ХІІ Всеукраїнський науково-практичний семінар «Теоретичні та практичні проблеми розвитку кримінального права і процесу»

Кафедра правового забезпечення безпеки бізнесу 08 грудня 2023 року виступила співорганізатором ХІІ Всеукраїнського науково-практичного семінару «Теоретичні та практичні проблеми розвитку кримінального права і процесу» спільно із ЗВО «Університет Короля Данила та Державним університетом «Житомирська політехніка». До участі у семінарі було залучено близько 100 науковців, практиків та студентів. Організатори семінару: завідувач кафедри правового забезпечення безпеки бізнесу к.ю.н., адвокат Мельниченко Руслан Володимирович, доцент кафедри правового забезпечення безпеки бізнесу к.ю.н., доцент Шведова Ганна Леонідівна. Модератором семінару виступила доцент Шведова Ганна Леонідівна.

Урочисте відкриття семінару відбулось за участі декана факультету міжнародної торгівлі та права, к.ю.н., доцента Гончарової Юлії Анатоліївни, яка відзначила важливість дослідження наукових проблем галузей кримінального та кримінального процесуального права.

Серед основних спікерів були представлені викладачі кафедри правового забезпечення безпеки бізнесу:

• Мельниченко Руслан Володимирович, к.ю.н., адвокат, завідувач кафедри правового забезпечення безпеки бізнесу Державного торговельно-економічного університету, який виступив із доповіддю на тему «Актуальні проблеми кримінального провадження в умовах воєнного стану»;
  • Нікітенко Віктор Миколайович, к.ю.н., доцент, доцент кафедри правового забезпечення безпеки бізнесу Державного торговельно-економічного університету, який виступив із доповіддю на тему «Взвємозв’язок кримінального та кримінального процесуального права в умовах воєнного стану: теоретичні та практичні аспекти»;
  • Шведова Ганна Леонідівна, к.ю.н., доцент, доцент кафедри правового забезпечення безпеки бізнесу Державного торговельно-економічного університету, яка виступила із доповіддю на тему «Кримінальна відповідальність за корупційні злочини в умовах воєнного стану»;
  • Бондаренко Наталія Олександрівна, к.ю.н., доцент, доцент кафедри правового забезпечення безпеки бізнесу Державного торговельно-економічного університету, яка виступила із доповіддю на тему «Міжнародний трибунал як гарант справедливого суду над військовими злочинцями».
  • Задорожня Галина Володимирівна, д.ю.н., професор кафедри правового забезпечення безпеки бізнесу Державного торговельно-економічного університету, науковий консультант Голови Касаційного адміністративного суду  у складі Верховного Суду, яка виступила із доповіддю на тему «Здійснення правосуддя в умовах воєнного стану: практичні аспекти».

Очима молодих вчених теоретичні та практичні проблеми розвитку кримінального права і процесу були презентовані  студентами 1 та 2 курсу Факультету міжнародної торгівлі та права, які підготували близько 30 наукових доповідей.

Найбільш цікавими були виступи таких студентів:

• Кутні Владислави, студентки 1 курсу ФМТП на тему: «Історико-правові аспекти формування кримінального процесу в Україні»;
  • Рашківської Мирослави, студентки 1 курсу ФМТП на тему: «Історико-правові аспекти розвитку кримінального законодавства в Україні»;
  • Кривонос Світлани, студентки 2 курсу ФМТП на тему: «Прикладні аспекти погашення та зняття судимості в Україні»;
  • Хуртіної Софії, студентки 2 курсу ФМТП на тему: «Жорстоке поводження з тваринами: кримінально-правовий аналіз та протидія»;
  • Козловської Яни, студентки 2 курсу ФМТП на тему: «Кримінальна відповідальність за педофілію в Україні»;
  • Чепеловської Валентини, студентки 2 курсу ФМТП на тему: «Кримінальна відповідальність за ухилення від мобілізації»;
  • Стогнія Олексія, студента 2 курсу ФМТП на тему: «Міжнародне співробітництво у кримінальному провадженні».

За підсумками науково-практичного семінару було винесено резолюцію оформити результати проведених наукових досліджень, внести відповідні пропозиції до законодавства й продовжити наукові дослідження в галузі кримінального та кримінального процесуального права.

остання редакція 14.12.2023