logo
Кафедра товарознавства та митної справи
Кафедра товарознавства та митної справи
logo
Кафедра товарознавства та митної справи
img

Новини

товарознавства та митної справи

Студенти факультету торгівлі та маркетингу КНТЕУ разом із викладачами кафедри товарознавства та митної справи к.т.н., доц. Пірковіч К.А. та к.т.н., ас. Демченко В.О. 13 та 20 листопада 2019 року провели виїзні заняття в ТОВ «Епіцентр К» у рамках вивчення дисципліни «Товарознавство. Непродовольчі товари».

Студенти разом з провідними фахівцями лідера роздрібної торгівлі в Україні проаналізували товарні групи та вивчили торгові марки будівельних, парфумерно-косметичних виробів та товарів побутової хімії, а також дослідили маркування зразків непродовольчих товарів.Кафедра товарознавства та митної справи КНТЕУ протягом 15.10-15.11 2019 року провела інформаційно-консультаційний семінар «Удосконалення компетентностей з товарознавства непродовольчих товарів» для працівників торговельної мережі «Територія мінімальних цін». Для слухачів провідними фахівцями кафедри професорами Мережко Н. В., Мокроусовою О. Р., доцентами Михайловою Г. М., Андрієвською Л. В., Шульгою О. С. проведені лекційні та практичні заняття з вивчення сучасного асортименту та споживних властивостей взуттєво-хутряних, текстильних, швейних  виробів та товарів культурно-побутового призначення. 26 листопада 2019 року у малій актовій залі корпусу А відбулося урочисте вручення  сертифікатів слухачам семінару. Перший проректор з науково-педагогічної роботи Притульська Н. В. привітала присутніх та вручила сертифікати.21 листопада 2019 року cтуденти ФТМ разом із викладачем кафедри товарознавства та митної справи Михайловою Г.М. провели виїзне заняття в центрі сертифікації та стандартизації продукції легкої промисловості та засобів індивідуального захисту на базі ДП "УКРМЕТРТЕСТСТАНДАРТ" .

Студенти отримали актуальну інформацію в рамках вивчення дисципліни «Товарознавство. Непродовольчі товари. Розділ ˗ Текстильні, швейні та трикотажні товари та килимові вироби» щодо участі підприємства в адаптації законодавства України до європейського, впровадженні директив Нового підходу, гармонізації національних стандартів із міжнародними та європейськими. Студенти ознайомилися з сучасними приладами та обладнанням для дослідження якості та безпечності продукції легкої промисловості.

Щиро дякуємо начальнику центру, кандидату технічних наук Гілевіч Юлії Володимирівні та працівникам ДП «Укрметртестстандарт» за цікаву розповідь та сподіваємось на подальшу співпрацю!

 13 листопада 2019 року студенти 2 курсу ФТМ разом з викладачами кафедри товарознавства та митної справи к.т.н., доц. Пірковіч К.А. та к.т.н., ас. Демченко В.О. провели виїзне заняття під час вивчення дисципліни «Товарознавство. Непродовольчі товари» на базі ТОВ «Епіцентр К». Студенти із захопленням вивчили асортимент непродовольчих товарів, представлений у торгівельному підприємстві, зокрема торгові марки будівельних, хімічних, парфумерно-косметичних, галантерейних товарів.

 У рамках вивчення дисципліни «Матеріалознавство та основи технології виробництва товарів» на кафедрі товарознавства та митної справи, студенти 2 курсу спеціальності «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» факультету торгівлі та маркетингу КНТЕУ 12 листопада 2019 року отримали можливість ознайомитись із потужностями ТОВ «Бетон-комплекс», яке входить до промислово-будівельної групи «Ковальська», що є лідером у виробництві якісного бетону та залізобетонних виробів на ринку України.

Під час екскурсії студенти відвідали 4 головні виробничі цехи підприємства, де ознайомились із технологією виробництва армованих залізобетонних конструкцій, особливостями організації їх серійного та одиничного виробництва, сучасними роботизованими лініями із виробництва тротуарної плитки, а також способами та особливостями отримання фактурних і декоративних поверхонь.

