів: Remington, Colt, Benelli, Krieghoff, Beretta, Mauser, Blaser. Високопрофесійні фахівці компанії «ІБІС», зокрема виконавчий директор Олексій Антонов та збройовий експерт, майстер спорту міжнародного класу, багаторазовий чемпіон України і призер міжнародних змагань з практичної стрільби Віталій Педченко, на конкретних зразках показали особливості конструкції спортивної та мисливської гладкоствольної та нарізної вогнепальної зброї, а також різновиди і сфери застосування набоїв до неї. Розглядали найрізноманітніші зразки: від класичних помпових рушниць найстарішої американської компанії з виготовлення зброї Remington, карабінів японської якості й технологій Howa до зброї турецьких брендів ATA ARMS і HATSAN, що тільки завойовують популярність в Україні та світі. Окрім того, фахівці розповіли майбутнім митникам про особливості переміщення через митний кордон України цивільної вогнепальної зброї та боєприпасів до неї.
Програма авторизованого економічного оператора ЄС: імплементація в Україні. Успішно проведено Четвертий модуль!
Четвертий модуль проєкту «Програма авторизованого економічного оператора ЄС: імплементація в Україні» (EUAEOUA) в рамках реалізації програми Еразмус+, напрям Жан Моне, успішно відбувся 04–08 березня 2024 року в Державному торговельно-економічному університеті.
Загалом у модулі взяли участь понад 54 слухачі, зокрема державні службовці (8 – Офіс Президента України, 4 – Міністерство фінансів України), представники бізнесу (виробники, логістичні та митно-посередницькі компанії), майбутні посадові особи митниць, митні брокери, представники громадських організацій, науковці та викладачі, студенти різних освітніх ступенів, спеціальностей та освітніх програм ДТЕУ та інших ЗВО України.
(Більше фото )
Було проведено 40 год дискусійних лекцій, присвячених висвітленню таких основних питань функціонування авторизованих економічних операторів (АЕО), як:
- програма АЕО: досвід ЄС та країн світу;
- типи авторизації АЕО: критерії, спрощення та переваги;
- підготовка підприємства для отримання авторизації АЕО. Заповнення анкети самооцінки;
- перевірка митними органами відповідності підприємств критеріям АЕО;
- проблеми та перспективи імплементації програми АЕО в Україні.
Виконавцями і спікерами проєкту EUAEOUA є:
Тарас КАРАВАЄВ – професор кафедри товарознавства та митної справи (координатор проєкту EUAEOUA);
Ганна ДУГІНЕЦЬ – завідувач кафедри світової економіки;
Оксана ЗОЛОТАРЬОВА – доцент кафедри товарознавства та митної справи.
У 4-му модулі спікерами удосконалено Програму для кращого опанування слухачами питань, пов’язаних з підготовкою підприємств до отримання статусу АЕО в Україні, проведення митними органами оцінки відповідності критеріям АЕО, додано практичні матеріали, актуалізовано зміст з урахуванням змін у національному законодавстві, даних щодо статистики підприємств зі статусом АЕО в Україні, проблемних питань у цій сфері.
Проведення модуля стало ще одним кроком для імплементації Програми АЕО в Україні з урахуванням досвіду ЄС та країн світу.
Дякуємо всім за участь у 4-му модулі EUAEOUA, плідну і конструктивну дискусію, позитивні відгуки!
Запрошуємо нових слухачів долучитися до участі у 5-му модулі, який відбудеться у жовтні цього року. Слідкуйте за нашими анонсами на сторінці проєкту EUAEOUA на сайті ДТЕУ за посиланням: https://knute.edu.ua/blog/read/?pid=44705&uk
26 грудня 2023 року відбувся захист дисертаційної роботи аспірантки кафедри Вовк Ю.Р. на здобуття ступеня доктора філософії зі спеціальності 076 - Підприємництво, торгівля та біржова діяльність. Тема дисертації «Товарознавча експертиза холодної зброї»(Науковий керівник - д-р геолого-мінер. наук, проф. Індутний В.В.). Здійснено крок у вдосконаленні методики встановлення автентичності клинової холодної зброї та прорахунку вартості втрат національної культурної спадщини внаслідок ведення бойових дій!
