logo
ДЕРЖАВНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ / КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ДЕРЖАВНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ / КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
logo
ДЕРЖАВНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ / КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
img

Університет став осередком підтримки Всеукраїнської ініціативи «Cyberjura Capture The Flag (CTF) – 2025»

Загальна інформація

В Державному торговельно-економічному університеті (ДТЕУ) відбулася урочиста церемонія нагородження учасників двох студентських команд, які гідно представили наш заклад в унікальному проєкті «Кіберджура» – Всеукраїнських змаганнях з командно-штабної гри «Cyberjura Capture The Flag (CTF) – 2025».  «Кіберджура» об’єднує учасників із усієї України – від шкіл до вищих закладів освіти – створюючи нову екосистему цифрової безпеки молоді.

Під час нагородження представник Міністерства оборони України полковник Вадим Віщун висловив подяку ректору університету Анатолію Мазаракі, тренерам та учасникам команд, всьому колективу університету за активну участь і підтримку проєкту. Учасники команд «Без Бага» та «ШтормКод» продемонстрували високий рівень підготовки та успішно виконали всі завдання раніше визначеного терміну.

Участь університету в проєкті «Кіберджура» є результатом послідовної роботи в напрямку військово-патріотичної та кібербезпекової підготовки молоді. Створений на базі ДТЕУ навчально-науковий осередок «Кіберполігон» став епіцентром цієї діяльності, забезпечивши практичне навчання, доступ до сучасних лабораторій і тісну співпрацю з Міжнародною академією геоінформатики та Міністерством оборони України.

В травні 2025 року у форматі Jeopardy відбулися основні змагання, де учасники розв’язували завдання з:

  • криптографії (шифрування, декодування, комбінування методів);
  • стеганографії (аналіз зображень, аудіо- і PDF-файлів);
  • просторової аналітики (геодані, відкриті реєстри, OSINT);
  • інформаційного пошуку та аналізу в архівах.

Особливістю «Cyberjura CTF – 2025» є виховна складова, побудована на критичному мисленні, психологічній стійкості, аналітичному управлінні та асиметричних методах захисту. Такий підхід формує у молоді навички сучасного кібервоїна – інженера, аналітика, управлінця.

У змаганнях брали участь 4 команди:

  • дві команди від ДТЕУ:
    «Без Бага» (Анісімова Камілла (капітан), Фінько Вікторія, Ткаченко Катерина, Нижник Катерина, Поддяча Віра);
    «ШтормКод» (Бєляєв Віталій (капітан), Турченко Анатолій, Сенченко Єгор, Дорошенко Володимир, Гайдучик Андрій);
  • дві команди з Київського військового ліцею імені Івана Богуна.

Змагання проходили на базі підрозділів ДТЕУ: «Кіберполігон», лабораторій кібербезпеки, розробки та тестування програмного забезпечення, технологій штучного інтелекту та логістики.

«Кіберполігон» став не лише інструментом підготовки, а й платформою для реальної взаємодії університету, академічної спільноти та практиків.

Участь у «Кіберджурі» можлива через блог і електронну пошту на сторінці Всесвітньої програми Esri з модернізації шкільної освіти.

Дякуємо всім учасникам змагань за креативність та небайдужість до справи кіберзахисту, керівництву університету – за стратегічну підтримку нового напрямку підготовки здобувачів освіти в умовах гібридних викликів і інформаційних загроз.

10.07.2025
43630
остання редакція 10.07.2025
43630