Вишиванка замість бронежилета та дитячий малюнок під серцем: розповідь бійця батальйону "Карпатська Січ"

13 жовтня 2015 року, напередодні Дня захисника України, в КНТЕУ відбулася зустріч з Кузиком Петром Миколайовичем, екс-головою Деснянської районної держадміністрації. Петро Миколайович більше року тому залишив політику, бізнес та пішов захищати Батьківщину в зону АТО. На фронті він став бійцем батальйону «Карпатська Січ», командував розвідувальним загоном. У бій ішов у вишиванці, вишитій по четвергам під молитву українською майстринею, а під серцем та під каскою сховавши дитячі малюнки.

Затамувавши подих, студенти слухали надзвичайно яскраву та живу розповідь Петра Миколайовича, в якій були і страшні реалії війни, спасіння, містика, життєві і кумедні випадки.

«У кожного українця всередині біном двох генів – ген хлібороба та воїна. На фронті, в екстремальних ситуаціях, прокидається ген воїна. Війна – це  концентровані відносини між людьми. Якщо ненависть до ворога  – то в квадраті, а підтримка та дружба побратимів – теж надзвичайно віддана», – зазначив Петро Миколайович.

Під час зустрічі студентам продемонстрували дві відеороботи про вільні від боїв будні бійців «Карпатської Січі». Одне відео знято одним із бійців-побратимів, інше - документальний фільм від титулованого українського режисера Михайла  Іллєнка.

Студенти дуже перейнялися розповіддю Петра Миколайовича, ставили багато питань та подарували листи на фронт від викладачів та студентів. Петро Миколайович обіцяв передати їх бійцям «Карпатської Січі», адже листи та малюнки на війні цінуються найбільше.

13.10.2015
adv