logo
Кафедра обліку та оподаткування
Кафедра обліку та оподаткування
logo
Кафедра обліку та оподаткування
img

2024-2025 н.р.

обліку та оподаткування


31 жовтня 2024 року відбувся круглий стіл «Інклюзивна освіта в Украïні» за участі гарантів та здобувачів освітніх програм кафедри обліку та оподаткування факультету фінансів та обліку ОС «бакалавр» «Облік і оподаткування», «Облік, оподаткування та аудит»  та ОС «магістр» «Облік і податковий консалтинг», «Облік і оподаткування у міжнародному бізнесі»  спеціальності 071 «Облік і оподаткування» та Костянтина Галака, PhD, спеціаліста програми інклюзивної освіти UNICEF Україна.

На засіданні круглого столу пан Костянтин поділився досвідом розвитку інклюзивної освіти в Україні, її формами та перспективами. Було обговорено окремі напрями співпраці, а саме: проведення профорієнтаційних заходів, популяризацію університету в цілому та спеціальності «Облік і оподаткування», а також участь викладачів у благодійних заходах, у проведенні занять з основ обліку, податків та інших економічних питань для осіб з особливими освітніми потребами та інше.

Гість відзначив, що у Державному торговельно-економічному університеті організація освітнього процесу осіб з особливими освітніми потребами здійснюється з урахуванням чинних норм законодавства. Для навчання та проживання таких осіб в університеті створено сприятливі умови, які постійно поліпшуються.



На кафедрі обліку та оподаткування 25 жовтня 2024р. відбулися захисти курсових робіт з управлінського обліку студентів 4го курсу ФФО.


Публічний захист робіт дозволив студентам представити власні результати дослідження з управлінського обліку, стану його розвитку та основ реалізації.


Захищено 26 робіт!

Вітаємо студентів з успішним захистом!


24 жовтня 2024 року за сприяння кафедри обліку та оподаткування факультету фінансів та обліку в межах дисципліни «Облік на підприємствах малого бізнесу» було проведено гостьову лекцію на тему «Правила контрольованих іноземних компаній (КІК) як один із інструментів деофшоризації економіки України» для здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» та «магістр» спеціальності 071 «Облік і оподаткування».

Запрошений гість – Ольга РЕШЕТНИК, генеральний директор компанії «UKRAINIAN NATIONAL AUDIT COMPANY», сертифікований аудитор, податковий консультант, голова Центрального округу Спілки податкових консультантів України, спеціаліст із МСФЗ, сертифікований за програмою International Association of Book-keepers (IAB). У лекції було висвітлено такі ключові питання, як особливості оподаткування контрольованих іноземних компаній та вплив впровадження правил КІК на економіку нашої країни. Студенти виявили зацікавленість запропонованою темою лекції та взяли активну участь у її обговоренні.

Висловлюємо слова щирої подяки пані Ользі за цікаву і змістовну лекцію, сподіваємось на подальшу співпрацю!


ПЕРШИЙ ТИЖДЕНЬ СІМА БІЗНЕС-ГРИ ПОЗАДУ!
А ми вже маємо перші результати!

Вітаємо наших найкращий студентів 4 курсу спеціальності " Облік і оподаткування" з успішним проходженням бізнес -гри!

Не забуваємо, що ціль гри - не тільки нові знання та навичкі, але і активність і ініціативність, які будуть оцінені спонсором гри - компанією BDO Ukraine !
Тож граємо  далі!!!

Інститутом вищої кваліфікації спільно з кафедрою обліку та оподаткування ДТЕУ 7-10 жовтня 2024 року проведено навчання для державних службовців – працівників Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку (НКЕК) за спеціальною короткостроковою програмою «Особливості бухгалтерського обліку суб’єктів господарювання у сфері електронних комунікацій, зокрема суб’єктів господарювання із значним ринковим впливом».

Програма розроблена і реалізована колективом викладачів кафедри обліку та оподаткування із залученням практикуючих аудиторів:

Кузубом М.В. – старшим викладачем, сертифікованим аудитором, директор-аудитором Аудиторської фірми “ЮВМ-аудит”,
Костюченко В.М. – доктором економічних наук, професором, Членом Федерації професійних бухгалтерів і аудиторів України та Європейської Асоціації Бухгалтерів,
Білокриницькою К.В. – керівником відділу форензік та супроводу угод в Grant Thornton (Україна), сертифікованим аудитором України,
Дяденком М.С. - членом АССА, сертифікованим аудитором України, менеджером з аудиту в Grant Thornton (Україна),
під керівництвом завідувача кафедри, доктора економічних наук, професора Фоміної О.В.


