Кафедра філософії, соціології та політології

Барановський Фелікс Володимирович

філософії, соціології та політології

БАРАНОВСЬКИЙ ФЕЛІКС ВОЛОДИМИРОВИЧ

Доктор політичних наук, професор, професор кафедри філософії, соціології та політології

f.baranovskyi@knute.edu.ua

ІДЕНТИФІКАТОРИ    АВТОРА

Web of Science Researcher ID,

Google Scholar,

СФЕРА НАУКОВИХ ІНТЕРЕСІВ

Політологія, міжнародні відносини, геополітика.

ДИСЦИПЛІНИ

«Політична аналітика та прогнозування», «Політична конфліктологія та теорія переговорів», «Політичні системи та режими країн світу», «Дипломатичний та діловий протокол та етикет».

ОСВІТА ТА КВАЛІФІКАЦІЯ

У 1995 році з відзнакою закінчив Східноукраїнський державний університет за спеціальністю «Менеджмент на підприємстві».

Кандидат політичних наук з 1999 року. Дисертацію захистив на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.181.01 в Інституті політичних і етнонаціональних досліджень НАН України за спеціальністю 23.00.02 – політичні інститути та процеси. Тема дисертації: «Економічна політика держави: політологічний аспект».

Доктор політичних наук з 2009 року. Дисертацію захистив на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.181.01 в Інституті політичних і етнонаціональних досліджень імені І. Ф. Кураса НАН України за спеціальністю 23.00.02 – політичні інститути та процеси. Тема дисертації: «Становлення демократичної політичної системи та процес європейської інтеграції України: фактори взаємовпливу».

Вчене звання доцента по кафедрі політології присвоєне в 2002 році.

Вчене звання професора по кафедрі політології та міжнародних відносин присвоєне в 2012 році.

ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ

1). A Step for Democracy and Peace in EU-Neighboring Countries with Different Traditions»; 2017-2018; стажування; «Вивчення міжнародних гендерних студій»:

-         участь у міжнародній школі «Gender Studies: Teaching, Learning and Studying», Івано-Франківськ, Україна, 13-17 березня 2017 року; сертифікат виданий 17 березня 2017 року;

-         участь у стажуванні з ґендерних студій «Interdisciplinary Master’s  Programs for Multicultural Audience», Каунас, Литва, 3-6 липня 2017 року; сертифікат виданий 06 липня 2017 року;

-         участь у воркшопі «Gender Studies: Education, Gender Equality, Democracy, Peace», Київ, Україна, 16-20 квітня  2018 року; сертифікат виданий 20 квітня 2018 року.

2). Участь у семінарі МОН України «Громадянська освіта та методика її навчання», сертифікат від 05 грудня 2018 року.

3). Участь у тренінгу науково-навчального центру НаУКМА «Києво-Могилянська школа дипломатії» «Спеціальності, пов’язані з міжнародними відносинами, та їхнє викладання у закладах вищої освіти»; сертифікат від 18 лютого 2020 р.

4). Програма підвищення кваліфікації наукових і науково-педагогічних працівників Інституту вищої освіти НАПН України у рамках проєкту Британської ради в Україні «Програма вдосконалення викладання у Вищій освіті (березень – грудень 2020 р.)»; сертифікат серія ПК-21707620 № 521/21 від 25 грудня 2020 р.

5). Курс підвищення кваліфікації «Організація дистанційного та змішаного навчання на платформі Moodle», Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя; сертифікат № 006-пк від 09 березня 2021 р.

6). Участь у вебінарі МОН України та Академії української преси «Академічна доброчесність»; сертифікат від 20 травня 2021 р.

7) Курс підвищення кваліфікації за професійною сертифікатною програмою «Освітній дизайн», Державний торговельно-економічний університет, Академія освітнього дизайну; свідоцтво № АОД 135-01/2023

.

МІЖНАРОДНИЙ ДОСВІД

Учасник міжнародного проекту ЄС Еразмус+ «Gender Studies Curriculum: A Step for Democracy and Peace in EU-Neighbouring Countries with Different Traditions». (2015-2019рр.) http://gestproject.eu/

Учасник міжнародного проекту ЄС Еразмус+ UTTERLY «Teachers’ Certification Centres: Innovative Approach to Promotion Teaching Excellence». (2021-2023 рр.) https://projects.lnu.edu.ua/utterly

Участь у стажуванні з ґендерних студій «Interdisciplinary Master’s  Programs for Multicultural Audience», Каунас, Литва, 3-6 липня 2017 року; сертифікат виданий 06 липня 2017 року.

ОСОБИСТІ НАГОРОДИ

1. Почесна грамота виконавчого комітету Луганської міської ради (2005 р.).
  2. Почесна грамота Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля (2009 р.).
  3. Подяка Голови Чернігівської обласної державної адміністрації (2020 р.).

ОСНОВНІ ПУБЛІКАЦІЇ

ДОСВІД РОБОТИ

Посада на даний час: професор кафедри філософії, соціології та політології Державного торговельно-економічного університету.

2016 – 2022 рр.: завідувач кафедри політології, права та філософії Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя;

2015 – 2016 рр.: професор кафедри історії України та політології Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя;

2014 – 2015 рр.: професор кафедри міжнародної економіки Університету митної справи та фінансів (м. Дніпро);

1999 – 2014 рр.: старший викладач, доцент, професор кафедри політології та міжнародних відносин Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля;

1995 – 1999 рр.: старший експерт, провідний інженер зовнішньоторговельної фірми «Контакт» Холдингової компанії «Луганськтепловоз» (м. Луганськ).

ДОДАТКОВІ ВИДИ ДІЯЛЬНОСТІ
  • Член редакційної колегії наукового видання «Проблеми міжнародних відносин: [зб. наук. праць]. – Киівський Міжнародний університет (КиМУ)», включеного до переліку наукових фахових видань України.
  • Рецензент наукового фахового журналу «Історико-політичні проблеми сучасного світу» (категорія Б – Index Copernicus) (Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича).

ХОБІ Подорожі, політичні процеси.

остання редакція 16.01.2024