logo
ДЕРЖАВНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ / КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ДЕРЖАВНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ / КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
logo
ДЕРЖАВНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ / КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
img

Відкрита лекція Героя України Володимира Жемчугова

Загальна інформація

У Державному торговельно-економічному університеті 23 квітня 2024 року за ініціативи кафедри журналістики та реклами в межах дисципліни «Журналістика цифрових ЗМІ» відбулася відкрита лекція за участю запрошеного гостя – Героя України Володимира Жемчугова. У своєму публічному виступі «Як починалася війна» лектор розкрив важливі питання сьогодення України та висвітлення їх за кордоном. Організатором та модератором проведення цієї зустрічі в інтерактивному форматі на платформі Гугл-міт була Ольга Добродум, доктор філософських наук, професор кафедри журналістики та реклами.

У своїй промові Володимир Жемчугов зазначив, що гібридний та інформаційний характер війни призвів до значних втрат: людські жертви та руйнування інфраструктури, економічні збитки, зниження рівня життя українців, морально-психологічний тиск на суспільство. Відповіддю на ці виклики є зміцнення оборони України, розвиток кібербезпеки та створення власних інформаційних кампаній для протидії російській агресії.

З початку збройного конфлікту Україна вживає важливих заходів для протидії російській агресії на гібридному та інформаційному фронтах: реформування Збройних Сил, які стали більш мобільними, професійними та підготовленими для сучасної війни; розроблення національної стратегії кіберзахисту та підсилення захисту критичної інфраструктури; інформаційна протидія (ведення кампаній, спрямованих на пояснення міжнародній спільноті реальної ситуації в Україні). Наприклад, кампанії для боротьби з фейками у соціальних мережах та просування української позиції на світовій арені, міжнародна підтримка (Україна активно залучає міжнародних партнерів до накладання санкцій, а також отримує військову та фінансову допомогу). Гібридні війни впливають на політичну стабільність у світі, еволюцію технологій кіберзахисту та інформаційної аналітики й об’єднання демократичних країн у боротьбі з новими викликами.

До обговорення приєднався доцент кафедри журналістики та реклами Дмитро Яцюк, акцентувавши увагу на тому, що сучасні війни вимагають від держав високого рівня адаптації та інтеграції різних інструментів боротьби. Український досвід у протидії гібридній агресії може стати цінним для інших держав, які стикаються з подібними викликами. Гібридні війни – це не лише локальний феномен, а й глобальний виклик.

Війна продовжує впливати на геополітичний клімат, зумовлює необхідність дослідження цієї теми для розроблення нових стратегій захисту. Український досвід стає основою для аналізу сучасних конфліктів та гібридних загроз.

Дякуємо шановному доповідачеві та усім присутнім за інтелектуальні зусилля з висвітлення надзвичайно актуальної тематики сьогодення.

Згуртований ДТЕУ– разом ми сила! Разом до перемоги!

    

Ольга Добродум,
професор кафедри журналістики та реклами

23.04.2025
433884
остання редакція 05.05.2025