Екскурсія виявилась надзвичайно інформативною, провідні фахівці підприємства поділились зі студентами своїм досвідом та знаннями з питань організації виробничих процесів, особливостями проєктування та сертифікації елементів будівельних конструкцій, функціонування системи управління якістю ISO 9001.

    

    


На запрошення кафедри товарознавства та митної справи й студентів факультету торгівлі та маркетингу Київського національного торговельно-економічного університету 12 листопада 2019 року відбулася відкрита лекція фахівця «Аграрної Біржі» Благодатного Андрія Сергійовича та доктора економічних наук, професора, завідувача кафедри менеджменту ім. проф. Й.С. Завадського Національного університету біоресурсів та природокористування України Резнік Надії Петрівни на тему «Організаційно-економічні особливості біржової діяльності в України».

Лектори розповіли про становлення і розвиток біржової діяльності в Україні, особливості організації бірж та технології ведення біржового торгу. Доповідачі розкрили зміст специфічного біржового жаргону, розповіли що означають терміни «майнинг» і «майнингова ферма», «блокчейн» та яке відношення ці поняття мають до операцій із криптовалютою.

Доповідачі зосередили увагу на особливостях фундаментального та технічного аналізу біржового ринку та інформаційних джерелах для пошуку біржової інформації таких як NASDAQ, Thomson Reuters, Bloomberg.

Лекція викликала значний інтерес серед студентів, які активно задавали запрошеним фахівцям питання і отримували вичерпні кваліфіковані відповіді.

 

 
Студенти ФТМ разом з викладачем кафедри товарознавства та митної справи Осієвською В.В. взяли участь у семінарі «Модель EFQM: новітні тенденції світових уявлень про досконалу організацію» який проводився Українською асоціацією досконалості та якості 6 листопада 2019р.

Семінар проведено директором Компанії професіоналів якості «СИСТЕМИ», дійсним членом Міжнародної гільдії професіоналів якості, експертом Нагороди за досконалість EFQM Тарасом Калитою.

Студенти отримали актуальну інформацію в рамках вивчення дисципліни «Управління якістю» щодо аналітичного огляду проблем застосування недосконалих систем менеджменту і практичні рекомендації з підвищення їх досконалості й конкурентоспроможності та перетворення України у сталу європейську країну з пристойним життям громадян.

Щиро дякуємо Українській асоціації досконалості та якості за цікавий семінар та сподіваємось на подальшу співпрацю!

  17.10.2019 студенти 2 курсу ОС «бакалавр» факультету торгівлі та маркетингу разом з викладачами кафедри товарознавства та митної справи (Коломієць Т.М., Осієвська В.В., Марчук Н.Б., Демченко В.О.) в рамках дисципліни «Товарознавство. Непродовольчі товари» провели виїзні заняття. Виїзні заняття було проведено на базі 13 Міжнародної виставки меблів, домашнього текстилю, предметів інтер’єру та декору «DESIGN. LIVING TENDENCY – 2019». На виставці студенти розглянули асортимент меблів  та домашнього текстилю.

 

 9 та 10 жовтня 2019 року учні школи №120 м. Києва відвідали КНТЕУ. Радою студентського самоврядування факультету торгівлі та маркетингу було організовано оглядову екскурсію кампусом університету, де 11-класники мали змогу взяти участь у майстер-класах кафедри товарознавства та митної справи і кафедри товарознавства, управління безпечністю та якістю. Учні досліджували склад та визначали пробу золотих і срібних ювелірних виробів, познайомились із макетом міжнародного пункту пропуску "Ягодин" й отримали детальну інформацію про здорову та шкідливу їжу.

Екскурсійна група відвідала лекційні та практичні заняття, спеціалізовані лабораторії, технічно оснащені аудиторії, SMART та мультимедійну бібліотеку, коворкінг KNUTE HUB, гуртожитки, спортивні манежі. Майбутні абітурієнти були у захваті та обіцяли у наступному році бути у лавах наших студентів.

