Команда КНТЕУ – півфіналісти Всеукраїнського конкурсу з міжнародного гуманітарного права-2018

Всеукраїнський конкурс з міжнародного гуманітарного права-2018 – це правовий конкурс, що грунтується на змодельованих ситуаціях та спрямований на підвищення рівня знань студентів у сфері міжнародного гуманітарного права (МГП) і обізнаності щодо реальних проблем, що стоять перед практикуючими юристами у цій галузі.

Команда Київського національного торговельно-економічного університету вийшла у півфінал.

До складу команди Київського національного торговельно-економічного універитету увійшли студенти спеціаьності "Міжнародне право" Кузменюк Г., Храпіцька Т., Чумак А., тренер команди – старший викладач кафедри міжнародного публічного права Дерунець Наталія Олександрівна.

Хоча Конкурс є командним змаганням, індивідуальним учасникам також виставлялися адвокаційні бали, оцінюючи якість їх виступів під час кожної адвокаційної сесії. Нагороду за свою ораторську майстерність – "Найкращий оратор Всеукраїнського конкурсу з міжнародного гуманітарного права-2018" – отримав студент 4 курсу спеціальності "Міжнародне право" Чумак Артем.

Конкурс був спрямований на досягнення таких цілей:

• підвищити обізнаність студентів щодо гуманітарних проблем в українському контексті;
  • покращити знання та практичне застосування МГП;
  • сприяти зміцненню духу гуманності серед студентів-юристів;
  • покращити розуміння ролі та діяльності МКЧХ і Товариства Червоного Хреста України.

Учасникам було запропоновано зіграти різні професійні ролі та виконати різні завдання, подібні до тих, які вирішуються практикуючими юристами у цій галузі. Учасники застосовували МГП до вигаданих, але реалістичних рольових вправ, в основу яких покладено конкретні ситуації збройного конфлікту.

Відповіді на відбіркові запитання оцінювалися за такими критеріями:

1. правильність застосування міжнародного гуманітарного права;
  2. якість юридичного аналізу та аргументація;
  3. повнота відповідей, логічність та послідовність викладу матеріалу;
  4. точність цитат та відповідність вимогам форматування.

За результатами розгляду аплікаційних пакетів конкурсний комітет відібрав для змагання в усному раунді 8 команд, які отримали найвищі бали в загальному рейтингу після розгляду письмових заявок. КНТЕУ опинився на 5-ому місці рейтингу.

Протягом жовтня-листопада 2018 року команда КНТЕУ готувалась до усного раунду змагань під керівництвом тренера.

5-7 грудня 2018 року Міжнародним Комітетом Червоного Хреста проведено усну частину Всеукраїнського конкурсу з міжнародного гуманітарного права-2018.

Конкурс складався з кількох відбіркових раундів, півфіналу та фіналу. В основу кожного раунду було покладено нове тематичне завдання, що було частиною більш загальної гіпотетичної ситуації збройного конфлікту. Команди отримували тематичні завдання на початку кожного раунду. Перед початком кожної адвокаційної сесії командам виділявся час для підготовки іхньої позиції.

Всього у півфіналі конкурсу було представлено чотири команди, які отримали найвищі сукупні бали під час відбіркових раундів:

• Військово-юридичний факультет Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого;
  • Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка;
  • Київський національний торговельно-економічний університет;
  • Юридичний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка.

Півфіналісти оцінювалися виключно на підставі їх виступів у півфіналі.

Конкурс допоміг студентам зрозуміти особливості правозастосування на практиці, специфіку роботи різних суб’єктів у реальних умовах та існуючі проблеми, які юристам-практикам необхідно буде вирішувати незабаром.

остання редакція 17.12.2018
Vega