Кафедра міжнародного, цивільного та комерційного права
Кафедра міжнародного, цивільного та комерційного права

міжнародного, цивільного та комерційного права

Круглий стіл на тему: «Правове забезпечення соціально орієнтованої економіки»

Кафедра міжнародного, цивільного та комерційного права Київського національного торговельно-економічного університету  у форматі Zoom конференції 27 квітня 2021 року провела круглий стіл на тему «Правове забезпечення соціально орієнтованої економіки», в результаті роботи якого було видано збірник.

Метою проведення круглого столу було узагальнення вітчизняного та світового досвіду щодо правового регулювання соціально- орієнтованої економіки, соціального підприємництва, розвитку соціально-орієнтованої економіки в умовах цифровізації, виявлення прогалин в законодавстві щодо регулювання соціально-орієнтованої економіки, пошуку нових ідей та пропозицій щодо вдосконалення чинного законодавства в сфері регулювання соціально- орієнтованої економіки та соціального підприємництва.

З вітальним словом до учасників круглого столу звернулися проректор з наукової роботи, д.е.н., професор Світлана Володимирівна Мельниченко, завідувач міжнародного, цивільного та комерційного права, д.ю.н., професор  Наталія Анатоліївна Мазаракі, які наголосили на актуальності зазначеної теми та необхідного запровадження спільних економіко – правових досліджень питань розвитку соціально орієнтованої економіки.

У роботі заходу взяли участь д.ю.н., професор Клименко Оксана Михайлівна, завідувачка відділу проблем розвитку національного законодавства Інституту законодавства Верховної Ради України; к.ю.н., с.н.с. Гуменюк Ірина Олександрівна, завідувачка сектору дослідницької служби Інституту законодавства Верховної Ради України;  к.ю.н  Бреус Сергій Михайлович, директор Правобережного київського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги;  к.ю.н., доцент Лазько Гульназ Заурівна, помічник – консультант народного депутата України;  к.ю.н., доцент Пустовіт Жанна Миколаївна, консультант фінансової компанії «Deutsche Vermögensberatung» (м. Ессен, Німеччина); к.ю.н., доцент Ковтун Олена Миколаївна, доцент кафедри кримінального та адміністративного права Академії адвокатури України;  адвокатка Ліщук Оксана Василівна та інші представники різних наукових закладів та закладів освіти: Ужгородського торговельно-економічного інституту КНТЕУ, Національного транспортного університету, Національного університету біоресурсів і  природокористування  України тощо.

Модератором заходу була доцент кафедри міжнародного, цивільного та комерційного права  КНТЕУ к.ю.н., доцент Нескороджена Л.Л..

Учасники круглого столу обговорили актуальні питання соціальної орієнтованості конституційної економіки, соціального діалогу як ефективного правового механізму забезпечення розвитку соціально орієнтованої економіки,  системи безоплатної правової допомоги в механізмі захисту прав та інтересів юридичних та фізичних осіб під час становлення соціально орієнтованої економіки в Україні, про взаємодію держави і підприємців в сфері реалізації права на працю в Німеччині; еколого-правового аспекту соціально орієнтованої економіки в умовах сталого розвитку та кліматичних змін тощо.

Дякуємо всім учасникам круглого столу та чекаємо на наступну зустріч!

остання редакція 31.05.2021