logo
Кафедра міжнародного, цивільного та комерційного права
Кафедра міжнародного, цивільного та комерційного права
logo
Кафедра міжнародного, цивільного та комерційного права
img

міжнародного, цивільного та комерційного права

Впровадження нових методик викладання правових дисциплін в навчальні програми з загальної теорії права

З  метою підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти було проведено захід за підтримки ОБСЄ для України у співпраці з Міністерством освіти і науки України та Національним університетом «Києво-Могилянська Академія». Для участі у цьому заході було відібрано викладачів, які спеціалізуються на викладанні загальної теорії права. Від ДТЕУ було обрано к.ю.н.. доц., доцента кафедри міжнародного, цивільного та комерційного права Ільченко Ганну Олександрівну, яка з 10 по 12 липня 2024 року взяла участь у Літній школі професійного розвитку «Непозитивістська теорія права: проблеми методології та методики викладання» (смт. Верховина, Верховинського району, Івано-Франківської області).

Літня школа професійного розвитку була спрямована на висвітлення нових підходів та методики викладання правничих дисциплін, зокрема загальної теорії права, яка є фундаментом для подальшого опанування студентами галузевих дисциплін.

Провідним тренером-експертом Літньої школи,  Козюброю Миколою Івановичем, доктором юридичних наук, професором кафедри загальнотеоретичного правознавства та публічного права Національного університету «Києво-Могилянська академія», суддею Конституційного Суду України у відставці, наголошувалося на принципових відмінностях і підходах до викладання дисциплін «Теорія держави і права» та «Загальна теорія права».

 Деканом факультету правничих наук Національного університету «Києво-Могилянська академія», кандидатом юридичних наук, доцентом Венгером Володимиром Миколайовичем було проаналізовано євроінтеграційні процеси та їх вплив на праворозуміння, розглянуто «верховенство права» як уособлення духовного, нормативно-інструментального та функціонального вимірів права.

Цельєв Олексій Вікторович, кандидат юридичних наук, доцент кафедри загальнотеоретичних та державно-правових наук Національного університету «Києво-Могилянська академія» приділив увагу деетатизації права, як визначального напрямку остаточного подолання негативних наслідків юридичного позитивізму. Також акцентувалася увага на відносинах  між правом і державою, розумінні справедливості, людської гідності та прав людини, як першооснови права.

Окремої уваги заслуговує презентація проведеного експертами Центру верховенства права НаУКМА – викладачами кафедри загальнотеоретичного правознавства та публічного права спільно з Лабораторією законодавчих ініціатив дослідження стану праворозуміння студентами вищих юридичних навчальних закладів України, яке проводилося серед студентів різних курсів НаУКМА.  

Оскільки Літня школа проводилася за сприяння Програми підтримки ОБСЄ для України в рамках проєкту «Сприяння підходам, заснованим на правах людини, у вищій, юридичній та шкільній освіті», окремо приділялася увага учасників розробці силабусів загальнотеоретичних дисциплін.  Безумовно, отриманні знання та досвід будуть впроваджуватися Ільченко Г.О. при викладанні «Теорії держави і права» для студентів Державного торговельно-економічного університету та оновлення силабусів.

01.08.2024
42241
56
остання редакція 01.08.2024
42241