Перший Дебатний турнір імені Василя Овсієнка «Права людини в умовах війни» для студентів юридичних клінік

У Державному торговельно-економічному університеті 22–23 червня 2024 року відбувся Перший дебатний турнір імені Василя Овсієнка «Права людини в умовах війни». Співорганізатори Дебатного турніру – Українська Гельсінська спілка з прав людини, Асоціація юридичних клінік України та Державний торговельно-економічний університет.

Дебатний турнір – це змагання серед юридичних клінік України, де майбутні правники можуть продемонструвати свої знання з питань прав людини в умовах війни, вдосконалити навички аргументації та публічних виступів. У Турнірі взяли участь 12 команд з різних куточків України, що представляють 12 закладів вищої освіти:

• Державний торговельно-економічний університет.
  • Донецький національний університет імені Василя Стуса.
  • Київський університет права НАН України.
  • Київський фаховий коледж туризму та готельного господарства.
  • Луцький національний технічний університет.
  • Національна академія внутрішніх справ.
  • Національний авіаційний університет.
  • Національний університет «Києво-Могилянська академія».
  • Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка».
  • Полтавський університет економіки і торгівлі.
  • Український Католицький Університет.
  • Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича.

Під час дебатів розглядалися питання щодо спеціального досудового розслідування, визнання документів, виданих окупаційною владою, доцільність проведення виборів в умовах війни, цензури у ЗМІ стосовно невдач/скандалів, пов’язаних із діями та рішеннями військового командування; і це проблеми, які вже постають перед нашою країною.

Команди провели всі дискусії на найвищому рівні, виступи яких оцінювали досвідчені судді:

• Олена Куваєва – юристка Центру стратегічних справ Української Гельсінської спілки з прав людини; атестована суддя дебатів за британським парламентським форматом ГО «Федерація дебатів України».
  • Адрій Химчук – адвокат, проєктний менеджер проєкту МТД «Антикорупційна ініціатива ЄС», аспірант НаУКМА, фіналіст та переможець місцевих та всеукраїнських дебатних турнірів.
  • Євгенія Загребельна – адвокатка, атестована суддя з Британських парламентських дебатів ГО «Федерація дебатів України», суддя, переможниця та фіналістка місцевих та всеукраїнських дебатних турнірів.
  • Марія Ципʼящук – адвокатка, правозахисниця, членкиня Правління Асоціації юридичних клінік України, координаторка та юристка громадської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини у м. Рівно.
  • Сергій Мовчан – адвокат, керівник департаменту документування воєнних злочинів Української Гельсінської спілки з прав людини
  • Вікторія Жолудєва – канд. юрид. наук, доцентка, членкиня Правління Асоціації юридичних клінік України, керівниця юридичної клініки «Pro bono» Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля.

Переможцем стала команда юридичної клініки Українського Католицького університету. Найкращим спікером турніру – Аршиннікова Марія, студентка Національного університету «Києво-Могилянська академія».

Вітаємо переможців, а всім іншим командам бажаємо подальшого розвитку своїх навичок дебатування та майбутніх перемог!

Наталія ЛАТА, доцент кафедри міжнародного, цивільного
та комерційного права, керівник Юридичної клініки

23.06.2024
остання редакція 25.06.2024