logo
ДЕРЖАВНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ / КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ДЕРЖАВНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ / КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
logo
ДЕРЖАВНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ / КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
img

Гостьова лекція Олександра Нагорного «Захист економічної конкуренції: реформа конкуренційного законодавства та цифрові ринки»

Загальна інформація

Підготовка конкурентоспроможних фахівців, які відповідають вимогам сучасного динамічного ринку праці, ґрунтується на постійному долученні до освітнього процесу досвідчених фахівців-практиків. У межах функціонування студентських наукових клубів «Конкуренція ХХІ століття» і «Синергія галузевих ринків» 24 березня 2025 року Голова комітету з конкуренційного права Асоціації правників України, радник юридичної компанії Sayenko Kharenko Олександр Нагорний провів гостьову лекцію. Пан Олександр перебував біля витоків інституційного оформлення конкурентної політики в нашій країні, є одним зі співавторів Закону України «Про захист економічної конкуренції», а протягом тривалого часу працював на керівних посадах в Антимонопольному комітеті України та компаніях, що діють ринку фінансових послуг. Слухачами лекції були понад сто здобувачів вищої освіти.

Лектор окреслив напрями реалізації конкурентної політики на тлі змін, що відбулися після набрання чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення діяльності Антимонопольного комітету України», визначив економіко-правові проблеми ідентифікації порушень законодавства про захист економічної конкуренції, окреслив процесуальні засади провадження антимонопольної діяльності в умовах цифровізації. Особливу увагу в лекції пан Олександр приділив способам посилення інституційної спроможності Антимонопольного комітету України в контексті новітніх змін у правовому полі. Здобувачі вищої освіти на прикладі конкретних справ, які розглядало конкурентне відомство нашої країни, а також реалізували в Європейському Союзі та США, мали нагоду проаналізувати дієвість політики у сфері захисту конкуренції в умовах цифрової трансформації економіки.

Цікавим аспектом лекції стали авторські пропозиції пана Олександра, спрямовані на вдосконалення законодавства про захист економічної конкуренції в контексті європейської інтеграції України, інституційного дизайну Антимонопольного комітету, модернізацію механізмів захисту прав споживачів та недопущення зловживань монопольними утвореннями.

Наприкінці лекції слухачі отримали змістовні відповіді на низку запитань щодо практики реалізації конкурентної політики, перспектив подальшого зміцнення інституційної спроможності Антимонопольного комітету України, можливостей працевлаштування студентів ДТЕУ в провідній українській юридичній компанії Sayenko Kharenko.

Кафедра економічної теорії та конкурентної політики й студенти ДТЕУ дякують Олександру Нагорному за чудову лекцію, невимушену атмосферу спілкування та нагоду розширити горизонти знань у сфері захисту економічної конкуренції.

Юрій УМАНЦІВ,
завідувач кафедри економічної теорії
та конкурентної політики ДТЕУ,
доктор економічних наук, професор

24.03.2025
43630
90
остання редакція 27.03.2025
43630