Щира вдячність голові спеціалізованої разової ради д-ру техн. наук, проф. Караваєву Т.А рецензентам канд. хім. наук, доц. Калузі Н.В. та канд. техн. наук, доц. Золотарьовій О.Г., а також опонентам д-ру істор. наук, старш. дослід. Бойко- Гагаріну А.С та канд. істор. наук, доц. Верхотуровій- Коноваловій М.А. за підтримку та високофахову оцінку роботи.
Кращі випускники магістри освітньої програми "Митна справа" ДТЕУ на співбесіді у Міністерстві фінансів України.
З 11 по 14 грудня 2023 року на кафедрі проходили чергові захисти випускних кваліфікаційних робіт здобувачів ОС «магістр» освітньої програми «Митна справа», «Товарознавство та організація зовнішньої торгівлі», а також єдиної в Україні магістерської освітньої програми «Митна справа» (Customs Affairs) англійською мовою викладання.






Викладачі кафедри проф. Мокроусова О.Р., доц. Глушкова Т.Г., Осієвська В.В. та Андрієвська Л.В. завершили курс підвищення кваліфікації в ТОВ «Епіцентр К».
Знання отримані під час стажування викладачі реалізують при викладанні таких дисциплін як «Товарознавство.Непродовольчітовари», «Управління якістю» і т. ін.
Здобуті знання дозволять урізноманітнити та доповнити навчальні матеріали. Адже, практичним результатом спільної з партнерами роботи є ряд методичних рекомендацій, які містять ситуаційні вправи та кейс за матеріалами ТОВ «Епіцентр».
В Державному торговельно-економічному університеті 23-27 жовтня 2023 року відбувся третій модуль проєкту «Програма авторизованого економічного оператора ЄС: імплементація в Україні» (EUAEOUA) в рамках реалізації програми Еразмус+, напрям Жан Моне.


25 вересня 2023 року, за сприяння кафедри товарознавства та митної справи Державного торговельно-економічного університету було проведено відкриту лекцію професора Харрі Калімо на тему "Політика Європейського Союзу, спрямована на розвиток Циркулярної Економіки".
Харрі Калімо - професор Брюсельської школи управління та відомий експерт у сфері європейської, міжнародної екологічної та економічної політики. Він є співдиректором Дослідницького центру 3E (навколишнє середовище, економіка та енергетика) Брюссельської школи управління та керівником проекту Жана Моне ECOvalence та.
У сучасному світі торгівлі та економіки відбуваються кардинальні зміни. В умовах глобалізації, коли створються інтегровані міжконтинентальні ланцюги постачання, розуміння взаємозв'язку торгівлі, економіки та екологічної стійкості набуває особливого значення. Циркулярна економіка, яку пропагує ЄС, обіцяє екологічні переваги та має значущі наслідки для динаміки розвитку торгівлі, міжнародних партнерств та стратегій бізнесу.
Більше 70 слухачів - студентів і викладачів Державного торговельно-економічного університету - зібралися, щоб дізнатися більше про цю актуальну та захоплюючу тему. Лектор розглянув походження та значення циркулярної економіки, її місце в законодавстві та політиці Європейського Союзу, а також план дій ЄС щодо циркулярної економіки. Лекція завершилася обговоренням перспектив та напрямків розвитку циркулярної економіки в Україні.
Ми вдячні професору Харрі Калімо за надану інформацію та можливість поглибити знання щодо впливу Європейського Союзу на циркулярну економіку та сучасну торгівлю.
За ініціативи кафедри товарознавства та митної справи 19 вересня 2023 року відбулася відкрита лекція від стейкхолдера освітніх програм спеціальності 076 «Підприємництво та торгівля» Анни Бондарєвої на тему: «Омніканальність бізнесу – трендова фішка чи неминуча реальність». На лекції були присутні понад 75 здобувачів вищої освіти та викладачів Державного торговельно-економічного університету.
Лектор поділилася власним досвідом про один з атрибутів сучасної роздрібної торгівлі "omni-channel". Вона зазначила, що завдання омніканальності бізнесу — об'єднати різні канали (веб-сайти, програми, соціальні мережі, флеш-продажі, pop-up-магазини та інше) в одне ціле. Від спікера студенти дізнались, що в ритейлі переважає тренд купівельної поведінки за моделлю ROPO (research online, purchase offline)/Успішна стратегія omni-channel ставить споживача в центр уваги. Клієнт може розміщувати замовлення в будь-якому каналі – "літаючи в хмарах" або "крокуючи парком". Проводити оплату чи передоплату найзручнішими способами: готівкою, банківськими картами або бонусними балами. Отримувати доставку в будь-якому місці і в будь-який час.
