Круглий стіл «Фізична культура, спорт, реабілітація: інновації в освітньому просторі»
Загальна інформація
На кафедрі фізичної культури, спорту та реабілітації Державного торговельно-економічного університету 3 грудня 2024 року відбувся круглий стіл «Фізична культура, спорт, реабілітація: інновації в освітньому просторі». Захід проходив у змішаному форматі об’єднавши представників академічної спільноти та здобувачів вищої освіти спеціальності 017 «Фізична культура і спорт».
Круглий стіл відкрив вітальним словом і доповіддю «Фізична культура, спорт та реабілітація в умовах реформування» – В’ячеслав Гамов, завідувач кафедри фізичної культури, спорту та реабілітації ДТЕУ, заслужений працівник освіти України, почесний працівник фізичної культури і спорту України, консультант Комітету Верховної Ради України з питань молоді і спорту.
Слово мали запрошені гості, серед яких: Василь Ягупов, професор, доктор педагогічних наук, провідний науковий співробітник науково-дослідної лабораторії наукового забезпечення розробки стандартів і нормативів з фізичного виховання і спорту Науково-дослідного центру проблем фізичного виховання, спеціальної фізичної підготовки і спорту Національного університету оборони України; Оксана Сагач, доктор педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки, корекційної освіти та менеджменту Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К. Д. Ушинського; Сергій Лепявко, професор, доктор історичних наук, професор Ніжинського національного педагогічного університету імені Миколи Гоголя, заслужений діяч науки і техніки України, академік Академії наук вищої школи, ветеран війни; Володимир Борисенко, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри фізичної реабілітації Національного університету «Чернігівська Політехніка», майстер спорту України; Олександр Баканичев, кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри фізичної культури та спорту Державного торговельно-економічного університету, майстер спорту України, заслужений тренер України, президент Федерації рафтингу України.
Гості оприлюднили напрацювання власних наукових розвідок та доповіли про:
- показники спортивної підготовленості: аналіз фізичного та функціонального стану спортсмена;
- неперервний професійний розвиток фахівців фізичної культури та спорту, як актуальну засаду професійної діяльності;
- еволюцію фізичної підготовки в Україні: від козацьких традицій до сучасних методик;
- волейбол як інструмент підтримки рухової активності та здорового способу життя у студентському середовищі;
- розвиток веслувальних видів спорту в закладах вищої освіти України.
На панельній дискусії обговорили тенденції розвитку фізичної культури, спорту й реабілітації, визначили ключові стратегії забезпечення та стимулювання оптимального фізичного розвитку здобувачів вищої освіти з впровадженням перспективних практик в освітній процес для професійної підготовки фахівців за спеціальністю «Фізична культура і спорт».
Здобувачі освіти спеціальності 017 «Фізична культура і спорт» ДТЕУ, які є членами студентського наукового гуртка «Фітнес на благо Здоров_Я» винесли на обговорення такі питання:
- Засоби відновлення організму у спорті та фітнесі, Андрій Дуборез, 3 курс.
- Ефективна оптимізація занять фізичної культури для студентів, Ілля Бобровник, 2 курс.
- Соціальна функція фізичної культури і спорту, Євген Неживий, 3 курс.
- Реабілітація та рекреація населення під час воєнного стану засобами спорту (на прикладі волейболу), Андрій Кощеєв, 1 курс.
Здобувачі освіти продемонстрували високий рівень підготовленості, володіння методами наукового пошуку та презентації результатів дослідження. До обговорення долучилися колеги з кафедри фізичного виховання та спорту Вінницького торговельно-економічного інституту ДТЕУ; Національного університету фізичного виховання та спорту України, «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка; Державного податкового університету, кафедра технологій оздоровлення та фізкультурно-спортивної реабілітації. Загальна кількість учасників понад 60 осіб. Незважаючи на постійні тривоги та відключення світла захід проведено на високому рівні. Вдячні всім учасникам. З вірою у Перемогу працюємо на благо освіти та науки!
Модератор заходу: доцент, кандидат наук Юлія Паришкура.