МОН України інформує про заплановану презентацію щодо можливостей долучення українських ЗВО та наукових установ до організації та реалізації угод Co-tutelle
Загальна інформація
Відповідно до ініціативи Ради молодих вчених при Міністерстві освіти і науки України в рамках проєкту «Офіс підтримки вченого» (лист від 09.09.2022 № 121) Міністерство освіти і науки України інформує про заплановану презентацію щодо можливостей долучення українських закладів вищої освіти та наукових установ до організації та реалізації угод Co-tutelle. Попередньо презентація планується у жовтні 2022 р.
У квітні цього року експертна група EUA-CDE опублікувала звіт на тему «Програма Co-tutelle та спільні докторські ступені» (посилання), а також результати загальноєвропейського опитування, згідно якого міжнародна мобільність докторантів відіграє ключову роль у співпраці між університетами/науковими установами.
Програма Co-tutelle є особливою формою міжнародної співпраці між університетами та науковими установами. Дана програма, що першочергово розроблена для сприяння міжнародній співпраці, пропонує безліч переваг не тільки для докторантів, а й для інституцій, які вони представляють.
Програми Cotutelle розширюють можливості для міжнародного співробітництва та дозволяють докторантам налагодити особисті контакти з іншими дослідниками (окрім керівників), а також покращити наукове партнерство в майбутньому.
Участь у програмі Сo-tutelle сприятиме полегшенню доступу до нових можливостей фінансування, оскільки успіх у ключових міжнародних конкурсах (наприклад, Дії Марії Склодовської-Кюрі) може бути посилений попереднім спільним досвідом партнерів.
Про ініціативу реформування оцінювання наукових досліджень