Лектор наголосила на тому, що перемагає той рітейлор, який першим представить своїм клієнтам вигідну пропозицію прямо на місці, бажано на смартфоні або вітрині магазину. У цьому ключі надзвичайно важливим фактором стає здатність відстежувати покупця і бути поряд з ним постійно, зустрічаючи його в кожному каналі комунікації і збуту, до якого він звертається. Дякуємо, Анні Бондарєвій, за змістовну доповідь, за можливість отримати професійні знання та поради, важливі для наших студентів.
Слідкуйте за нашими анонсами і приєднуйтеся до майбутніх заходів. Все буде Україна!!!
19 квітня 2023 року за сприяння кафедри товарознавства та митної справи Державного торговельно-економічного університету відбулася відкрита лекція практика в режимі онлайн на тему: “Конкурентна політика Європейського союзу” (EU competition policy). Спікер: Кароліна Бутс, доцент бізнесу та економіки Брюссельської школи управління, Факультету соціальних наук і Бізнес школи Солвей Брюссельського вільного університету.
Лекція
була присвячена актуальним питання конкурентної політики
Європейського союзу та була розрахована на слухача без спеціальних
професійних знань в цій сфері. Спікер підкреслила важливість
конкуренції між підприємствами в соціальній ринковій економіці
Європи та ознайомила аудиторію з вимогами засновницького договір
ЄС, що забороняє приватні та публічні політики, які спотворюють
конкуренцію.
Спікер К. Бутс акцентувала увагу
аудиторії на виключній ролі Європейської Комісії в регулюванні
конкуренції та забезпеченні дотримання права ЄС щодо
антиконкурентної поведінки. Конкуренція розглядається як основа
соціальної ринкової економіки Європи, а засновницький договір ЄС
забороняє як публічні, так і приватні політики, які спотворюють
конкуренцію. Європейська Комісія є відповідальною за регулювання
конкурентної політики Європейського союзу та забезпечує дотримання
правил конкуренції, шляхом проведення інспекцій, застосування
санкцій та перевірку офіційних та приватних приміщень працівників
компаній. Лекція також зосередилась на характеристиці трьох стовпів
конкурентної політики та державної допомоги ЄС: антимонопольна
політика, державна допомога та злиття та супроводжувалась яскравими
прикладами та кейсами з ЄС.
Аудиторія долучилась та дискусії та активно обговорювала
ефективність політики ЄС у запобіганні змовам на ринку та процес
гармонізації конкурентної політики України та Європейського союзу в
процесі виконання необхідних критеріїв для входження України в ЄС.
На зустрічі були присутні студенти факультету торгівлі та
маркетингу, а також викладачі кафедр товарознавства та митної
справи; міжнародного, цивільного та комерційного права.
Щиро дякуємо пані Кароліні Бутс за корисну лекцію та сподіваємось на подальшу співпрацю!
23.03.2023 з 13:30 до 14:30 доктор технічних наук, професор кафедри товарознавства та митної справи Караваєв Т.А. провів виїзний день гостинності для учнів 10-11-х класів ліцею Київська Русь м. Києва. Всього було присутні майже 90 учнів. Зустріч відбулася в актовій залі ліцею. Учням продемонстровано фільм про ДТЕУ, надано інформацію про спеціальності та освітні програми, за якими здійснюється підготовка здобувачів ОС бакалавра. Більш детально ознайомлено про особливості підготовки за освітніми програмами в межах спеціальності 076 «Підприємництво та торгівля».
За ініціативи кафедри товарознавства та митної справи факультету торгівлі та маркетингу 16 березня 2023 року проведено круглий стіл «Біржова торгівля на товарних ринках». З вітальним словом до учасників звернулася перший проректор з науково-педагогічної роботи ДТЕУ, доктор технічних наук, професор Притульська Наталія Володимирівна. Модератором круглого столу була Мережко Ніна Василівна, доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри товарознавства та митної справи ДТЕУ.
У засіданні круглого столу брали участь фахівці зі сфери біржової торгівлі ТОВ «ІНВЕСТУДІО», трейдери-аналітики, професіонали з торгівлі цінними паперами, науково-педагогічні працівники та студенти Державного торговельно-економічного університету, Національного університету біоресурсів і природокористування України, Чернівецького торговельно-економічного інституту ДТЕУ та інших закладів вищої освіти України.
