Кафедра міжнародного, цивільного та комерційного права
Кафедра міжнародного, цивільного та комерційного права

Цивільне право

міжнародного, цивільного та комерційного права

НАВЧАЛЬНА ДИСЦИПЛІНА

ЦИВІЛЬНЕ ПРАВО

Пальчук Петро Миколайович

кандидат юридичних наук, доцент

Примак Володимир Дмитрович

доктор юридичних наук, професор кафедри міжнародного, цивільного та комерційного права

член Науково-консультативної ради при Верховному Суді

Опис дисципліни

Цивільне право - це фундаментальна  галузь права, яка регулює широкий спектр правових відносин між людьми та організаціями в суспільстві. Воно охоплює всі аспекти нашого повсякденного життя, починаючи від особистих прав, як-от право на ім'я і честь, і закінчуючи майновими правами, наприклад, правом власності на квартиру або машину.

Цивільне право регулює не тільки відносини між громадянами, а й між громадянами та організаціями, включно з підприємствами та державними установами. Основна мета цивільного права - забезпечити справедливість, захист прав і свобод, а також створення стабільних і передбачуваних умов для взаємодії людей у суспільстві.

Однією з ключових особливостей цивільного права є його орієнтація на захист приватних інтересів. Це означає, що воно надає правові механізми для захисту прав особистості та майнових інтересів кожної людини. Наприклад, якщо хтось завдає матеріальної шкоди або порушує особисті права, цивільне право дає можливість вимагати компенсації через суд.

Цивільне право включає в себе безліч підгалузей та інститутів, таких як договірне право, спадкове право, сімейне право та багато інших. Воно також регулює питання відповідальності за заподіяння шкоди, умови укладення та розірвання договорів, порядок передання майна у спадок і багато інших аспектів життя.

Таким чином, цивільне право є фундаментальною галуззю права, яка допомагає забезпечити правопорядок і справедливість у суспільстві, захищаючи права та інтереси кожної людини й організації.

Силабус

Навчальні матеріали:

Назва    Назва

Екзаменаційні завдання попередніх семестрів:

приклад екзаменаційних завдань

Корисні посилання: