Кафедра міжнародного менеджменту

ФОКІНА-МЕЗЕНЦЕВА КАТЕРИНА ВОЛОДИМИРІВНА

доктор економічних наук, доцент
професор кафедри міжнародного менеджменту

гарант освітньої  програми 2 рівня вищої освіти «Міжнародний менеджмент»

e-mail: k.fokina-mezentseva@knute.edu.ua

ІДЕНТИФІКАТОРИ АВТОРА

GoogleScholar

СФЕРА НАУКОВИХ ІНТЕРЕСІВ

дослідження актуальних тенденцій глобалізації світового господарства, зовнішньоекономічних зв’язків підприємств, проблем та питань міжнародного менеджменту

ДИСЦИПЛІНИ

«Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності», «Управління ризиками в зовнішньоекономічної діяльності», «Зовнішньоекономічна діяльність підприємства», «Транснаціоналізація бізнесу»

АКАДЕМІЧНА КВАЛІФІКАЦІЯ

• доктор економічних наук, 08.00.04 – економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності), тема дисертації «Формування корпоративної культури промислових підприємств: теорія, методологія, практика»
  • доцент кафедри бізнес-економіки та туризму ", 2018 р.
  • кандидат економічних наук, 08.00.05 – розвиток продуктивних сил і регіональна економіка, тема дисертації «Регулювання регіонального розвитку в умовах формування прикордонного співробітництва (на прикладі Донецької області України та Ростовської області Росії)»
  • юрист (ОС «спеціаліст»), Міжрегіональна Академія управління персоналом, 2005 р.
  • економіст-менеджер, Донецька Державна Академія управління, 2000 р.

ДОСВІД РОБОТИ

• §професор кафедри міжнародного менеджменту Київського національного торговельно-економічного університету МОН України, з 2019 р. до цього часу
  • доцент кафедри бізнес-економіки та туризму Київського національного університету технологій та дизайну МОН України, 2017-2019 рр.
  • професор кафедри зовнішніх економічних відносин,  заступник завідуючого кафедри за сумісництвом Міжрегіональної Академії управління персоналом
  • науковий співробітник Інституту інноваційного провайдингу НААНУ, 2014 р.
  • завідувач кафедри менеджменту зовнішньоекономічної діяльності, доцент, старший викладач Донецького інституту ринку та соціальної політики, 2005-2014 рр.
  • заступник директора ТОВ «Промлітзавод», 2002-2005 р.
  • заступник директора із зовнішньоекономічних зв'язків і туризму ТОВ « Фірма «Інекс»

ОСНОВНІ ПУБЛІКАЦІЇ

• Fokina-Mezentseva K., Galahova T. The research of the leading position of a small enterprise in the field of market relations in the sphere of it services considering the freelance resource. Baltic Journal of Economic Studies, Volume 3 Number 5. Riga: Publishing House “Baltija Publishing”, 2017, 480 р. [С. 70-79] (Web of Science)
  • Fokina-Mezentseva K.,  Bayev V., Bakhov I., Boretska N. Scientific-methodological approaches to strategic analysis of development of medical tourism macro-destinations. Journal of Environmental Management and Tourism. Volume X, Issue 4(36) Summer 2019. [С. 800-807]( SCOPUS)
  • Fokina-Mezentseva Katerina, Melnyk Tetiana, Diatlova Valentyna, Buhas Vasyl, Shatska Zorina. Determination of the critical risk zone for the indicator of foreign trade import coverage by the export of goods and services subject to its normal distribution. International journal of scientific & technology research volume 9, issue 03, march 2020 ISSN 2277-8616 ( SCOPUS)
  • Фокіна-Мезенцева К.В. Мотиваційні основи корпоративної культури в системі менеджменту якості підприємства: теорія, методологія, практика. / К.В. Фокіна-Мезенцева // за ред. Фокіна-Мезенцева К.В. Херсон: Видавничий дім «Гельветика», 2018. 300с.
  • Фокіна-Мезенцева К.В. Прикордонна співпраця на рівні регіонів: сучасні проблеми та концептуальні особливості. / К.В. Фокіна-Мезенцева // Донецьк: Юго-Восток, 2011. - 143 с.
  • Bludova T., Fokina-Mezentseva K., Boretskaya N. The study of indicators of the country's foreign economic activity and their impact on decision-making in the conditions of the pre-crisis state of the economy /  Theoretical and scientific approaches to the problems of modern economy:monography / Polyvana L., Lutsenko O.A., Marenych T.H., Polyvana A. etc. – Іnternational Science Group. – Boston : Primedia eLaunch, 2020. 371 р. Available at : DOI : 10.46299/isg.2020.MONO.ECON.I  – P.267-273

НАГОРОДИ ТА ВІДЗНАКИ

• Подяка Міжрегіональної Академії управління персоналом за вагомий внесок у розвиток Академії, добросовісну працю та з нагоди Дня знань, 2016 р.
  • Почесна грамота Міжрегіональної Академії управління персоналом за високий професіоналізм, сумлінну бездоганну працю, вагомі трудові здобутки та з нагоди Дня знань, 2017 р.
  • Почесна грамота Київського національного університету технологій та дизайну за активну участь у житті факультету економіки та бі
  • Подяка Міністерства освіти і, 20 науки України за багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у підготовку кваліфікованих спеціалістів та плідну педагогічну діяльність, 2019 р.
  • Подяка Німецького бюро технічного співробітництва gtz за високу якість викладання по курсу «Як створити власний бізнес» в рамках проєкту «Сприяння розвитку підприємництва, у т.ч. – жіночого, як фактор подолання безробіття та бідності у Донецькому регіоні», 2013 р.

ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ

• BDO AG Wirtschaftsprüfungsgesellschaft (Міжнародна Аудиторська група, м. Київ) 12.10.2020 – 11.11.2020, Київ
  • Балтійській науково-дослідний інститут проблем трансформації економічного простору (м. Рига, Латвія). Сертифікат Serija C 20180401, 2018 рік
  • ВНЗ «Донецький інститут ринку та соціальної політики у вигляді ТОВ (м. Донецьк). Свідоцтво про підвищення кваліфікації СПК №311095. 2014 рік

ДОДАТКОВІ ВИДИ ДІЯЛЬНОСТІ

• Член редакційної колегії фахового науково-виробничого журналу «Бізнес-навігатор» 2020 р. до цього часу.

ХОБІ

подорожі, музикування, поезія