Онлайн-лекція професора Адама Якушевича для здобувачів правничих освітніх програм
Загальна інформація
Відкрита онлайн-лекція професора Адама Якушевича (Університет імені Казимира Великого, м. Бидгощ, Польща) на тему «Філософські питання прав людини» відбулася 10 квітня 2026 року.
Лекція мала унікальний міжуніверситетський і міжнародний формат, оскільки об’єднала студентів, аспірантів і викладачів чотирьох закладів вищої освіти: Університету імені Казимира Великого, Державного торговельно-економічного університету, Державного податкового університету, Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана.
Під час лекції висвітлено ключові питання філософського та правового осмислення прав людини. Особливу увагу приділено природно-правовому розумінню людської гідності як основи прав людини, а також ідеї людини як єдності тіла і духу. Окремо обговорювалися сучасні виклики, пов’язані з трансформацією цінностей, розвитком технологій і переосмисленням меж індивідуальної свободи.
Спікер акцентував увагу на дискусійних аспектах розуміння прав людини як «сили» особистості та можливі наслідки такого підходу для суспільства в майбутньому.
Лекція минула в атмосфері живого інтелектуального діалогу, про що були позитивні відгуки. Учасники зауважили про її змістовність, актуальність і високий рівень викладу матеріалу.
Гуржій Анна Валеріївна,
доцент кафедри адміністративного, фінансового та інформаційного
права





