logo
Кафедра економіки та фінансів підприємства
Кафедра економіки та фінансів підприємства
logo
Кафедра економіки та фінансів підприємства
img

Наукові заходи кафедри

економіки та фінансів підприємства


25.10

Відбулося засідання Всеукраїнського круглого столу «Бізнес та освіта: партнерство в умовах нових викликів», організатором якого була кафедра економіки та фінансів підприємства.
У заході взяли участь 62 особи: викладачі ДТЕУ та інших закладів вищої освіти, представники провідних підприємств України, громадських організацій, студенти, аспіранти. Було заслухано цікаві доповіді щодо напрямів трансформації вищої освіти в контексті євроінтеграції та повоєнного відновлення України; інтеграції цифрових технологій та інноваційних методів викладання в освітній процес; синергії освіти й бізнесу для розвитку трудового потенціалу в умовах воєнного стану.

З вітальним словом до учасників круглого столу звернулася перший проректор з науково-педагогічної роботи ДТЕУ, професор Наталія Притульська, яка відзначила важливість розвитку партнерства освіти і бізнесу та пошуку його нових форматів, що дасть закладам вищої освіти змогу  оперативно і гнучко реагувати на потреби ринку праці.
Генеральний директор директорату фахової передвищої, вищої освіти Міністерства освіти і науки України Олег Шаров окреслив проблеми вищої освіти та пріоритетні напрями реформування цієї сфери в контексті євроінтеграції та з урахуванням вимог воєнного часу. Доповідач розглянув питання організації безпечного освітнього середовища, забезпечення якості вищої освіти, розвитку суб’єктності здобувача освіти, модернізації мережі закладів вищої освіти, отримання державних грантів для здобуття вищої освіти та розвитку її інституційного середовища. Окрему увагу Олег Шаров приділив стратегічним цілям розвитку вищої освіти України на найближчі роки.

Директор Навчально-наукового центру бізнес-симуляції, доцент кафедри економіки та фінансів підприємства ДТЕУ Оксана Трубей поділилася досвідом успішного функціонування у складі ДТЕУ Навчально-наукового центру бізнес-симуляції (ННЦБС), що організовує практичну підготовку здобувачів освіти ступеня «бакалавр» 4 курсу на основі бізнес-симуляції та інших імітаційних освітніх технологій, через відтворення в умовах навчання процесів, що відбуваються в реальній економічній системі. Оксана Трубей презентувала результати активної співпраці здобувачів освіти і викладачів ННЦБС із провідними торговельними компаніями України, втілені у проєктах ритейл-хабів для продажу товарів FMCG. Результативність такої співпраці засвідчив бізнес-ментор одного з проєктів ритейл-хабу, директор з операцій і розвитку торговельної мережі «Антошка» Іван Чивкін

В.о. директора Фонду Президента України з підтримки освіти, науки та спорту Ігор Кречкевич ознайомив учасників круглого столу з програмами, проєктами та ініціативами Фонду, які вже було реалізовано та які заплановано на найближчу перспективу. Доповідач акцентував увагу на важливості підтримки освіти як інструменту підвищення потенціалу бізнесу.
СЕО HR-агенції «UGEN» Марина Джулай презентувала аналітику опитування «Найкращий роботодавець 2024», у якому взяли участь 1760 респондентів – нинішні студенти й випускники закладів вищої освіти. Результати опитування дали змогу визначити найбільш привабливі для молоді сфери для працевлаштування та її очікування від роботодавців.

Професор кафедри економіки та фінансів підприємства ДТЕУ Катерина Багацька поділилася особистим досвідом інформаційно-консультаційної підтримки суб’єктів малого та середнього підприємництва в підготовці пакета документів на отримання державних грантів для започаткування або розвитку власного бізнесу.
Модератор заходу, завідувач кафедри економіки та фінансів підприємства ДТЕУ, професор Ганна Блакита підбила підсумки засідання круглого столу та зауважила, що фундаментом для розвитку трудового потенціалу в умовах воєнного стану та повоєнного відновлення України є відкритість бізнесу для співпраці із закладами вищої освіти з метою підготовки кадрів, професійні знання та навички яких відповідатимуть очікуванням бізнесу.

20-24.05

Професор Катерина Багацька взяла участь у викладацькій мобільності за програмою «Еразмус +» у Краківському економічному університеті (Польща). Провела 4 години лекційних та 4 години практичних занять з дисципліни «Управління вартістю підприємства» для студентів спеціалізації «біхевіористичні фінанси» кафедри управління ризиками та страхування. Під час занять було розкрито сучасні теоретичні концепції вартісно-орієнтованого управління в умовах невизначеності та ризику та прикладні форми і методи прийняття інвестиційних рішень  на основі фінансових і нефінансових критеріїв. Додатково було проведено зустріч з магістрами кафедри, під час якої проф. Багацька розповіла майбутнім фахівцям ринку капіталів про стан фінансової системи України під час війни.

У складі делегації науковців від ДТЕУ проф. Багацька взяла участь в Міжнародній науковій конференції «Contemporary Economy in the Face of Economic, Social and Political Crises. Economic, Managerial, Social and Legal Aspects», яка відбувається щорічно в рамках чотиристоронньої партнерської угоди між Краківським економічним університетом, Державним торговельно-економічним університетом, італійським університетом Мессіна та університетом Крагуєвац з Сербії. Доповідь на тему особливостей державної підтримки підприємництва під час війни викликала справжній інтерес серед учасників.