За ініціативою кафедри обліку та оподаткування факультету фінансів та обліку 17 жовтня 2024 року було проведено щорічний студентський круглий стіл «Облік, звітність та оподаткування в умовах забезпечення сталого розвитку економіки». Мета заходу – обговорення актуальних питань стану і розвитку обліку, звітності та оподаткування в умовах забезпечення сталого розвитку економіки України.

Зі вступним словом під час круглого столу виступили:

Герасименко Анжеліка Григорівна, проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків, доктор економічних наук, професор;

Канєва Тетяна Володимирівна, декан факультету фінансів та обліку, доктор економічних наук, професор;

Фоміна Олена Володимирівна, завідувач кафедри обліку та оподаткування, доктор економічних наук, професор.

У заході взяли участь:

Олендій Остап Тарасович, сертифікований аудитор, АССА, магістр бізнес-адміністрування Шеффілдського Університету, кандидат економічних наук, керівник аудиторської практики та віце-керуючий партнер аудиторської компанії «Grant Thornton Ukraine».

Волотовська Вікторія Юріївна, менеджер з розвитку бізнес відносин АССА Північної та Східної Європи.

Студенти, які здобувають вищу освіту за спеціальністю «Облік і оподаткування», «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок», а також навчаються на факультеті торгівлі та маркетингу, викладачі ДТЕУ.

Стейкголдери відзначили актуальність обраних тем студентських досліджень, а також підкреслили високий рівень підготовки кожної доповіді.

З програмою круглого столу та презентаціями доповідей можна ознайомитися за посиланням: https://knute.edu.ua/blog/read/?pid=48663


В день Глобального дня етики Федерація професійних бухгалтерів і аудиторів України (ФПБАУ) провела форум «Час посилення професійного етики», у якому взяли участь викладачі кафедри обліку та оподаткування факультету фінансів та обліку ДТЕУ та здобувачі спеціальності 071 «Облік і оподаткування».

Спікерами Форуму виступили керівники різних підприємств, бухгалтери, аудитори, представники державних установ, закладів вищої освіти та партнери з різних сфер діяльності. З доповіддю на тему «Значення професійної етики у підготовці фахівців з обліку та оподаткування» виступила Олена Фоміна, доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри обліку та оподаткування ДТЕУ.

Багато спікерів у доповідях зауважили, що початковий професійний розвиток тісно пов’язаний з університетською освітою. Щоб упровадити в навчальний процес освітню компоненту з професійної етики бухгалтерів, потрібно розробити чітку методику, яка передбачатиме аналіз впливу етичних категорій, наслідків недотримання принципів професійної етики на діяльність професійних бухгалтерів, а також дотримання інтересів суспільства. У стандартах вищої освіти всіх освітніх рівнів визначено, як загальні та фахові компетентності, так і результати навчання здобувачів вищої освіти, які передбачають опанування професійної етики бухгалтерів.

Тому, впровадження професійної етики в освітні програми підготовки здобувачів є необхідною умовою для формування відповідальних, компетентних і свідомих фахівців з обліку і оподаткування, що сприяє розвитку етичного бізнес-середовища в цілому.  

Дякуємо ФПБАУ за запрошення до участі у такому важливому заході!



16 жовтня 2024 року за сприяння кафедри обліку та оподаткування факультету фінансів та обліку фахівцями аудиторської компанії PwС, яка входить до «Великої четвірки» («The Big Four») аудиторських компаній світу, проведено воркшоп на тему «Основи фінансової звітності, визначення та відображення фінансових результатів».

Спікери заходу Ірина Тютюник (менеджер), Маргарита Цилюрик (старший аудитор), Аліна Арустамян (спеціаліст із просування бренду роботодавця) презентували практичний кейс із відображення основних бізнес процесів реального виробничого підприємства (закупівлі, виробництва та реалізації готової продукції), розкриття інформації про основні об’єкти обліку та результати діяльності підприємства у фінансовій звітності; загальних підходів щодо проведення аудиту показників фінансової звітності.

