Кафедра філософії, соціології та політології

Клименко Олена Юріївна

філософії, соціології та політології

КЛИМЕНКО ОЛЕНА ЮРІЇВНА

доктор соціологічних наук, професор, провідний науковий співробітник відділу соціальної експертизи Інститут соціології НАН України

e-mail: klimenkoelens@gmail.com

ІДЕНТИФІКАТОР АВТОРА: ORCID, Google Scholar, ResearcherID, Scopus

СФЕРА НАУКОВИХ ІНТЕРЕСІВ:

Соціальна експертиза, методи збору і аналізу соціологічної інформації, якісні методи соціологічних досліджень, соціологія дитинства, маніпулятивні технології та протидія їм, соціологія управління, соціологія економіки.

ДИСЦИПЛІНИ

Прикладні соціологічні студії, Соціологія масових комунікацій.

АКАДЕМІЧНА КВАЛІФІКАЦІЯ

• кандидат історичних наук (2004 р.), дисертація за спеціальністю 07.00.01 – історія України.
  • доцент (2011 р.), отримано за кафедрою соціології управління.
  • доктор соціологічних наук (2016 р.), дисертація: «Особливості інституціоналізації соціального захисту дітей у кризових ситуаціях у сучасному українському суспільстві», за спеціальністю 22.00.04 – спеціальні та галузеві соціології.
  • професор (2021 р.), отримано за кафедрою економіка підприємств та соціальних технологій.

ДОСВІД РОБОТИ

• провідний науковий співробітник відділу соціальної експертизи Інститут соціології НАН України (2022 – по теперішній час);
  • завідувач кафедри соціології Державний університет телекомунікацій (2019-2022 рр.);
  • професор кафедри соціології та політології Харківський національний університет «Харківський політехнічний інститут» (2016-2019 рр.);
  • доцент кафедри соціології управління Донецький державний університет (2005-2014 рр.).

ОСНОВНІ ПУБЛІКАЦІЇ

ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ

• Експертна участь в робочій групі «Національний Конвент України щодо ЄС». Розробка рекомендацій в рамках проекту по темі «Міжрегіональне співробітництво Східних регіонів України - платформа для співпраці з регіонами країн ЄС». Під патронатом Дослідницького центру Словацької Асоціації Зовнішньої політики участь в якості експерта в проекті «Sharіng know-how for better management of the Schengen Border between Slovakіa / Ukraіne and Norway / Russіa», CBC 01018, (SFPA) (2017-2018 рр.).
  • Міжнародний центр неформальної освіти курс підвищення кваліфікації «Впровадження інноваційних форм навчання» – 180 годин 3 модулі 1. Інноваційні методи викладання соціальних та поведінкових дисциплін. 2. Особливості сучасного освітнього контенту, розповсюджені форми інновацій. 3. Організація та забезпечення в освітньому процесі гендерної рівності та механізми запобігання гендерно-зумовленої дискримінації (2022 р.)

ДОДАТКОВІ ВИДИ ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

• член Соціологічної асоціації України з 2008 р.
  • член редакційної колегії наукового видання категорії Б «Соціологічні студії».
  • член редакційної колегії наукового видання категорії Б «Українознавство».

остання редакція 11.09.2024