 

 Аспірантка кафедри товарознавства та митної справи Київського національного торговельно-економічного університету Жалдак Марина Павлівна (науковий керівник – д.т.н., проф. Мокроусова О. Р.) прийняла участь в Міжнародному симпозіуму – Baltic Polymer Symposium 2019 (ВPS 2019), який проходив 18-20 вересня 2019 року у місті Вільнюс, Литва. На ВPS 2019 було представлено понад 100 доповідей із 14 країн світу.

Метою ВPS 2019 є поширення інформації про екологічно-орієнтовані технології з використанням полімерних композицій у різних галузях промисловості за допомогою наукових досліджень.

На обговорення Жалдак Марина представила постер на тему: «Stabilization of collagen structure with montmorillonite dispersions» та прийняла активну участь в обговоренні виступів інших учасників симпозіуму. За результатами Baltic Polymer Symposium 2019 отримано сертифікат та опубліковано тези за даною темою.

    

 Викладачі кафедри товарознавства та митної справи відвідали нову SMART-бібліотеку корпусу Б. Викладачам продемонстрували можливості новітніх технологій та провели інструктаж щодо користування усіма доступними ґаджетами. Найбільше враження справили спеціальні VR-окуляри, за допомогою яких викладачі та студенти отримали можливість оглянути космічний простір та підводний світ.

  


Відбувся ІІ етап ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з товарознавства. На підсумковій науково-практичній конференції 26 березня 2019 року виступили 10 студентів із 7 закладів вищої освіти. На підставі рецензій та оцінки наукових доповідей учасників науково-практичної конференції галузева конкурсна комісія визначила переможців конкурсу.

Диплом І ступеня, ІІ ступеня,
ІІІ ступеня

Прізвище, ім’я,
по батькові
студента

Прізвище, ім’я,
по батькові, посада наукового керівника

Найменування
закладу
вищої освіти

Диплом І ступеня

Осовіцька Валерія Сергіївна

Мережко Ніна Василівна, завідувач кафедри

Київський національний торговельно-економічний університет

Диплом ІІ ступеня

Донченко Аліна Олегівна

Мокроусова Олена Романівна, професор

Київський національний торговельно-економічний університет

Диплом ІІ ступеня

Радіонова Ганна Ігорівна

Мокроусова Олена Романівна, професор

Київський національний торговельно-економічний університет

  


28-29 березня 2019 року на базі Одеського національного політехнічного університету  відбувся Всеукраїнський конкурс дипломних робіт зі спеціальності «Підприємництво, торгівля і біржова діяльність». Тут було представлено понад 130 дипломних робіт магістрів із 49 вищих навчальних закладів України.

Членами журі конкурсу стали авторитетні представники наукових шкіл із 16 закладів вищої освіти України.

Випускові кваліфікаційні роботи магістрів факультету торгівлі та маркетингу Київського національного торговельно-економічного університету журі оцінило високо. Як результат – маємо переможні місця:

 • І місце – робота Яворського Назарія на тему «Організація товаропостачання мережі магазинів (за матеріалами ТОВ «Ашан Україна Гіпермаркет»), виконану під керівництвом д.е.н., ректора КНТЕУ професора Мазаракі Анатолія Антоновича;
 • І місце – робота Вовк Юлії на тему «Експертиза імпортної холодної зброї на ринку України», виконану під керівництвом д.т.н., професора, зав. кафедри товарознавства та митної справи Мережко Ніни Василівни.

Грамотою «За високий рівень наукової новизни» відзначено роботу «Оцінка конкурентоспроможності та організація імпорту томатного соку» Івченко Дар’ї (науковий керівник д.т.н.,  зав. кафедри товарознавства, управління безпечністю та якістю професор Белінська Світлана Омелянівна).

Вітаємо переможців та їх наукових керівників і бажаємо наукових і творчих досягнень надалі!


Фахівці кафедри товарознавства та митної справи КНТЕУ провели День гостинності для учнів спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №255 з поглибленим вивченням природничо-математичних предметів Дарницького району м. Києва. На заході 19 березня 2019 року учні спеціалізованої школи №255 прослухали інформацію про факультети, спеціальності та умови вступу до КНТЕУ.