Основні питання, що обговорювалися під час засідання круглого столу:
- стратегічні пріоритети розвитку та актуальні проблеми біржової торгівлі в умовах невизначеності на товарних ринках в Україні та світі;
- дослідження та прогнозування стану кон’юнктури вітчизняного біржового ринку;
- інтеграція криптоіндустрії та ринку віртуальних активів у економіку держави і забезпечення належних умов для її розвитку;
- електронна і традиційна торгівля на біржовому ринку України.
В обговоренні та дискусії брали участь запрошені практики сфери біржової торгівлі, викладачі, студенти та гості. Дякуємо учасникам круглого столу за дискусію, цікаві та креативні доповіді!
У рамках вивчення вибіркової дисципліни «Товарознавство. Цивільна зброя» 15 березня проведено виїзне заняття зі студентами-маркетологами 4-го курсу в одному з магазинів мережі «ІБІС. Зброя». Мережа «ІБІС» – найбільший вітчизняний оператор з оптової та роздрібної торгівлі цивільною зброєю, товарами для риболовлі та активного відпочинку, загальновизнаний лідер галузі і провідний постачальник на український ринок продукції найвідоміших світових виробників. Асортимент товарів, що реалізуються магазинами мережі «ІБІС», налічує понад 80000 найменувань від 715_провідних виробників світу.
Студенти ознайомилися з асортиментом цивільної вогнепальної зброї таких світових брендів, як: Cosmi, Sauer,Benelli, Krieghoff, Beretta, Mauser, Blaser, Fabarm. Високопрофесійні фахівці компанії «ІБІС», ентузіасти своєї справи – виконавчий директор Олексій Антонов, збройовий експерт, майстер спорту міжнародного класу, багаторазовий чемпіон України і призер міжнародних змагань з практичної стрільби Віталій Педченко та головний редактор компанії Тарас Олійник на конкретних прикладах показали особливості конструкції спортивної та мисливської гладкоствольної і нарізної вогнепальної зброї, а також різновиди і сфери застосування набоїв до неї. Розглядали найрізноманітніші зразки: від класичних помпових рушниць найстарішої американської компанії з виготовлення зброї Remington, карабінів японської якості і технологій Howa до зброї турецьких брендів ATA ARMS і HATSAN, що лише починають набувати популярності в Україні та світі.
6–10 березня 2023 року в ДТЕУ відбувся перший модуль в рамках реалізації проєкту Еразмус+ напряму Жана Моне «Програма авторизованого економічного оператора ЄС: імплементація в Україні» (EUAEOUA).
Загалом у модулі взяли участь понад 50 слухачів, зокрема державні службовці (Офіс Президента України, Апарат Верховної Ради України), представники бізнесу (виробники, логістичні та митно-посередницькі компанії), майбутні посадові особи митниць, митні брокери, науковці та викладачі ДТЕУ й інших ЗВО України, аспіранти, студенти різних освітніх ступенів, спеціальностей та спеціалізацій ДТЕУ.
Було проведено 40 год лекцій, присвячених висвітленню таких основних питань функціонування інституту авторизованого економічного оператора (АЕО), як:
- Програма АЕО: досвід ЄС та країн світу;
- типи авторизації АЕО: критерії, спрощення та переваги;
- підготовка підприємства для отримання авторизації АЕО. Заповнення анкети самооцінки;
- перевірка митними органами відповідності підприємств критеріям АЕО;
- проблеми та перспективи імплементації програми АЕО в Україні.
Виконавцями і спікерами проєкту EUAEOUA є:
- Тарас КАРАВАЄВ – професор кафедри товарознавства та митної справи (координатор проєкту EUAEOUA);
- Ганна ДУГІНЕЦЬ – завідувач кафедри світової економіки;
- Оксана ЗОЛОТАРЬОВА – доцент кафедри товарознавства та митної справи.
Проведення модулю стало ще одним кроком для імплементації Програми АЕО в Україні з урахування досвіду ЄС та країн світу.
Дякуємо всім за участь у Модулі EUAEOUA, плідну і конструктивну дискусію, позитивні відгуки!
22 лютого 2023 року, в рамках стажування в Генеральному директораті освіти, молоді спорту та культури Європейської комісії, доцент кафедри товарознавства та митної справи Золотарьова Оксана разом з іншими стажерами з України мала честь завітати до Президента Європейської комісії Урсули Фон дер Ляйен. В рамках зустрічі висловили глибоку вдячність Української освітньої спільності за стійку підтримку України Європейською комісією та особисто Президентом Фон дер Ляйен.
