Кафедра міжнародного, цивільного та комерційного права
Кафедра міжнародного, цивільного та комерційного права

міжнародного, цивільного та комерційного права

Відкрита лекція

«Захист жертв російської збройної агресії проти України в Європейському суді з прав людини»

1 березня 2023 року у рамках курсу з міжнародного права прав людини д.ю.н. Богдана Островська прочитала  гостьову лекцію про захист жертв російської збройної агресії проти України в Європейському суді з прав людини. Пані Богдана розповіла про наслідки припинення членства Російської Федерації в Раді Європи та що це означає для постраждалих від агресії в Україні. Ця лекція дозволить учасникам краще зрозуміти взаємодію між сферою міжнародного права прав людини та міжнародним гуманітарним правом (або правом збройних конфліктів), а також міжнародним публічним правом.

Богдана Островська  є зовнішнім науковим співробітником юридичного факультету Фрібурзького університету (Фрібург, Швейцарія), експертом кафедри ЮНЕСКО «Права людини, мир, демократія, толерантність і міжнародне взаєморозуміння» Національного університету «Києво-Могилянська академія»», та головним науковим співробітником  відділу публічно-правових досліджень Науково-дослідного інституту правотворчості та науково-правової експертизи Національної академії правових наук України. Островська Б. є професором кафедри публічного та міжнародного права Інституту права Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана. У квітні 2021 року вона пройшла курс «Вступ до Європейської конвенції з прав людини та Європейського суду з прав людини» Європейської програми освіти з прав людини для юридичних професій (HELP), яку спільно організували Рада Європи та Європейський Союз. З червня 2022 року як волонтер надає безкоштовну правову допомогу українцям, постраждалим від російської збройної агресії (підготовка та супровід справ у ЄСПЛ).

З більш детальною інформацію про лекцію можна ознайомитися за посиланням

остання редакція 16.03.2023