У заході взяли участь 76 студентів, які здобувають  ступінь вищої освіти «бакалавр» спеціальностей 071 «Облік і оподаткування» та 072 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок», викладачі кафедри обліку та оподаткування. Студенти-учасники взяли активну участь у бліц-опитування спікерів з питань ведення обліку та складання фінансової звітності.

Щиро вдячні спікерам-представникам PwС за цікаву і корисну зустріч і сподіваємося на подальшу плідну співпрацю!



10 жовтня 2024 року за сприяння кафедри обліку та оподаткування факультету фінансів та обліку в межах дисципліни «Облік і фінансове звітування за міжнародними стандартами» та «Облік і оподаткування діяльності міжнародних корпорацій» була проведена гостьова лекція на тему «Досвід застосування Міжнародних стандартів фінансової звітності» для здобувачів освітнього ступеня «магістр» спеціальності 071 «Облік і оподаткування».

Запрошений гість – доктор економічних наук, професор Міжнародного інституту менеджменту (МІМ - Київ), член Ради з Міжнародних стандартів фінансової звітності при Міністерстві фінансів України Голов Сергій Федорович. Ключовими питаннями лекції стали: труднощі та недоліки МСФЗ та МСФЗ в Україні: історія, сучасність, майбутнє. Голов Сергій Федорович провів лекцію в інтерактивному форматі на високому професійному рівні. Студенти проявили зацікавленість до теми лекції і задавали питання. Наприкінці лекції студентам був запропонований для вирішення кейс.

Висловлюємо слова щирої подяки Голову Сергію Федоровичу за цікаву і змістовну лекцію!



9 жовтня 2024 року на кафедрі обліку та оподаткування відбулося чергове засідання студентського наукового Клубу професійного бухгалтера (керівник - к.е.н., доцент Шаповалова А.П., голова – Пугач Валерія, студентка 4 курсу спеціальності «Облік і оподаткування»).

Засідання було присвячено обговоренню питань облікової політики, її проблемним аспектам (доповідач Протасова Анна, гр.4-1) та питань професійної етики бухгалтерів та аудиторів (доповідач Піддубна Вікторія, гр. 2-1).

Запрошена гостя Скульбуденко Тетяна – випускниця кафедри обліку та оподаткування університету, а нині начальник відділу андерайтингу малого бізнесу управління кредитних ризиків АБ Укргазбанк, поділилася зі студентами практичним досвідом роботи в аудиторській компанії (в сфері аутсорсингу), можливостями працевлаштування і професійного зростання фахівців з обліку, оподаткування та аудиту, ознайомила студентів з проблемними питаннями, які виникають при кредитуванні суб’єктів господарювання, які пов’язані з веденням останніми бухгалтерського обліку та складанням фінансової звітності.

Щиро вдячні спікеру Скульбуденко Тетяні за проведену корисну зустріч і сподіваємося на подальшу плідну співпрацю!



Театр на Подолі – приклад європейського театру, в якому мінімалізм поєднано з технологіями!


Колектив кафедри, до дня працівників освіти, відвідав виставу “1984” за п'єсою Michael J. Sullivan по роману Джорджа Орвелла. Це знаменита антиутопія, що була написана у 1949 року і з кожним роком стає ближчою до життя!
Вистава вдалась, була дуже емоційною та феєричною одночасно! А прогулянка вечірнім Києвом стала чудовим завершення святкового вечора!

Зі святом дорогі наші колеги!



20 вересня 2024 року на запрошення компанії PwС – аудиторської компанії «Великої четвірки», студенти спеціальності 071 «Облік і оподаткування» (зокрема члени студентських клубів ім. Луки Пачолі та Професійного бухгалтера) та студенти спеціальності 072  «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок» відвідали офіс компанії PwС та ознайомились з її діяльністю «зсередини».

Фахівці компанії Аліна та Вікторія провели цікаву лекцію для студентів, в якій розповіли про напрями діяльності PwС та загальну методику проведення аудиту, ознайомили студентів з вимогами до претендентів на вакансії у компанії, порядком працевлаштування та умовами роботи.