Перед майбутніми вступниками виступила директор Центру профорієнтаційної роботи, кандидат філософських наук, доцент Людмила В'ячеславівна Ярошенко з інформацією про особливості майбутньої вступної кампанії.

Доцентом кафедри товарознавства та митної справи  Марчук Н. Б.  у рамках зустрічі було проведено майстер клас «Не все те золото, що блищить», а також екскурсію аудиторіями та лабораторіями кафедри, лекційними залами університету, ознайомлено з бібліотекою КНТЕУ: з мультимедійним та читальним залами, залом періодичних видань. Учні були приємно вражені сучасним обладнанням лабораторій та комп’ютерних кабінетів, численними затишними кафе, спортивними залами, стадіоном, особливо зоною коворкінгу «KNUTE HUB» та «Smart» залом. Майбутні вступники висловили щиру вдячність за цікавий та змістовний день гостинності. Будемо раді Вас бачити студентами КНТЕУ!


Професор кафедри товарознавства та митної справи КНТЕУ Караваєв Тарас Анатолійович 12 березня 2019 року в прямому ефірі наТРК «Київ» взяв участь у програмі «День у мегаполісі».

 

 

Перед телеаудиторією Караваєв Т. А. виступив з професійними порадами для споживачів щодо вибору якісних і безпечних фарб для оздоблення інтер’єрів. Програма мала також просвітницький характер і була присвячена Всесвітньому дню прав споживачів, заходи до святкування якого проходять цими днями в КНТЕУ в рамках ХІ Консумерського фестивалю «Час діяти!».

Після перегляду запису телепрограми з перших вуст ви зможете отримати відповіді на такі основні запитання:

 • Які бувають фарби і як обрати якісну і безпечну фарбу? На що передусім звертати увагу?
 • Чи є зависока ціна гарантією якості фарб?
 • Яке маркування має бути обов'язково на упаковці, що на ньому має бути вказано?
 • Які основні показники якості фарб?
 • За якими критеріями можна відрізнити якісну фарбу від неякісної? Це може бути: запах, консистенція, колір? Чи це мають бути якісь об’єктивні критерії?

Як зрозуміти, що та чи інша фарба буде триматися на поверхні довго і не змінить колір навіть після потрапляння на неї сонячних променів.

 • Чи всі фарби прості в нанесенні? Які найбільш зручні для нанесення фарби?
 • Як вибрати фарбу за стійкістю до вологого стирання?
 • Як щодо терміну придатності? Чи існують особливі умови зберігання фарб?
 • Чи можна використовувати її після того як термін вийшов?
 • Чи відрізняється за якістю фарби українських виробників від іноземних?
 • Безпечність фарб і їх вплив на самопочуття і здоров’я людини.
 • Які компоненти фарби найбільш небезпечні?
 • Чи можуть бути фарби токсичними?

30 січня 2019 року  викладач кафедри товарознавства та митної справи Марчук Н.Б.  успішно склала екзамен та отримала сертифікат, що підтверджує знання англійської мови на рівні В2 за міжнародною шкалою.6 лютого 2019 року доцент кафедри товарознавства та митної справи , к.т.н. Андрієвська Людмила Валентинівна взяла участь у прямому ефірі телепрограми «Ранок у мегаполісі» телеканалу «Київ», присвяченому питанню вибору кухонного посуду, зокрема каструль. Експертом були озвучені поради та критерії вибору даної продукції та поради щодо її експлуатації.

 


На кафедрі товарознавства та митної справи протягом 3-4 грудня 2018 року відбулись захисти випускних кваліфікаційних робіт студентами денної форми навчання за спеціальністю "Митна справа".

Голова екзаменаційної комісії к.т.н. Муромцев Л. М., начальник управління організації заходів нетарифного регулювання ЗЕД Департаменту організації митного контролю Державної фіскальної служби України, відмітив  високий практичний та теоретичний рівень підготовки студентів і відзначив, що тематика випускних кваліфікаційних робіт є актуальною, відображає проблеми, які стоять перед органами доходів і зборів України.

