Кафедра міжнародного менеджменту
Кафедра міжнародного менеджменту

Науковий клуб "Крок на експорт"

міжнародного менеджменту

Науковий клуб «Крок на експорт» на 2023 рік

На випусковій кафедрі активізовано роботу наукового клубу «Курс на експорт» (Клуб). Головним завданням роботи Клубу є участь у підготовці нової плеяди фахівців, здатних вільно орієнтуватись у сучасному зовнішньоекономічному середовищі.

Основні факти та особливості роботи Клубу:

•        Орієнтація на сучасні потреби зовнішньоекономічної сфери;

•        Організація практичної підготовки студентів на основі бізнес-симуляції (віртуальне підприємство);

•        Розвиток особистісних і професійних навичок;

•        Лідерство і ефективна робота в командах;

•        Реальні кейси від корпоративних партнерів;

•        Майстер-класи та тренінги від бізнес практиків і керівників компаній;

Основними дослідницькими проблемами студентського Клубу є: управлінський аспект  зовнішньоекономічної діяльності підприємств, проблематика організації міжнародних операцій в умовах пандемії, повномасштабної війни.

Студентський  науковий клуб «Курс на експорт»

Наукові керівники

Кількість залучених студентів (2022-2023 нр)

Результати роботи

Сєрова Л.П.

Робота у клубі забезпечує необхідне поєднання масових форм роботи (бесіди, диспути, обговорення доповідей тощо) з обов’язковим дослідженням кожним студентом індивідуальної теми.

За результатами роботи гуртка відбувається обговорення проблем міжнародного менеджменту відповідно до визначеної тематики засідання, публікація статей та тез наукових конференцій.

Засідання наукового клубу присвячені підготовці до наукових заходів, обговоренню проблем реалій суб’єктів ЗЕД. В межах наукового Клубу слухачі мають можливість розширити професійні навички в експортній діяльності. До роботи Клубу залучаються фахівці-практики провідних вітчизняних компаній-експортерів провідних секторів економіки. Курс розрахований на студентів бакалаврату та магістратури; працівників компаній, обов’язки яких пов’язані з організацією експорту; підприємців, які починають чи планують експортну діяльність як перспективний напрям розвитку бізнесу.

План роботи наукового клубу «Крок на експорт» на 2023 рік

пор.

Кількість учасників (планова)

Заплановані заходи

Примітки

«Сучасні проблеми глобалізації»

25 студентів

1. Березень 2023 року – Дискусійний клуб „Світові  бізнес-тренди”.

3. Травень 2023 року – Брейн-ринг „Сучасні тенденції міжнародного  менеджменту”.

Сєрвоа Л.П.

Бізнес-інкубатор

15 студентів

1. Квітень-травень 2023 року – Презентація бізнес-проектів учасників гуртка.

2. Вересень-жовтень  2023 - Економічна оцінка представлених бізнес-планів.

3. Жовтень-листопад 2023 року – Здійснення комерційного, інституційного, соціального, екологічного аналізу  проектів.

4. Грудень 2023 року – Вибір проекту-переможця.

СєроваЛ.П.

„Менеджер зовнішньоекономічної діяльності”

20 студентів

1. Березень 2023 року – Дискусійний клуб „Напрями розвитку зовнішньоекономічної діяльності підприємств України в умовах військової агресії”.

2. Травень 2023 року – Дискусійний клуб „Шляхи удосконалення управління зовнішньоекономічною діяльністю підприємства”.

Сєрова Л.П.

На 2022-2023 навчальний рік планується організація засідання наукового клубу за напрямом «Міжкультурний бізнес та ділова етика» із застосуванням бізнес-кейсів стейкголтерів, фахівців-практиків з міжнародного менеджменту. Це буде сприятиме розвитку у студентів соціальних навичок таких як: риторика, організація командної роботи, розвиток креативності та ведіння переговорів. Як майбутні менеджери, студенти отримують практичні навички ціннісно-орієнтованого бізнес-менеджменту, корпоративного контролю і зв’язків із громадкістю, управління ризиками в міжнародній діяльності.

Члени наукового клубу «Крок на експорт»:

1. Антипова Марина Михайлівна
  2. Бардега Олександр Станіславович