Під час екскурсії студенти взяли участь у вікторині на знання методів аудиту фінансової звітності та отримали відповіді на запитання щодо діяльності PwС і про заходи, які проводяться компанією для здобувачів вищої освіти.

Зустріч з фахівцями компанії та екскурсія офісом викликали неабиякий інтерес у студентів!

Щиро дякуємо компанії PwС та ії фахівцям за надану можливість відвідати офіс компанії, отримати цінну інформацію. Сподіваємось на подальшу плідну співпрацю!



3 вересня 2024 року на кафедрі обліку та оподаткування відбулося чергове засідання студентського наукового Клубу професійного бухгалтера (керівник - к.е.н., доцент Шаповалова А.П., голова – Пугач Валерія, студентка 4 курсу спеціальності «Облік і оподаткування»).

Засідання Клубу було присвячено обговоренню питань майбутнього професій у сфері обліку, оподаткування та аудиті (доповідач Борисенко Марія, гр.4-1), змінам в оподаткуванні вітчизняних суб’єктів господарювання (доповідач Томіна Оксана, гр. 4-2).

Запрошений гість Покуса Андрій – випускник кафедри обліку та оподаткування університету, а нині старший фінансовий менеджер компанії Devoted Studios, поділився зі студентами практичним досвідом опанування професії, ознайомив студентів з сучасними вимогами практики щодо професійного рівня фахівців і викликів сьогодення та найближчого майбутнього в сфері обліку, оподаткування та аудиті. Компетентність фахівців та їх постійний розвиток є запорукою успішного оволодіння потрібним набором навичок в умовах зміни бізнес-процесів, викликаних стрімким розвитком новітніх технологій, а також змін законодавчих норм.

Готуємось до змін вже сьогодні!




02 вересня 2024 р. відбулась зустріч викладачів зі студентами І курсу ФФО спеціальності 071"Облік і оподаткування", освітньої програми "Облік, оподаткування та аудит".  
✔️Під час зустрічі студенти були ознайомлені:
-    з особливостями освітньої програми "Облік, оподаткування та аудит", 
-    з діючими положеннями ДТЕУ щодо організації навчального процесу, порядком оцінювання результатів навчання тощо;
-    з навчальним планом освітньої програми, переліком обов’язкових та вибіркових дисциплін; порядком обрання дисциплін за вибором студента;
-    з розміщенням матеріалів щодо організації освітнього процесу, інформаційним пакетом ЄКТС на сайті університету;
-    з системою керування освітнім процесом ДТЕУ «МІА:Освіта», корпоративною поштою, інформаційними можливостями особистого кабінету студента;
-    з системою дистанційного навчання (СДН) тощо.
✨Вітаємо студентів І курсу з початком  навчання у дружній великій родині ДТЕУ за освітньою програмою «Облік, оподаткування та аудит»! 
Бажаємо щасливого студентського життя, успіхів у навчанні, професійного й особистісного розвитку, мирного неба над головою!
 Саме ви – запорука подальшого розвитку  гідного європейського майбутнього України


28 серпня 2024 року за сприяння кафедри обліку та оподаткування факультету фінансів та обліку в межах дисципліни «Управлінський облік» проведено гостьову лекцію на тему «Управлінський облік міжнародних компаній».

Спікер заходу – Луців Андрій, фінансовий директор ДП «ФМ ЛОЖІСТІК ДНІПРО».

У заході взяли участь 20 студентів 4 курсу денної форми навчання ФФО, які здобувають ступінь вищої освіти «бакалавр» спеціальності 071 «Облік і оподаткування», викладачі університету.

Майстер-клас мав чітко виражену практичну спрямованість – формування навичок студентів щодо ведення управлінського обліку на підприємстві, складання управлінської звітності з використанням сучасних програмних продуктів.

Щиро вдячні спікеру Луціву Андрію за проведену корисну зустріч  і сподіваємося на подальшу плідну співпрацю!



Вітаємо наший найкращих першокурсників зі спеціальності 071 "Облік і оподаткування" в родині факультету фінансів та обліку Державного торговельно-економічного університету!

Нехай Ваші здібності та наполегливість стануть запорукою визначних успіхів!!!


10.09.2024
41421
84
остання редакція 18.11.2024
41421