Високу фахову компетентність та глибокі наукові знання під час захисту випускних кваліфікаційних робіт продемонстрували студенти:

 • Денисенко Анастасія Володимирівна ("Запобігання митним ризикам при імпорті алмазів", керівник д.т.н., проф. Індутний В. В.);
 • Джура Ольга Володимирівна ("Експертиза та митне оформлення контактних лінз", керівник к.т.н., доц. Сім’ячко О. І.);
 • Кириченко Анастасія Сергіївна ("Митне оформлення безалкогольних напоїв за принципом "єдиного вікна", керівник к.т.н., доц. Романенко О. В.);
 • Рубанов Віталій Сергійович ("Митна експертиза та оподаткування імпорту виробів з мармуру", керівник к.т.н., доц. Сім’ячко О. І.);
 • Старушик Євген Геннадійович ("Експертиза та митний контроль текстильного взуття", керівник к.т.н., доц. Коломієць Т. М.);
 • Ткаченко Тетяна Володимирівна ("Ідентифікаційна експертиза та оподаткування імпорту тютюнових виробів", керівник к.т.н., доц.Осієвська В. В.);
 • Михайлюк Анна Валеріївна ("Мистецтвознавча експертиза та митне оформлення картин", керівник д.т.н., проф. Індутний В. В.).

У роботах проаналізовано експортно-імпортні операції об’єктів дослідження та наведено їх характеристику, проведений  критичний аналіз діючої нормативної документації та надано пропозиції щодо її удосконалення відповідно до вимог ЄС, висвітлено особливості експертизи в митних цілях, митного оформлення та контролю товарів, визначення їх митної вартості.

Результати виконаних випускних кваліфікаційних робіт рекомендовані до впровадження у практику діяльності підприємств та органів доходів і зборів Державної фіскальної служби України.

 Cтуденти І курсу денної форми навчання ОС "магістр" факультету торгівлі та маркетингу КНТЕУ спеціалізацій "Товарознавство і комерційна логістика" та "Організація оптової та роздрібної торгівлі" разом із доцентом кафедри товарознавства та митної справиОсієвською В. В. 28 листопада 2018 року відвідали ДП "Науковий центр превентивної токсикології, харчової та хімічної безпеки імені академіка Л. І. Медведя МОЗ України".

Перед студентами виступили: Прокопенко Л. О., головний інженер відділу метрології та якості вимірювань, Хількевич Т. В., ст. наук. співробітник відділу комплексної оцінки виробів медичного призначення, парфумерно-косметичних засобів та товарів широкого вжитку,Михайлов В. С., наук. співробітник Токсикологічного дослідницького випробувального центру фізико-хімічного аналізу та референс, а також Строй А. М., пров. наук. співробітник лабораторії санітарно-гігієнічної оцінки якості та безпечності тютюнових та алкогольвміщуючих виробів.

Протягом заняття в рамках вивчення дисципліни "Міжнародне технічне регулювання" було розглянуто питання щодо особливостей діяльності акредитованих лабораторій із токсиколого-гігієнічних, санітарно-хімічних, санітарно-мікробіологічних досліджень відповідно до законодавства ЄС.

    

    Фахівці кафедри товарознавства та митної справи КНТЕУ провели День гостинності для учнів Гімназії №117 ім. Лесі Українки

На заході 15 листопада 2018 року учні прослухали інформацію про факультети, спеціальності та умови вступу до КНТЕУ.

Перед майбутніми вступниками виступила директор Центру профорієнтаційної роботи, кандидат філософських наук, доцент Людмила В'ячеславівна Ярошенко з інформацією про особливості майбутньої вступної кампанії.

Доцентами кафедри товарознавства та митної справи Марчук Н. Б. та Осієвською В. В. у рамках зустрічі учням також було проведено екскурсію аудиторіями та лабораторіями кафедри, лекційними залами університету, ознайомлено з бібліотекою КНТЕУ: з мультимедійним та читальним залами, залом періодичних видань. Учні були приємно вражені сучасним обладнанням лабораторій та комп’ютерних кабінетів, численними затишними кафе, спортивними залами, стадіоном, особливо зоною коворкінгу "KNUTE HUB". Майбутні вступники висловили щиру вдячність за цікавий та змістовний день гостинності.Будемо раді Вас бачити студентами КНТЕУ!

