XVІ Міжнародний бізнес-форум «Проблеми та перспективи розвитку інноваційної діяльності в Україні»
Загальна інформація
У Державному торговельно-економічному університеті 21 березня 2025 року у дистанційному форматі відбувся XVІ Міжнародний бізнес-форум «ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ІННОВАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В УКРАЇНІ», організатором якого виступив Інститут вищої кваліфікації спільно з кафедрами менеджменту, економіка та фінансів підприємства.
Відкриваючи Бізнес-форум ректор університету Анатолій Мазаракі наголосив на унікальності нашої країни в аспекті адаптаційних проявів українського бізнесу в надскладних воєнних реаліях, де використання інновацій є ключовим чинником ефективності. Також очільник ДТЕУ зауважив важливість поєднання зусиль науки, освіти і бізнесу для подальшого інноваційного розвитку держави в цілому.
Анатолій Кінах, президент Українського союзу промисловців і підприємців, присвятив свою доповідь інноваційно-індустріальному розвитку економіки України, проблемам конкурентоздатності та недопущення перетворення держави на сировинний придаток. Акцентовано увагу на проблемі збереження людського ресурсу з огляду на відтік семи мільйонів громадян внаслідок війни, а також щодо програм відновлення потенціалу держави.
«Еволюція стратегій інноваційної діяльності в Україні» – тема доповіді Ігоря Єгорова, доктора економічних наук, заступника директора Інституту економіки та прогнозування НАН України, завідувача відділу інноваційної політики, економіки і організації високих технологій, члена-кореспондента Національної академії наук України, була присвячена стратегії інноваційної діяльності України на період до 2030 року. Розглянуті основні показники, які має досягнути Україна, та зроблені певні зауваження до стратегії.
Олександр Мельниченко, в.о. виконавчого директора UkraineInvest, у своїй доповіді «Державна підтримка інновацій та їх значення» розповів про діяльність своєї компанії та наголосив на тому, що, незважаючи на 1122 день повномасштабної війни, ми дбаємо про інвестиції, адже Україна не втрачає інвестиційної привабливості.
Генеральний директор Спілки підприємців малих, середніх і приватизованих підприємств України Вячеслав Биковець – традиційний учасник бізнес-форуму та його співорганізатор, приділив увагу досвіду бізнес-асоціацій та галузевих об’єднань у системі розвитку інноваційної діяльності, наголошуючи на важливості співпраці закладів вищої освіти і бізнесу.
Олег Глушко, операційний директор ПП «Голден-фарм», присвятив свою промову інноваційності та диверсифікованості як основі розвитку підприємства на прикладі роботи власної компанії.
Актуальнішою темою стала проблематика впровадження штучного інтелекту (ШІ) в епоху щомісячного оновлення мовних моделей, яку представила Вікторія Гончарова, PMP, PMI Future 50`2024, президентка PMI Ukraine Chapter, керівниця ОУП в Uinno. Етичне та безпечне використання штучного інтелекту в різних сферах – це тепер наші реалії.
Про вплив ризиків воєнного стану на досягнення Цілей сталого розвитку (ЦСР) та на сферу науки, технологій, інновацій розповів Володимир Камишин, директор Українського інституту науково-технічної експертизи та інформації.
З цікавою доповіддю виступила наша колега Олена Пурденко, кандидат економічних наук, доцент кафедри економіки та фінансів підприємства, щодо роботи бізнес-інкубатору ДТЕУ.
Наталія Притульська, як модератор заходу, наголосила на важливості наших спільних зусиль для того, щоб Україна стала сильною та прогресивною країною, та подякувала організаторам форуму.
У роботі бізнес-форуму зареєстровано 99 учасників.
Дистанційно у бізнес-форумі взяли участь понад 170 осіб.
P.S. Дякуємо всім учасникам бізнес-форуму, серед яких були представники Київської міської державної адміністрації, Київської обласної державної адміністрації, Закарпатської обласної військової адміністрації, Української Асоціації Стартапів, Державної інноваційної фінансово-кредитної установи, Міжнародної асоціації майбутнього України, представники Українського інституту науково-технічної експертизи та інформації, Інституту економіки промисловості, Інституту економіки та прогнозування, ДУ «Інститут геронтології ім. Д.Ф. Чеботарьова НАМН України», представники бізнесу та колеги закладів вищої освіти, а саме: Київський національний університет будівництва і архітектури, Харківський національний університет міського господарства ім. О. Бекетова, Черкаський національний університет ім. Б. Хмельницького, Вінницький державний педагогічний університет ім. М. Коцюбинського, Луцький національний технічний університет, Волинський національний університет імені Лесі Українки, Державний податковий університет, Одеський національний технологічний університет, Донецький національний технічний університет, Донбаський державний педагогічний університет, Державна наукова установа «Київський академічний університет», Київський міжнародний університет, ПВНЗ «Київський медичний університет», викладачі та студенти Державного торговельно-економічного університету, Вінницького та Чернівецького торговельно-економічного інституту ДТЕУ.
Заступник директора Інституту вищої
кваліфікації
Майя ПОПОВА


