Сучасне звучання наукової спадщини Михайла Туган-Барановського
Загальна інформація
Державний торговельно-економічний університет та Інститут економіки та прогнозування НАН України пов’язують давні партнерські взаємини. Одним з напрямів їх взаємодії є спільні наукові заходи. 29 січня 2025 р. на базі Інституту економіки та прогнозування Національної академії наук України було проведено міжнародну науково-практичну конференцію «Наукова спадщина Михайла Туган-Барановського як концептуальне підґрунтя суспільного розвитку», співорганізатором якої став і Державний торговельно-економічний університет. Метою заходу було актуалізувати наукову спадщину видатного українського вченого-економіста і державотворця Михайла Туган-Барановського та сприяти творчому розвитку наукових ідей ученого для подолання глобальних ризиків, що постали перед Україною в сучасних умовах.
З вітальним словом до учасників заходу звернулися академік НАН України, д-р екон. наук, професор, директор ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України» Валерій Геєць; академік НАН України, д-р екон. наук, професор, директор Інституту демографії та проблем якості життя НАН України Елла Лібанова; д-р екон. наук, професор, голова Всеукраїнської асоціації економістів-міжнародників Антон Філіпенко.
На пленарному засіданні виступили академік НАН України, д-р екон. наук, професор, президент ДННУ «Академія фінансового управління» Тетяна Єфименко; академік НАН України, д-р екон. наук, професор, заступник директора Інституту економіки та прогнозування НАН України Андрій Гриценко; член-кореспондент НАН України, д-р екон. наук, професор, завідувач кафедри міжнародної економіки та суспільно-гуманітарних дисциплін Українського державного університету науки і технологій Віктор Тарасевич, а також науковці з Польщі, Болгарії, Франції.
Конференція продовжила свою роботу в форматі дискусійних панелей. Модератором дискусійної панелі «Прогностичний потенціал наукових ідей М. Туган-Барановського для забезпечення економічної та національної безпеки» став завідувач кафедри економічної теорії та конкурентної політики ДТЕУ Юрій Уманців. У роботі конференції взяли участь також науково-педагогічні працівники та здобувачі Державного торговельно-економічного університету, серед яких професори кафедри економічної теорії та конкурентної політики Катерина Ніколаєць, Ірина Штундер, доценти Владислав Болгов, Лариса Лебедева, Вікторія Хрустальова, Діана Шкуропадська, Юлія Ясько, ст. викл. Олександр Журба, докторант Вадим Ємець, аспірант Денис Пікалов.
Учасники конференції звернули увагу на актуальність наукової спадщини М. Туган-Барановського для розбудови української економіки в умовах воєнного стану, її повоєнної модернізації та підвищення конкурентоспроможності. Рекомендації та новітні ідеї, висловлені у доповідях учасників конференції, упроваджуватимуть в освітній процес Державного торговельно-економічного університету.
ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України» висловлює вдячність Державному торговельно-економічному університету за плідну співпрацю у підготовці та проведенні конференції ( Лист-подяка за посиланням)
Юрій УМАНЦІВ,
завідувач кафедри економічної теорії та конкурентної політики
Державного торговельно-економічного університету,
доктор економічних наук
Катерина НІКОЛАЄЦЬ,
професор кафедри економічної теорії та конкурентної політики
Державного торговельно-економічного університету,
доктор історичних наук