Форум «Час посилення професійного етики»

В день Глобального дня етики Федерація професійних бухгалтерів і аудиторів України (ФПБАУ) провела форум «Час посилення професійного етики», у якому взяли участь викладачі кафедри обліку та оподаткування факультету фінансів та обліку ДТЕУ та здобувачі спеціальності 071 «Облік і оподаткування».

Спікерами Форуму виступили керівники різних підприємств, бухгалтери, аудитори, представники державних установ, закладів вищої освіти та партнери з різних сфер діяльності. З доповіддю на тему «Значення професійної етики у підготовці фахівців з обліку та оподаткування» виступила Олена Фоміна, доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри обліку та оподаткування ДТЕУ.

Багато спікерів у доповідях зауважили, що початковий професійний розвиток тісно пов’язаний з університетською освітою. Щоб упровадити в навчальний процес освітню компоненту з професійної етики бухгалтерів, потрібно розробити чітку методику, яка передбачатиме аналіз впливу етичних категорій, наслідків недотримання принципів професійної етики на діяльність професійних бухгалтерів, а також дотримання інтересів суспільства. У стандартах вищої освіти всіх освітніх рівнів визначено, як загальні та фахові компетентності, так і результати навчання здобувачів вищої освіти, які передбачають опанування професійної етики бухгалтерів.

Тому, впровадження професійної етики в освітні програми підготовки здобувачів є необхідною умовою для формування відповідальних, компетентних і свідомих фахівців з обліку і оподаткування, що сприяє розвитку етичного бізнес-середовища в цілому.

Дякуємо ФПБАУ за запрошення до участі у такому важливому заході!

О. В. Фоміна,
завідувач кафедри обліку та оподаткування,
д-р екон. наук, професор;

О. М. Ромашко,
канд. екон. наук, доцент.

18.10.2024
остання редакція 18.10.2024