Кафедра товарознавства і фармації
Кафедра товарознавства і фармації

товарознавства і фармації

20 листопада 2023 року відбулася Міжнародна конференція - Круглий стіл «Environmental Challenges in the Conditions of War»  за участі активістів студентського наукового клубу «Start in Science», викладачів ДТЕУ та представників міжнародної наукової спільноти. Даний івент відбувся в рамках співпраці між Державним торговельно-економічним університетом та KTHRoyal Institute of Technology (Швеція). Організаторами даного івенту виступили старший викладач кафедри товарознавства, управління безпечністю та якістю, науковий керівник НК "Start in Science" Чикун Надія Юріївна та доцент кафедри технології целюлози і полімерів KTHRoyal Institute of Technology Olena Sevastyanova.

Метою події було привернути увагу до екологічних проблем в умовах війни та пошук можливостей відновлення природних ресурсів. Активісти наукового клубу «Start in Science» звернули особливу увагу усіх присутніх на доступ населення до питної води, відновлення чорноземів для рішення продовольчої проблеми, забруднення повітря та знищення унікальних українських екосистем. Також учасниками піднімалися питання наслідків для України та всього світу застосування вибухонебезпечної зброї та небезпека, яку несе ядерний тероризм. З презентаціями, що розкривають дані проблеми, виступили студенти Рижа Вікторія та Рута Катерина (ФТМ 1-17), Полтавська Уляна (ФТМ 1-18), Видрич Тетяна (ФТМ 2-26), Калюжна Анастасія та Фесенко Валентина (ФТМ 4-19) і Кухельний Дмитро (ФРГТБ 1-5).

До події долучилися доктор технічних наук, перший проректор Державного торговельно-економічного університету Притульська Наталія Володимирівна, професор технічних наук, декан факультету торгівлі та маркетингу Осика Віктор Анатолійович та професор кафедри товарознавства, управління безпечністю та якістю Сидоренко Олена Володимирівна. Вони виказали вдячність усім учасникам івенту за підняття такої актуальної теми та наголосили на важливості підтримки екологічного фронту іноземними партнерами. Доцент кафедри товарознавства, управління безпечністю та якістю Антюшко Дмитро Петрович виступив з презентацією «The prospects for the application of environmental management systems basedon ISO 14000 family standards».

Учасниками даного заходу були представники міжнародної наукової спільноти, що із зацікавленням слухали доповіді учасників, та, під час наукової дискусії, обговорювали питання, що турбували їх найбільше. Серед іноземних гостей, на Круглому столі були присутні: Gunnar Henriksson (Professor of the Department of Fibreand Polymer Technology, KTH Royal Institute of Technology, Швеція), Nataliia Smyk (Researcher at Department of Fibreand Polymer Technology, KTH Royal Institute of Technology, Швеція), Huisi Li (PhD studentat Department of Fibre and Polymer Technology, KTH Royal Institute of Technology, Швеція), Eashwara Raju Senthilkumar (PhD student at Department of Fibre and Polymer Technology, KTH Royal Institute of Technology, Швеція); Ievgen Pylypchuk (Researcherat Department of Material sand Environmental Chemistry, Stockholm University, Швеція); Tetyana Budnyak (Researcherat Department of Materials Science and Engineering, Nanotechnology and Functional Materials, Uppsala University, Швеція); Маrta Goliszek (PhD, Adjunct at Maria Curie-Sklodowska University, Lublin, Польща); TkachVolodymyr (Faculty of Engineering of University of Porto, Португалія).

В процесі наукової дискусії піднімалися важливі та актуальні питання стосовно екологічного стану України на даний момент. Усі учасники Круглого столу висловили свій інтерес та думки щодо поліпшення критичної ситуації, у якій перебуває природа України зараз, та іноземні партнери запевнили у своїй подальшій підтримці української наукової спільноти.

остання редакція 14.03.2023