Викладачі КНТЕУ на конференції «Виконання Україною міжнародних зобов’язань з охорони довкілля крізь призму Угоди про асоціацію з Європейським Союзом»

На запрошення організаційного комітету Міжнародної науково-практичної конференції «Виконання Україною міжнародних зобов’язань з охорони довкілля крізь призму Угоди про асоціацію з Європейським Союзом» (до 75-річчя Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка) д.ю.н., доцент, завідувач кафедри міжнародного публічного права КНТЕУ Дешко Людмила Миколаївна та к.ю.н., старший викладач кафедри міжнародного публічного права КНТЕУ Михайловський Віктор Ігорович 22 квітня взяли участь у заході.

Дешко Л. М. виступила з доповіддю на тему «Ukraine’s implementation of obligations for governing the environment according to international treaties and agreement on association with the european union». Людмила Миколаївна акцентувала на Конвенції про оцінку впливу на довкілля в транскордонному контексті (Конвенція Еспоо) та Конвенції про доступ до інформації, участь громадськості в процесі ухвалення рішень та доступ до правосуддя з питань, що стосуються довкілля (Оргуська Конвенція), стороною яких є Україна, Угоді про асоціацію з Європейським Союзом, імплементації в національне законодавство положень відповідних Директив ЄС, недоліках Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» та пропозиціях щодо його вдосконалення.

Під час конференції дискутували про стан, проблеми та перспективи виконання Україною зобов’язань з охорони довкілля за міжнародними природоохоронними договорами та Угодою про асоціацію з ЄС у різних сферах, як-от зміна клімату та відновлювана енергетика, охорона озонового шару та атмосферного повітря, охорона водних ресурсів, управління відходами та хімічними речовинами, збереження біологічного, ландшафтного різноманіття та ґрунтів, попередження промислового забруднення, забезпечення екологічного управління, доступу до інформації та процесу ухвалення рішень з питань довкілля, оцінка впливу на довкілля, організація екологічного маркетингу, забезпечення сталої торгівлі тощо.

Матеріали конференції

остання редакція 23.04.2019