Кафедра міжнародного, цивільного та комерційного права
Кафедра міжнародного, цивільного та комерційного права

міжнародного, цивільного та комерційного права

Львівська літня школа з міжнародного права

(13 серпня 2023 - 19 серпня 2023), Львів, Україна.

Аспірантка кафедри міжнародного, цивільного та комерційного права Шкребтієнко А.Г. взяла участь у Львівській літній школі  міжнародного права (13 серпня 2023 - 19 серпня 2023), Львів, Україна.

Український католицький університет спільно з Програмою підтримки ОБСЄ для України у співпраці з Верховним Судом та Національною школою суддів провів Літню школу з міжнародного права для студентів, аспірантів українських університетів та правників.

Лекції та практичні завдання викладали відомі українські та міжнародні експерти з міжнародного права, серед них експерти Європейського суду з прав людини, міжнародних організацій, відомі українські та міжнародні науковці та юристи-практики.

Протягом робочих днів учасники працювали за такими напрямами: загальні аспекти міжнародного правосуддя та механізмів міжнародного врегулювання суперечок, відповідальності держави і судових процесів у сфері прав людини; роль Організації Об’єднаних Націй у світі в розрізі питань миру та війни, наслідки зміни геополітичного балансу для місця та функціонування ООН, і зокрема Ради Безпеки ООН; доцільність та межі застосування санкцій до правопорушника; ефективність використання Комісії з розслідування та роль національних парламентів у засудженні міжнародних злочинів; особливості міжнародного гуманітарного права та механізми захисту жертв війни; питання заборони, запобігання та покарання за злочин геноциду; огляд міждержавної процедури розгляду скарг відповідно до Європейської конвенції з прав людини, особливий акцент було зроблено на справах щодо збройних конфліктів; характерні риси Спеціального трибуналу з розслідування злочину агресії проти України та Міжнародний кримінальний суд; факти розслідування, переслідування та документування міжнародних злочинів; окремі аспекти індивідуальної кримінальної відповідальності пропагандистів; сексуальне насильство, пов’язане з конфліктом, в Україні: його динаміка з 2014 року та підтримка постраждалих; відшкодування жертвам міжнародних злочинів, скоєних під час агресії Російської Федерації проти України.

Мета участі у Львівській літній школі з міжнародного права – отримання знань та інструментів для ефективного захисту прав людини і застосування міжнародного права у майбутній професійній діяльності.

20.08.2023
остання редакція 20.08.2023