Міжнародний круглий стіл «Європейський та національний виміри реформування дизайн-освіти»

За ініціативою кафедри дизайну, інжинірингу та землеустрою в режимі Zoom-конференції 15 травня 2024 року було проведено круглий стіл «Європейський та національний виміри реформування дизайн-освіти». Мета заходу – консолідація зусиль науковців, освітян, стейкголдерів для удосконалення змісту освітньо-професійних програм та реалізації принципу практичної спрямованості підготовки фахівців з дизайну.

З вітальним словом до учасників круглого столу звернувся Сергій Павловський, директор комунальної науково-дослідної установи «Науково-дослідний інститут соціально-економічного розвитку міста», доктор медичних наук, професор. Гість наголосив на важливості залучення фахівців сфери дизайну до повоєнної відбудови економіки України і запросив студентство та викладачів до реалізації грантових проєктів під егідою КМДА.

Модератор заходу, завідувач кафедри дизайну, інжинірингу та землеустрою Олена Палієнко, підкреслила важливість постійної взаємодії представників освітянського і бізнес-середовища щодо напрацювання рішень, необхідних для набуття здобувачами вищої освіти затребуваних на ринку праці компетентностей. Декан факультету технологій та бізнесу Надія Ведмідь охарактеризувала конкурентні переваги здобуття вищої освіти за спеціальністю «Дизайн» у ДТЕУ, окреслила перспективи запровадження дуальної освіти за відповідною освітньо-професійною програмою, анонсувала відкриття спеціалізованої лабораторії скульптури і керамічного мистецтва.

Під час виступів і панельних дискусій учасники охопили широкий спектр питань, як-от: європейські практики проведення міжнародних конкурсів з дизайну; етапи і принципи дизайн-мислення; метрики ефективності дизайн-освіти; виклики та перспективи генеративного дизайну; тонкощі професії ландшафтного дизайнера; дефіцит візуального контенту в сучасній дизайн-освіті.

Спікерами заходу були відомі фахівці та керівники в сфері дизайну, а саме:

• Юлія Данілова – регіональний директор «SBID Ukraine», генеральний директор і засновник «Domio Group», співзасновник видавництва «Domio Publishing», запрошений головний редактор «Elle Decoration»;
  • Зіад Марун – PhD, старший викладач кафедри арт-освіти Ліванського університету;
  • Станіслав Мигаль – перший заступник голови правління Спілки дизайнерів України, заслужений діяч мистецтв України, академік;
  • Ганна Чемерис – завідувачка кафедри дизайну Запорізького національного університету, доктор філософії у галузі педагогіки, доцент, членкиня Спілки дизайнерів України;
  • Олена Гриневич – керівник громадської організації «Асоціація дизайнерів інтер’єру»;
  • Олег Козік – керівник рекламної агенції «McCANN Kyiv»;
  • Тетяна Южда – ландшафтний дизайнер, архітектор ТОВ «Садовий центр ДаЛаС»;
  • Вадим Кречмар – директор театру «А БІСЕЛЕ МАЗЛ або ТРІШЕЧКИ ЩАСТЯ», член міжнародної асоціації художників України, мистецтвознавець;
  • Олена Мазніченко – керівник науково-методичного відділу Національної академії мистецтв України, практикуючий архітектор-дизайнер.

Дякуємо всім запрошеним гостям за активну участь у круглому столі і працюємо далі над реалізацією поставлених завдань.

Олена ПАЛІЄНКО,
канд. техн. наук, завідувач кафедри
дизайну, інжинірингу та землеустрою

остання редакція 21.05.2024