Щоденник Європейських днів торгівлі за 22.11.2013

22 листопада 2013 року в Київському національному торговельно-економічному університеті заключним заходом Європейських днів торгівлі в Україні стала відкрита лекція президента Асоціації Торговців Латвії, радника Європейської Комісії та Європейського комітету з економіки та соціальних питань Хенріка Данусевича - "Оцінка екологічних критеріїв безпечності товарів у країнах Європейського Союзу".

Основний контент лекції – екомаркування як орієнтир споживача на якісний, безпечний та натуральний продукт. Загальне маркування у всіх країнах Європейського Союзу, «екоквітка», - це єдине маркування, яке підтверджує відповідність європейським стандартам якості. Пан Данусевич розповів про основні відмінності між «екоквіткою» та продуктами з іншим екомаркуванням і навів приклади різних національних екомаркувань.

Під час лекції слухачі також дізналися про критерії оцінки екологічних підприємств і найбільш поширені в європейських торговельних мережах принципи екозбереження: збирання дощової води, використання геотермічної енергії, природних джерел для освітлення, вентиляції та обігріву.

На жаль, Україна займає 102 місце із 132 країн світу в списку найбільш «зелених» країн. Сподіваємося, що майбутні фахівці, які сьогодні навчаються в КНТЕУ, докладуть чимало активних зусиль, аби вивести нашу державу на перші місця у цьому списку.

22.11.2013
adv