Кафедра міжнародного, цивільного та комерційного права
Кафедра міжнародного, цивільного та комерційного права

Науковий клуб «Захист прав споживачів»

міжнародного, цивільного та комерційного права

Науковий клуб кафедри міжнародного, цивільного та комерційного права ДТЕУ “Захист прав споживачів” – це простір для професійного розвитку; експертного діалогу та інновацій у сфері захисту прав споживачів!

Якщо ви прагнете набути практичних умінь і навичок з надання реальної правничої допомоги споживачам та вирішенню соціальних проблем, долучайтеся до спільноти не байдужих, креативних та вмотивованих!

Чим ми займаємось:

• онлайн-зустрічі з експертами;
  • вебінари з провідними фахівцями;
  • тренінги;
  • case-study практиків юристів
  • мережування правових спільнот, налагодження та розвиток експертного діалогу;
  • пошук та впровадження інновацій в сфері захисту прав споживачів та доступу до правосуддя;
  • реалізація спільних ініціатив, програм та проектів як всеукраїнських, так і на місцевому рівні;
  • організовуємо, координуємо наукові заходи (конференції, конкурси, панельні дискусії, дебати).

Напрямки діяльності наукового клубу:

• Захист прав споживачів: виклики сучасності;
  • Цифрові права споживачів;
  • Права споживачів в електронній комерції;
  • Стале споживання;
  • Захист прав споживачів на внутрішніх ринках ЄС і ЄЕЗ.

Робота наукового клубу у 2020-2022 рр.:

• Участь студентів ОП «Комерційне право» в науково-практичному семінарі: «Державний контроль суб’єктів господарювання у сфері харчової безпеки» проведеного Тренерською мережею «Компетентність долає корупцію (КДК). За результатами виконаних проектів студенти  отримали сертифікати.

• Стратегічна сесія з пошуку шляхів подальшого розвитку аграрного та харчового бізнесу у відповідності до євроінтеграційних принципів, норм та правил, які існують на ринках ЄС, а також політики захисту прав споживачів, проведена разом з ГО «Аналітичний центр Аграрного союзу України» у тісній співпраці з Торгово-промисловою палатою України за підтримки проекту «Підтримка мережі активістів безпечності харчових продуктів в Україні», який в фінансується ЄС в рамках форуму Східного партнерства в рамках програми СiSEP – B4, Організованої Німецьким інститутом Європейської політики.- Institute for European Politics (IEP). - Civic School for Sound EU Practice Consumer Protection and Food Safety in the AA/DCFTA.
  • Дискусійна панель щодо проекту Закону України «Про захист прав споживачів». Здійснено експертну оцінку  проекту та сформульовані пропозиції які були надані до експертної групи при Міністерстві юстиції України.
  • Щорічний Консюмер Фест приурочений Всесвітньому Дню прав споживачів. Кожного 15 березня Consumers International  разом зі споживчим рухом об’єднуються, щоб висвітлити актуальну проблему, з якою стикаються споживачі в усьому світі. Учасники клубу активно підтримують та популяризують ініціативи Consumers International.

• Вебінар з провідним фахівцем-практиком Куликовою Оленою, Головою Правління громадської організації «Всеукраїнська асоціація з питань захисту прав споживачів «СПОЖИВЧА ДОВІРА», заступникиком  і секретарем Комітету з питань захисту прав споживачів Громадської ради при Держпродспоживслужбі України «Права споживачів в період дії правового режиму воєнного стану». Обговорюватимуться питання: Інновації законодавства щодо захисту прав споживачів в період дії правового режиму воєнного стану. Безпека та якість харчових продуктів. Результаті досліджень ВГО «Споживча довіра». Як працює система захисту прав споживачів в період дії правового режиму воєнного стану.

Учасники клубу обговорювали правові проблеми захисту прав споживачів на П’ятому щорічному круглому столі студентів: «Права людини та бізнес: правова регламентація в умовах воєнного стану».  27 жовтня 2022 року. За результатами круглого столу опубліковано збірник тез доповідей

"Питай. Дій. Мережуйся"

Микитенко Людмила - Голова наукового клубу, доцент кафедри міжнародного, цивільного та комерційного права ДТЕУ (l.mykytenko@knute.edu.ua)

остання редакція 09.03.2023