Перспективи підготовки кадрів з логістики визначали на Міжнародному транспортному тижні в Одесі
Загальна інформація
У період з 31 травня по 3 червня 2016 року в м. Одеса проходили заходи в рамках Міжнародного транспортного тижня, які відвідали представники Київського національного торговельно-економічного університету: д.т.н, професор, перший проректор Притульська Наталія Володимирівна та доценти кафедри торговельного підприємництва та логістики - к.е.н., доцент Зіміна Анна Іванівна і к.е.н., доцент Харсун Людмила Григорівна.
31 травня проходив VI Міжнародний семінар ЄЕК ООН і ЄК з питань спрощення процедур торгівлі та «єдиного вікна», на якому учасники обговорювали проблеми реалізації міжнародних торговельних угод. Йшлося, насамперед, про процедури митного оформлення вантажів та їх обробки в основних транспортних вузлах України у контексті розвитку міжнародних транспортно-торговельних коридорів. Учасники Семінару одностайно відзначили потребу у впровадженні інструментарію «Єдиного вікна», як інформаційного порталу для всіх учасників міжнародних торговельних операцій – митних органів, транспортних та експедиційних організацій, експортерів й імпортерів.
Того ж дня, у рамках Програми Дня міжнародного експедитора, відбулось обговорення проблем та перспектив підготовки персоналу для міжнародного експедирування, транспортно-логістичних мереж та управління ланцюгами поставок, а також управління інтелектуальними транспортно-логістичними системами. Учасники Круглого столу обговорювали сучасний стан ринку праці в Україні, значення і статус професій логістичного спрямування на ньому. Було відзначено, що функціональне наповнення логістичних професій в Україні є обмеженим і включає переважно функції транспортної та складської логістики. Перший проректор КНТЕУ Притульська Наталія Володимирівна у своєму виступі «Професійні стандарти та вища освіта: досвід інтеграції» відзначила перспективність підготовки кадрів логістичного напряму, наголосила на необхідності врахування вимог роботодавців у професійній підготовці логістів. В якості найбільш перспективного інструменту інтеграції вимог ринку праці і процесів підготовки кадрів у вищій школі Наталя Володимирівна відзначила професійні стандарти, досвід розробки яких вже має КНТЕУ. На заході було представлено і ряд інноваційних розробок, нових технологій у професійній підготовці логістів.
1 червня представники КНТЕУ відвідали Форум «Торгівля, транспорт, митниця, діалог, кооперація, координація», де представники Польщі, Казахстану, Киргизстану, Литви, Греції, Ірану, Угорщини, Грузії, Афганістану, України та інших країн обговорювали проблеми і перспективи розвитку перевезень міжнародними транспортними коридорами, зокрема в межах проекту ТРАСЕКА. Учасники форуму поділились досвідом організації транзитних сполучень територією своїх країн. Примітно, що цього ж дня Україну було обрано головувати в ТРАСЕКА.
Також, доценти КНТЕУ відвідали засідання Круглого столу «Розвиток інтермодальних перевезень в Україні», доповідачами на якому були представники різних видів транспорту України та ряду країн Європи і Азії. Основний акцент в обговоренні було зроблено на організаційних, технічних та інвестиційних проблемах взаємодії різних видів транспорту у інтермодальному сполученні.
2 червня проходив 12-й Конгрес Асоціації транспортно-експедиційних і логістичних організацій країн Південно-Східної Європи (SEEFF), присвячений проблемам та перспективам експедиторської і логістичної діяльності, пов’язаних із обслуговуванням євразійських торговельних товаропотоків. На сесіях Конгресу обговорювались питання ролі міжнародних організацій в розвитку євразійських транспортних маршрутів, значення діяльності транспортних експедиторських і логістичних організацій в інтермодальних транспортних ланцюгах поставок Європа-Азія, інформаційних технологій для сприяння торгівлі й логістиці.
Представники КНТЕУ відвідали також виставку «Інтер-ТРАНСПОРТ» в Одеському порту, де мали можливість поспілкуватись із представниками торговельних, транспортних і логістичних компаній, вищих навчальних закладів та асоціацій. Доценти Зіміна А.І. та Харсун Л.Г. оглянули також експонати навантажувально-розвантажувальної техніки, представлені у виставковому залі.
За результатами участі у заходах Міжнародного транспортного тижня в м. Одеса в КНТЕУ проводиться робота з актуалізації програм підготовки фахівців у галузі логістики. Зокрема планується посилити змістове навантаження дисциплін елементами транспортної логістики, транспортного права, інформаційних технологій в логістиці.
Рекомендації XІV Дня міжнародного експедитора