logo
ДЕРЖАВНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ / КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ДЕРЖАВНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ / КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
logo
ДЕРЖАВНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ / КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
img

Науковий онлайн-семінар «ІТ Talks v. 1.05»

Загальна інформація

На базі ДТЕУ з 28 травня по 19 червня 2025 року проведено серію наукових онлайн-семінарів «ІТ Talks v. 1.05» із залученням провідних спеціалістів у сфері розроблення програмного забезпечення та кібербезпеки: Дениса Редька (Argus Media, Software Engineer), Ігоря Мартинюка (FabricData (London), Senior Fullstack), Сергія Бульби (Netwave, Software Engineer), Дмитра Бондаренка (Mafy Oy, Software engineer).

Науковий семінар проводили за чотирма тематичними блоками:

  1. Використання aws lambda function у big data компаній – Денис Редько (Argus Media, Software Engineer). Обговорювали практичне застосування серверлес-архітектури в обробленні великих обсягів даних. Розглядали переваги AWS Lambda в масштабуванні, зниженні витрат, а також інтеграції з іншими сервісами AWS у високонавантажених системах.
  2. Масштабні атаки в блокчейні, напрями розвитку в роботі з блокчейном – Ігор Мартинюк (Fabricdata (London), Senior Fullstack). Аналізували реальні кейси атак на блокчейн-мережі, механізми захисту від них, а також нові напрями розвитку безпечних децентралізованих систем. Обговорювали аспекти безпеки smart-контрактів, консенсус-протоколи та способи їх удосконалення.
  3. Інструменти AI для оцінювання кіберзагроз та вразливості програмного забезпечення – Сергій Бульба (Netwave, Software Engineer). Окреслювали можливості використання штучного інтелекту для виявлення аномалій, вразливостей та передбачення кіберзагроз. Акцент робили на сучасні моделі машинного навчання та їх інтеграцію в системи кіберзахисту.
  4. Frontend проти Security: одвічна війна – Дмитро Бондаренко (Mafy Oy, Software Engineer). Розглядали виклики, що виникають під час створення сучасних фронтенд-рішень, які відповідають вимогам безпеки. Розглядали реальні конфлікти між зручністю користувача та вимогами до безпеки, а також сучасні підходи до їх подолання.

У межах кожного тематичного блоку відбувалися активні дискусії, презентації кейсів, тренінги, тестування та Q&A-сесії. Спікери ділилися досвідом упровадження інноваційних рішень у своїх компаніях, що сприяло підвищенню рівня практичної підготовки учасників.

Учасниками семінару стали 365 осіб, які після завершення роботи наукового онлайн-семінару пройшли тренінги й тестування та отримали електронні сертифікати.

Альона Десятко,
завідувач кафедри інженерії програмного забезпечення та кібербезпеки

19.06.2025
433884
остання редакція 04.07.2025
43630