ІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Образи сучасності в гуманітарному знанні»
Загальна інформація
Державним торговельно-економічним університетом 24 жовтня 2024 року було проведено ІІІ Міжнародну науково-практичну конференцію «Образи сучасності в гуманітарному знанні». Зібрання проходило у режимі прямої онлайн-трансляції із дотриманням заходів безпеки.
Конференцію урочисто відкрила перший проректор з науково-педагогічної роботи Державного торговельно-економічного університету доктор технічних наук, професор Наталія Притульська.
Вітання учасникам конференції виголосили також декан факультету торгівлі та маркетингу доктор технічних наук, професор Віктор Осика та завідувач кафедри журналістики та реклами професор, доктор економічних наук Діана Файвішенко.
Модераторами міжнародної зустрічі були професор кафедри журналістики та реклами, доктор філософських наук Ольга Добродум. Синхронний супровід здійснено доктором філософії з політології, доцентом Катериною Федоришиною.
Роботу секцій організував кандидат філологічних наук кафедри журналістики та реклами Євген Шкуров.
На конференції обговорювали актуальні питання міждисциплінарної та поліпарадигмальної рефлексії сьогодення на постнекласичному етапі розвитку сучасної цивілізації, а також питання громадянського покликання журналістики у контексті кібернетичних, інформаційних та гібридних воєн, формування інформаційної безпеки у глобальному та національному масштабі, маніпулятивних можливостей масмедіа.
До виступів на пленарному засіданні приєдналися закордонні та українські партнери: Міжнародий центр освітніх та дослідницьких тренінгів (Естонія), Євразійський національний університет імені Л. М. Гумільова (Казахстан), Єреванський державний університет (Вірменія), Університет Коменського (Словаччина), Академії Полонія (Польща), Бельсько-Бяльська школа фінансів та права (Польща), Академія наук Чеської Республіки (Чехія), Національна Академія наук Азербайджану (Азербайджан), Академія мови іврит (Ізраїль), Університет Мюнстера (Німеччина), Університет Орадя (Румунія), Університет Екс-Марсель (Франція), Міжнародний університет інформаційних технологій (Казахстан), Євразійський національний університет ім. Л. М. Гумільова (Казахстан) та науковці Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, Національного університету біоресурсів і природокористування України, Національного університету охорони здоров’я ім. П. Л. Шупика, Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова, Державного університету «Житомирська політехніка», Державного податкового університету, Івано-Франківського національного технічного університету та ін.
На пленарному засіданні з доповіддю «Перемога у ДНК» виступила запрошена гостя Яловчак Тетяна, перша українка-рекордсменка, яка підкорила Еверест і сімь найвищих вершин 7 континентів; авторка книги «Підкори свій Еверест», засновниця благодійного фонду, дипломована спеціалістка, економістка, психолог, дипломатка міжнародного рівня, еколог, Мотиваційний тренер компаній: WINNER, NESTLE, DANONE, ELDORADO, ABBOT, ОТР банк, Альфа банк, SENSE банк, КИЇВСТАР, КУСУМ Фарм, МХП, Puma.
Традиційно про напрями співпраці науки та теорії, бізнесу та практики розповіла партнер освітніх програм Євгенія Родіонова, ментор, засновниця агенції диджитал-маркетингу Content.UA (Україна–Португалія).
Байрамбашич Санела, радник з комунікацій Міжнародного комітету Червоного Хреста (Боснія і Герцоговина) не тільки виступила, але й завітала до університету офлайн, де ознайомилася з інноваційними локаціями, SMART-бібліотекою, лабораторією реклами та медіатехнологій кафедри журналістики та реклами.
Охріменко Алла, доктор економічних наук, професор кафедри менеджменту готельно-ресторанного бізнесу ДТЕУ, презентувала авторську книгу «Крила» та поезію як невід’ємну складову сучасного суспільства.
Опришко Дарія, кандидат юридичних наук, стипендіатка фонду Філіпа-Шварца, Університет Мюнстера (Німеччина); член Робочої групи з питань доступності інформації Програми ЮНЕСКО «Інформація для всіх» поділилася алгоритмами штучного інтелекту та порушила питання щодо доступності новин і суспільно важливої інформації.
Наталія Войтович, доцент, кандидат наук із соціальних комунікацій, доцент кафедри теорії і практики журналістики факультету журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка, розповіла про проєкт «Рік війни».
Жемчугов Володимир, Герой України (2017) із врученням ордена «Золота Зірка» за особисту мужність і героїзм, незламність духу, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народу, український партизан, учасник російсько-української війни, експерт із інформаційних комунікацій, розкрив важливі історичні питання політичного сьогодення України та висвітлення російсько-української війни всередині країни та за кордоном.
Савенко Олександр, Заслужений журналіст України, доцент, Київський національний університет культури і мистецтв, висвітлив тему свободи слова в Україні під час війни.
З детальною програмою Міжнародної науково-практичної конференції та електронними матеріалами можна ознайомитися за посиланням.
Ґречно дякуємо українській та міжнародній спільноті за цікаві виступи та підтримку цього наукового заходу.
Велика подяка завідувачу кафедри філософії, соціології та політології доктору філософських наук Аллі Кравченко.
Також щиро дякуємо представникам Творчого рекламного об’єднання студентів (ТРОСу) Гелеті Христині, Ірині Крупко, Єві Файвішенко за інформаційну підтримку та популяризацію конференції у соціальних мережах університету.
Бажаємо наснаги, цікавих міжнародних проєктів та нових плідних зустрічей!
Згуртований ДТЕУ – разом до перемоги!
Приєднуйся і дій!
Доктор економічних наук, професор
завідувач кафедри журналістики та реклами Діана
Файвішенко