27.03

Відбулась щорічна студентська наукова конференція «ПРІОРИТЕТИ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ СУСПІЛЬСТВА». Кафедрою економіки та фінансів підприємства було організовано засідання шести секцій: Інвестиційно-інноваційне забезпечення розвитку країни, галузей та підприємств (керівники секції к.е.н., доц. Стояненко І.В., к.е.н., доц. Терещенко Е.Ю.), Новітні виклики та сценарії розвитку підприємництва в Україні (керівники секції к.е.н., доц. Климаш Н.І., к.е.н., доц. Пурденко О.А.), Фінансові драйвери сталого розвитку підприємства (керівники секції д.е.н., проф. Ситник Г.В., д.е.н., доц. Багацька К.В.), Втрати та перспективи розвитку торгівлі в Україні (керівники секції к.е.н., доц. Ганущак Т.В., к.е.н., доц. Мельник В.В.), Інноваційність розвитку сфери торгівлі (керівники секції д.е.н., проф. Височин І.В., к.е.н., доц. Вавдійчик І.М.), Підприємницький потенціал країн ЄС та України в умовах глобалізації (керівник секції к.е.н., доц. Жук О.С.).

На пленарному засіданні з доповіддю на тему «Агросектор України під час війни: реалії та перспективи» виступила студентка ФЕМП 1 курсу 2м групи ОП «Агробізнес» Гаєвська В.П. (науковий керівник – д.е.н., проф. Танклевська Н.С.).

Вітаємо переможців та їх наукових керівників ! Бажаємо творчої наснаги, нових перемог і професійного зростання!

25.10.23

Відбулося засідання Всеукраїнського круглого столу «Бізнес та освіта: партнерство в умовах нових викликів». Організатором заходу була кафедра економіки та фінансів підприємства.

Докладніше

01.06

Доцент кафедри економіки та фінансів підприємства факультету економіки, менеджменту та психології Жук О.С. пройшла наукове стажування в рамках грантової програми «Volkswagen Foundation» на базі кафедри підприємництва та інновацій економічного факультету Геттінгенського університету імені Георга-Августа(нім. Georg-August-Universität) (м.Геттінген, Німеччина) за темою "Роль фінансового капіталу в новій підприємницькій екосистемі". Термін стажування 06.2022-05.2023. 

   

Під час проходження стажування відбулось ознайомлення з досвідом організації навчального процесу та застосування інноваційних технологій в університетах Європейського Союзу, підвищено кваліфікацію: розширено, поглиблено і вдосконалено професійні компетентності викладача, перейнято європейські методи досвіду провадження науково-дослідної і викладацької діяльності, який інтегровано в навчальний процес ДТЕУ.

25.05

Кафедрою проведено І Міжнародну науково-практичну конференцію «Економіка та безпека бізнесу в ХХІ столітті», що об’єднала понад 70 освітян, науковців закордонних та вітчизняних закладів вищої освіти, структурних підрозділів ДТЕУ, представників підприємств, державних установ, зокрема університету Казимира Великого в Бидгощі (Польща), Університету Ржешова (Польща), Коледжу комп’ютерних наук та інформатики eMpiricom (Боснія і Герцеговина), Університету бізнесу та технологій, Тбілісі (Грузія), Університетського коледжу бізнесу, Тирана (Албанія), Університету Неаполя, Неаполь (Італія), Спілки підприємців малих, середніх і приватизованих підприємств України.

Учасники висловили впевненість у перспективах гіпотез і пропозицій, висвітлених досвідченими науковцями та практиками щодо напрямів підтримки  економіки та бізнесу під час воєнного стану, шляхів їх відновлення та розвитку у післявоєнний період, а також сподівання щодо продовження плідної співпраці науковців ДТЕУ з колегами для обміну набутими знаннями та досвідом задля досягнення сталого розвитку національної економіки в глобальному світі, наближаючи перемогу.

03.05.2023

Відбулась щорічна студентська наукова конференція «ПРІОРИТЕТИ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ СУСПІЛЬСТВА». Кафедрою економіки та фінансів підприємства було організовано засідання чотирьох секцій з такою тематикою:

  • Пріоритети розвитку бізнесу у відновленні економіки України (керівники секції: доц. Зубко Т.Л., доц. Ганущак Т.В.),
  • Адаптаційний потенціал торговельного бізнесу в кризових умовах (керівники секції: проф. Височин І.В., доц. Стояненко І.В.),
  • Фінансові драйвери розвитку підприємств (керівники секції: проф. Барабаш Н.С., проф. Богма О.С.),
  • War and business: adaptation, revival, development (керівники секції: доц. Вавдійчик І.М., доц. Жук О.С.). 

На пленарному засіданні з доповіддю на тему «Людський капітал в умовах війни» виступила студентка ФЕМП 3 курсу 3 групи ОП «Економіка торгівлі» Прокопенко С.-М. В. (науковий керівник – проф. Височин І.В.).

Вітаємо переможців та їхніх наукових керівників! Бажаємо творчої наснаги, нових здобутків та професійного зростання.

07.10.2022

Кафедра економіки та фінансів підприємства 28, 30 вересня та 5, 7 жовтня провела науковий семінар на тему: «Роздрібна торгівля. Ключові показники ефективності» для керуючих магазинами, керівників та інших працівників ТОВ «НОВУС УКРАЇНА». Спікер: Ірина Височин, доктор економічних наук, професор.

Докладніше

29.01.2024
849
272
остання редакція 02.11.2024
849