Кафедра економічної теорії та конкурентної політики
Кафедра економічної теорії та конкурентної політики

Студентські наукові клуби

економічної теорії та конкурентної політики

НАУКОВИЙ КЛУБ

«СИНЕРГІЯ ГАЛУЗЕВИХ РИНКІВ»

Керівник: д.е.н., проф. Штундер Ірина Олександрівна

Кафедра економічної теорії та конкурентної політики координує роботу студентського наукового клубу «Синергія галузевих ринків». Головним його завданням є підготовка сучасних професіоналів у сфері галузевих ринків, здатних вільно орієнтуватися та бути конкурентоспроможними у динамічному ринковому просторі.

Основні напрями роботи наукового клубу:

• орієнтація на сучасні потреби ринкового середовища;
  • організація практичної підготовки здобувачів вищої освіти на основі кейсів та ситуаційних вправ;
  • розвиток ділових та професійних компетентностей здобувачів вищої освіти;
  • формування лідерських навичок та уміння орієнтуватися у ринковому просторі;
  • наукові дискусії на актуальні теми функціонування та розвитку сучасних галузевих ринків;
  • співпраця зі стейкхолдерами: вебінари, майстер-класи, тренінги та гостьові лекції від практиків і керівників компаній.

Пріоритетними дослідницькими проблемами студентського наукового клубу є: детермінанти розвитку та принципи організації ринків споживчих товарів; механізм функціонування ринку електричної енергії; інформаційні технології як платформа розвитку ринку телекомунікаційних послуг; організаційні основи транспортно-експедиторської діяльності; інституційно-економічні особливості ринку освітніх та медичних послуг; види та інфраструктура ринків продукції будівництва; ціноутворення на ринках аграрної продукції тощо.

План роботи наукового клубу

«СИНЕРГІЯ ГАЛУЗЕВИХ РИНКІВ» на 2024 рік

Терміни проведення

Наукова дискусія на тему «Вектори розвитку галузевих ринків у контексті повоєнної модернізації економіки України»

лютий 2024 р.

науково-педагогічні працівники кафедри

Вебінар на тему «Трансформація ринку енергетичних ресурсів»

березень 2024 р.

науково-педагогічні працівники кафедри

Тренінг на тему «Реалізація транспортної політики України у контексті європейської інтеграції»

квітень 2024 р.

науково-педагогічні працівники кафедри

Наукова дискусія на тему «Україна на світових ринках продукції переробної промисловості»

травень 2024 р.

науково-педагогічні працівники кафедри

Науковий диспут на тему «Розвиток ринку землі в умовах європейської інтеграції України»

вересень 2024 р.

науково-педагогічні працівники кафедри

Вебінар на тему «Вплив науково-технічного прогресу та глобалізаційних процесів на розвиток ринків телекомунікаційних послуг»

жовтень 2024 р.

науково-педагогічні працівники кафедри

Науковий диспут на тему «Розвиток ринків торговельно-посередницьких послуг в умовах європейської інтеграції України»

листопад 2024 р.

науково-педагогічні працівники кафедри

Наукова дискусія на тему «Цифрова трансформація галузевих ринків»

грудень 2024 р.

НАУКОВИЙ КЛУБ

«КОНКУРЕНЦІЯ ХХІ СТОЛІТТЯ»

Керівник: завідувач кафедри економічної теорії та крнкурентної політики,

д.е.н., проф. Уманців Юрій Миколайович

Кафедра економічної теорії та конкурентної політики здійснює керівництво роботою студентськогонаукового клубу «Конкуренція ХХІ століття». Пріоритетним завданням його роботи є підготовка компетентних професіоналів у сфері конкурентних відносин та антимонопольного регулювання, які здатні до розв’язання складних завдань в умовах мінливого ринкового середовища.

Основні напрями роботи наукового клубу:

• сучасні проблеми розвитку конкурентного ринкового середовища;
  • удосконалення практичної підготовки здобувачів вищої освіти на основі кейсів та ситуаційних вправ;
  • формування ділових та професійних компетентностей здобувачів вищої освіти у сфері конкурентних відносин;
  • розвиток лідерських здібностей та уміння орієнтуватися в умовах гострої конкурентної боротьби;
  •  наукові дискусії на актуальні теми розвитку конкурентних відносин та антимонопольної політики;
  • співпраця з партнерами: вебінари, майстер-класи, тренінги та гостьові лекції від фахівців-практиків.

Основними проблемами дослідження студентськьго наукового клубу є: теоретико-методологічні та інституційні засади конкуренції; організаційно-правове забезпечення конкурентної політики; механізми виявлення, припининення та недопущення антиконкурентних узгоджених дій; відповідальність за зловживання монопльним становищем; протидія недобросовісним практикам у підприємницькій діяльності; інструменти державного регулювання природних монополій; галузеві особливості розвитку та захисту конкуренції.

План роботи

наукового клубу «КОНКУРЕНЦІЯ ХХІ СТОЛІТТЯ»

на 2024 рік

Терміни проведення