logo
ДЕРЖАВНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ / КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ДЕРЖАВНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ / КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
logo
ДЕРЖАВНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ / КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
img

Всеукраїнська науково-практична конференція «Землеустрій та кадастр: наукові та освітні тренди»

Загальна інформація

У Державному торговельно-економічному університеті 23 квітня 2025 року відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Землеустрій та кадастр: наукові та освітні тренди», присвячена актуальним питанням геодезії, землеустрою та управління земельними ресурсами. Захід проходив у змішаному форматі.

Офіційне відкриття конференції розпочалося з привітального слова першого проректора з науково-педагогічної роботи, доктора технічних наук, професора Наталії Притульської, яка наголосила на важливості постійного розширення співпраці між університетом та підприємствами-партнерами для забезпечення актуального контенту дисциплін освітньої програми «Землеустрій та кадастр» на бакалаврському та магістерському рівнях. Це партнерство вже дало конкретні результати: підписано меморандуми та договори про співробітництво, що сприяють інтеграції теоретичних знань з практичним досвідом, проводяться майстер-класи, гостьові лекції, вебінари тощо. Важливо, що керівництво університету приділяє особливу увагу вдосконаленню матеріально-технічної бази, технічному оснащенню лабораторій і баз даних, що забезпечує високий рівень освітнього процесу за відповідними освітніми програмами. Тільки за 2024 рік створено та оснащено дві лабораторії – геодезії та землеустрою і ГІС-технологій.

На пленарному засіданні виступили провідні фахівці галузі.

  • Представники Асоціації ГІСКАД поділилися досвідом та напрацюваннями у сфері геоінформаційних технологій.
  • Роман Балабанник у доповіді на тему «Економічна доцільність інвентаризації земель населених пунктів» підкреслив важливість точного обліку землі для ефективного управління територіями.
  • Оксана Пона розповіла про використання ГІС для ефективного управління земельними ресурсами, поділилася досвідом реалізації проєктів у сфері геоінформаційних технологій, зокрема, щодо роботи з даними LIDAR, створення баз геоданих у середовищі ArcGIS, оновлення цифрових топографічних карт різного масштабу та розроблення WebGIS на основі ArcGIS Server. Особливу увагу пані Оксана приділила питанням працевлаштування, кар’єрного розвитку та необхідним знанням і навичкам для майбутніх фахівців у галузі ГІС.
  • Тетяна Григорович, інженер-геодезист, виступила з доповіддю «Актуалізація топографічної основи та її роль у системі сучасного землеустрою». Вона наголосила  на критичній важливості точних та актуальних топографічних даних для ефективного управління земельними ресурсами, планування територій та розроблення землевпорядних проєктів.
  • Ольга Седлерова, заступник директора з наукової роботи ДУ «Науковий центр аерокосмічних досліджень Землі Інституту геологічних наук НАН України» у доповіді щодо методів супутникового моніторингу ерозійних процесів в екосистемах України представила дослідження, що сприяють розумінню динаміки ерозійних процесів та розробленню ефективних стратегій для збереження та відновлення екосистем України.

Особливу зацікавленість присутніх на конференції викликали експонати виставки сучасного геодезичного обладнання провідних компаній.

Серед учасників виставки були:

  • ТОВ «GEOFIX» – представили технології SLAM-сканування, зокрема систему GEOFIX RS10, що забезпечує високоточне 3D-сканування в реальному часі;
  • ТОВ «ЕЛНАВ» – презентували інноваційні рішення CHCNAV для збору геопросторових даних, зокрема GNSS-обладнання та програмне забезпечення для оброблення даних;
  • ПП «Кайлас-К» – поділилися досвідом у сфері інвентаризації земель населених пунктів та використання геоінформаційних систем для управління земельними ресурсами;
  • «Culver Aviation» – представила досвід використання безпілотних літальних апаратів (БпЛА) для картографічних робіт в умовах воєнного стану;
  • «SystemNET» – представила рішення для RTK-позиціонування та оренди геодезичного обладнання, а також програмне забезпечення для оброблення даних.

На даний захід також було запрошено учнів ліцею «Наукова зміна» м. Києва, яких співробітники ДТЕУ ознайомили з університетом, а учасники конференції – із сучасним геодезичним обладнанням, продемонстрували його практичне застосування. Учні мали змогу не лише побачити, але й безпосередньо спробувати працювати з геодезичними приладами, такими як GNSS-станції, тахеометри та лазерні сканери. Захід сприяв підвищенню зацікавленості учнів інженерними науками, а також надав їм практичні навички, які можуть стати основою у виборі майбутньої професії у сфері геодезії та землеустрою.

Загальна кількість відвідувачів заходу становила понад 180 осіб.

Організатори висловлюють подяку всім учасникам та запрошують до участі у майбутніх заходах.

                                Олена Палієнко,
канд. техн. наук, доц., завідувач кафедри
дизайну, інжинірингу та землеустрою

23.04.2025
433884
33
остання редакція 30.04.2025
433884