У Державному торговельно-економічному університеті 24 квітня 2024 року відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Європеїзація національного права: проблеми, виклики та перспективи». У заході взяли участь 65 осіб.

Співорганізатори конференції:

• Неапольський університет ім. Федеріко ІІ (Італія);
  • Яґеллонський університет (Польща);
  • Університет ім. Казимира Великого (Польща);
  • Краківський економічний університет (Польща);
  • Жешувський університет (Польща);
  • Педагогічний університет ім. Комісії національної освіти в Кракові.

Декан факультету міжнародної торгівлі та права Юлія ГОНЧАРОВА відкрила конференцію, акцентуючи на важливості європеїзації національного права як процесу адаптації національного законодавства до стандартів ЄС. Вона зазначила, що цей процес забезпечує нові можливості для гармонізації правових систем і, що попри будь-які виклики, перспективи європеїзації національного права залишаються позитивними, сприяючи розвитку правової системи та зміцненню демократії.

З важливою доповіддю виступила Aleksandra SOLTYSINSKA, суддя Окружного суду м. Краків, професор Яґеллонського університету (Польща). Вона поділилася цінним досвідом Польщі у сфері європеїзації права, висвітлюючи різні аспекти цього процесу, що відбувався протягом двох десятиліть членства країни в Європейському Союзі.

Конференція зібрала представників провідних навчальних закладів різних країн, відомих експертів галузі права. Серед них:

• Renata SLIWA, професор педагогічного університету ім. Комісії національної освіти в Кракові (Польща);
  • Nicholas ZALEWSKIChiara FERROFabio TESTA, представники Неополітанського університету імені Федеріко ІІ (Італія);
  • Maria Nicola BUONOCORE, представниця Університету Коменського в Братиславі (Словаччина);
  • Valentina CHABERT, представниця Римського університету Ла Сап’єнца (Італія).

Конференція стала платформою для ґрунтовного аналізу актуальних питань європеїзації національного права України, зокрема, питань ефективності парламентського контролю в умовах воєнного стану та міжнародно-правової відповідальності держави-агресора за екологічний стан окупованих територій. У центрі уваги учасників конференції також були питання уніфікації національних правових систем та впливу законодавства ЄС на розвиток права окремих європейських держав.

За результатами роботи конференції планується формування електронного збірника наукових праць, до якого увійдуть тези найбільш значущих і цікавих виступів.

Гуржій Анна Валеріївна,
доцент кафедри адміністративного, фінансового та інформаційного права

остання редакція 14.05.2024