Зона відчуження - місце втраченого майбутнього
ЕКО ДТЕУ
Чорнобиль відкрив безодню, щось таке, що далі Колими, Освенциму, Голокосту. Людина з сокирою і луком, або людина з гранатометом і газовими камерами не могли вбити всіх. Але людина з атомом...
С.О. Алексієвич «Чорнобильська молитва»
26 квітня 2019 року. Минуло 33 роки від події, що назавжди змінила думку всього світу з приводу «мирності» атома. Подія, що навіки змінила хід історії.
Наразі, Чорнобиль – це не лише місто, де сталась одна з наймасштабніших катастроф в історії людства. Чорнобиль став сталою назвою всієї 30-ти кілометрової зони відчуження з сотнею населених пунктів, що залишились тільки на мапі.
Віддаючи шану всім ліквідаторам та постраждалим, активісти Екологічного клубу КНТЕУ вирушили до Чоробильської зони відчуження, та провели там один вражаючий день.
Неможливо назвати поїздку до зони – екскурсією. Це знайомство з історією, якою ми ділимось з усім світо
Щоб потрапити до забороненої для вільного доступу території, необхідно суворо дотримуватись правил, узгоджених з Державним агентством України з управління зоною відчуження.
Маршрут поїздки охоплював всі основні об’єкти зони:
- ЗГРЛС «Дуга – 1».
Загоризонтна радіолокаційна станція Дуга – радянська радіолокаційна станція для раннього виявлення запусків міжконтинентальних балістичних ракет. Вона випромінювала сигнал, який міг бути почутий короткохвильовими радіоприймачами в усьому світі в період між липнем 1976 і груднем 1989 років. Даний об’єкт був розробкою радянської влади, у вигляді гігантських антен та знаходився в секретному містечку під назвою «Чорнобиль-2», що був відсутній на мапі світу.
- м.Чорнобиль.
Чорнобиль — місто на півночі України, що розташоване на Київському Поліссі в Іванківському районі Київської області, при впадінні річки Прип'яті до Київського водосховища і при впаданні в Прип'ять р. Уж. Мешканці Чорнобиля були евакуйовані внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС в 1986 році.
Меморіальний комплекс «Зірка Полин» в Чорнобилі - це перше місце, біля якого зупиняються туристичні автобуси. Безмовні таблички, які нагадують про те, що колись тут були села. Але вони поховані в котлованах під 2-х метровим шаром землі. Алея здається нескінченною.
Зараз у центрі міста працює один магазин, адже в Чорнобилі все одно живе невелика кількість працівників Чорнобильської зони.
- Чорнобильська АЕС та об’єкт «Укриття»
Чорнобильська атомна електростанція імені Леніна – перша атомна електростанція в Україні, що знаходиться на березі річки та міста Прип'яті в Київській області.
Над зруйнованим 4-им реактором було сконструйовано новий «саркофаг»
- м. Прип’ять
Прип'ять - маленьке містечко під Києвом і лише в двох кілометрах від Чорнобильської АЕС. Саме завдяки останній і виникла потреба в його побудові в далекому 1970 році. Але, за 16 років страшні події перетворили місто майбутнього в місто-привида. Містечко для простих працівників, яке за такий короткий час майже перетворилось в місто з великими можливостями.
До святкування 1-го травня 1986 року в ньому будували кінотеатр «Прометей», будинок культури «Енергетик», готель «Полісся» та різні торговельні центри, а також, славнозвісний парк культури, який зі своїм чортовим колесом, став примарним символом сучасної Прип'яті.
Сьогодні – це таємниче місце, з порослими крізь покинуті будинки деревами, моторошними школами та дитячими садками, які здається, з’явились з фільму жахів.
Туристи з різних куточків світу долають будь-які відстані, щоб сфотографуватись на фоні колеса в парку атракціонів, подивитись на Рудий ліс та зробити для себе висновок, що людина не в силах сперечатись з природою.
Зона відчуження – це місце переосмислення ставлення до себе та оточуючого світу. Місце, що мало стати гарним майбутнім, а натомість, стало жахливим минулим. Місце, де кожен піддається великому емоційному впливу, переймається міццю та мудрістю природи, та бачить її непереборну силу.