Пані Фон дер Ляйен в свою чергу висловила величезне захоплення українським народом та готовність надалі підтримувати нашу країну.
Для здобувачів ОС "Бакалавр" другого курсу спеціальності 076 "Підприємництво, торгівля та біржова діяльність" за запрошенням професора кафедри товарознавства і митної справи, д.е.н., Надії Резнік розпочато цикл гостьових лекцій від практиків, що працюють на міжнародному організованому ринку.
Цього тижня цікамими були лекції Тригубченка Антона Вікторовича, професіонала з торгівлі цінними паперами.
Лектор ознайомив з темами у межах
навчальної програми та силабусу.
1. Становлення біржової торгівлі. Особливості
функціонування.
2. Біржові торги та укладання біржових контрактів.
Предмет лекції викликав неабияку зацікавленність у студентів,
студенти ставили запитання і до викладача і до гостьового лектора,
у звязку з неабиякою актуальтістю дисципліни. У ході лекції були
розглянуті ключові предмети та предметні навички спеціалістів у
біржовій справі, компетенції та компетентності, системи
підтримки процесу торгівлі біржовими інструментами. Спікер
погодився зустрітися на наступному занятті зі студентами ще раз та
ознайомити студентів з роботою торгових платформ у режимі реального
часу. Практика проведення таких занять є позитивною і
результативною.
7 лютого 2023 року на кафедрі товарознавства та митної справи відбувся захист дисертації Бондарєвої Анни Олександрівни на здобуття ступеня доктора філософії з галузі знань 07 «Управління та адміністрування» за спеціальністю 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність». Тема дисертації: «Формування якості натуральних шкір з полімерно-мінеральним оздоблення».
Щиро вітаємо Бондарєву Анну Олександрівну з присудженням ступеня доктора філософії за спеціальністю 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» і бажаємо їй подальших успіхів у науковій та практичній діяльності.
Програма
авторизованого економічного оператора ЄС: імплементація в
Україні
EU
authorized economic operator program: implementation in
Ukraine
Мета проєкту: проєкт спрямований на сприяння розвитку та поширенню європейських студій щодо процедури отримання статусу Авторизованого економічного оператора – АЕО (авторизації АЕО) в контексті впровадження досвіду ЄС, який буде проводитися як модуль для різних цільових груп не менше 8 разів у різних містах України протягом періоду реалізації проєкту.
Цільова аудиторія проєкту:
- студенти та молоді дослідники ДТЕУ та інших університетів;
- викладачі та науковці ЗВО України; представники бізнесу та бізнес асоціацій;
- майбутні посадові особи митних органів України;
- митні брокери та інші митні посередники;
- експерти і практики, залучені до здійснення ЗЕД;
- представники органів державної влади та місцевого самоврядування;
- інші зацікавлені особи, залучені до здійсненні міжнародних торговельних операцій.
Основні напрями діяльності за проєктом:
- Розробка навчального курсу «Програма авторизованого економічного оператора ЄС: імплементація в Україні» (40 год), його пілотування в рамках проекту;
- Проведення круглого столу: Авторизований економічний оператор: європейський досвід та українські реалії;
- Розробка, презентація та обговорення рекомендацій щодо подальшого впровадження досвіду ЄС у сфері АЕО в законодавство та практику України;
- Поширення результатів проєкту EUAEOUА (активні сторінки у Facebook та інших соціальних мережах).
Очікувані результати:
- Розробка посібника «Статус AEO: детальний довідник»;
- Публікація наукових статей про досвід програми авторизованого економічного оператора в ЄС та Україні;
- створення підґрунтя для ділового партнерства між митними та іншими державними органами, задіяними в міжнародному торговельному ланцюзі;
- підвищення прозорості українського бізнесу, запровадження принципів чесної конкуренції;
- сприяння виходу українських експортерів зі статусом АЕО на зовнішні ринки.
Захист ВКР студентів єдиної в Україні магістерської освітньої програми «Митна справа» англійською мовою викладання!
7 грудня 2022 року відбувся черговий захист випускних кваліфікаційних робіт (ВКР) єдиної в Україні магістерської освітньої програми «Митна справа» (Customs Affairs) англійською мовою викладання. Підготовка здійснюється в рамках спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» на кафедрі товарознавства та митної справи Державного торговельно-економічного університету.