Науково-практичний форум «Розвиток митної політики України в умовах євроінтеграції»

З метою створення науково-практичної дискусійної платформи для обговорення сучасних напрямів розвитку митної політики та митної системи України з урахуванням провідних практик ЄС 20 жовтня 2022 року відбувся науково-практичний форум «Розвиток митної політики України в умовах євроінтеграції» онлайн на платформі ZOOM.

Організатори форуму:

• Міністерство Фінансів України
  • Департамент митної політики
  • Державний податковий університет
  • Державний торговельно-економічний університет

На відкритті форуму виступили:

• Ректор Державного торговельно-економічного університету, доктор економічних наук, професор, академік Національної академії педагогічних наук України, заслужений діяч науки і техніки України Анатолій МАЗАРАКІ
  • В.о. ректора Державного податкового університету, кандидат економічних наук, доцент Валентина Унинець-Ходаківська

Форум пройшов як науково-практична дискусія за участі понад 170 науковців і практиків, які обговорили сучасні тренди розвитку митної політики та митної системи України з урахуванням провідних практик ЄС, стимулювання та спрощення якості ведення зовнішньоекономічної діяльності, забезпечення безпекової функції митниці та партнерських відносин «митниця-бізнес», підготовку висококваліфікованих фахівців з митної справи.

У Форумі також взяли участь біля 30 студентів факультету торгівлі та маркетингу і факультету міжнародної торгівлі та права ДТЕУ.

Форум відбувся онлайн на платформі Zoom у двох послідовних панелях, ключовими спікерами і темами яких були:

Панель 1. Митна політика України : євроінтеграційний вектор.
Заслухано 7 доповідей практиків відповідно до програми (за посиланням)

Панель 2. Підготовка фахівців за освітньою програмою «Митна справа» в сучасних умовах
Заслухано 6 доповідей науковців та практиків відповідно до програми (за посиланням)

У 2-й панелі виступив професор кафедри товарознавства та митної справи ДТЕУ Караваєв Т.А., який акцентував увагу учасників Форуму на особливостях підготовки фахівців ОС «бакалавр» і «магістр» за освітньою програмою «Митна справа» в Державному торговельно-економічному університеті.

Проф. Караваєв Т.А. також був ідейним натхненником та модератором 2-ї панелі форуму, яка була присвячена обговоренню сучасних аспектів підготовки фахівців за освітньою програмою «Митна справа» в Україні.

остання редакція 21.10.2022