 На заході 15 листопада 2018 року учні прослухали інформацію про факультети, спеціальності та умови вступу до КНТЕУ.

Перед майбутніми вступниками виступила директор Центру профорієнтаційної роботи, кандидат філософських наук, доцент Людмила В'ячеславівна Ярошенко з інформацією про особливості майбутньої вступної кампанії.

Доцентами кафедри товарознавства та митної справи Марчук Н. Б. та Осієвською В. В. у рамках зустрічі учням також було проведено екскурсію аудиторіями та лабораторіями кафедри, лекційними залами університету, ознайомлено з бібліотекою КНТЕУ: з мультимедійним та читальним залами, залом періодичних видань. Учні були приємно вражені сучасним обладнанням лабораторій та комп’ютерних кабінетів, численними затишними кафе, спортивними залами, стадіоном, особливо зоною коворкінгу "KNUTE HUB".

Майбутні вступники висловили щиру вдячність за цікавий та змістовний день гостинності.

Дякуємо нашим гостям та чекаємо на Дні відкритих дверей, що відбудеться 24 листолпада 2018 року.

Будемо раді Вас бачити студентами КНТЕУ!


Кафедрою товарознавства та митної справи було проведено День гостинності для школярів 11 класу школи І-ІІІ ступенів № 282 Деснянського району м. Києва.

Гостей 17 жовтня 2018 року зустрічали викладачі кафедри: Шульга О. С.,  Глушкова Т. Г., Комаха В. О., а також директор центру профорієнтаційної роботи Ярошенко Л. В.

Майбутнім вступникам була надана вичерпна інформація про особливості та переваги навчання в КНТЕУ, специфіку спеціальностей, за якими навчаються студенти в КНТЕУ, можливість одночасного навчання як за основною, так і за іншою обраною спеціальністю з метою отримання другої вищої освіти, підготовку на військовій кафедрі з присвоєнням офіцерського звання, навчання в закордонних університетах-партнерах КНТЕУ за спільними з іноземними університетами програмами та бази практик.

Гостям було проведено екскурсію, що дало змогу ознайомити запрошених учнів із матеріально-технічною базою університету: продемонстровано комп’ютерний клас та інші аудиторії кафедри товарознавства та митної справи й можливості використання їх лабораторного оснащення під час навчання та наукової роботи, зокрема, було проведено дослідження якісного та кількісного складу зразка ювелірного виробу експрес-методом з використанням рентгенофлуоресцентного спектрофотометра, показано роботу оптичного цифрового мікроскопу. Також викладачі кафедри надали учням інформацію щодо дисциплін, які викладаються на кафедрі, та інтерактивні методи, що застосовуються  професорсько-викладацьким складом кафедри під час проведення лекційних та лабораторних занять.

Крім того, учнів було ознайомлено з бібліотекою КНТЕУ: з мультимедійним та читальним залами,  залом періодичних видань і зонами  коворкінгу "KNUTE HUB". Не оминули увагою і затишні кафе, спортивні манежі та стадіон. Запрошені висловили подяку за змістовно проведений день гостинності та бажання долучитися до студентської спільноти КНТЕУ у майбутньому.

 16 жовтня 2018 року представники кафедри товарознавства та митної справи на чолі з завідувачем кафедри Мережко Ніною Василівною брали участь у науково-практичному семінарі, організованому Північноамериканським Хутровим Аукціоном NAFA (Торонто, Канада).

В рамках роботи семінару були розглянуті питання процедури торгів NAFA на 2019 рік; рекламна програма NAFA щодо реалізації хутра та виробів з нього; засоби і прийоми біржової торгівлі хутром; хутряні тренди сезону 2018-2019 років. Для учасників семінару було продемонстровано дизайнерські вироби з хутра NAFA, сучасні тенденції поєднання хутра у виробах та особливості розпізнавання хутра різних видів. 

 

10.04.2016
437281
2096
остання редакція 28.11.2019
437281