Кафедра філософії, соціології та політології

філософії, соціології та політології

ШУСТ НАТАЛІЯ БОРИСІВНА

доктор соціологічних наук, професор,
професор кафедри філософії, соціології та політології

e-mail: n.shust@knute.edu.ua

ІДЕНТИФІКАТОРИ АВТОРА

СФЕРА НАУКОВИХ ІНТЕРЕСІВ

система вищої освіти, менеджмент вищої освіти, сучасні методи викладання в системі вищої освіти, соціологія, соціологія освіти

ДИСЦИПЛІНИ

“Соціологія”, “Методологія та організація соціологічного дослідження”, “Загальна соціологічна теорія”

АКАДЕМІЧНА КВАЛІФІКАЦІЯ

• професор кафедри суспільних наук, 2004 р.
  • доктор соціологічних наук, 08.00.01 «Соціальна структура, соціальні інститути, соціальні відносини», тема дисертації: "Інноваційна діяльність молоді в період трансформації суспільства", 2001 р.
  • доцент кафедри суспільних наук, 2004 р.
  • кандидат політичних наук, 08.01.01 «Політичні інститути,  політичні відносини», тема дисертації: «Державна молодіжна політика", 1994 р.

ДОСВІД РОБОТИ

• професор кафедри філософії, соціології та політології Київського національного торговельно-економічного університету МОН України, з 2020 р. до цього часу.
  • професор кафедри цивільного права та процесу юридичного факультету Національного авіаційного університету МОН України, 2009-2020 рр.
  • заступник директора департаменту вищої освіти Міністерства освіти України, 2006 – 2009 рр.
  • декан соціологічного факультету, завідувач кафедри соціології Чорноморського національного університету ім. Петра Могили МОН України, 2005-2006 рр.
  • завідувач кафедри суспільних наук Вінницького медичного університету ім. М.І.Пирогова МОН України, 2002-2005 рр.

ОСНОВНІ ПУБЛІКАЦІЇ:

НАГОРОДИ ТА ВІДЗНАКИ

• За вагомий особистий внесок у розбудову освіти України, досягнення високої майстерності у професійній діяльності та з нагоди святкування Дня працівників освіти нагороджена цінним подарунком, МОН України, 2007 р.
  • За активну участь у підготовці та проведенні секційних та пленарних засідань Міжнародного студентського форуму оголошено подяку та премійовано, МОН України, 2007 р.
  • За вагомий особистий внесок у підготовці заходів, присвячених Дню студента, досягнення високої майстерності у професійній діяльності та з нагоди Дня студента оголошено подяку та премійовано, МОН України, 2007 р.
  • За сумлінну працю, досягнуті успіхи в навчально-методичній та науковій роботі нагороджено грамотою та премією, ВМУ ім. М.І.Пирогова МОН України, 2004 р.

ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ

• Програма стажування «Використання наукового потенціалу- шлях до формування якісної вищої освіти», Інститут права НАН України,2019 р.
  • Навчально-методичні семінари в рамках Міжнародних інформаційних тижнів програми ЄС Еразмус+ в Україні, НАУ, 2019 р.
  • Онлайн тренінг «My contribution to peace”. University of Colorado, Colorado Springs. Concerned for Peace, Колорадо-Спрингз (США), 2019 p.
  • Науковий проект-стажування, Оксфорд, Великобританія, 2018 р.
  • Науковий проект-стажування, Оксфорд, Великобританія, 2017 р.
  • MIND- тренінг лідерів освіти, проведений Всеукраїнським інститутом розвитку інтелекту, Київ, Україна, 2016 р.
  • Програма стажування «Наукові технології у сфері освіти», Інститут політичних і етно-національних досліджень НАН України, 2014 р.
  • Talking Charge of Our Future, American Council on Education.90-th Annual Meeting/ The premier meeting for Higher Education`s senior leaders. San-Diego, California, (США), 2008 р.
  • Програма стажування «International Accociation of Colleges Conference”, Сан-Діего, (США), 2008 р.
  • Навчальний семінар в рамках програми імені Фулбрайта, Пенсільванія, (США), 2008 р.
  • Програма наукового стажування «Universidad de La Sabana”, Богота, Колумбійський університет Ла Сабана, (Колумбія), 2008 р.
  • Програма стажування University of Jyvaskyla, Ювяскуле (Фінляндія),2007 р.
  • Навчальний семінар в рамках міжнародного проекту TEMPUS SM-SCM-T071B06-2006(UA)UNIMAN, University Management in the Contex of the Europen Higher Education, Королівський технологічний інститут, Стокгольм (Швеція), 2007 р.

ДОДАТКОВІ ВИДИ ДІЯЛЬНОСТІ

• Член редакційної колегії наукового журналу «Наукові праці Національного авіаційного університету. Серія Юридичний вісник «Повітряне і космічне право», 2009- 2019 рр.
  • Член спеціалізованої вченої ради К 26.093.17 «Соціологія», з 2007-2009 рр.
  • Член редакційної колегії наукового журналу «Науковий вісник Чернівецького університету: Збірник наукових праць. Соціологія» з 2008-2011рр.
  • Голова Науково-методичної ради з соціології, 2006-2010рр.
  • Член експертної групи з акредитації освітньо-наукової програми з соціології, 2006-2010рр.
  • Експерт за проектом Закону України «Про вищу освіту», 2008 р.
  • Голова робочої групи з підготовки положень про студентське самоврядування до проекту Закону України «Про вищу освіту», 2008 р
  • Експерт за проектом Закону України «Державна молодіжна політика», 1998 р.
  • Член редакційної колегії наукового журналу «Державна сімейна та молодіжна політика: законодавство, методи та практика» з 2021 р.

ХОБІ

спорт, подорожі, мистецтво